trawa

Autor Wątek: Call of Cthulhu  (Przeczytany 32470 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline dagobert

Call of Cthulhu
« Odpowiedź #30 dnia: Czerwiec 05, 2005, 07:39:01 am »
Teraz coś ode mnie - karcianka jest fenomenalna :D - wspaniały klimat i wygająca rozgrywka.

Offline Muerte

Call of Cthulhu
« Odpowiedź #31 dnia: Czerwiec 05, 2005, 08:54:50 am »
Ja tez tak uwazam i traktuje ja jako odskocznie od L5k w ktora jeszcze bardziej łoje :P
ll my friends are gone, they died (gonna take you down)
They all screamed, and cried (gonna take you down) - KoRn "Thoughtless"

Offline PIOTROSLAV

Call of Cthulhu
« Odpowiedź #32 dnia: Lipiec 05, 2005, 08:08:23 am »
Cytat: "Perek"
Zamieszczony link do decków do druknięcia nie działa, a na stronie również nic nie znalazłem...
Czy jest jeszcze możliwość ściągnięcia i wydruku kart ?



ljnk działą... w kazdym razi na stronce ogólnej klikasz w support i na dole będziesz miał w pdfie demodecka do ściagnięcia, w formie elektronicznej... Znajdziesz tam równez instrukcję w jezyku polskim...


Co do padnięcia gry to juz raczej nienastąpi... chyba ze wydawca przestanie wydawać... gra bedzie istnieć... może nie tak jak Magic... ale tak długo jak będą ludzie do gry, tak długo bedzie się gra trzymać...

Co do warszawskich graczy można ich w paradoxie od czasu do czasu spotkac...
i]In the Forest of Wishpers & Treachery, Devourers do not listen to Vile-Tis. They follow yet another entity...PIOTROSLAV, as it is called by Akkyshan Elves. Unlike Vile-Tis he relies on ambush and deception, rather than brutal strength alone.[/i]

Offline Sargodar

Call of Cthulhu
« Odpowiedź #33 dnia: Lipiec 13, 2005, 08:13:31 pm »
Czy znacie link /i możecie podać/ do strony z kartami tak aby były pokazane jak na DECIPHER're ?
Only the awkward question: only the foolish ask twice.

Offline dagobert

Call of Cthulhu
« Odpowiedź #34 dnia: Lipiec 14, 2005, 06:37:57 am »
Nie wiem jak sa pokazane karty na DECIPHER're  ;) , ale na tej stronie   http://www.diverzions.com są wszystkie skany kart , a na maila wysłałem Ci pełny spoiler wraz z tekstami kart w exelu.

Offline cadaver

Call of Cthulhu
« Odpowiedź #35 dnia: Lipiec 14, 2005, 04:18:26 pm »
Hej!
Po kilku grach turniejowych stwierdzam, że ta karcianka to mistrzostwo świata. Proste zasady, ale duże pole do popisu. Rewelacyjne grafiki, wspaniale oddające mroczny, duszny klimat panujący w świecie Mitów H.P.Lovecrafta.  Karty w miarę tanie - nawet te najlepsze w detalu nie przekraczają ceny kilkunastu złotych. W miarę przyzwoicie funkcjonujący deck da się stworzyć na podstawie Commonów i Uncommonów ( che, che nie ma to jak Fetch Stick'i ) z niewielkim udziałem Rare'ów. Poza tym wszystko wskazuje na to, że karcianka utrzyma się na rynku z nieprzyzwoitą łatwością ( mam nadzieję, że u nas też ). A mój deck po 2 turniejach oceniam jako miły i przyjemny - bilans wygranych do porażek 3:3 - pogrywam Agencją pomieszaną z Syndykatem ( ale oczywiście zbieram wszystko :-)  Pozdrówki i ludzie - grajcie w to :-)))))

Offline Sargodar

Call of Cthulhu
« Odpowiedź #36 dnia: Lipiec 17, 2005, 09:01:09 am »
1.Czy SPELL może rzucić każdy charakter czy nie trzeba mieć zaaktywowanego żadnego ?
2.Czy można dołączyć karty /attachment/ do charaktera pomimo tego że nie są to karty z tej samej frakcji /np charakter z Chtulhu i dołanczamy kartę od Hastura/ ?
3. Ile kart może być dołączonych do charaktera / czy po jednej z rodzaju : item, artefakt,weapon/?
Only the awkward question: only the foolish ask twice.

Offline cadaver

Call of Cthulhu
« Odpowiedź #37 dnia: Lipiec 17, 2005, 09:31:13 am »
Cześć!!

ad 1) Spell w zasadzie rzucany jest przez Ciebie, a nie przez postacie - więc możesz zagrać ten typ Eventu nawet gy masz wszystkie postacie "wyczerpane" - no, chyba że do zadziałania wymagane jest "wyczerpanie" postaci

ad 2) Można - oczywiście , żeby zagrać daną kartę trzeba skorzystać z domeny z tzw "matching resource" ( w tym wypadku pod domena musi być karta ze znaczkiem Hastura ). Wyjątkiem sa karty z kosztem 0 ( np. Innsmouth Look ) które nie wymagaja korzystania z domeny , w związku z czym można je dokładać do postaci z każdej frakcji ( pod warunkiem oczywiście spełnienia wymagań danej karty - bo np. moze ona być tylko dolączana do postaci z Uniwersytetu itp. ).

ad 3) Według mnie dokładasz ile chcesz - ostatecznie w tej grze jest takie coś jak kumulacja działań karty - czyli po dołączeniu do postaci dwóch Talismanów Tcho-Tcho Twoja postać będzie miała 4 ikonki terroru ( po dwie za każdy talizman ). Oczywiście karty, które są unikalne ( czyli z kropką ) moga występoać tylko w jednej kopii.

Offline zoombie

Call of Cthulhu
« Odpowiedź #38 dnia: Sierpień 28, 2005, 12:27:45 am »
Mam małe pytanko czy karty "bezkolorowe" tworzą tak jakby odrębną frakcję czy też można je grać bez żródła tego koloru w domenie?
heir number is legion, their name is death

http://s2.bitefight.pl/c.php?uid=80665  = fajna gierka

Offline cadaver

Call of Cthulhu
« Odpowiedź #39 dnia: Sierpień 28, 2005, 07:57:09 am »
Hej!!

Neutralne karty nie są odrębną frakcją, więc mozesz je zagrywać, mając pod domenami dowolne karty ( czyli nie musi być wśród nich karty neutralnej ).

Niech Gwiazdy będą w Porządku.

Offline Sargodar

Call of Cthulhu
« Odpowiedź #40 dnia: Wrzesień 01, 2005, 11:56:35 pm »
Zoombie

Przyjdź do GRACZA to zagramy wkońcu.
Karcianka jest fenomenalna.
Zapraszam.
Only the awkward question: only the foolish ask twice.

Offline Wolvie

Call of Cthulhu
« Odpowiedź #41 dnia: Grudzień 07, 2005, 10:29:46 am »
UWAGA! Wymiana Sanity Points! Nawet certyfikatów, które mają ważność do końca tego roku!! Wszystkie informacje znajdziecie http://www.gozoku.pl/pl/?t=nowosci&id_kategorii=62&dzial=3.

Offline cahir7

Call of Cthulhu
« Odpowiedź #42 dnia: Styczeń 26, 2007, 12:36:28 pm »
Uwaga :!: Dla tych którzy watpili, to uswiadamiam, że cthulhu może śpi,ale na pewno nie umarł :badgrin:
tak serio, to gra ma grono zwolenników, więc jak ktoś chce zacząc przygodę z nowa karcianka to zachęcam
Główne miasta grające w ta karciankę to : Wrocław( stolica), Kraków, Łódź, Iłża, Starachowice, Bielsko-Biała, Warszawa, Gorlice, Kielce :?: choć i w innych miastach zdażaja sie pojdeyńczy cthultysci 8)
najbliższe duze turnieje miedzymiastowe:
Starachowice - 3,4 luty
Wrocław - 2-4 marzec ( na Coolkonie)
w sparwie szczegółów zaparszam na największe cthultystyczne forum
http://www.gozoku.pl
llub odpowiem tutaj na wszelkie pytania o gre 8)
GOD`S IN HIS HEAVEN. ALL`S RIGHT WITH THE WORLD"

Offline Dr.Crane

Call of Cthulhu
« Odpowiedź #43 dnia: Czerwiec 03, 2007, 11:05:25 pm »
Szkoda ze w Lublinie nie ma Chultystow....mam dwie talie jedna na Miscantonic druga na Yog Sothoth (calkiem przyzwoicie zlozone, szczegolnie na Yogim)
ever see the sky, never touch the sun, nothing more left but run run run...

Offline cahir7

Call of Cthulhu
« Odpowiedź #44 dnia: Czerwiec 04, 2007, 08:16:57 pm »
doktorze Crane, zapraszam i tak na forum :) własnie wróciłem z Mistrzostw Polski, na które przyjechał kolega chocby z Gdańska, gdzie tez nie maz kim grac za bardzo,ale prawdziwy fan sie nie przejmuje takimi drobiazgami:) zawsze mozna pograc przez GG, mamy tez lige internetowa, szczegóły na forum, zapraszam...
GOD`S IN HIS HEAVEN. ALL`S RIGHT WITH THE WORLD"