trawa

Autor Wątek: Eldarskie zapytanka  (Przeczytany 200300 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Michaelius

Eldarskie zapytanka
« Odpowiedź #1650 dnia: Listopad 25, 2007, 07:26:38 pm »
Chyba wychodzi moj rok grania w WM gdzie nikt nie odstawia kostek i leca wiory ;) I teraz jak dla mnie absolutna norma jest branie maksymalnego wygrzewu , chociaz przyznam ze nigdy nie bylo mi daleko do takiego sposobu myslenia ;)
Michaelius

"Your understending is not required, merely your surrender"

Offline Doom

Eldarskie zapytanka
« Odpowiedź #1651 dnia: Listopad 25, 2007, 07:31:35 pm »
Dobra to ja mam pytanko na rozluźnienie dla was ;)
Jak działają konkretnie vibrosy?
Ostatnio z ederusem mieliśmy z lekka różne zdania - konkretnie chodziło o to czy siła baterii zależna jest od liczby trafień
znaczy są 2 działa:
trafia jedno to dalej strzał jest na sile dwóch czy tylko jednego

PS
Ederus twoje zdanie znam chodzi mi o zdanie kogoś kto się na tym zna lepiej od nas ;)
Osiem głosów na Tak, jeden głos na Nie. Jednogłośnie wygrywa Nie

ZaY

  • Gość
Eldarskie zapytanka
« Odpowiedź #1652 dnia: Listopad 25, 2007, 07:42:42 pm »
moze nie znam sie lepiej bo ja sie ogolnie na niczym nie znam
ale w dexie jest chyba wyraznie napisane ze za kazde dzialo w baterii dodaje sie sile
cytat z dexu:
Cytuj
'for each vibro cannon in the battery after the first, add 1 to the strenght of these hits. e.g. a unit of 3 v. cannons rolls 1, 6 and 4 to hit; they would draw a single line for one of the cannon and any unit it touches takes d6 s6 hits'

Offline koix

Eldarskie zapytanka
« Odpowiedź #1653 dnia: Grudzień 05, 2007, 05:38:09 pm »
Testował ktoś 3 eldarskich bikerów + warlock z włócznia i destruktorem? Bo ja sobię własnie powoli maluje taki składzik i mysle zeby go wykorzystac. Wydaje sie jako dosc szybki i fajny ppanc a takze straszak na geny / herlaki bez fortuny. A w mojej armii ppancu dość ostro brakuje. Poza tym jakby wrzucic do troopsow moznaby sie pokusic o granie bez firebase'a przez co przeciwnik nie bedzie mial sie w co "wgryzc", a tak to ma całkiem soczystych pathfinderów. Widzialem tez ze Chris uzywal na strategiconie squadu i tez niezle szło. Jak wasze doswiadczenia?
entides de guerres mentides de morts
als llibres d´historia i als televisors
mentides de llengües, banderes i noms
mentiren al poble mentiren al món!

Offline Skark

Eldarskie zapytanka
« Odpowiedź #1654 dnia: Grudzień 05, 2007, 07:53:04 pm »
Doom efektywność Vibrosów nei jest zależna od ilości trafień. Zarówno jedno jak i 3 dają taki sam efekt jak zacytował ZaY.

koix grałem tym na jednym masterze (Arenie) i tak sobie mi się sprawdzały. Mają 2 problemy: po zgonie jednego testuje się Ld 8 i może zwiac odział za 134 punkty, pozatym czasami tródno ich schować za terenami bo zajmują sporo miejsca na stole.

Offline koix

Eldarskie zapytanka
« Odpowiedź #1655 dnia: Grudzień 05, 2007, 08:04:17 pm »
Ale przeciez nie ma zadnego problemu w montowaniu ich na małych podstawkach... Fakt ld 8 musi bolec...
entides de guerres mentides de morts
als llibres d´historia i als televisors
mentides de llengües, banderes i noms
mentiren al poble mentiren al món!

Offline ederus

Eldarskie zapytanka
« Odpowiedź #1656 dnia: Grudzień 05, 2007, 08:28:05 pm »
IMO 3 jetbike'i z 1 shuriken cannonem za 76 wystarczą. Mniej boli jak uciekną, a tracą głównie ten flamer, bo shuriken cannon od boku też potrafi pojazdy zgnoić ;)
106 miles to Chicago, we've got a full tank of gas half a pack of cigarettes, its dark and we're wearing sunglasses.

Hit it!

Offline koix

Eldarskie zapytanka
« Odpowiedź #1657 dnia: Grudzień 05, 2007, 08:37:39 pm »
Musze potestować to. Ale uwielbiam konwersje mojego warlocka na bike u i poprostu nie mogę się odeprzeć... No ale pogramy, zobaczymy.
entides de guerres mentides de morts
als llibres d´historia i als televisors
mentides de llengües, banderes i noms
mentiren al poble mentiren al món!

Offline CHRIS506

Eldarskie zapytanka
« Odpowiedź #1658 dnia: Grudzień 06, 2007, 07:57:09 am »
mu mu
no ten oddzialik z warlockiem w każdej bitewce zwrucił mi sie punktowo  8)
najlepszy i tak był jak 1 strzałem 10 herlawych usmazył  :badgrin:
jest to oddział dokłądnie do wszystkiego, moze smazyc, strzelać, czołgi rozwalac itp. fajnerzeczy ale do walki wrecz to bymich nie pchał no chyba że z tau  ;)  
mimo że maja tafa 4 i seva 3+ to i tak trzeba na nich uważac dokłądnie ich chowac i jak sie da nie wyjeżdzac poza zasięg avatara i ferlesa  :roll:

Offline koix

Eldarskie zapytanka
« Odpowiedź #1659 dnia: Grudzień 11, 2007, 01:14:30 pm »
Chris, to Ty grasz tymi zielonymi eldarami made by asmo?

Ok, wiem ze pytałem juz o to, ale ciagle nie moge zrozumieć sukcesu harlekinów na piechotę. Przeciez łatwo jest ich skontrować... Oni muszą to nas dreptać kaaawał drogi a tak naprawde kazda armia ma szanse strzelecko ich skontrować. Byle spidery, FW w fishu, land speedery, jakiekolwiek inne mobilne pestki zniszcza taki oddział powoli do nas człapiący. Powecie ze mają  kuglarza z fortuną. No ale save na 4 plus to tez chyba nie jest wielki problem. Przeciez lepiej wsadzic ich do falconow skoro i tak pewnie sie je wykupi z heavy (ewentualnie wraithlordy i prismy, tak wiem). Wtedy są bezpieczni, wszedzie doleca. Jest ich 6 coprawda, ale to starczy zeby sie przebic. Mozna teoretycznie zastawic wyjscie, ale zawsze sie ma cos stylu i pilnować trzeba.

A więc czy ktoś łopatologicznie mi wytlumaczy, dlaczego ludzie grają herlakami na piechote i wychodzi im to lepiej niz w falconach?

Pozdrawiam.
entides de guerres mentides de morts
als llibres d´historia i als televisors
mentides de llengües, banderes i noms
mentiren al poble mentiren al món!

Offline ederus

Eldarskie zapytanka
« Odpowiedź #1660 dnia: Grudzień 11, 2007, 01:39:14 pm »
Granie na 3 falconów z 3 x 6 herlaków działa dopóki nie grasz z choć odrobinę myślącym przeciwnikiem :?. Wystarczy blokować wyjścia z falconów  i strzelić lataczom shake'a. W tym momencie 1100 pts Twojej armii nic nie robi, tylko jest. A jeśli taki falcon przypadkiem jest zniszczony to wtedy herlaki giną, bo nie mają gdzie wysiąść i za 1 strzałem przeciwnik zabija mniej więcej 360pts :?. Mało kuszące :?.

Herlaki na piechotę dają możliwość wystawienia skuteczniejszego heavy. 2 x wraithlord + falcon czy wraithlordy z vibrosami czy coś jeszcze innego. Falcony nie są zbyt skuteczne. Bs 3 je zabija. Poza tym nikt Ci nie każe herlaków wystawiać. Sokles gra na banshee i zajął wysokie miejsce na strategiconie. Ja osobiście już wystawiam tylko 2 x 6 herlaków z buta z jesterem i seerem jako kontra i strzelanie. Działają świetnie. Jak trzeba to zabiją taką DC czy coś innego mocnego, a postrzelać też potrafią :)
106 miles to Chicago, we've got a full tank of gas half a pack of cigarettes, its dark and we're wearing sunglasses.

Hit it!

Eman

  • Gość
Eldarskie zapytanka
« Odpowiedź #1661 dnia: Grudzień 11, 2007, 02:52:01 pm »
Heyka !!!
Cytat: "ederus"
Granie na 3 falconów z 3 x 6 herlaków działa dopóki nie grasz z choć odrobinę myślącym przeciwnikiem :?. Wystarczy blokować wyjścia z falconów  i strzelić lataczom shake'a. W tym momencie 1100 pts Twojej armii nic nie robi, tylko jest.

Generalnie ta czesc wypowiedzi Ederusa jest kwintesencja tej odpowiedzi - masz maaaaase punktow utopionych w czyms, co niewiele robi - w miare ograny i posiadajacy w miare sensowna (w sensie - z mobilnymi elementami) armie albo zastawi Ci wyjscia, albo sie odsunie, albo zrobi Tank Shocka, coby odsunac Falcona w bezpieczna odleglosc. Skutkiem czego, albo nie wysiadziesz w ogole i bedziesz grzecznie patrzec, jak praktycznie cala armia przeciwnika rozwala reszte Twoich jednostek (walka w stosunku prawie 2:1 - w przypadku bitwy na 2k jak masz 3 Falocny z Herlawymi - zazwyczaj tak sie konczy ;) ), albo wysiadziesz na tyle daleko, ze i tak bedziesz musial przespacerowac sie ture pod ogniem wroga - a 6 Herlakow znosi to zdecydowanie gorzej niz 10 ;)
Oczywiscie ja nie mowie, ze nie warto miec jednej takiej 6tki w Falconie - ale IMHO jedna to max, jako support, a nie glowna sila uderzeniowa.
Cze !!!

Offline CHRIS506

Eldarskie zapytanka
« Odpowiedź #1662 dnia: Grudzień 11, 2007, 02:56:13 pm »
mu mu
dokładnie zgadzam sie z prelegentami  8)
pozatym 3 falcony w armi a ty niemasz nic przeciwpancernego  :shock:

Offline Vladdi

Eldarskie zapytanka
« Odpowiedź #1663 dnia: Grudzień 11, 2007, 03:00:05 pm »
Jak wy madrze gadacie:)

vladdi
They told me they needed an army. They made me call half the humanity and tell them to kill the other half. There was no racism after that, no discrimination, no conflicts based on property, politics or religion. It only mattered if you were one of those that answered the phone or one of those that didn't. Apocalypse came and I was at it's gates.

Offline koix

Eldarskie zapytanka
« Odpowiedź #1664 dnia: Grudzień 11, 2007, 03:22:29 pm »
A jaki problem jest rozstrzelać 2x10 herlaków (nawet z fortuną)? Cokolwiek mobilnego i tura pestkowania = dowidzenia. Źle mówię?
entides de guerres mentides de morts
als llibres d´historia i als televisors
mentides de llengües, banderes i noms
mentiren al poble mentiren al món!