Autor Wątek: Gramofony i winyle  (Przeczytany 9594 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Anonymous

  • Gość
Gramofony i winyle
« dnia: Maj 04, 2004, 09:13:16 am »
Znacie może jakiś sklep stacjonarny z winylami w Warszawie. Dobrze zaopatrzony i nie koniecznie w rzeczy dla dj.

Anonymous

  • Gość
Winyle w Warszawie
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 05, 2004, 08:30:23 am »
Dobra sam sobie odpowiem, bo widzę, że nikt nie wie.
Znalazłem wczoraj sklep Hej Joe na tyłach Relaxu.

Offline Kormak

Winyle w Warszawie
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 05, 2004, 10:26:08 am »
Warszawiakiem nie jestem, ale nawet ja wiedziałem o sklepie Hey Joe...
Na liscie dyskusyjnej portalu terra.pl kiedys byl temat wlasne o winylach w wawie - jak masz czas i chęci pogrzeb w archiwum na yahoogroupsie.

Offline bujalex

Winyle w Warszawie
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 11, 2004, 09:40:08 am »
Przehandlowaliśmy naszą dziejową, partnerską rolę w dramacie żywego umysłu planety, torując sobie drogę w historii pobojowiskami i neurozami.  (Terence McKenna)

Offline Kormak

Winyle w Warszawie
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 18, 2004, 01:55:16 pm »
W ostatniej "Polityce" ciekawy artykuł o maniakach winyli, wśród przedstawionych osób m.in. koleś z Hey Joe.

Offline Musley

  • Steward
  • ******
  • Wiadomości: 6 346
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • (づ。◕‿‿◕。)づ
    • Soundcloud
Gramofony i winyle
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 10, 2007, 05:03:41 pm »
Z jednej strony winyle są nieporęcznymi i przestarzałymi nośnikami dźwięku - z drugiej przeszły swój renesans dzięki powszechności muzyki bazującej na samplach (do których dostęp jest dzięki winylom znacznie ułatwiony). Pomijam tu już kwestie takie jak klimat odsłuchiwania nagrań z winylowej płyty itd. itp.
Gramofony - niegdyś używane jako odtwarzacz, dziś także jako instrument (specyficzny co prawda, ale jednak).
Czy ktoś z was posiada na stanie gramofon i słucha muzyki z winyli?

Offline Clayman_

Gramofony i winyle
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 10, 2007, 05:29:18 pm »
mam na winylu plyte kata


ale jej nie slucham
:<Życie bez rzadów Tuska jest dla mnie niczym...>:.

Offline Kormak

Gramofony i winyle
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 10, 2007, 06:21:03 pm »
mam czadowy adapter Telefunken kupiony za stówę w komisie koło Dworca. Ciężki jak cholera, mało nie umarłem niosąc go do autobusu. Niestety nie mam miejsca żeby go trzymać cały czas podłączonego, więc płyty wkładam od święta (albo jak sample tnę z nich).

A w mojej kolekcji (nie licząc staroci w stylu Niemena, Sprimgstena czy Modern Talking) największe skarby:

- Death In June "All Pigs Must Die" na różowym winylu
- Sol Invictus "Thrones" (z autografem Tony'ego Wakeforda)
- Der Feuerkreiner "La N'Vidia"
- Ewa Braun "Esion" (kiedyś miałem jeszcze splita z Guernica, ale sprzedałem kurde)

kasa nie pozwala, ale winyle są wporzo, nic nie przebije analogowego dźwięku, nawet na moich słabych głośnikach.

Offline papiesz

Gramofony i winyle
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 10, 2007, 06:29:30 pm »
ja miałem kiedyś adapter, ale coś się w nim popsuło i kiedyś podczas jakichś porządków został wywalony albo komuś oddany. pozostało tylko trochę płyt
jeszcze mojego ojca (jakieś Black Sabbath, Hendrix, Boney M, a nawet Village People i takie tam  :) ). ostatnio żałowałem, że nie mam adaptera, bo jest trochę płyt (głównie singli), które ukazały się tylko na winylu (choćby wspomniany przez Kormaka spli EB/GYL), do tego niezbyt drogo, tak więc fajnie byłoby posłuchać. no ale trudno, co zrobić.
nothing positive only negative

Offline Carve

Gramofony i winyle
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 10, 2007, 07:14:37 pm »
co jakiś czas mam straszliwą ochotę kupić sobie adapter, ale zazwyczaj po jakichś dwóch tygodniach mi mija.

zwłaszcza, że ledwo mnie na zwykłe płyty stać, a co dopiero na winyle. tym bardziej, ze wątpię bym w jakimś komisie w Bielsku znalazł coś, co mnie interesuje, więc musiałbym po ynternetach szukać.

Offline yourimaginaryfriend

Gramofony i winyle
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 02, 2007, 04:04:16 pm »
Miałam na winylu Dead Kennedys ale oddałam bo nie mialam jak sluchać.
e will at last destroy human gods
and within us the fire is burning
The dream lives forth and we're standing strong to fight
and the everlasting fire is burning.

Offline Domin_kato

Gramofony i winyle
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 14, 2007, 12:20:51 am »
ja mama gramofonik jaytec  i troche płyt ale mało .... ma ktos do sprzedanai cos ?? jakis funk jazz soul itp ??

Offline morven

Gramofony i winyle
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 20, 2007, 09:07:25 pm »
Winyle mają specyficzną aurę... Ja osobiście bardzo lubię ten moment, kiedy igła spotyka się z płytą i to takie ciche trzaśnięcie ^^ Mam w domu multum winylów (po rodzicach i bracie), a wśród nich takie jak Mahavishnu Orchestra, Pink Floyd... Fakt, są nieporęczne, ale urok ich jest niezaprzeczalny  ;)
 You're a Mozart fan. I love him too. I looooove Mozart! He was Austrian you know?
But for this kind of work, he's a little bit light. So I tend to go for the heavier guys. Check out Brahms. He's good too.

Offline bujalex

Gramofony i winyle
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 15, 2007, 11:19:03 am »
mam około 200, jak mi się znudzi didżejka to opchnę większość...w gramofonach nie lubię tylko ustawiania systemu, cała reszta miodzio...
Przehandlowaliśmy naszą dziejową, partnerską rolę w dramacie żywego umysłu planety, torując sobie drogę w historii pobojowiskami i neurozami.  (Terence McKenna)

Offline 612

Gramofony i winyle
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 16, 2007, 08:27:10 pm »
znalazlem w winylach moich wapniakow plyte pink floyd wish you were here, kto wie ile kabony moge za to wziac?