trawa

Autor Wątek: Warhammer Reloaded  (Przeczytany 34176 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Sony

Warhammer Reloaded
« Odpowiedź #30 dnia: Wrzesień 14, 2004, 10:14:41 am »
Po pierwsze WarHammer nigdy nie był Mroczno - Beznadziejny, to w polsce pewna grupa promowała go w taki sposób -jako jedyny słuszny sposób grania.
WarHammer jest systemem Heroiczno - Mrocznym, co można wyczytać w podstawce. Gracze to bohaterzy, którzy ratują Stary Świat przed zakusami, Sił Ciemności. Bohaterowie są wybrani do wyższych celów, posiadają Punkty Przeznaczenia itp.  Kolejna sprawa, WH ed 2, będzie bazował na wydarzeniach ze Storm of Chaos. Ci co grają w Battla wiedzą o co chodzi. Chaos ogólnie dostał bęcki, miało być mrocznie i groźnie a tu pech. Bandy Beastmenów dostały oklep od Leśnych Elfów. Druchi na północy piły piwko i smażyły kiełbaski na granicy z Chaosem. Na południu Morathi & Co poszła to Lizardmenów, walneli banię i ustalili remis. Można powiedzieć że Chaos schodzi na psy. Dawniej jak chłopaki szli w bój, to pół Imperium podbili a teraz ? Wstyd i hańba.  :lol:
Jeśli WH przejmie dużo z Batlla to stanie się bardzo heroiczny, a zgubi ową nutę Mroku, któremu gracze Heroicznie stawiali czoło. Często w beznadziejnej walce.
Czy ktoś wyda po polsku ? ISA lub WolfFang to kandydaci. Portal ? NIE, po 4 latach czekania na Monastyr i tym co prezentuje, po czterech latach najpierw NecroPunka a potem Neuroshimy i jakości ww produktów.
Wczoraj rozmawiałem z Rodkiem z MAG'a - wycofali się z RPG - może - WarHammera by wydali, w końcu starego młotka sprzedali 15000 szt. mają doświadczenie i potrafią wydawać ładnie. ISA ma potencjał, wbrew pozorom WH nie konkurował by z linią D20, zwłaszcza, że ci co kupują D20 równolegle by kupili by WH. WolfFang ? Może nie mieć kapitału, mocy przebicia, ale też potrafią wydawać ładnie i porządnie ( 7SEA i L5K ).

Offline pafnucy

Warhammer Reloaded
« Odpowiedź #31 dnia: Wrzesień 14, 2004, 11:43:42 am »
Ave

Pojawia się jednak coraz więcej głosów ze strony fanów (nie tylko w Polsce), że stawianie znaku równości między WFB a WFRP nie jest dobrym pomysłem. Można to zaobserwować na stronie wydawcy WFRP 2 na forum. Cóż... Po to jest to forum, żeby pokazać wydawcą głos ludu. Dlatego nie był bym taki pewien z tym twierdzeniem Sony. To co sprawdza się w bitewniaku niekoniecznie może pasować do gry RPG. Mniemam, że Games Workshop nie jest taki zadufany w sobie i posłucha głosu ludzi, którzy teoretycznie mają kupić WFRP 2.

Poza tym pamiętajmy, że Chaos to nie tylko mutanci i zwierzoludzie. To także sekty. A tego do końca się nie uda wyplemić. Zresztą cytując jeden z tekstów z Kufra Rozmaitości z Gildii Warhammera: "Człowiek potrafi sam stworzyć Chaos, o którym się bestiom nie śniło." Historia Starego Świata pokazywała, że gdy nie ma realnego zagrożenia, to ludzie sami skaczą sobie do gardeł (np: wiek trzech cesarzy). To właśnie wtedy Chaos wykorzystywał słabość ludzi i wchodził na pół Imperium (jak to ładnie określił Sony).

Pozdrawiam
uid rides? Mutato nomine de te fabula narratur - Horacy

Offline Sony

Warhammer Reloaded
« Odpowiedź #32 dnia: Wrzesień 14, 2004, 12:59:29 pm »
Źle mnie Zrozumiałeś : ja też się obawiam o WH.
Właśnie z uwagi na zbytną KOMERCHĘ przestałem grać  w Battla. Kolejne armie nie trzymające się kupy : Ogre Kingdom, Dino Army - do grania którą poleca się zabawkowe dinozaury. Morathi z przełącznikiem : w zależności od potrzeb wysnawczyni Slaanesha lub Khaine. I obaj bogowie na przemian obraają ją błogosłowieństwami. Nie dopracowanie armie leżą i kwiczą, innych nie ma wcale. A tu pojawiają się następne wynachodki.  Nagłe pojawienie się Armi złożonych z samych Slayerów - w końcy wiadomo czemu Krasnoludy wymierają. 90% populacji to przestępcy - w końcu się uskładała cała armia.  :D  I oczywiście nowe figórki, nowe modele.
Jeśli trendy mnożenia kolejnych armi i czysto komercyjne podejście się utrzyma w RPG to dostaniemy totalną kichę.
A przecież jasno powiedziano że RPG będzie dazował na Time Line z Batlla, kampanie z Battla wpływać będą na świat w RPG.
Przypomnijcie sobie co sie stało z Legendą Pięciu Kręgów. Tam turnieje karcianek wpływały na RPG. Doprowadzono do strasznej kichy, najwięksi fanatycy wyrywali włosy z głowy. Obym był złym prorokiem. Games Workshop w Battlu poszedł na zarabianie kasy, jeśli tak samo podejdą do RPG ? Na szczęście mam Starą podstawkę.  :D
Warhammera mile wspominam, choć NIE był to mój pierwszy, drugi czy nawet trzeci system. Miał klimat, oby go nie zabito i zaserwowano Battla w wersji RPG.

Offline cielaq

Warhammer Reloaded
« Odpowiedź #33 dnia: Wrzesień 14, 2004, 01:24:45 pm »
Cytat: "Sony"
Kolejna sprawa, WH ed 2, będzie bazował na wydarzeniach ze Storm of Chaos. Ci co grają w Battla wiedzą o co chodzi. Chaos ogólnie dostał bęcki, miało być mrocznie i groźnie a tu pech.
No, to tak nie do końca prawda. Chaos co prawda nie zajął Middenheim, ale po drodze sfajczył kawał Imperium. Poza tym, mimo, że gry juz się skończyły, to na ostnie rozstrzygnięcia kampanii trzeba jeszcze troche poczekać. Wiadomo np. że skaveni szykują jakąś niespodziankę dla Middenheim, a  poza tym do tej pory nie jest rozstrzygnięta batalia między armią Arhaona, a wojskiem Karla-Franca i Valtena. Wyobraź sobie, co będzie, jeśli w tej walce zatriumfuje Chaos, a  K-F polegnie? Już nie będzie tak miło...
Sprawiedliwość? Kto szuka sprawiedliwości? Zaprowadzimy naszą własną sprawiedliwość - zwyciężając lub ginąc."

"If I advance, follow me! If I fall back, kill me! If I die, avenge me!"

Offline pafnucy

Warhammer Reloaded
« Odpowiedź #34 dnia: Wrzesień 14, 2004, 03:07:01 pm »
Witam serdecznie...

Cóż... Nie ma chyba co gdybyć, skoro są już pierwsze sprzeczności. Przecież według Wewnętrznego Wroga Karl Franz nie jest już cesarzem. A w WFB nadal nim jest.

Pozdrawiam
uid rides? Mutato nomine de te fabula narratur - Horacy

Offline szelest

Warhammer Reloaded
« Odpowiedź #35 dnia: Wrzesień 14, 2004, 05:26:48 pm »
Cytat: "Tadeus"

Wreszcie zaczna wychodzic znowu DODATKI - byle nie w stylu D&D :)

Nie mow ze nie chcial bys takiego "Kompendium wiedzy o swiecie" jakim jest chocby "Forgotten Realms" tyle ze opisujacy Stary Świat czy samo Imperium. W pelnym kolorze, z masa przydantych MG informacji. Opisujacy dokladniej kazdy skrawe ziemi. Nie wierze:)

Offline pafnucy

Warhammer Reloaded
« Odpowiedź #36 dnia: Wrzesień 14, 2004, 06:42:08 pm »
Witam

Ja osobiście wole mieć taki ogólny opis jaki jest w podstawce + Wewnętrzy Wróg, żeby samemu muc zapisać białe plamy. Wtedy ten świat będzie bardziej mój i lepiej mi będzie się w nim odnaleźć jako MG - pisanie przygód, tworzenie miejsc itp.

Pozdrawiam
uid rides? Mutato nomine de te fabula narratur - Horacy

Offline Seji

Warhammer Reloaded
« Odpowiedź #37 dnia: Wrzesień 14, 2004, 06:51:59 pm »
GW nie chce miec dwoch swiatow warhammerowych. Chce miec jeden i bedzie go miec. Nowy WFRP bedzie swiatem WFB ze wszystkimi tego konsekwencjami (wampiry w Sylvanii, rycerze Graala itp). Swiat co prawda bedzie prezentowany w skali lokalnej (bo to RPG, a nie bitewniak), ale timeline i wszelkie charakterystyczne jego aspekty beda tozsame z WFB.

Poza tym WFB nie musi sie przejmowac graczami w starego WFRP. Oni maja zwykle po 20-30 (czasem wiecej) lat i malo juz siedza zazwyczaj w RPG. A nowy target zna WFB i dostanie gre fabularna w znanym sobie swiecie.

Offline cielaq

Warhammer Reloaded
« Odpowiedź #38 dnia: Wrzesień 14, 2004, 07:13:26 pm »
Zmiany w świece są konieczne, aby utrzymać spójność. "Stary" WFRP powstał na bazie 3 edycji WFB z połowy lat 80, a wtedy świat bitewniaka był zupełnie inny niz teraz. Jeśli zaś wydaja nowego RPG-a, to normalnym jest, iz chcą go dopasować do obecnego bitwniaka. Dla mnie to nie jest problem.
Sprawiedliwość? Kto szuka sprawiedliwości? Zaprowadzimy naszą własną sprawiedliwość - zwyciężając lub ginąc."

"If I advance, follow me! If I fall back, kill me! If I die, avenge me!"

Offline pafnucy

Warhammer Reloaded
« Odpowiedź #39 dnia: Wrzesień 14, 2004, 09:35:58 pm »
Ave

Cytat: "Seji"
Poza tym WFB nie musi sie przejmowac graczami w starego WFRP. Oni maja zwykle po 20-30 (czasem wiecej) lat i malo juz siedza zazwyczaj w RPG. A nowy target zna WFB i dostanie gre fabularna w znanym sobie swiecie.


Należy pamiętać, że sporo osób także dzięki WFRP zajęło się WFB. Do tego nie wiadomo czy młodzi Gracze będą zainteresowani kupnem WFRP 2 mając na rynku już D&D? Wiele jest pytań i nie ma konkretnych danych liczbowych w sprawie tych starych i tych potencjalnie zainteresowanych.

Poza tym myślę, że nie wszystkie patenty z WFB pasują do WFRP. Podkreślam nie wszystkie, gdyż nie chcem wyjść na jakiegoś fanatycznego obrońce WFRP przed WFB.

W WFRP podobało mi się to (i podoba nadal), iż tam świat stoi na progu konfliktów. Mogę one powstać wszędzie. Natomiast narzucenie grania podczas inwazji trochę wpływa na zawężenie przygód czy postaci. Zresztą jakoś wcześniej WFRP i WFB szły innymi torami, więc może i teraz będzie tak samo? Pożyjemy zobaczymy...

Pozdrawiam
uid rides? Mutato nomine de te fabula narratur - Horacy

Offline Seji

Warhammer Reloaded
« Odpowiedź #40 dnia: Wrzesień 14, 2004, 10:55:13 pm »
Cytat: "pafnucy"
Należy pamiętać, że sporo osób także dzięki WFRP zajęło się WFB. Do tego nie wiadomo czy młodzi Gracze będą zainteresowani kupnem WFRP 2 mając na rynku już D&D? Wiele jest pytań i nie ma konkretnych danych liczbowych w sprawie tych starych i tych potencjalnie zainteresowanych.

Jak rozumiem, masz na mysli Polske. Poza nia do WFRP trafialo sie AFAIK glownie przez WFB. O DnD nie ma sie co martwic - jakos inne systemy wciaz wychodza i maja sie calkiem niezle, a w Polsce na razie o nowym wydaniu WFRP nie slychac.

Cytuj
podczas inwazji trochę wpływa na zawężenie przygód czy postaci. Zresztą jakoś wcześniej WFRP i WFB szły innymi torami, więc może i teraz będzie tak samo? Pożyjemy zobaczymy...

Nie szly. Kiedy WFB bylo rozwijane, nikt WFRP nie wydawal. W momencie, gdy Hogshead uzyskal mozliwosc wydawania WFRP, kazdy nowy material musial byc zatwierdzany przez GW - stad w AP2 jest Nagash i carstein, stad w RoS jest Teclis, stad w D:S&S parowa technologia krasnoludzka. GW dazylo do ujednolicania swiatow. Teraz juz nie ma Jamesa Wallisa, ktory walczyl o to, zeby z WFRP nie robic WFB (przynajmniej w tak duzym zakresie, jak to bylo mozliwe). GW ma swiat i dorobi do niego po prostu mechanike do RPG i doda nieco detali niezbednych w grach fabularnych, a nieobecnych w WFB.

Offline Sony

Warhammer Reloaded
« Odpowiedź #41 dnia: Wrzesień 15, 2004, 08:21:26 am »
Czego właśnie się obawiam, jeśli potraktują WHFRP jak WFB to będziemy mieli Army Booki - PRZEPRASZAM RACE BOOKI, Country Booki i inne dodatki, a w White Dwarfie osobny dział  do RPG. I porady w stylu : Jak tanio i szybko uskładać armię do Battla wydając 100 funtów miesięcznie" - oryginalny tytuł. Do tego będą zachęcać aby do gry używać figórek. I tak będziemy mieli kolejne "mutacje" ras, państw, kolejne alternatywne zasady. A całość skierowana do graczy w Battla. Choć to akórat sprawia mi perwersyjną przyjemność - Wyobrażacie sobie WarHammera RPG w wykonaniu przeciętnego 16 - 20 letniego Battlowca ?  :D  :D Jeśli podejdzie do sprawy jak do gry w Battla - to skończy się narzekanie na D&D i D20 że nieklimatyczne i manczkinowskie.  :lol: Palmę pierwszeństwa przejmie WarHammer II ed. Ja się nie przejmuję mam starą podstawkę.

Offline Seji

Warhammer Reloaded
« Odpowiedź #42 dnia: Wrzesień 15, 2004, 09:06:02 am »
Sony, to juz jest ;). Dwarfs: Stone and Steel to racebook. Co prawda jest w nim masa informacji nadajacych sie do WFRP, ale rozdzial o krasnoludzkiej technologii (okrety podwodne, torpedy, pancerniki itp) powoduje palpitacje serca. No i coraz bardziej wypasione oddzialy, profesje (zabojcy tego i tamtego) - czuc zapach farby do figurek ;).

Offline nahar

Warhammer Reloaded
« Odpowiedź #43 dnia: Wrzesień 15, 2004, 12:53:51 pm »
Z tego co rysuje się na horyzoncie jako WFRP 2 widać jasno że trzeba się będzie trzymać się od tego z daleka. W sumie zupełnie wisi mi czy WFRP 2 wyjdzie po polsku, mam nadzieję, że znajdę gdzieś na sieci piracki skan (toż to kryminał  : :o  ). Przejżę zobaczę i do kosza.
No i ja też ma pierwsze polskie wydanie w które ciągle gram - ostatnio ciężki szok przeżyłem gdy nie mogłem znaleść jednej strony!!

W sumie najlepeij by było zrobić jakiś dodruk poprzedniej podstawki do WFPR, ale chyba Mag starcił licencję, a nie sądzę żeby nabijacze kabzy z GW raczyli ją sprzedać.
Nic tylko założyć polskie podziemie WFRP ed. no 1. i wydać pirata.

A battlowcom to wszystko jedno w jakie RPG grają im nic już nie pomoże.
(czy uogólniam??? - eeee nie  :P )
paweł

Offline dra

Warhammer Reloaded
« Odpowiedź #44 dnia: Wrzesień 15, 2004, 06:15:43 pm »
Cytat: "nahar"
Z tego co rysuje się na horyzoncie jako WFRP 2 widać jasno że trzeba się będzie trzymać się od tego z daleka.


Widze ze jestes jakims wrogiem wszystkeigo co nowe. NA horyzoncie rysuja sie sprzeczne info, w tym topicu czytalem juz ze swiat bedzie za mroczny a wczensiej ze za cukierkowy. To, ze system oparty bedzie na bitewniaku nic nie zmienia, normalny wfrp tez byl oparty na bitewniaku i jakos sie wszyscy (prawie) w niego zagrywalismy

Cytuj
W sumie zupełnie wisi mi czy WFRP 2 wyjdzie po polsku, mam nadzieję, że znajdę gdzieś na sieci piracki skan (toż to kryminał  : :o  ). Przejżę zobaczę i do kosza.


Jak tak do tego podejdziesz to na pewno znajdziesz w nim wiele zlych cech. Malkontent zawsze dopnie swego. Trzeba miec otwarty umysl czlowieku.

 

anything