Autor Wątek: Vampire Counts  (Przeczytany 177739 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Eomer

Vampire Counts
« Odpowiedź #45 dnia: Maj 15, 2004, 03:44:51 pm »
Jak sądzicie, który oddział i z jakiej armii najbardziej nadaje się na Sylvanian Levy. Mi osobiście najbardziej pasuje Imperial Militia ale może macie jakieś ciekawsze pomysły?
Życie jest tylko nędznym aktorem, który swoja rolę przez pare godzin wygrawszy, w nicość przepada. Staje się tylko powieścią idioty."
Szekspir "Makbet, akt V, scena V"

Offline Ibrahim Ibn Erales

Vampire Counts
« Odpowiedź #46 dnia: Maj 15, 2004, 04:43:31 pm »
Chopi Brytuńscy... :) Moze mało sylvanian ale bardzo levy...
 good friend will come and bail you out of jail... but a true friend will be sitting next to you saying "Damn.... that was fun!"

Offline Quad666

Vampire Counts
« Odpowiedź #47 dnia: Maj 15, 2004, 08:31:37 pm »
Gadałem z ludźmi i dowiedziałem się że warto brać rodzinę Necraha ale tylko dla samych statsow i wystawia sie jedynie nekromantow, bo same wampiry sa cienkie. Co wy na to ?

W ogole oprocz Banshee i 2 regow szkieletow (dead pozdro  :twisted: ) na 1200 z Necrahem co jeszcze mozna wrzucic ?
ight comes.. bringing snow..
Forever darkness in my soul..

Offline dead

Vampire Counts
« Odpowiedź #48 dnia: Maj 15, 2004, 09:03:22 pm »
2 Necromantow 40 skelow Banszetka.Mozna jeszcze wrzucic 1 regonik BK tak pewnie z 10 (badz 9 i do tego Wight lord na steedzie - ale to wiecej w punktach wychodzi a za taka cene jakies ghule moga juz biegac).Do tego moze pare zombie i jest ladna armijka bez wampirow :P
ww.kgb.draconis.prv.pl !!

www.dead.gallery.prv.pl !! - moja galeryjka ;)

Barbarossa

  • Gość
Vampire Counts
« Odpowiedź #49 dnia: Maj 15, 2004, 11:09:41 pm »
Cytat: "Quad666"
Gadałem z ludźmi i dowiedziałem się że warto brać rodzinę Necraha ale tylko dla samych statsow i wystawia sie jedynie nekromantow, bo same wampiry sa cienkie. Co wy na to ?

W ogole oprocz Banshee i 2 regow szkieletow (dead pozdro  :twisted: ) na 1200 z Necrahem co jeszcze mozna wrzucic ?



Ehem... Nie. Opłaca się brać każde wampiry poza lahmiami oraz thrallami necrarchów. To, jaką rodzinę wybierzesz, zależy od twoich indywidualnych preferencji. Blood Dragoni i Strigoi to maszynki do mięsa, von carsteinowie to biegacze z solidnymi bloodline'ami takimi jak +1 CR i wolf form, a necrarchowie (ale nie thralle) to wspaniali magowie.

Jeśli chcesz mieć armię magiczną na 1200 pkt, to nie bierzesz necrarchów, tylko nekromantów. Ale polecam 2 nekromantów i jakiegoś "taktycznego" wampira - np von carstein BSB z wolf formem i flayed hauberkiem.

Offline Quad666

Vampire Counts
« Odpowiedź #50 dnia: Maj 15, 2004, 11:32:52 pm »
A dlaczego nie thralli ? Wlasnie podobaja mi sie dwie linie - Necrah i Carstein... I bede budowal pod nich armie. Tylko jakos przy Necrahach brakuje mi characteru ktory by smigal i zabijal...

Zastanawiam sie nad proporcjami wilki / bat swarmy (a moze te wieksze?) / black knights... bo zamierzam jeszcze wrzucic 10/20 grave guardow i kombinowac wlasnie z tymi wyzej...
ight comes.. bringing snow..
Forever darkness in my soul..

Barbarossa

  • Gość
Vampire Counts
« Odpowiedź #51 dnia: Maj 16, 2004, 12:15:57 am »
Thrall necrarchów to totalny badziew. W zamian za:
- rezygnację z broni dwuręcznej, lanc itd
- rezygnację z pancerzy
- - 2 WS

Dostajesz +1 to cast, które możesz wykorzystać jedynie jeśli kupisz im poziom magii za 45 pkt.

Co oznacza, że będziesz miał za 125 pkt bohatera, który nie jest ani dobrym magiem, ani dobrym wojownikiem.

Offline Quad666

Vampire Counts
« Odpowiedź #52 dnia: Maj 16, 2004, 12:57:41 am »
To znaczy Necrah odpada na 1200.. a jako Count sie sprawdza ? I jeszcze pytanie do Wraithow - jak te jednostki sprawdzaja sie praktyce ? Bo sieja terror i maja ethereal..
ight comes.. bringing snow..
Forever darkness in my soul..

Offline Eomer

Vampire Counts
« Odpowiedź #53 dnia: Maj 16, 2004, 08:07:17 am »
Jeśli robisz armię beż lorda to najlepiej do twej armii tak w granicach 1200 nadawałby się blooddragon z Red Fury i Sword of Might. Do tego heavy armour, shield i kón+barding. Możesz dać mu jeszcze lancę i za 150pts masz niezłego wojownika z 4A i 6S. Do tego nekromanta albo dwóch. W moim przekonaniu niewarto wystawiać szkieletów iż możesz je wskrześić. Jednakże dobrze jest wystawić ich z włóczniami. Bardzo dobre na lekką kawalerię. Co do necrach to są dobrzy tylko jako lordowie lub count'owie. Są świetnymi magami. Choć nadal lepsi są carsteinowie i "bloodzi" bo w ich przypadku masz i dobrych wojowników i całkiem niazlych magów, w jednym. Co do wraiths? Są całkiem przydatnymi i tanimi bohaterami. Pomimo że nie mają Ghostly Howl, można ich uznać za takie silniejsze Banshee(im możesz dać magic item a banszetce-nie)
Życie jest tylko nędznym aktorem, który swoja rolę przez pare godzin wygrawszy, w nicość przepada. Staje się tylko powieścią idioty."
Szekspir "Makbet, akt V, scena V"

Offline Raistlin

Vampire Counts
« Odpowiedź #54 dnia: Maj 16, 2004, 09:10:22 am »
Ha i stalo, zdecydowalem sie ze moja kolejna armia (jesli sie nic nie stanie) beda VC- ale na to jeszcze duzo czasu- najpierw czas dokonczyc DE, potem We (juz trosdzke ich mam), ale te nowow edycyjne.....wiec czas na VC- za jakies 3 lata :P

Na 1k bardzo ciekawyya moze byc armia nekromantow- przy 9 powerkach i 1-2 boundach jestes w stanie zdominowac ture magii - co prawda bohatery to az ~~450 okt. ale warto mimo wszystko, z core wykupujesz 2x 10 skellorkowm oze 10 zombali ze specjala etherali albo oddzialik BK i wio.........jedziesz na inwokacjach i potem tylko Bk wpadaja i pozamiatane.........

jesli vampira- to ciekawie casztanki wygldaja- bsb z wolf formem, jak grasz na defensy to interesujace sa strzygi piechotne- latajacy thrall i 2x nektofil- wpadasz pane thrallem w jakakolwiek maszynke zabijasz i jedzesz do nastepnej :) , Bd sa tez ceikawa opcja- masz z thralla fajnego rzeznika- gem of blood i heart pircing, z gr8 weapoem- nie ma silnych an tego pana.......w oddziale BK ozywiscie- nekracze odpadaja- maja bezsensownych thralli, bez magyi i dobrych zabawek do walki wrecz.......
Lahmianki t tez sredni wybor, chociaz taka panienka ukryta w grejvach  z quick blood em  i sword of might czy wardem i quickbloodem moze zorbic kuku.....

Decyzja nalezy do ciebie, praktycznie wszystkko co poskaldasz moze dzialac- za wyjatkiem nekraczy ;)  - bo ci to totalna kalpa.......
quote]Zobowiązuję się zjeść swój kapelusz, jeśli w ciągu dwóch lat po wyjściu AB WE na jakimś Masterze w Polsce będzie 3 WE w pierwszej piątce.
[/quote]

Jacek Jedynak

Offline dead

Vampire Counts
« Odpowiedź #55 dnia: Maj 16, 2004, 10:29:08 am »
Sie zastanawialem nad tym aby na 2000 zrobic se caster army :P. Count necrarchow 2 necromantow + np wight lord badz thrall (ale iwdze ze thrali odradzacie :P).
ww.kgb.draconis.prv.pl !!

www.dead.gallery.prv.pl !! - moja galeryjka ;)

Offline Raistlin

Vampire Counts
« Odpowiedź #56 dnia: Maj 16, 2004, 10:41:05 am »
bo to kretynizm...placisz jak barb napsial za kolesia z 3 at. +1 do casta bez sejva i 4 ws kope punktow, a zabijaja ko Cok sy w szarzy- czempion - 4 ataki- tafi 2,66666, zrani 1,77777 plus 3 atako kold onow- czyli ok. 2 wo. beznadzieja :wall:
a count. lord to ceikawy wybor, ale jakbym czarowal to albo count + 3x necro lub lord + 2x necro l ub jakas inna linia  count + 3xnecro- np. strzygi i wio........
quote]Zobowiązuję się zjeść swój kapelusz, jeśli w ciągu dwóch lat po wyjściu AB WE na jakimś Masterze w Polsce będzie 3 WE w pierwszej piątce.
[/quote]

Jacek Jedynak

Offline Quad666

Vampire Counts
« Odpowiedź #57 dnia: Maj 16, 2004, 01:55:58 pm »
No to w takim razie proszę o rozpiskę dla Necraha na 1200 pkt (wliczajac w to banshee i 2 regi szkieletorow).

A do Blood Dragonow jakos nie moge sie przekonac... :x
ight comes.. bringing snow..
Forever darkness in my soul..

Offline Marabut

Vampire Counts
« Odpowiedź #58 dnia: Maj 16, 2004, 02:13:04 pm »
Necrarchy na 1200 nie oplaca sie wystawiac, wczesniej pisal juz o tym Barrbarossa.Na tyle pkt nie wystawisz lorda a zeby czarowal thrall to musisz dac mu bloodline ktory oksztuje 45 pts!!a wtedy lata ci taki goly Vampirek ktory nie poczaruje a jak bedzie z czyms walczyl to szybko mu sie zejdzie!!Jesli Necrarche to minimum na 2k.Jesli chcesz grac na 1200 to polecam strigoie!Takie chamki latajace, albo walace z sila 6 z przezutem na trafienie, to jest to.
ooooEEEeeOOOooEEeeeOOOoooEEeee.

OTRZYMAŁEM NIESTARANNIE NAPISANY LIŚCIK OD BANSHEE!!

Offline Raistlin

Vampire Counts
« Odpowiedź #59 dnia: Maj 16, 2004, 02:23:16 pm »
strzygi jesli juz to latajace- w kolcku piechoty to se moga nafikac, bo rownie szybko jak nekracze schodza, a taki latacz przynajmniej sam zaszarzuje i cl soie wybierze......ciekawe sa kasztanki- wolf form obowiazkowo + flayed haubcek, mozna go bsb zrobic albo puscic luzem z 2rakiem i bedzie kosil...... a blood dragoin wiadomo 2reczny miecz, przerzuty i gem of blood- kosi az milo..........

1,2 k  nie oplaca sie brac nekraczy, ale jak chcesz to zawsze mozna dac mu warda, sword of might i na konika......tylko po co??
quote]Zobowiązuję się zjeść swój kapelusz, jeśli w ciągu dwóch lat po wyjściu AB WE na jakimś Masterze w Polsce będzie 3 WE w pierwszej piątce.
[/quote]

Jacek Jedynak

 

anything