Autor Wątek: Eldarskie zapytanka  (Przeczytany 202088 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Eman

  • Gość
Eldarskie zapytanka
« Odpowiedź #1635 dnia: Listopad 15, 2007, 02:39:38 pm »
Heyka !!!
Cytat: "Vodecki"

dzięki  :p  :p  :p  :p  :p  :p  :p  :p

Jak ostatnio gralismy, to miales dla przykladu dwa Prismy i Vibrosy :p  :p  :p  a nie tylko 3xFalcon, 3xHerlacy, 3xPathinderzy ... wiec mi tu nie placz  8)
Cze !!!

Offline Skark

Eldarskie zapytanka
« Odpowiedź #1636 dnia: Listopad 15, 2007, 03:11:54 pm »
Eman problem z tym że 3xFalcon, 3xHerlacy, 3xPathinderzy to słaba kombinacja która ze sobą za dobrze nie współdziała i jak dobrze napisałeś tylko słabsi gracze tym grają.

Eman

  • Gość
Eldarskie zapytanka
« Odpowiedź #1637 dnia: Listopad 15, 2007, 03:20:40 pm »
Heyka !!!
Cytat: "Skark"
Eman problem z tym że 3xFalcon, 3xHerlacy, 3xPathinderzy to słaba kombinacja która ze sobą za dobrze nie współdziała i jak dobrze napisałeś tylko słabsi gracze tym grają.

No wiec wlasnie  :D
Generalnie chodzilo mi o to, ze nie ma "jedynych slusznych" wyborow wsrod Eldarskich Elit/Troopsow/Heavy  :D  Praktycznie wszystko da sie skutecznie wykorzystac - i tyle.
Cze !!!

Offline Michaelius

Eldarskie zapytanka
« Odpowiedź #1638 dnia: Listopad 15, 2007, 04:54:22 pm »
Skorpioni nie sa slabi sa praktycznie identyczni jak w poprzedniej edycji tyle tylko ,ze GW g... zrobilo by uczynic ich grywalnymi po skasowaniu serpent rusha w 4 edycji. Wiec mamy niby niezly unit ktorego nie da sie sensownie wprowadzic do walki. Nawet ten FoF w banshhe ciutke pomaga a tutaj nic.
Michaelius

"Your understending is not required, merely your surrender"

Eman

  • Gość
Eldarskie zapytanka
« Odpowiedź #1639 dnia: Listopad 15, 2007, 05:00:45 pm »
Heyka !!!
Cytat: "Michaelius"
Skorpioni nie sa slabi sa praktycznie identyczni jak w poprzedniej edycji

Fist z Sila 6 a Sila 8 to jest pewna roznica jak na moj gust ;)
Cze !!!

Offline Waaagh

Eldarskie zapytanka
« Odpowiedź #1640 dnia: Listopad 15, 2007, 07:59:36 pm »
Ten Fist właśnie powoduje największe splewienie Scorpionów i to jest prawda.

Nie doczytaliście że z tym "jedynym słusznym" chodziło mi o suche czytanie dexu.

Ja sam nie gram na Herlakach bo uwielbiam Banshee i IMHO są lepsze za swoje punkty.

Niestety w HS mam już dwa Falcony, bo nie podoba mi się Fire Prism, a latacze strzelające muszę mieć bo są piękne, a Wave Serpenty mi nie starczają i jakoś (głupio sie przyznać) nie umiem grać Wraithlord'em.

Co do troops, to tutaj chyba wypadam najgorzej bo gram na... Gurdianach z Embolden i StarCannon'em więc to raczej standard nie jest.

Ale nadal jak czytam kodeks to te trzy jednostki wcześniej wspomniane rzucają się jako najlepsze od pierwszego spojrzenia.
img]http://www.burhens.home.pl/userbar/40kplayer.jpg[/img]

Offline Idaan

Eldarskie zapytanka
« Odpowiedź #1641 dnia: Listopad 15, 2007, 08:36:40 pm »
Cytuj
Skorpioni nie sa slabi sa praktycznie identyczni jak w poprzedniej edycji tyle tylko ,ze GW g... zrobilo by uczynic ich grywalnymi po skasowaniu serpent rusha w 4 edycji. Wiec mamy niby niezly unit ktorego nie da sie sensownie wprowadzic do walki. Nawet ten FoF w banshhe ciutke pomaga a tutaj nic.
Ogólnie to szkoda. Oddział jest fest klimatyczny, figurki też w końcu ładnie wyglądają po tych z króliczymi uszami z poprzedniej edycji. A wystarczyło dać Exarsze jakąś moc pozwalającą na hidden setup i byłoby ok. Ja i tak kupię sobie przynajmniej 10 ze względu na ten klimat, ale jeszcze nie teraz. Bo przegrywać wszystkie bitwy też nie jest klimatycznie, a na razie mam tylko te mniej użyteczne jednostki.
Cytuj

Fist z Sila 6 a Sila 8 to jest pewna roznica jak na moj gust Wink
Cze !!!
I granaty pozwalające zdziałać cokolwiek przeciwko pojazdom też.
Cytuj

Ale nadal jak czytam kodeks to te trzy jednostki wcześniej wspomniane rzucają się jako najlepsze od pierwszego spojrzenia.
To czemu np Amerykanom i Anglikom rzucają się w oczy trochę inne jednostki? Jeśli przejrzeć Warseera, to na przykład Avengerzy, D-Cannony są bardzo popularne, podobnie dwa squady Dragonów czy inne rzeczy które u nas za "oczywistą oczywistość" raczej nie uchodzą.

Eman

  • Gość
Eldarskie zapytanka
« Odpowiedź #1642 dnia: Listopad 15, 2007, 08:40:14 pm »
Heyka !!!
Cytat: "Idaan"
To czemu np Amerykanom i Anglikom rzucają się w oczy trochę inne jednostki? Jeśli przejrzeć Warseera, to na przykład Avengerzy, D-Cannony są bardzo popularne, podobnie dwa squady Dragonów czy inne rzeczy które u nas za "oczywistą oczywistość" raczej nie uchodzą.

A obejrzyjcie sobie rozpiske Soklesa ze Strategiconu  8)  Zadnych Herlakow, jeden Falcon, bez Elronda - i mozna sensowne miejsce na Masterze zajac  :D
Cze !!!

Offline Waaagh

Eldarskie zapytanka
« Odpowiedź #1643 dnia: Listopad 15, 2007, 11:25:29 pm »
Cytat: "Eman"
Heyka !!!
Cytat: "Idaan"
To czemu np Amerykanom i Anglikom rzucają się w oczy trochę inne jednostki? Jeśli przejrzeć Warseera, to na przykład Avengerzy, D-Cannony są bardzo popularne, podobnie dwa squady Dragonów czy inne rzeczy które u nas za "oczywistą oczywistość" raczej nie uchodzą.

A obejrzyjcie sobie rozpiske Soklesa ze Strategiconu  8)  Zadnych Herlakow, jeden Falcon, bez Elronda - i mozna sensowne miejsce na Masterze zajac  :D
Cze !!!


Bo jakby nie patrzeć, dex Eldarów jest na tę chwilę bardzo mocny, IMHO tam po prostu słabych jednostek nie ma.
img]http://www.burhens.home.pl/userbar/40kplayer.jpg[/img]

Offline Inkwizytor83

Eldarskie zapytanka
« Odpowiedź #1644 dnia: Listopad 24, 2007, 06:28:56 pm »
Takie pytanie mi się nasunęło. Podręcznik główny trochę mi zamieszał, więc wolałbym się upewnić. Czy Wraithlord ignoruje pancerz i rzuca 2k6 na penetrację jak inne monstra?
ie ma twardych Elfów. Są tylko źle trafione :D

Niedługo zaatakuje nas Kosmiczna Lejąca się Galaretka

http://s2.darkpirates.onet.pl/c.php?uid=43714

Offline koix

Eldarskie zapytanka
« Odpowiedź #1645 dnia: Listopad 24, 2007, 06:51:25 pm »
Tak.
entides de guerres mentides de morts
als llibres d´historia i als televisors
mentides de llengües, banderes i noms
mentiren al poble mentiren al món!

Offline Inkwizytor83

Eldarskie zapytanka
« Odpowiedź #1646 dnia: Listopad 25, 2007, 08:24:20 am »
Dzięki :) Tak myślałem ale wolałem się upewnić.
ie ma twardych Elfów. Są tylko źle trafione :D

Niedługo zaatakuje nas Kosmiczna Lejąca się Galaretka

http://s2.darkpirates.onet.pl/c.php?uid=43714

Offline Michaelius

Eldarskie zapytanka
« Odpowiedź #1647 dnia: Listopad 25, 2007, 02:19:00 pm »
Mam wrazenie , ze zawodnicy grajacy obecnie eldarami maja jakies kompleksy na punkcie schematycznosci rozpisek. Widze iles dziesiatek rozp na forum , gdzie kazdy nie chce brac harlequinow bo schemat, powielanie itd.

A wszyscy inni maja to rowno w d... i jada na 7-8 grubasach, dwoch princach z lashem, itd.

PS. To ,ze Sokles wygrywa bez Elronda i Herlakow swiadczy bardziej o tym ,ze jest dobrym graczem niz o kodeksie.
Michaelius

"Your understending is not required, merely your surrender"

Offline Inkwizytor83

Eldarskie zapytanka
« Odpowiedź #1648 dnia: Listopad 25, 2007, 02:32:40 pm »
No cóż... to świadczy tylko o graczach, że nie chce im się nic nowego wymyślać  :roll:

Jeszcze jedno pytanie-przy opisie platformy dla Guardianów stoi, że jest traktowana jako assault. Czy to znaczy że mogę np. strzelić z lancy/eml/czegokolwiek i potem szarżować?
ie ma twardych Elfów. Są tylko źle trafione :D

Niedługo zaatakuje nas Kosmiczna Lejąca się Galaretka

http://s2.darkpirates.onet.pl/c.php?uid=43714

Offline sokles

Eldarskie zapytanka
« Odpowiedź #1649 dnia: Listopad 25, 2007, 06:12:30 pm »
Cytat: "Michaelius"
Mam wrazenie , ze zawodnicy grajacy obecnie eldarami maja jakies kompleksy na punkcie schematycznosci rozpisek. Widze iles dziesiatek rozp na forum , gdzie kazdy nie chce brac harlequinow bo schemat, powielanie itd.


Moje przesłanki są na forum rozpiskowym, ale ja tam kompleksów nie mam.

Cytat: "Michaelius"
A wszyscy inni maja to rowno w d... i jada na 7-8 grubasach, dwoch princach z lashem, itd.


Niech mają i tak sie ich jedzie w tą d... :p Pojechałem na Strategiconie zarówno 8 grubych jak i 2 lashe...

Cytat: "Michaelius"
PS. To ,ze Sokles wygrywa bez Elronda i Herlakow swiadczy bardziej o tym ,ze jest dobrym graczem niz o kodeksie.


Pomijając fakt mojego skilla (a Ty pytales czemu ja tak gram :p ), świadczy i to sporo, na drzwiach od stodoły tylko jeden ziom lata, więc nawet wyklucząjąc turbo jednostki Elrond/Herlaki/Falcon kodeks ma spory potencjałi możliwosci, tak po prawdzie ciężko tam znaleść bezużyteczną jednostkę.