trawa

Autor Wątek: Kraina Herzoga - pierwszy album  (Przeczytany 19417 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Maciej

Kraina Herzoga - pierwszy album
« Odpowiedź #75 dnia: Lipiec 25, 2006, 10:00:03 pm »
Tak, miałem cel.

I napisałem o całym MixKomiksie po trochu. Umiejscowiłem KH w kontekście tego pisma.
url=http://www.forum.gildia.pl/login.php?logout=true&sid=d50706ce8e8e80cb43136eb5a41e6082]super strona z gołymi babami!!![/url]

Offline Mysza_

Kraina Herzoga - pierwszy album
« Odpowiedź #76 dnia: Lipiec 26, 2006, 12:39:48 am »
Cytat: "Maciej"
Cytat: "empro"
Cytat: "Maciej"


Tyle po lekturze MixKomiksu.



bez złośliwości, ale czy w MixKomiksie nie ma przypadkiem jeszcze kilku innych komiksów ??

W temacie o komiksie Ronka mam pisać?
Zresztą nie jestem fanem Witcha, więc dla mnie reszta tamtych komiksów nie jest skierowana.

Ogólnie KH w tym pisemku jest lepsze od Zefira.


   według mnie KH,jest za ciężka dla dzieciarni-czytelników MixKomiks'a.
   
  Zefir może i jest chaotyczny ale wbija sie idealnie w klimat jakiego pragną dzieci w tym wieku.wiem to bo dostaje mase listów od nieletnich czytelników :P
  rzeczy o jakie pytaja mnie w listach  są niemożliwe.czasem proszą mnie żebym umieścił ich w komiksie jak pomagają Zefirowi a czasem mam im tłumaczyc jak działa robot na jakiejś stronie i jak sie robi taki fajny kolor chmur;P
  ogólnie rzecz biorac dzieci pragna w Mix Komiksie typowego arcade.cos jak odpalic konsole ,pograc 5 minut i sie dobrze bawic ciesząc miche z kolejnej draki.
  w KH brakuje mi dystansu.czułem jakby to było strasznie na poważnie.

Offline Maciej

Kraina Herzoga - pierwszy album
« Odpowiedź #77 dnia: Lipiec 26, 2006, 08:33:50 am »
Cytat: "Filon"

  w KH brakuje mi dystansu.czułem jakby to było strasznie na poważnie.


O tym też chciałem napisać ale zapomniałem.

Zefir jest pisany z przymróżeniem oka, jak komiksy Baranowskiego.
KH to komiks "na poważnie" (ale w wielkim cudzysłowiu).
Równie dobrze dzieciaki mogą poczuć się traktowane przez Ronka "poważnie". Dorosłych taki brak dystansu może jedynie mniej lub bardziej śmieszyć (czy też irytować). Ciekawi mnie reakcja czytelników Mixkomiksu na KH.
url=http://www.forum.gildia.pl/login.php?logout=true&sid=d50706ce8e8e80cb43136eb5a41e6082]super strona z gołymi babami!!![/url]

Offline empro

Kraina Herzoga - pierwszy album
« Odpowiedź #78 dnia: Lipiec 26, 2006, 09:04:07 am »
@Macieju, to napisałaeś to tak metaforycznie, że chyab ja prosty człek nie dosięgam do takich pokładów inteligencji, żeby się ogarnąć w twych wypoiwiedziach, i chyba nigdy nie będę w stanie, ponieważ opisać magazyn komiksowy dla nastolatków, w którym wiele jest różnych komiksów oraz jakieś działy i dzaliki poświęcone najróżniejszym kwestiom ważnym dla tych niewielkich ludzi poprzez kilka stron komiksu, który w dodatku jest czymś całkiem nowym w MixKomiksie to dla mnie mnie więcej tak jak streścić trylogię opisując fantastyczne posłowie wydawcy dotyczące pracy nad wydaniem trzyksięgu,
z retszą nevermind
...

co do wypowiedzi Filona zgadzam się całkowicie, bardzo lubię KH i uważam ją za komiks ciekawy i warty publikacji w takiej formie (czyli fullkoloro, dobry papierek itp) ale też wydaje mi się być dla dzieciaków za ciężka, może nawet nie tyle ciężka co po prostu nudna, i nie dlatego, że jest to nudny komiks, tylko chyba czytelnicy MiXKomiksu szukają czegoś innego, szukają ostrej akcji, biegających po dachcach różnorakich bandytów i mężnych młodzieńców, tudzież jakiegoś abstrakcyjnego humoru,
KH mimo, że komiksem światnym jest nie wpisuje się według mnie w ten magazyn i chociaż kibicuje Ronkowi to jakoś marnie to widzę :)
obym się mylił jednak :)

Offline Maciej

Kraina Herzoga - pierwszy album
« Odpowiedź #79 dnia: Lipiec 26, 2006, 09:12:26 am »
Z Filonem poniekąd się zgadzam. Wyrażam jedynie swoje subiektywne wrażenia.
KH jest skierowana do targetu Deklowego.
MixKomiks to target troszkę chyba młodszy.

Piszę to chyba trzeci raz  :roll:
Nie będę się rozpisywał nad pięknem rysunków w FF lub niesamowitej dynamice Witch. Nie przyswajam już tego.

Fakt, nevermajnd.
url=http://www.forum.gildia.pl/login.php?logout=true&sid=d50706ce8e8e80cb43136eb5a41e6082]super strona z gołymi babami!!![/url]

Offline Maciej

Kraina Herzoga - pierwszy album
« Odpowiedź #80 dnia: Sierpień 02, 2006, 12:47:17 pm »
Cytuj
Konkurs komiksowy "Od zabawy wprost do slawy" organizowany przez magazyn Mix Komiks i Aleję Komiksu zostal rozstrzygniety. Zwyciezyl Romo z komiksem "Poq i Amisz", tym samym juz od wrzesniowych numerow ten autor bedzie drukowal swoje komiksy na lamach Mix Komiks.
Gratulujemy zwycięzcy.


No to już wiemy co się dzieciakom podoba. Jednak Filon miał rację.
url=http://www.forum.gildia.pl/login.php?logout=true&sid=d50706ce8e8e80cb43136eb5a41e6082]super strona z gołymi babami!!![/url]

Offline empro

Kraina Herzoga - pierwszy album
« Odpowiedź #81 dnia: Sierpień 02, 2006, 12:49:26 pm »
Cytat: "Maciej"
Cytuj
Konkurs komiksowy "Od zabawy wprost do slawy" organizowany przez magazyn Mix Komiks i Aleję Komiksu zostal rozstrzygniety. Zwyciezyl Romo z komiksem "Poq i Amisz", tym samym juz od wrzesniowych numerow ten autor bedzie drukowal swoje komiksy na lamach Mix Komiks.
Gratulujemy zwycięzcy.


No to już wiemy co się dzieciakom podoba. Jednak Filon miał rację.


niestety, ja też kibicowałem Ronkowi, bo też lubię KH,
ale rację Filon miał w 100% :)

Offline Mysza_

Kraina Herzoga - pierwszy album
« Odpowiedź #82 dnia: Sierpień 02, 2006, 04:07:01 pm »
no widzicie,rysuje juz te kwasy dla dzieci 2 i pół roku więc poznałem gusta tych małoletnich freków.
   oni wręcz domagają sie halucynogennych historii nafaszerowanych absurdami.
  ale to dobrze,przynajmniej mam robote:P

http://i114.photobucket.com/albums/n250/Lepskator/Kopiaposterjpg.jpg

...i wszyscy sie cieszą>:P

Offline empro

Kraina Herzoga - pierwszy album
« Odpowiedź #83 dnia: Sierpień 02, 2006, 04:09:52 pm »
a Filipie nie możesz Ty tego Zefira dzieś wydać jako całość ??

Offline Mysza_

Kraina Herzoga - pierwszy album
« Odpowiedź #84 dnia: Sierpień 02, 2006, 04:17:58 pm »
teoretycznie mógłbym,bo nazbierało sie pona 100 stron więc było by troche do łyknięcia,ale tak szczerze mówiąc to nie lubie odgrzewać swoich kotletów.
  poza tym trzeba by było remasterować starsze odcinki a ja mam inne rzeczy na głowie.
   to jest dla dzieciaków i ci co maja to docelowo przeczytac przeczytają.

N.N.

  • Gość
Kraina Herzoga - pierwszy album
« Odpowiedź #85 dnia: Sierpień 02, 2006, 04:52:36 pm »
Cytat: "Filip_"
teoretycznie mógłbym,bo nazbierało sie pona 100 stron więc było by troche do łyknięcia,ale tak szczerze mówiąc to nie lubie odgrzewać swoich kotletów.
  poza tym trzeba by było remasterować starsze odcinki a ja mam inne rzeczy na głowie.
   to jest dla dzieciaków i ci co maja to docelowo przeczytac przeczytają.


Docelowo, nie docelowo. Wydanie w albumie czegoś, co szło w odcinkach w jakimś piśmie, to fajna i potrzebna rzecz. Najlepszy przykład tego, co potrzebne, to "Osiedle Swoboda" - coraz więcej osób chciałoby dostać w całości to, co szło w "Produkcie", a przecież "Produkt" zbierało więcej komiksiarzy niż "Mix-Komiks"

Offline Hubert Ronek

Kraina Herzoga - pierwszy album
« Odpowiedź #86 dnia: Sierpień 03, 2006, 09:52:52 am »
Szkoda, bo byłby to bodziec, by drugi tom powstawał systematycznie i do tego w kolorze.
Dobrze, bo będzie więcej czasu na inne, rozpoczęte produkcje (np. takie smoki... :) )

Faktycznie może być tak, że Filip ma rację (i pewnie ma), bo zna temat od środka. Na bazie wyniku i tego co napisał, widzę, że KH nie idzie w gusta czytelników "MixKomiksu", mówi się trudno.

Dziwi tylko fakt, że przed ogłoszeniem wyników pytano mnie o stawkę za komiks, a głosowanie oficjalnie miało trwać do 15 sierpnia...
I ogólna olewka.
Brak normalnego kontaktu (np. mimo wielu prób, nie dowiedziałem się, kiedy komiks konkursowy pójdzie do publikacji - zobaczyłem dopiero w kiosku, itp, itd)
No ale to przecież tylko komiks.
Tylko autorzy komiksów.
Tylko konkurs komiksowy.
Czyli polska proza w podejściu do komiksu w ogóle (co już na szczęście powoli się zmienia)

Kiedyś nawet zestaw DVD wygrałem w konkursie "Roweru Błażeja"... i na oczy go nie widziałem :)
Na onecie i w AQQ ogłoszony zostałem zwycięzcą. Kiedy zacząłem dopominać się "o swoje", otrzymałem inne wyniki z informacją że była pomyłka i wylądowałem na trzecim miejscu (też podium :) ), i wiadomość że nagród jest mniej niż w trakcie ogłaszania konkursu.

No nic, ktoś tam z "Roweru Błażeja" od kilku lat kosi filmy na zestawie DVD :)

A przy okazji dzięki za trzymanie kciuków.

KH 2 będzie, tylko jak zwykle nie wiadomo kiedy.
Na razie w grudniu Dom Żałoby, w którym brałem udział.

Offline Mysza_

Kraina Herzoga - pierwszy album
« Odpowiedź #87 dnia: Sierpień 03, 2006, 06:18:12 pm »
Cytat: "Hubert Ronek"



Dziwi tylko fakt, że przed ogłoszeniem wyników pytano mnie o stawkę za komiks, a głosowanie oficjalnie miało trwać do 15 sierpnia...
I ogólna olewka.
Brak normalnego kontaktu (np. mimo wielu prób, nie dowiedziałem się, kiedy komiks konkursowy pójdzie do publikacji - zobaczyłem dopiero w kiosku, itp, itd)



  oni tam w XXL Media,z paroma miłymi(naczelna,graficzka)wyjątkami sa ogólnie dziwni i denerwujący.
  ja zanim sobie ich ,że tak powiem "wychowałem", wykonywałem pizdylion telefonów i maili,żeby dowiedzieć sie tego czy tamtego,w sprawie tej czy tamtej...
  ogólnie sa oderwani od swiata mam wrażenie i jak sie do nich czasem z ryjem nie wyjedzie to zapomną,że mieli płacić. oczywiście "niechcący".

Offline empro

Kraina Herzoga - pierwszy album
« Odpowiedź #88 dnia: Sierpień 03, 2006, 07:49:44 pm »
Cytat: "Filip_"

  oni tam w XXL Media,z paroma miłymi(naczelna,graficzka)wyjątkami sa ogólnie dziwni i denerwujący.
  ja zanim sobie ich ,że tak powiem "wychowałem", wykonywałem pizdylion telefonów i maili,żeby dowiedzieć sie tego czy tamtego,w sprawie tej czy tamtej...
  ogólnie sa oderwani od swiata mam wrażenie i jak sie do nich czasem z ryjem nie wyjedzie to zapomną,że mieli płacić. oczywiście "niechcący".


mi wychowywanie nie wyszło, po prostu po kilku obsuwach z płatnościami i kilku "zapomnieniach" wydrukowania zamówionego materiału (a przecież za niewydrukowane rzeczy nie płacą) poprosiłem uprzejmie o kilka aneksów do umowy,
reakcja była natychmiastowa
do dziś się nie odezwali :)
a ja nie mam kłopotu :)