Gildia Nauki Popularnej (www.nauka.gildia.pl) > Forum Nauki Popularnej

Prace naukowe

(1/3) > >>

cierzy:
Moi drodzy,

Chodzi mi po głowie pomysł, żeby zebrać od znajomych prace semestralne, roczne, licencjackie, magisterskie i opublikować je w ramach serwisu Gildii Nauki Popularnej. W spisie treści znajdowałyby się tylko parace ocenione pozytywnie.

Za: Wzór dla osób stawiających pierwsze kroki na krajowych uczelniach oraz ciekawy materiał do poczytania.
Przeciw: To już nie nauka popularna, ale nauka sensu stricte.

Dlatego postanowiłem otworzyć wątek - liczę na Wasze głosy w tej sprawie. Pomysł dobry czy nie?

Przykuta:
Pomysł dobry pod warunkiem, że moi studenci nie będą mi ich pokazywać jako własnych :(

Baldwin:
A z jakiej dziedziny/dziedzin naukowych miałyby te prace być??

cierzy:

--- Cytat: "Baldwin" ---A z jakiej dziedziny/dziedzin naukowych miałyby te prace być??
--- Koniec cytatu ---


Nauki ścisłe i humanistyczne. Jak ktoś pisał na zajęciach z socjologii pracę na zaliczenie semestru i jest ciekawa, to bym zamieścił. Jeśli ktoś na wydziale fizyki jądrowej napisał o rozszczepianiu i będzie się to nadawało do opublikowania, to też bym zamieścił.

Ogólnie prace z zakresu tematycznego naszej gildii :)

Przykuta, oczywiście zamieszczę odpowiednią notę, że prawa autorskie do prac należą do ich autorów i wykorzystywanie ich bez ich wiedzy i podania źródła jest zabronione :)

Gollum:
Streszczenia, a w zasadzie tezy prac - jak najbardziej, i to ze wszystkich dziedzin nauki. Natomiast prace własciwe powinny być z racji dlugości umieszczane w innym miejscu. Na przykład na właściwej Gildii lub z podaniem odnośników, gdzie je znaleźć. Gdybyśmy chcieli je publikować na forum, podejrzewam, że z racji ich długości moglyby i utrudnić działanie forum i odstraszyć mniej zainteresoaną danymi tematami część forumowiczów.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej