Autor Wątek: Transmetropolitan  (Przeczytany 83974 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kurczaczek

Transmetropolitan
« dnia: Grudzień 13, 2002, 06:03:25 pm »
OKI - pojawily sie wnioski o stworzenie tematu o tym super odjechanym komiksie! Pajak Jeruzalem RULEZ!!! Zapraszam do pogadania:)
...

Offline KoM@R

Transmetropolitan
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 13, 2002, 06:07:10 pm »
Kurczaczek ,wiadomo jaki jest- DEBEŚCIARSKI, super język wyczepiste
 postacie ,dobry rysunek i KKKLLLLLLLIIIIIMMMMAAAAAAAAATTTTT ,który powala!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
mmmm....

Offline mykupyku

Transmetropolitan
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 13, 2002, 11:05:36 pm »
rysunek mnie nie rozwala ale klimaty z drugiej cześci tak
(mam ostatniego TP - nr 7 i tam grafika jest bardziej dopieszczona)

szkoda że Mandragora coś przebąkuje że nie wie kiedy wyda nastepne części, bo szkoda by komiks promujący nieco ekscentryczne sikanie na świat i cywilizację w obecnych ramach, zniknął z rynku na którym nie ma podobnie walniętego (a jednocześnie myslącego) bohatera - Pajonku nie odchódź od nos piiiiiiiiiiiii - słyszyta Mandragoryjczyki?
opyright by mykupyku

Offline Kurczaczek

Transmetropolitan
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 14, 2002, 01:33:36 am »
Wlasnie sie zastanowilem glebiej nad faktem, ze Spider Jeruzalem zniknie z mojego zycia... to by bylo STRASZNE... nie zgadzam sie! Musza cos wydac
...

Offline Cujo

Transmetropolitan
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 14, 2002, 01:42:03 am »
Gdyby tylko Transmeta ilustrowal Geoff Darrow, ten co rysuje jego okladki i ten sam co narysowal Hard Boiled... Ehhh... Taka ankieta byla by o niebo prostsza. Nie jestem jakims specjalnym fanem Ellisa, ale przeciwnikiem tez nie, ale na pewno lepsi rysownicy podwyzszyli by jego noty w moich oczach radykalnie.
The most merciful thing in the world is inability of the human mind to correlate all its content" - H. P. Lovecraft

Offline dasst

Transmetropolitan
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 14, 2002, 09:41:39 am »
[/b] Komiks ma chyba za słabą reklamę, bo ludzie o nim mało wiedzą (za to jak już przeczytają chcą jeszcze i jeszcza...).
Men my brothers who after us live,
have your hearts against us not hardened.
For -- if of poor us you take pity,
God of you sooner will show mercy."

Offline Voytek

Transmetropolitan
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 14, 2002, 08:16:17 pm »
Dla mnie TRANSMETROPOLITAN to mistrzostwo swiata!Najlepszy z najlepszych  - w zyciu wiele komiksow przeczytalem i smialo stwierdzam ze zajmuje on na mojej liscie pierwsze miejsce!!
Ostatnio trafilo mi sie kilka starszych numerow orginalnych ( w sumie mam juz ich 8) w tym "jubileuszowy" #60 ostatni.Ale to nie jest to co wydanie  polskie ( wiadomo  nie chcialo sie uczyc  english to teraz mam!)
LUDZIE zrobmy jakas akcje!!!Na nie moge zyc bez mojego kolesia Spidera!Nawoluje wszystkich do bombardowania MAndragory e-mailami z prosba o ciag dalszy !!I regularnie wprowadzanie kolejnych czesci az do konca!!Kurde no!Skoro kiepsko sie sprzedaje ( w co nie chce mi sie wierzyc) to niech troche zmniejsza naklad tak zeby  sie wszystko sprzedalo  i nic nie bedzie zalegalo na polkach!Komu zalezy ten kupi , kto bedzie sie ociagal ten moze nie zdazyc  :wink:
Czy ktos sie orientuje w jakich nakladach wychodza u nas komiksy i mniej/wiecej ile sie ich sprzedaje??Ma ktos jakies konkretne dane do poszczegolnych tytulow?

Cujo Geoff Darrow nie ma wylacznosci na okladki Transmet. i zrobil ich tylko kilka ale rzeczywiscie robi wrazenie.
ex, Drugs & CS!

Offline Abito_Galou

Transmetropolitan
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 14, 2002, 09:50:34 pm »
Trans rządzi to faktem jest.Wstyd się przyznać że czytałem tylko pierwszą część  :oops:  (eh oszczędzanie na PS2 wymaga wyrzeczeń)
heh ,ide na dziennikarstwo więc szykujcie sie na prawdziwego Pająka ;)
size=9]*odejdę z południcą*[/size]

Offline Kurczaczek

Transmetropolitan
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 14, 2002, 11:14:42 pm »
Jesli czytales tylko pierwsza czesc i uwazasz, ze Pajak rzadzi to... wyobraz sobie, ze #2 jest jakies miliard razy lepszy! Lepiej nie miec polowy innych komiksow niz nie miec nowego Transmeta! Kup go, weprzyj nas w boju o nowe przygody Pajaka! #2 jest wart tego w cholere!
...

Offline Abito_Galou

Transmetropolitan
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 15, 2002, 10:39:07 am »
jak mi zasponsorujesz to czemu nie? :wink:
size=9]*odejdę z południcą*[/size]

Offline pookie

Transmetropolitan
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 15, 2002, 01:27:35 pm »
Proszę, proszę odzew większy niż na WRAK-u...
Mam w związku z tym pewną propozycję. Co sądzicie o powołaniu grupy, zrzeszającej fanów twórczości Ellisa, a przede wszystkim serii Tansmetropolitan? Proponuję nazwę "Jerusalem Order"(kto był na WRAK-u ten wie). Jak będzie odzew, to wyślemy wniosek do modera. Czekam na Wasze reakcje :wink:
 for Pookie

Offline Kurczaczek

Transmetropolitan
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 15, 2002, 01:54:05 pm »
Spox... ja i tak modle sie do Spidera codziennie przed snem :wink:
...

Offline Abito_Galou

Transmetropolitan
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 15, 2002, 04:09:53 pm »
jestem za a nawte przeciw ;)
chociaż dzisiaj popełniłem grzech :P
miałem do wyboru nowego Transa (znaczy 2) albo Blacksada... wzialem Blacksada bo ostatni na półce leżał :P
a Transów od groam bylo. Ale ma zaległosci! Jeszcze Kaznodzieje musze kupić!
size=9]*odejdę z południcą*[/size]

Offline jax

Transmetropolitan
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 16, 2002, 06:55:00 am »
Cytat: "Kurczaczek"
Jesli czytales tylko pierwsza czesc i uwazasz, ze Pajak rzadzi to... wyobraz sobie, ze #2 jest jakies miliard razy lepszy! Lepiej nie miec polowy innych komiksow niz nie miec nowego Transmeta! Kup go, weprzyj nas w boju o nowe przygody Pajaka! #2 jest wart tego w cholere!


Hmm.. a ja mam dokładnie odwrotne odczucie, tzn. pierwsza część podobała mi się (bardzo) natomiast druga rozczarowała mnie mocno.
Po pierwsze dlatego, że nie jest to jedna długa historia tylko 4 odrębne nowelki.  A po drugie że są one strasznie nieodkrywcze i moralizujące w sposób dosłowny: politycy są nieuczciwi, sekty religijne doją z naiwnych pieniądze - ile razy te tematy już przerabailiśmy?  A niestety w Transmecie #2 są one potraktowane wyjątkowo bez pomysłu i dydaktycznie.

Ale czekam z nadzieją na kolejne tomy.
ttp://basketcom.republika.pl
Strona o Legii (koszykówka) i komiksie.

Offline Voytek

Transmetropolitan
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 16, 2002, 01:57:22 pm »
POOKIE wrote:

Co sądzicie o powołaniu grupy, zrzeszającej fanów twórczości Ellisa, a przede wszystkim serii Tansmetropolitan? Proponuję nazwę "Jerusalem Order"(kto był na WRAK-u ten wie). Jak będzie odzew, to wyślemy wniosek do modera. Czekam na Wasze reakcje

Fanem tworczosci Ellisa a przedewszystkim serii Transmetropolitan to ja jestem!
Bylem we WRAKu ale na krotko i nie wiem o co chodzi.Po pierwsze i najwazniejsze :Co ja z tego (a raczej ile) bede mial? :D

A tak powaznie to napisz cos wiecej.
ex, Drugs & CS!

 

anything