trawa

Autor Wątek: Kmapania internetowa LOTR-a  (Przeczytany 15469 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Rav-SD

Kmapania internetowa LOTR-a
« dnia: Kwiecień 26, 2004, 08:37:27 pm »
Ponieważ odbyłem poważna dyskusje z Herudaio. Mam cos do zakomunikowania.
Tak więc planujemy zrobic kampanie coś w stylu kampani która jest na stronie lastalliance i chcemu żeby to wypaliło.
Kampanie będzie polegała na tym iż, każda osoba dostaje kakretną frakcje(na początku jedna osoba na frakcje). Bedzie miała terytorium podzielone na regiony o które to będzie sie toczył spór, zacznie się od małych starć i pomału się rozkręci do dużych bitew i oblężeń itd
1.Każdy kto chce wziaść w tym przedsięwzięciu udział prosze się zgłaszać.
Taka osoba musi mieć partnera z kim będzie mogła grać.
I oczywiście armie, armie tylko Gondoru itp.  
2.Potrzebni są ludzie co będą sprawnie wymyślać scenariusze i tu chyba Isembol ma w tym wprawe :P Piszący opisy i znający realia śródziemia.
3. Ktoś kto zrobi stronke jak będą wszystkie materiały, stronaka nie musi być rewelacja.

Jak to wtgląda na lastalliance zapraszam tu -----> http://www.thelastalliance.com/

Jeszcze raz upomne o to by zgłaszali się ludzie którzy więdzą jak grać w LOTR-a i są odpowiedzialni! Thnx
Oby to wypaliło...
REEDOM IS THE STATE OF MIND!!!

If knowledge is a power!? So to be unknow is to be unconquerable!

http://www.histeria.pl/sf/szuflada.phtml <--
Stronka dla poczatkujących w sztuce pisania...

Offline drachenfeles

Kmapania internetowa LOTR-a
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 26, 2004, 08:59:41 pm »
Chcesz stronkę a'la last alliance? To nie jest jakieś tam byle co.

A wracając do grania to chętnie, tylko jakie są zasady, więcej szczegółów proszę.

Offline Rav-SD

Kmapania internetowa LOTR-a
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 26, 2004, 09:08:59 pm »
Takie własnie nie byle co chcemy zorganizować!! Więcej szczegółów to będzie po drodze narazie raczkujemy z  pomysłem. Ja myśle, że narazie rdzeniem będą zasady z lastalliance z czasem modifikowane itp. I potrzeba nam więcej ludzi kąkretnych ludzim jak juz takowi będą myśle, że najlepszym wyjściem będzie spotkanie się na czacie i żywa dyskusja.
REEDOM IS THE STATE OF MIND!!!

If knowledge is a power!? So to be unknow is to be unconquerable!

http://www.histeria.pl/sf/szuflada.phtml <--
Stronka dla poczatkujących w sztuce pisania...

Offline drachenfeles

Kmapania internetowa LOTR-a
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 26, 2004, 09:23:05 pm »
Ja mogę się zająć stroną techniczną, ale najwczesniej w lipcu, bo pod koniec czerwca się bronię i będę zajęty.

Offline Rav-SD

Kmapania internetowa LOTR-a
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 26, 2004, 09:29:57 pm »
Mi się nie spieszy, najważniejsze aby było to dobrze zrobione. Zresztą lipiec to nie daleka perspektywa.
REEDOM IS THE STATE OF MIND!!!

If knowledge is a power!? So to be unknow is to be unconquerable!

http://www.histeria.pl/sf/szuflada.phtml <--
Stronka dla poczatkujących w sztuce pisania...

Offline Isembold

Kmapania internetowa LOTR-a
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 27, 2004, 08:08:53 am »
Ja bardzo chetnie wezme udzial w czyms takim, choc w sumie nie bardzo rozumiem jak to wszytko ma dzialac :)

Kiedys myslelismy tez zeby podzielic sobie mapke srodziemia na 3 czesci, zrobic jakies wsie etc. i zagrac jakby byly 3 odzielne panstwa niezbyt lubiace sie {:

EDIT: I zeby watpliwosci nie bylo to sie do Elfow zapisuje  :P
i]From the ashes a fire shall be woken. A light from the shadows shall spring.
Renewed shall be blade that was broken. The crownless again shall be king. [/i]

Offline Lu-trz

Kmapania internetowa LOTR-a
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 27, 2004, 08:24:39 am »
Pomysł SUPER,

Zastanawiałem się nad czymś podobnym.
Proponowałbym wykorzystać gry CIV 2,3 albo Call to Power. Pozwalają one na tworzenie scenariuszy a przedstawiają dowolny świat składający się z małych kwadracików taki kwadrat to może być góra, pagórek, łąka, las, pustynia itd, itp. Są tam drogi, miasta (większe i mniejsze) surowce potrzebne do produkcji poszczególnych jednostek. Do LOTRa byłoby jak znalazł. Niestety to cieżka praca pisanie scenariusza ja się na to nie mogę pisać mam inne zajęcia. Gdyby wypaliło to chętnie zagram Sarumana jako ISENGARD. Organizacyjnie wyglądałoby to tak, że armie się poruszają a jesli dojdzie do ich spotkania to toczona jest bitwa na prawdziwym stole zas jej wynik wprowadzany do komputerowego świata gry.
Mogę współuczestniczyć w projektowaniu świata gry (zrobić mapę śródziemia do CIV3).
Jeśli to wypali to Full wypas :)
brava dla Rava za inicjatywę  :wave:
 swoją drogą - straszna ta globalizacja ...

Offline Rav-SD

Kmapania internetowa LOTR-a
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 27, 2004, 08:37:51 am »
Lu-trz bardzo fajny pomysł, można wykorzystać mapke z Civ. Tak teraz myśle, że ta mapka by wyklarowała dużo w naszym pomyśle, każdy by miał jakiś teren powiedzmy 10 góra 20 kwadracików ze stolicą i prowincjami. Na początku dostał by garnizon który by umieścił w strategicznych miejscach, potem można by było przesówać oddziały jak się podoba z tym, że wiadomo przesuwając oddział z jednego kwadratu narazasz się na jego utrate itp. To na takiej zasadzie jak w Shogun:TOTAL WAR czy Medieval:TOTAL WAR, z tym , że właśnie jak jest bitwa tam, przenosiłeś się na wirtualne pole bitwy a tu byśmy sie przenosili na stól w realu.
Jakby była mapka można by wybrać strony rozmieścić ja i umieścić na stronie internetowej do wglądu.
Potem zastanowić sie nad zasadami wspólnie i ew. ruszyć z pomysłem.
To Lu-trz zgodnie z twoją deklaracją czekamy na mapke :)  

P.S. Herudaio tak naprawdę był pierwszy z tym pomysłem...

P.S. 2 kto kim gra to narazie zostawmy bo nie chce, awantur na samym początku :P
REEDOM IS THE STATE OF MIND!!!

If knowledge is a power!? So to be unknow is to be unconquerable!

http://www.histeria.pl/sf/szuflada.phtml <--
Stronka dla poczatkujących w sztuce pisania...

Offline drachenfeles

Kmapania internetowa LOTR-a
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 27, 2004, 09:03:09 am »
Shogun: Total War rulez, zróbmy takiego LOTR'a, proponuję podział śródziemia na kraje plus prowincje niezależne.
Można by zrobić interaktywną mapkę pokazującą, co gdzie i jak.

Offline Lu-trz

Kmapania internetowa LOTR-a
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 27, 2004, 09:31:45 am »
Rav,
Zanim zrobię mapkę trzeba by odpowiedziec na nastepujące pytania :
1. Pod którym z programów robic mapkę?
CIV2
CIV 3
Call to Power I
Call to Power II
Decyzja powinna byc uzalezniona od tego czy ktoś potrafi pisac scenariusze dla danego programu, bez scenariusza mapka będzie bezużyteczna. Najlepsza była by CIV3 (są surowce i bez nich nie da się budowac jednostek).
2. Gdzie ma sie toczyć konflikt
Śródziemie tolkiena
Grywalny obszar gdzie wszyscy mają jednakowe szanse
3. Jakie będą zasady
np. czy Saruman może się opowiedzieć po dobrej stronie ?
jaki jest cel gry (dominacja, zdobycie jakiegoś miejsca, wytrzymania dobra do jakieś tury - czyli zniszczenia pierścienia)

potem można robić mapkę, osobiście optuje za śródziemiem w chwili gdy frodo szykuje się do wyprawy i nastepującymi stronami:
ZLO
1. Mordor (3500 pkt)
2. Isengard (1750 pkt)
3. Moria (1.500 pkt)
4. Haradrimowie (1.500 pkt)
5. Esterlingowie (1.500 pkt)
razem 9.750 pkt.

DOBRO
1. Gondor (1.750 pkt)
2. Rivendel [High elf] (500 pkt)
3. Mirkwood [wood elf] (800 pkt)
4. Lorien [wood elf] (1.000 pkt)
5. Rohan (1.500 pkt)
6. Krasnoludy z północy (1.000 pkt)
razem 6.550
+ cała druzyna pieścienia w Rivendel (druzyna powinny kierowac 3 osoby : 1 - gandalf, 2 - Aragorn,Gimli, Legolas, 3-Hobbici)

Cele gry :
1. ZLO
- zniszczyć całe dobro
- przejąc pierścień (mogą to zrobić jedynie upiory pierścienia, również tylko one + 2 bohaterów isengardu + balrog powinnym mieć zdolność dostrzegania członków drużyny pierścienia

2. DOBRO
- zniszczyć pierścień
- doprowadzic do wyrównania sił w punktach

coraz bardziej sie nakręcam :)
 swoją drogą - straszna ta globalizacja ...

Offline drachenfeles

Kmapania internetowa LOTR-a
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 27, 2004, 09:46:53 am »
całkiem fajny zarys, jestem za śródziemiem
układ sił też jest niezły, choć isengard mógłby mieć ze 2000, a odpowiednio easterlingowie i haradrimowie po 150 mniej.

PS Czym sa wymienione przez ciebe programy i gdzie można na nie rzucuć okiem?

Offline Herudaio

Kmapania internetowa LOTR-a
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 27, 2004, 11:08:35 am »
Ajaj
Po pierwsze pomysł jest mój wypraszam sobie :) ale kierownictwo oddaję Rav'owi (ja już się brałem pare razy z motyką na słońce, tym razem moge być motyka :))
Po drugie przeglądnijcie na www.thelastalliance.com jak to tam jest zrobione (kampania) i zasady,
bo tu się pojawiają bardzo fajne pomysły ale niestety troszke to byłoby trunde i skomplikowane i żadko kto by się w tym łapał, odpowiednikiem pktów będą prowincje
tzn np Mordor zacznie z ok 25 prowincjami
Gondor z 20 a np Erebor z max 10 tak samo jak mroczna puszcza czy rivendell albo lothlorien. Mape trzeba zrobić i to interaktywną ale:
Po 1 ona ma się pojawić w internecie :)
Po 2 żeby tam były prowincje a prowincje podzielone na "lokacje" czyli miasta itp.
Po 3 proponuje od tego zacząć czyli ile prowincji (stron konfliktu) jakich itp, ogólny zarys i podział pracy
No na razie tyle :)
I ask only for an enemy worth fighting and a cause worth fighting for". - Spartan Prayer
Liczy się gracz, rozpiska to rzecz wtórna.

Offline Rav-SD

Kmapania internetowa LOTR-a
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 27, 2004, 12:24:19 pm »
Lu-trz,

Civ3 jest faktycznie najlepsza, ja jestem za Civ3.

Oczywiscie środziemie Tolkienia i propnuje akcje zaczać wtedy jak drużyna wyrusza z pierścieniem.

Co do zasad, to myśle, że jak już będziesz kierował jedną ze stron to możesz robić co ci się , żewnie podoba, od tego momentu przecierz akcja może się potoczyć i nawet musi inaczej niż w filmie. Zasady z Shoguna sa już sprawdzone i najlepsze i wcale nie skomplikowane i IMO dadzą się zaadaptować do naszych realiów.

Herudiao,
jesteś w błędzie, to nie będzie skomplikowane. Państwa będą podzielone na kwadraciki(te kwadraciki to prowincje), punktacja co do armi jest dobra może trzeba wprowadzić małe zmiany. Ja to widze tak, że jak  będzie już mapka kązdy generał swoich wojsk rozlokuje np 500 pkt w stolicy a resztę na granicach. Potem będzie mógł je przesówać, atakować prowincje wroga i je potem bronić itp.

Taki podział, i jak to będziemy już mieli można dalej ruszać i adaptować zasady z thelastalliance.

Jednak właśnie trzeba zdecydować się na strony konfliktu
Podział Lu-trz-a jest dobry można zwiększyć do 2k pkt Isengard.
Ja bym jeszcze dodał armie z Angamaru i to starczy. I taką mape zrobił.
Tylko ja pronuje:
ZłO:
Mordor: 10 kwadracików(chyba te z Civ3 były dośc duże i mapa wyszła by za duża, ale nie jestem pewien)
Angamar: 5 kwadracików
Isengard: 6 kwadratów
Moria: 4 kwadraty
Horadrimowie i Esterlingowie po 6 kwadratów.

Dobro:
Gondor: 12 kwadratów
Rohan: 7 kwadratów
Rivendell: 4
Mirkwood:6
Lorien:7
Krasnoludy:5

Tak więc mapka to nasz proritet, potem sie zobaczy.

Co wy na to, i jak to ma się to technicznego wykonania mapy Lu-trz?
REEDOM IS THE STATE OF MIND!!!

If knowledge is a power!? So to be unknow is to be unconquerable!

http://www.histeria.pl/sf/szuflada.phtml <--
Stronka dla poczatkujących w sztuce pisania...

Offline drachenfeles

Kmapania internetowa LOTR-a
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 27, 2004, 12:37:56 pm »
skoro ma być to mapka on-line to nie przychodzi mi do głowy inny format niż .swf, tyle że ja się flash'em nie zajmuję i nie znam na tyle dobrze, by wyszło coś PRO.
Jestem zdecydowanie za sytemem z Shoguna

Offline Lu-trz

Kmapania internetowa LOTR-a
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 27, 2004, 12:59:51 pm »
Ponieważ większość nie zna CIV3 to myślę że trzeba zrobić uproszczoną mapę (bez surowców bo nie skończymy tej kampani przez pare lat  :( ).
Potrzebny będzie MISTRZ GRY (nie biorący w niej udziału). On jeden będzie miał mapę i będzie :
1 Raz na tydzien (lub rzadziej lub częściej) wprowadzał posunięcia obu stron.
2. publikował na internecie mapę w wersji dla dobra (widać całe dobro + wszysko co widzi dobro) oraz dla zła (widać całe zło i wszystko co zło widzi) tu rodzi sie problem techniczny : nie ma chyba w CIV3 niewidzialnych jednostek (członkowie drużyny pierścienia, nazgule, saruman).
3. Jesli w wyniku ruchu nie ma bitwy to można wprowadzac nastepny ruch.
4. Jeśli jest bitwa to dopiero po jej rozegraniu mozna wprowadzać następne ruchy.

Porponuję aby w każdym mieście (województwie) było co najmniej po 2 osoby (strona zła i dobra) wtedy jeśli ktoś nie może zagrac swojej bitwy w danym mieście to grają ją ludzie z innego miasta .
Coś jakby dyżurne pary aby nie czekać na wynik jakieś bitwy np 3 tygodnie.
Jeśli natomaist wszystkie armie pójdą pod Minas Tirith to spotkamy sie w mieście gdzie jest najwięcej graczy i rozegramy jedną gigantyczną bitwę np. 7000 pkt na 5.000 pkt. :) wyobrażacie sobie ten stół ? Będzie miał kilka metrów kwadratowych :eek:
 swoją drogą - straszna ta globalizacja ...