Autor Wątek: Fantastic Four #7 Warrena Ellisa - komiks online  (Przeczytany 8788 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Perfect Strangler

Fantastic Four #7 Warrena Ellisa - komiks online
« dnia: Maj 01, 2004, 02:46:37 am »
Trzeba jakoś uczcić to wejście do Unii, no więc chlup, jeszcze ciepły Ultimate Fantastic Four #7 Warrena Ellisa i Stuarta Immonena:












































WW.KOMIKSY.COM - sklep z amerykańskimi komiksami

Anonymous

  • Gość
Fantastic Four #7 Warrena Ellisa - komiks online
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 01, 2004, 08:14:27 am »
w związku z zamieszczoną prezentacją dołączam do eurosceptykow i pytam: dlaczego takim gniotem jak FF witamy Unię :|  :lol:

Offline Perfect Strangler

Fantastic Four #7 Warrena Ellisa - komiks online
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 01, 2004, 12:23:57 pm »
No ale Warren Ellis jako Europejczyk, i rysuneczki pikne som, ech, ci malkontenci :P Nie zawsze można szampanem świętować, czasem wystarczy jabolem :lol:
WW.KOMIKSY.COM - sklep z amerykańskimi komiksami

Anonymous

  • Gość
Fantastic Four #7 Warrena Ellisa - komiks online
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 01, 2004, 02:49:42 pm »
jakbym miał skaner to też bym dorzucił jakiegoś jabola :(

Offline Perfect Strangler

Fantastic Four #7 Warrena Ellisa - komiks online
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 02, 2004, 10:29:34 am »
Ale taki skanowany to byłby jabol bez akcyzy, a to jest jabol ful legal (udostępniony promocyjnie w całości przez Marvela, ukazuje się drukiem w USA dopiero w czerwcu), aż tak mi UE nie leży na sercu, żeby cały komiks skanować, to była tylko podpucha :P

(Nie to żebym się brzydził jabcokami bez akcyzy od dziadka z piwnicy, he) :drunk:
WW.KOMIKSY.COM - sklep z amerykańskimi komiksami

Offline Macias

Fantastic Four #7 Warrena Ellisa - komiks online
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 02, 2004, 12:48:22 pm »
Cytat: "timof"
w związku z zamieszczoną prezentacją dołączam do eurosceptykow i pytam: dlaczego takim gniotem jak FF witamy Unię :|  :lol:
co jest nie tak z FF?nigdy specjalnie nie lubilem tego tytulu,ale w wersji ultimate FF nie sa zli

Anonymous

  • Gość
Fantastic Four #7 Warrena Ellisa - komiks online
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 02, 2004, 01:01:36 pm »
Cytat: "Macias"
Cytat: "timof"
w związku z zamieszczoną prezentacją dołączam do eurosceptykow i pytam: dlaczego takim gniotem jak FF witamy Unię :|  :lol:
co jest nie tak z FF?nigdy specjalnie nie lubilem tego tytulu,ale w wersji ultimate FF nie sa zli


fakt, źli to złe słowo, powinienem był napisać rozwlekli i nudni jak flaki z olejem, znacznie gorsi niż poprzednicy
ale nadzieja może jakaś być, ultimates też strasznie się wlekli (choć moim zdaniem vol. 1 ultimates też jest rozwlekły i o niczym)

Offline Yaqza

Fantastic Four #7 Warrena Ellisa - komiks online
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 03, 2004, 08:15:22 am »
Cytat: "timof"
fakt, źli to złe słowo, powinienem był napisać rozwlekli i nudni jak flaki z olejem, znacznie gorsi niż poprzednicy
ale nadzieja może jakaś być, ultimates też strasznie się wlekli (choć moim zdaniem vol. 1 ultimates też jest rozwlekły i o niczym)

Rozwlekły i nudny. Pewnie byś wolał by sie od razu tłukli z niewiadomo kim...No sorry stary, ale Millar najwyraźniej nie podziela Twoich zamiłowań i woli zrobic komiks który wyjaśni to i owo zanim przejdzie do konkretnej akcji; komiks osadzony w naszej rzeczywistości i z nią związany, a nie tylko z niej korzystający, i postaci o pewnym rysie psychologicznym i przeszłości, a nie napakowanych buców.
url=http://www.komiks.nast.pl]Aleja Komiksu[/url]

Anonymous

  • Gość
Fantastic Four #7 Warrena Ellisa - komiks online
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 03, 2004, 09:42:50 am »
Cytat: "Yaqza"
Rozwlekły i nudny. Pewnie byś wolał by sie od razu tłukli z niewiadomo kim...No sorry stary, ale Millar najwyraźniej nie podziela Twoich zamiłowań i woli zrobic komiks który wyjaśni to i owo zanim przejdzie do konkretnej akcji; komiks osadzony w naszej rzeczywistości i z nią związany, a nie tylko z niej korzystający, i postaci o pewnym rysie psychologicznym i przeszłości, a nie napakowanych buców.


1. wolałbym, żeby w końcu przestali być schematyczni
2. koncepcja ultimate jest taka żeby zacząć od początku, więc nie odkryłeś nic nowego w zamierzeniach Millara - poprostu jak przystało musiał się dostosować do schematu
3. w naszej rzeczywistości? rozejrzyj się. na pewno nie w mojej, ale jak Ty żyjesz w świecie superbohaterów z ich supermydlanooperowymi problemami, to znajdź adres najbliższego psychiatry i udaj się do niego jak najszybciej ;)
4. postacie o rysie psychologicznym? nazywanym schematycznym? chyba, że Ci idzie o gejów wykreowanych w jednej z serii przez Millara? nienapakowani? a Hulk? Superman też jest flakiem? i cała gama innych bohaterów u Millara? takie trusie?

Ja mam swoje opinie i sorry Paniczyki hołdujący amerykańskiej mainstreamowej produkcji, ale nie wpłyniecie na moje zdanie. Można lubić niektóre amerykańskie produkcje, ale trzeba też patrzeć krytycznym okiem na ten rynek i wybierać to co ma sens z całej fury gniotów. I żeby było jasne nie potępiam w czambył UFF, tylko dostrzegam pewną obniżkę formy widoczną już w Ultimates.

I tak a pro po: Rozumiem, że skany czytasz lub zamawiasz sobie tę serię z hameryki, skoro jej tak bronisz? Która z tych opcji i o szczerą odpowiedź poproszę?! Bo chyba w innym przypadku nie podjąłbyś się dyskusji o nieznanym Ci temacie?

Offline Yaqza

Fantastic Four #7 Warrena Ellisa - komiks online
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 03, 2004, 10:20:21 am »
Cytat: "timof"

2. koncepcja ultimate jest taka żeby zacząć od początku, więc nie odkryłeś nic nowego w zamierzeniach Millara - poprostu jak przystało musiał się dostosować do schematu


Dźizas, a kto mówi że chciałem coś nowego odkryć? Mówiłem o całej linii ultimate.

Cytat: "timof"

3. w naszej rzeczywistości? rozejrzyj się. na pewno nie w mojej, ale jak Ty żyjesz w świecie superbohaterów z ich supermydlanooperowymi problemami, to znajdź adres najbliższego psychiatry i udaj się do niego jak najszybciej ;)

Swojego psychiatrę dawno zjadłem- nawet wtedy go nie polubiłem :twisted: A mówiąc  o rzeczywistości miałem na myśli wszystko POZA superbohaterami. Umiejscowienie ich w konkretnym, współczesnym nam ale nie anonimowym środowisku odzwiercedlającym mozlwie nabjbardziej zbliżone do naszych relacje media/polityka/tym podobne
Cytat: "timof"

Ja mam swoje opinie i sorry Paniczyki hołdujący amerykańskiej mainstreamowej produkcji, ale nie wpłyniecie na moje zdanie. Można lubić niektóre amerykańskie produkcje, ale trzeba też patrzeć krytycznym okiem na ten rynek i wybierać to co ma sens z całej fury gniotów. I żeby było jasne nie potępiam w czambył UFF, tylko dostrzegam pewną obniżkę formy widoczną już w Ultimates.


Ja z kolei zauważam skok formy we wspomnianych "Ultimates"- po "Ultimate X-men". może Cię to zdziwi, o "Wszechwiedzący", ale niektórzy ludzie takze patrzą krytycznym okiem i widzą pozycje godne zainteresowania. Nikt nie chce tez wpływać na Twoje zdanie, a tylko podjąć dyskusję- jesli z góry mówisz "nie, nawet nie próbujcie", to jaki sens ma to forum? Żeby mówić "siewka, siewka"? Opamiętaj się człowieku i obniż z tonu.
Cytat: "timof"

I tak a pro po: Rozumiem, że skany czytasz lub zamawiasz sobie tę serię z hameryki, skoro jej tak bronisz? Która z tych opcji i o szczerą odpowiedź poproszę?! Bo chyba w innym przypadku nie podjąłbyś się dyskusji o nieznanym Ci temacie?


Nie "bronie" tylko "dyskutuję"- UFF nie jest komiksem wszechczasów, jesli to wywnioskowałeś z moich postów. Ty nazwałeś go gniotem, ja się nie zgadzam. Chcę wiedziec dlaczego dla Ciebie to gniot- chyba ze rzuciłeś takie hasło pod publiczkę żeby nie było jaki Ty obcykany jesteś.
UFF nie zamawiam s hameryki bo nie mam takiej kasy by nią sobie szastać na zeszyciki- czytam skan. Usatysfakcjonowany moją odpowiedzią?
url=http://www.komiks.nast.pl]Aleja Komiksu[/url]

Anonymous

  • Gość
Fantastic Four #7 Warrena Ellisa - komiks online
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 03, 2004, 10:35:42 am »
Cytuj
Cytat: "timof"

2. koncepcja ultimate jest taka żeby zacząć od początku, więc nie odkryłeś nic nowego w zamierzeniach Millara - poprostu jak przystało musiał się dostosować do schematu


Dźizas, a kto mówi że chciałem coś nowego odkryć? Mówiłem o całej linii ultimate.


uhhhhh
drzecie koty zupelnie bez sensu
ultimate to linia skierowana do scisle okreslonego czytelnika- nastoletniego
pomysl bardzo dobry i trzyma poziom bendisowi udalje sie trzymac okreslony pulap dla calej lini a fakt faktem rzeczytakie jak FF czy inne takie marvele glupawe sa... po prostu glupawe
to co prezentuje U jest i tak powyzej przecietnej dla tego typu seriii
ultimate nie czytam z zapartym tchem
bo nastolatkiem nie jestem
aczkolwiek dardevil&elektra grega rucki czy marvel team up(tylko te sienkiewicza:)) czytalem z przyjemnoscia
celuje w inna ameryke ale jest to ok
nie liczac mojej ogolnej fascynacji bendisem :)


Cytuj
Ja mam swoje opinie i sorry Paniczyki hołdujący amerykańskiej mainstreamowej produkcji, ale nie wpłyniecie na moje zdanie. Można lubić niektóre amerykańskie produkcje, ale trzeba też patrzeć krytycznym okiem na ten rynek i wybierać to co ma sens z całej fury gniotów. I żeby było jasne nie potępiam w czambył UFF, tylko dostrzegam pewną obniżkę formy widoczną już w Ultimates


wiesz co trudno moim zdaniem na dzien dzisiejszy okreslic jednoznacznie co jest amerykanskim mainstreamem...
mozna mowic co jest glowno nurtowego w danej serii, wydawnictwie w odniesieniu do komiksow adresowanych do konkretnego (wiekowo) czytelnika
znowu sie powtarzac bede: powers to rzecz napierwszy rzut oka stricte mainstreamowa- bohaterowie z promieniami z dupy poprzebierani w lateks a jednak historie tam prezentowane dalekie sa od harcerskiego podejscia do herosow w rajtuzach....


Cytuj
Ja z kolei zauważam skok formy we wspomnianych "Ultimates"- po "Ultimate X-men". może Cię to zdziwi, o "Wszechwiedzący", ale niektórzy ludzie takze patrzą krytycznym okiem i widzą pozycje godne zainteresowania. Nikt nie chce tez wpływać na Twoje zdanie, a tylko podjąć dyskusję- jesli z góry mówisz "nie, nawet nie próbujcie", to jaki sens ma to forum? Żeby mówić "siewka, siewka"? Opamiętaj się człowieku i obniż z tonu.


ultimate X men czytalem tylko to co zrobil bandis nie wiem czy bylo wiecej
raczej slabe jak na bendisa swietne jak na mutantow co to ich nikt nie lubi i nie toleruje....

reasumujac - nie bedac nastolatkiem trudno stwierdzic ze to kupa... bo do tinejdżerów ta lini zostala stworzona - to co zauwazyc mozna i trzeba
to to ze pojawiaja sie w niej scenarzysci i rysownicy ktorzy zawyzaja jej poziom nie sprowadzajac komiksow przez siebie tworzonych do rozrywki dla nastoletniego hhhamerykanina :)

Anonymous

  • Gość
Fantastic Four #7 Warrena Ellisa - komiks online
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 03, 2004, 10:40:43 am »
Tak.

Co do odzwierciedlania naszej rzeczywistości, nie trzeba sięgać do Ultimate wystarczy choćby Captain America - komiks wybitnie polityczny. A i w innych nasza rzeczywistość przeniknęła doskonale ich treść.
Co do Ultimate'ów to są hop do przodu od naszej rzeczywistości - wszystkie serie przepakowane gadżetami - ja takiego postępu techniki nie zauważyłem jak w tych komiksach :D .
Z Twoich postów wywnioskowałem nie obronę serii lecz atak na moją opinie o tym komiksie - UFF. Żadnej dyskusji nie było. Sorry, ale to Ty zacząłeś swoją "dyskusję" ze mną z od ataku ad personam (Pon Maj 03, 2004 8:15 am) - może wstałeś niewłaściwą nogą?
UFF, powtarzam po raz kolejny, jest gniotem w moim mniemaniu, bo jest schematyczny i nudny. Jak dla Ciebie to za mało to sorry i idź się pochlastaj z rozpaczy, bo więcej Ci wyjaśniać nie zamierzam.
Może po 10, 20 lub którymś tam numerze skanów zmieni się moja opinia o tym komiksie, ale narazie przy niej pozostaję i nie oczekuję zrozumienia.

Anonymous

  • Gość
Fantastic Four #7 Warrena Ellisa - komiks online
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 03, 2004, 10:54:55 am »
Cytat: "karol_konw"

wiesz co trudno moim zdaniem na dzien dzisiejszy okreslic jednoznacznie co jest amerykanskim mainstreamem...
mozna mowic co jest glowno nurtowego w danej serii, wydawnictwie w odniesieniu do komiksow adresowanych do konkretnego (wiekowo) czytelnika
znowu sie powtarzac bede: powers to rzecz napierwszy rzut oka stricte mainstreamowa- bohaterowie z promieniami z dupy poprzebierani w lateks a jednak historie tam prezentowane dalekie sa od harcerskiego podejscia do herosow w rajtuzach....


inny przykład to Astro City
tego typu trendy pojawiają się, ale dopiero na końcu trafiają do DC i Marvela

Anonymous

  • Gość
Fantastic Four #7 Warrena Ellisa - komiks online
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 03, 2004, 11:34:51 am »
Cytat: "timof"
Cytat: "karol_konw"

wiesz co trudno moim zdaniem na dzien dzisiejszy okreslic jednoznacznie co jest amerykanskim mainstreamem...
mozna mowic co jest glowno nurtowego w danej serii, wydawnictwie w odniesieniu do komiksow adresowanych do konkretnego (wiekowo) czytelnika
znowu sie powtarzac bede: powers to rzecz napierwszy rzut oka stricte mainstreamowa- bohaterowie z promieniami z dupy poprzebierani w lateks a jednak historie tam prezentowane dalekie sa od harcerskiego podejscia do herosow w rajtuzach....


inny przykład to Astro City
tego typu trendy pojawiają się, ale dopiero na końcu trafiają do DC i Marvela


fakt.
masz racje
choc w przypadku powers mowa o image...co samo w sobie jest dosc zaskakujacy choc i tak nie az tak jak zaskoczyc mogloby pojawienie sie tego typu serii w crossgenie :lol:

Offline Yaqza

Fantastic Four #7 Warrena Ellisa - komiks online
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 03, 2004, 11:40:55 am »
Cytat: "timof"

Z Twoich postów wywnioskowałem nie obronę serii lecz atak na moją opinie o tym komiksie - UFF. Żadnej dyskusji nie było. Sorry, ale to Ty zacząłeś swoją "dyskusję" ze mną z od ataku ad personam (Pon Maj 03, 2004 8:15 am) - może wstałeś niewłaściwą nogą?

Wstałem jedną z moich najlepszych nóg, ta z której jestem bardzo dumny. Troszkę mnie jednak irytuje kiedy ktoś mówi "gniot" i bez żadnego uzasadnienia kończy.
Jak już dajesz taką a nie inna opinię to postaraj się podac argumenty które w Twoim mniemaniu ją popierają.

Cytat: "timof"

UFF, powtarzam po raz kolejny, jest gniotem w moim mniemaniu, bo jest schematyczny i nudny.

Schematyczny bo pokazuje początki tak? Zgodnie z regułą serii, tak? Powinni ją złamać i zacząć od końca.
Cytat: "timof"

Jak dla Ciebie to za mało to sorry i idź się pochlastaj z rozpaczy, bo więcej Ci wyjaśniać nie zamierzam.

Rany, zaraz targnę się na sznur albo co gorsza przejdę na wegetarianizm- a to powolna smierć. Twój brak checi do współpracy wywołał u mnie  załamanie nerwowe i chyba przejdę się do wspomnianego przez ciebie wcześniej lekarza- specjalisty.

Linia Ultimate to faktycznie linia skierowana do młodzieży- ale już traktowanie jej z góry nie należy do najmądrzejszych decyzji. Są tytuły lepsze i gorsze- le przyzam że większosc oferty z tej linii jest conajmniej interesujaca.
url=http://www.komiks.nast.pl]Aleja Komiksu[/url]

 

anything