Autor Wątek: Hellsing  (Przeczytany 34123 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline graves

Hellsing
« dnia: Kwiecień 23, 2004, 10:44:59 am »
No to mamy pierwszy album Hellsinga. Jakie wrażenia?
Kolejny komiks (manga -jak kto woli) równie brutalna jak Eden. Wg wydawcy dla czytelników powyżej 17 roku życia (pierwszy raz spotykam się z rozgraniczeniem 17 lat :|  :roll: ).
Kolejne podejście do spojrzenia na temat wampirów -oczami japończyków.
W skrócie akcja przedstawia się następująco (bez spojlerów :P ): Głównym bohaterem jest wampir (zmutowany -nie zabija go to co inne wampiry) pracujący dla organizacji protestanckiej Hellsing. Jego zadanie polega na eliminowaniu innych wampirów i stworzonych przez nich ghuli.
Do tego całego zamieszania wtrąca się również Watykan, który ma swoją jednostkę do tego samego i nie lubi Hellsingu.
Szczerze mówiąc nie wiem co po tym albumie myśleć. Zwolennicy komiksów o wampirach -mogą być w sumie zadowoleni.
Kontrowersyjne jest pokazanie Watykanu i jej wysłanników (ale co to jest przy Kaznodziei :giggle: )
W każdym bądź razie w miarę interesująca pozycja.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline Gashu

Hellsing
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 23, 2004, 05:37:15 pm »
Jak dla mnie małe rozczarowanie, akcja tego komiksu dzieje się zdecydowanie za szybko na czym niestety traci klimat, w Edenie pomimo całej brutalności znalazło się miejsce na przedstawienie przemyśleń bohaterów, zadumy nad rzeczywistością w którym przyszło im żyć

natomiast wszystkim,  którzy chcieliby zapoznać się ze "światem" Hellsinga zdecydowanie polecam anime, bo jest to rzeczy naprawdę warta uwagi
They say when you talk to God it's prayer.
But when God talks to you, it's schizophrenia."
--------------
http://twitter.com/gashuPL

Offline diefarbe

Hellsing
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 25, 2004, 12:56:12 pm »
W komiksie stanowczo brak świetnej muzy z anime. :wall:
nother day leaves me aching
I try to wake up
But something`s breaking
Here inside me
Deep and hollow
A sound that no other sound could follow
- Pal Waaktaar

Offline Khamul

Hellsing
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 26, 2004, 07:41:51 am »
Przyłączam się do poprzedników. Może, gdym przeczytał mangę przed obejrzeniem anime miałbym lepsze zdanie, ale tak... Po prostu nie stwierdziłem tutaj ani klimatu, ani jakiejś fajnej kreski, ani fabuły, ani nawet walk czy postaci. Nawet Arucard nie ma sbie nawet połowy tej charyzmy, co miał jako animka.

Jeden z niewielu przykładów adaptacji lepszych niż oryginał.

A może ja poprostu mam jakieś WODowe zboczenie na punkcie wampirów? :vampire:
 Wiesz, co w Holandii dodają do frytek?
- Co?
- Majonez.
- O, Jezu...
- Sam widziałem. Aż pływają w tym gównie...

Offline Yaqza

Hellsing
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 28, 2004, 10:10:37 am »
Hmmmmm...mangi przyznam że jeszcze nie czytałem (trzeba sięgnąć i samemu ocenić...), ale anime przemkneło przez ekran kompa i...nie podobalo się. Dynamiczne, nowoczesne, ale bez duszy. Po kilku odcinkach mozna sie konkretnie zamulic, bo nic ciekawego/nowego sie nie dzieje.

Zobaczymy jak komiks....
url=http://www.komiks.nast.pl]Aleja Komiksu[/url]

Offline Arkon

Re: Hellsing
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 04, 2004, 02:17:56 pm »
Cytat: "graves"
No to mamy pierwszy album Hellsinga. Jakie wrażenia?
Kolejny komiks (manga -jak kto woli) równie brutalna jak Eden. Wg wydawcy dla czytelników powyżej 17 roku życia


Tak?Ja mam 14 lat i jakoś psychika mi się od tego komiksu nie spaczyła. To tak samo jak z filmem Pasja, wszyscy mówią że to film bardzo brutalny a tak naprawdę to nijak się to ma do rzeczywistości.

Offline Fenrir

Hellsing
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 04, 2004, 06:05:37 pm »
Cytuj
Tak?Ja mam 14 lat i jakoś psychika mi się od tego komiksu nie spaczyła. To tak samo jak z filmem Pasja, wszyscy mówią że to film bardzo brutalny a tak naprawdę to nijak się to ma do rzeczywistości.

Wlasnie dales idealny przyklad na to, co nadmiar przemocy robi z mlodym czlowiekiem - zobojetnienie.

Offline freshmaker

Hellsing
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 04, 2004, 07:14:12 pm »
pasja brutalna? jakto? moim zdaniem powinna leciec w niedziele zaraz po teleranku, zeby dzieci sie mogly uwrazliwic.
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline hans

Hellsing
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 04, 2004, 07:31:21 pm »
Cytat: "Fenrir"
Cytuj
Tak?Ja mam 14 lat i jakoś psychika mi się od tego komiksu nie spaczyła. To tak samo jak z filmem Pasja, wszyscy mówią że to film bardzo brutalny a tak naprawdę to nijak się to ma do rzeczywistości.

Wlasnie dales idealny przyklad na to, co nadmiar przemocy robi z mlodym czlowiekiem - zobojetnienie.


a ze starym to jest inaczej? taki juz nasz mechanizm obronny i przystosowawczy...

Offline graves

Hellsing
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 04, 2004, 07:32:20 pm »
Cytat: "Fenrir"
Cytuj
Tak?Ja mam 14 lat i jakoś psychika mi się od tego komiksu nie spaczyła. To tak samo jak z filmem Pasja, wszyscy mówią że to film bardzo brutalny a tak naprawdę to nijak się to ma do rzeczywistości.

Wlasnie dales idealny przyklad na to, co nadmiar przemocy robi z mlodym czlowiekiem - zobojetnienie.

dokładnie, Ciebie nie spaczy Arkon, bo już jesteś spaczony ;)
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline adro

Hellsing
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 05, 2004, 04:39:12 pm »
Ja mam pytanie:czy film pt"Van Hellsing"jest na bazie tego komiksu. Dzisiaj dostałem ulotke reklamujaca ten filmik i w filmie tez wystepuje grupa pogromcow wampirow. Czy ktos cos wie na ten temat?
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline Fenrir

Hellsing
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 05, 2004, 05:05:32 pm »
Nie, to cos kompletnie innego.

Offline Gamart

Hellsing
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 05, 2004, 05:39:15 pm »
Cytat: "adro"
Ja mam pytanie:czy film pt"Van Hellsing"jest na bazie tego komiksu. Dzisiaj dostałem ulotke reklamujaca ten filmik i w filmie tez wystepuje grupa pogromcow wampirow. Czy ktos cos wie na ten temat?


Van Hellsing = Van Helsing
Literacki pogromca Draculi (pełne imię: Abraham Van Helsing w filmie zmienione na Gabriel (reżyserowi nie pasowało imię Abraham do bochatera filmu akcji))
#8220;Imagine that you could save a family by sacrificing a child... but that you had to explain it to the child. What would you say?” – Black Bolt

Offline teela

anime
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 02, 2004, 08:18:36 pm »
Patrzałam teraz na komiks Hellsinga... i nie jest zadowolona. Kreska całkiem odbiego od anime i nie oddaje jego tajemniczości. Ktoś spartaczył sprawę.... :x
i co mają skrzydła niech lecą spełniać swe marzenia...

Offline turucorp

Hellsing
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 02, 2004, 08:26:26 pm »
ekhm, wydawalo mi sie, ze anime powstalo normalnie, czyli na podstawie komiksu, wiec raczej ciezko mowic o odbieganiu kreski od anime :roll:
BTW sugeruje zmiane koloru czcionki