trawa

Autor Wątek: Bob Morane by Henri VERNES in Poland ?  (Przeczytany 30353 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Killah

Bob Morane by Henri VERNES in Poland ?
« Odpowiedź #45 dnia: Maj 08, 2004, 02:05:51 pm »
Cytat: "turucorp"
Cytat: "Killah"

A czemu nie. Powiem, że Ty mnie przysłałeś.  8)


spoko, chcesz linki? :twisted:

Cytat: "Killah"

Ciekawe, jak szybko dostałbym bana za taki numer... :oops:


jako europejczyk to pewnie nigdy, w koncu juz jestesmy jedna wielka rodzina :|



Jak masz jakieś linki, to zapodaj. Tylko nie chce potem słyszeć pretensji, że przeze mnie nas z tej Unii wyrzucili po zaledwie kilku dniach  :boo:
Pain don't hurt" - Patrick Swayze

Offline claude

Bob Morane by Henri VERNES in Poland ?
« Odpowiedź #46 dnia: Maj 18, 2004, 06:05:19 pm »
Cytat: "turucorp"
Cytat: "claude"
Cytat: "murtaugh"
claude - marek sie pyta czy znasz Moebiusa, Caze, Druilletta, deCrecy itd.


I don't like the design. I like rather  the clear lign .


Is this a joke?
Or maybe You realy don't know work for example Moebius?
His "Le Monde d"Edena" is much more clear lign than Vance or many the other "classic artists" :roll:
Sorry man, but in Poland we know Vance, Burgeon, Herman etc. also we know artist like Rabate, deCrecy, Moebius, and for us this is no the end of comics, becouse we are looking for interesting comics everywhere is this possible, not only "classic french" :|
If You say here, that this is "bad luck for us" becouse we don't know all parts of "Bob Morane" I can answer You: No, it's bad luck for You, becouse You have much more possibilities to know many comics than we, but You didin"t care about this.
Sorry man, but You are to hermetic and I don't see possibility to continue this conversation.
First open your eyes, next maybe ask people here "is in Poland any artist like Vance?" (becouse we have, for example old classic, Wróblewski) and on the end we can talk about your fascination.


To know isn't to like .
I understand your reaction. But if you don't know my comics, how can you say : they are no good comics ? I have preferences, you have preferences . I only have said the truth : i don't like several comics . But i am interested by your fascination for these one . I am interested about your reasons of your fascination . A conversation is possible . I am interested by polish artists like french artists...
I don't like Picasso for the same reasons : i don't like, but i can write about him  .

Offline turucorp

Bob Morane by Henri VERNES in Poland ?
« Odpowiedź #47 dnia: Maj 18, 2004, 08:25:06 pm »
o.k.  Claude, so for the beginning, because I know Vance and the others Your favourite French artists, but You don't know nobody from Poland, few samples for You:
1.Adler:
http://wrak.pl/index.php3?strona=reset
2.Ziuto:
http://wrak.pl/index.php3?strona=nazywo&img=rezerwacja_01
3.Ozga:
http://www.komiks.gildia.com/tworcy/rafal_urbanski/moja_ziemia_obiecana/
4.Weatherspoon:
http://www.komiks.gildia.com/tworcy/clarence_weatherspoon/01/

the other artists in many styles here:
http://www.komiks.gildia.pl/galeria/

Offline claude

Bob Morane by Henri VERNES in Poland ?
« Odpowiedź #48 dnia: Maj 19, 2004, 12:10:53 pm »
Thanks for these samples .
True comics of course and, bad luck for the world, they are unknown . I am pro diversity . I like or i don't like; but if a fan of comics is happy, i am happy.That is the universe of comics for fans.

I search for you  samples of comics . Have you preferences or are you curious for all ? I search a wide diversity .
You could see already www.bdparadisio.com for the beginning (modern comics especially)
and also for few ancient comics www.pressibus.org

See also of course :
www.bdtheque.com
www.a-bd.com/

At soon !

Offline turucorp

Bob Morane by Henri VERNES in Poland ?
« Odpowiedź #49 dnia: Maj 19, 2004, 02:43:13 pm »
Claude, thanks, but we know these links.
We are not barbarians who are living behind iron wall :x

Anonymous

  • Gość
Bob Morane by Henri VERNES in Poland ?
« Odpowiedź #50 dnia: Maj 19, 2004, 05:46:31 pm »
although some of us are nearly as pissed as barbarians ^---  8)

Offline turucorp

Bob Morane by Henri VERNES in Poland ?
« Odpowiedź #51 dnia: Maj 19, 2004, 06:17:21 pm »
Cytat: "2dope"
although some of us are nearly as pissed as barbarians ^---  8)

of course, but very cosmopolitan :P
(a co, mam sie z nim cackac bo jest francuzem? qrna, juz jestesmy w unii, nie musisz sie bac, ze nas nie wpuszcza :roll: )

Anonymous

  • Gość
Bob Morane by Henri VERNES in Poland ?
« Odpowiedź #52 dnia: Maj 20, 2004, 01:54:20 am »
:bunny:

Offline Tomk_eR

Bob Morane by Henri VERNES in Poland ?
« Odpowiedź #53 dnia: Czerwiec 08, 2004, 12:03:28 am »
Cytat: "claude" The comic strips belong to the world inheritance and everyone should benefit from it .[/quote

tej a nie jest czasem tak jak z muzyką że po 20 latach każdy może wydać dane dziełko?
Czy po 20 latach prawa do "tantiemów" wygasają?

lepiej wyć do księżyca
niż szczekać za sforą psów

Offline graves

Odp: Bob Morane by Henri VERNES in Poland ?
« Odpowiedź #54 dnia: Styczeń 26, 2019, 10:06:08 pm »
Bob Morane.
Dzisiaj przeczytałem pierwszy zbiorczy tom  :roll:

Od czego zacząć... Pierwszy raz o tej serii dowiedziałem się w 1992 z niesławnego magazynu "CDN" (druga strona okładki), gdzie zamieściło swoją reklamę nowych propozycji wydawniczych - wydawnictwo Korona.
Były tam 4 albymy: "Thorgal 1: Zdradzona czarodziejka", "Yakari 1: Wielki Orzeł", "XIII 1: Dzień czarnego słońca" i... (fanfary) "Bob Morane: Giganci z MU". Wszystkie albumy miały wyjść w twardej oprawie.
Tak się nieszczęśliwie złożyło, że wszystkie zapowiedzi zostały zrealizowane - poza Bob Morane. :sad:

Opis nowej serii był pociągający:
Cytuj
"Bob Morane - super agent na miarę XXI wieku. Komiksowe opowieści w typie Jamesa Bonda. Bob Morane - to płatny agent, który z każdej akcji wychodzi zwycięsko.


Po 27 latach od tej zapowiedzi w końcu miałem możliwość przeczytać po polsku 3 albumy z tej serii.
Jest to na pewno bardzo ważna seria dla francusko-języcznego rynku wydawniczego - kamień milowy w ich kulturze komiksowej i nie tylko (w końcu seria zaczęła się od książek).
Zaczęto od początku, co mnie bardzo cieszy, ale też bardzo martwi.
Cieszy - bo tak chciałbym całą tą serię poznać - chronologicznie.
Martwi, bo to straszna ramotka i boję się, że nie zyska zainteresowania i przestanie wychodzić.
Druga rzecz mnie martwi, że wzięło się za to wydawnictwo Sideca... Mam nadzieję więc, że wyjdzie drugi tom.

Sideca zaczęła wiec wydawać serię Integrali, które niedawno zaczęły się ukazywać we Francji. Na razie wyszło 10 tomów, co obejmuje mniej więcej połowę serii.
Super, że zaczęli od początku, jednak rozpoczęcie od albumów rysowanych przez Vance'a na pewno zwiększyłoby sprzedaż.
"Korona" miała zacząć od albumu, który w tej serii wejdzie dopiero do 8 tomu zbiorczego.
Prace Vance-a są w albumach zbiorczych 6-9 (jest to 18 albumów).
Czy my je jednak kiedykolwiek zobaczymy spod znaku "Sideci" lub innego polskiego wydawnictwa - czas pokaże...
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

 

anything