trawa

Autor Wątek: Transmetropolitan  (Przeczytany 84959 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline dasst

Transmetropolitan
« Odpowiedź #60 dnia: Styczeń 11, 2003, 01:47:02 pm »
 Co do mp3 i divixów zgadłeś (znasz takie powiedzenie, żeby nie sądzić własną miarą?)
   Zbrodnią może nie jest ale jest przestępstwem, a przy okazji czymś co może kiedyś zagrozić naszemu rynkowi komiksowemu (podobnie jak divix przyczynia się w pewnym stopniu do zamykania kolejnych kin i podnoszenia cen biletów, a mp3 do tego, że w PL ciężko jest uświadczyć jakąś światową gwiazdę na koncercie - po co mają przyjeżdząć do kraju, gdzie ich płyty się słabo sprzedają). Rozumiem jeszcze, kiedy tłumaczę to jakiemuś 15, 16 latkowi, ale dorosłej osobie? Ręce opadają.
Men my brothers who after us live,
have your hearts against us not hardened.
For -- if of poor us you take pity,
God of you sooner will show mercy."

Anonymous

  • Gość
Transmetropolitan
« Odpowiedź #61 dnia: Styczeń 11, 2003, 02:01:26 pm »
lepiej przejrzec skan i zastanowic sie nad kupnem, niz siedziec godzine w empiku, dlubiac w nosie nad komiksem, ktory potem wyglada jak zgwalcony i nikt go juz nie kupi

Offline Cujo

Transmetropolitan
« Odpowiedź #62 dnia: Styczeń 11, 2003, 02:03:10 pm »
Cytuj
Co do mp3 i divixów zgadłeś (znasz takie powiedzenie, żeby nie sądzić własną miarą?)
Zbrodnią może nie jest ale jest przestępstwem, a przy okazji czymś co może kiedyś zagrozić naszemu rynkowi komiksowemu (podobnie jak divix przyczynia się w pewnym stopniu do zamykania kolejnych kin i podnoszenia cen biletów, a mp3 do tego, że w PL ciężko jest uświadczyć jakąś światową gwiazdę na koncercie - po co mają przyjeżdząć do kraju, gdzie ich płyty się słabo sprzedają). Rozumiem jeszcze, kiedy tłumaczę to jakiemuś 15, 16 latkowi, ale dorosłej osobie? Ręce opadają.

Otworz oczy. Spojrz dookola. A jak dalej nic nie bedziesz widzial, to dalej walcz z wiatrakami. Stac mnie tylko na kupowanie wybranych pozycji muzycznych ze wzgledu na chora sytuacje z cenami w naszym kraju. Nie bede kupowal plytki za 60-70 zl tylko dlatego ze gryzie mnie sumienie, ze wydawcy jeszcze bardziej przez to podniosa ceny. Wali mnie to, gorzej juz nie bedzie bo jest najgorzej, tj. w tym punkcie, w ktorym nie kupuje oryginalow bo mnie nie stac. Proste. Zlodziei wspierac nie bede.

A jezeli chodzi o komiksy to powtarzam: rodzimego wydawcę wspieram swoim groszem bo mogę. Miesiecznie wydaje 100-200 zl na komiksy. Zagranicznych komiksów kupic nie mogę (nie stac mnie), więc je sciagam. A jak wyjda u nas to i tak kupie. Przykladem jest tu Hellboy, ktorego mam wszystko w skanie ale zamierzam miec rowniez wszystko na papierze.
The most merciful thing in the world is inability of the human mind to correlate all its content" - H. P. Lovecraft

Offline dasst

Transmetropolitan
« Odpowiedź #63 dnia: Styczeń 11, 2003, 02:49:45 pm »
Twoja postawa mnie nie dziwi, co nie znaczy,że musze ja przejmować. Za wielu jest ludzi którzy godzą się aby dalej tkwić w gównie niż spróbowac się z niego wydostać, żebym ja równiez musiał do nich dołanczać. Nazywanie wydawców złodziejami zwykłą pomyłką, bo to określenie dotyczy w tym wypadku ciebie a nie ich. Ale nie oto chodzi.

Jak napisałem nie odezwałbym się gdyby zostały wymienione pozycje niedostępne w Polsce. Potrafię zrozumieć ludzi, którzy za pomocą skanów zapoznają się z tym co u nas jeszcze nie wyszło. Ale jeśli seria już się ukazuje po Polsku, a ktoś tutaj oferuje jej skany no to chyba każdy średnio inteligentny człowiek przyzna, że sytuacja jest trochę inna.

To jest działanie na szkodę nasego rynku (wciąż jeszcze w fazie rozwoju), naszych wydawców, a równiez samych czytelników. Ty kupisz "Sandmana" na papierze, ktoś inny zadowoli się skanami, jeśli tylko dostanie do nich dostęp. Sprzedaż zmaleje, cena komiksu pójdzie w górę, albo i seria zostanie zawieszona z powodu złej sprzedarzy. To oczywiście hipotetyczna sytuacja, ale czy taki scenariusz jest mało prawdopodobny?

Możesz powiedzieć, że jak ktoś chce to i tak skany znajdzie. Ale niby czemu forum ludzi, którzy nazywają siebie miłośnikami komiksu ma im to ułatwiać?
Men my brothers who after us live,
have your hearts against us not hardened.
For -- if of poor us you take pity,
God of you sooner will show mercy."

Offline Cujo

Transmetropolitan
« Odpowiedź #64 dnia: Styczeń 11, 2003, 02:59:40 pm »
Tym razem zgadzam sie praktycznie ze wszystkim, co napisales.
Jezeli mowa o skanach polskich komiksow, to trza tepic ich rozpowrzechnianie chocby z troski o nasz raczkujacy rynek komiksowy. I tu cie popieram w pelnym zakresie. Ale, o ile dobrze go zrozumialem (^v^) mowil o skanach zagranicznych, niedostepnych u nas pozycji. A w takim ukladzie przeczytanie takiego Transmeta #37 zeskanowanego moze tylko zaostrzyc apetyt na kupowanie serii. Przynajmniej tak mi sie wydaje.
Widzisz, masz racje, ze przeczytanie skanu moze zniechecic do kupienia oryginalu, a nie - jak twierdzimy - zachecic. Ale moim zdaniem mialo by to miejsce tylko wtedy kiedy komiks sie najzwyczajniej w swiecie nie spodoba. Wiec patrzac perspektywicznie czytanie komiksu w Empiku jest rownym zlem, co skany. Czyz nie?
The most merciful thing in the world is inability of the human mind to correlate all its content" - H. P. Lovecraft

Offline dasst

Transmetropolitan
« Odpowiedź #65 dnia: Styczeń 11, 2003, 03:06:14 pm »
 Czy napisałem że nie jest?

Myślę, że posiadanie skanu komiksu może skutecznie odwieść od wyłożenia pieniędzy na papierową wersję, nawet jeśli komiks się spodoba. Człowiek szybko się godzi ze stratą pewnej jakości, jesli tylko na tym zaoszczędzi (co potwierdza np. popularność divixów).

Men my brothers who after us live,
have your hearts against us not hardened.
For -- if of poor us you take pity,
God of you sooner will show mercy."

Offline pookie

Transmetropolitan
« Odpowiedź #66 dnia: Styczeń 11, 2003, 03:30:08 pm »
Prosiłem, żeby założyć oddzielny temat. No, ale jak to topic o Transie to można bezkarnie uprawiać OT, co nie Cujo ? :wink:
 for Pookie

Offline Cujo

Transmetropolitan
« Odpowiedź #67 dnia: Styczeń 11, 2003, 03:35:54 pm »
Cytat: "pookie"
Prosiłem, żeby założyć oddzielny temat. No, ale jak to topic o Transie to można bezkarnie uprawiać OT, co nie Cujo ? :wink:

Najmocniej przepraszam :D Szczerze powiedziawszy chcialem wyciac te posty i umiescic w osobnym topicu, kiedy by sie znalazlo na jego temat wiecej dyskutantow. Ale przed zakladaniem takiego topica powstrzymywaly mnie wzgledy reputacji forum. Zalozmy, ze wparuje do nas taki Egmont i poczyta sobie jak to liberalnie wiekszosc czytelnikow odnosi sie do idei skanów... Sliski, oj sliski bylby to wątek.

OT zawsze uprawiam z ciezkim sercem, serio.
[złośliwość mode: on]
Nawet w topicu o Transmecie ;)
[złośliwość mode: off]
The most merciful thing in the world is inability of the human mind to correlate all its content" - H. P. Lovecraft

Anonymous

  • Gość
Transmetropolitan
« Odpowiedź #68 dnia: Styczeń 11, 2003, 03:55:50 pm »
OT: za mala masz glowke na zlosliwosc  :wink:

Offline Kane

Transmetropolitan
« Odpowiedź #69 dnia: Styczeń 11, 2003, 04:45:30 pm »
WOW, ale poważna dyskusja się wywiązała...
odpisu chwilowo brak

Anonymous

  • Gość
Transmetropolitan
« Odpowiedź #70 dnia: Styczeń 11, 2003, 06:45:13 pm »
Cytat: "pookie"

Kto jest autorem tej okładki do 51 numeru Transmeta?


jesli chciales szokowac ;) to trzeba bylo wspomniec o rysunkach Moebiusa do He-Mana i scenariuszu do mangi Icaro
(facet jest po prostu cholernie (z naciskiem na lernie) płodny, nie moge sie doczekac kiedy skonczy ten swoj film animowany  :shock: )

Offline Kurczaczek

Transmetropolitan
« Odpowiedź #71 dnia: Styczeń 12, 2003, 01:25:51 pm »
No coz ja nie czytam skanow ze wzgledu na niski komfort takiego czytania- poza tym zgadzam sie, ze rozpowszechnianie skanow moze zaszkodzic naszemu rynkowi.

Orginalnej muzy i fimow juz sie prawie nie kupuje- nie dopuscmy by to samo stalo sie z komiksem
...

Offline KoM@R

Transmetropolitan
« Odpowiedź #72 dnia: Styczeń 12, 2003, 04:50:30 pm »
Cytat: "2dope"
Cytat: "pookie"

Kto jest autorem tej okładki do 51 numeru Transmeta?


jesli chciales szokowac ;) to trzeba bylo wspomniec o rysunkach Moebiusa do He-Mana i scenariuszu do mangi Icaro
(facet jest po prostu cholernie (z naciskiem na lernie) płodny, nie moge sie doczekac kiedy skonczy ten swoj film animowany  :shock: )


jeżeli chodzi ci o City Of Fire ,to ponoc został już skończony....
mmmm....

Anonymous

  • Gość
Transmetropolitan
« Odpowiedź #73 dnia: Styczeń 12, 2003, 05:05:06 pm »
nie, chodzi mi o "Thru the Moebius Strip", ktory ma miec premiere w tym roku, prawdopodobnie w lecie - lecz b. mozliwe, ze pierwotnie mial nosic taki tytul

Offline KoM@R

Transmetropolitan
« Odpowiedź #74 dnia: Styczeń 12, 2003, 07:59:07 pm »
Cytat: "2dope"
nie, chodzi mi o "Thru the Moebius Strip", ktory ma miec premiere w tym roku, prawdopodobnie w lecie - lecz b. mozliwe, ze pierwotnie mial nosic taki tytul


Sprawdziłem ,masz racje zmieniono nazwe... albo z niego zrezygnowano..
raczej to drugie ,ponieważ city of fire miał byc oparty na komiksie moebiusa ,a TtMS oparty jest na noweli A C .CLARKE

Tekst ze stony o moebiusie 8) :
En la actualidad esta preparando su propia película de dibujos animados "Thru de Moebius Strip", también se comenta su participación en una película de ciencia-ficción dirigida por David Fincher, basada en una novela de Arthur C. Clarke.
mmmm....