Autor Wątek: Matrix vs. inne filmy w podobnym klimacie  (Przeczytany 22453 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Aves

Matrix vs. inne filmy w podobnym klimacie
« dnia: Październik 18, 2002, 09:32:41 pm »
Nie wiem czy oglądaliście "13 piętro"? Ja oglądałem go przed "Matrixem" i (mimo pewnych podobieństw fabuły) uważam go za jeden z najbardziej niedocenionych filmów ostatnich lat, a na dodatek ZNACZNIE lepszy od głośnej produkcji braci Wachowskich.
Czy znacie filmy w podobnym klimacie, które na dodatek byłyby nieźle zrealizowane?

Pozdrawiam

Aves

Offline CD Jack

  • VIP
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 427
  • Total likes: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie lekceważ potęgi wyobraźni!
    • Centrum Komiksu
Matrix vs. inne filmy w podobnym klimacie
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 19, 2002, 01:11:54 am »
"Mroczne miasto" (Dark City)
Jacek "CD Jack" Gdaniec
- - -
Centrum Komiksu: www.facebook.com/CentrumKomiksuPL
- - -

Offline Cujo

Matrix vs. inne filmy w podobnym klimacie
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 19, 2002, 01:31:18 am »
Co prawda widzialem 13 pietro jakos nie znajduje w sobie tak wielkiego zachwytu. Co prawda to bardzo zrecznie nakrecony, klimatyczny film ale nie stawialbym go na tej samej polce co Matrix. Tyle ze Matrixa ciezko mi obiektywnie oceniac po n-tym obejrzeniu. Za kazdym kolejnym razem podobal mi sie coraz mniej - znajdowalem coraz to wiecej razacych mnie elementow. Ale mysle ze liczy sie pierwsze wrazenie, a to bylo niesamowite.
Mroczne Miasto - rewelacja. Duszny klimat, bardzo zakrecony i Dickowski. Malo jest tego typu filmow. Tu dopiero mozna mowic o niedocenieniu imho. Polecam.
The most merciful thing in the world is inability of the human mind to correlate all its content" - H. P. Lovecraft

Offline norin rad

Matrix vs. inne filmy w podobnym klimacie
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 21, 2002, 07:45:48 pm »
13 pietro
klimatyczne, niesamowity zwrot akcji, przy ktorym matrix sie chowa :)
mrocze miasto
moj ulubiony film :D full wypas. po prostu brak mi sl;ow, by opisac jego genialnosc. sam pomysl, nie mowiac o wykonaniu jest doskonaly.
uad me nutrit, me destruit.

Offline surmik

Matrix vs. inne filmy w podobnym klimacie
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 22, 2002, 07:51:21 am »
Na 13 piętrze wynudziłem się strasznie a końcówka po prostu wołała o pomstę do nieba... Podobnie zresztą jak w Raporcie Mniejszości...
Dark City. Fajny klimat ale czegoś mi brakowało no i końcówka też mogłaby być lepsza.
Matrix. Chyba jednak najlepszy z tej trójki, z tym ,że gdy pierwszy raz oglądałem go w kinie bardzo nie podobała mi się scena wskrzeszenia Neo...
Pozdrowienia,
Marek

Offline Mysza

Matrix vs. inne filmy w podobnym klimacie
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 22, 2002, 05:27:37 pm »
W podobnym, zakręconym klimacie utrzymany jest również "eXistenZ"... gra w grze, która jest grą w innej grze... czyżby przyszłość MMORPG...  :D  :D  :D
yszy i ludzie... przetrwa silniejszy...

Offline An-Nah

Matrix vs. inne filmy w podobnym klimacie
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 22, 2002, 06:23:19 pm »
"eXistenZ" był... dziwny... jak dla mnie zbyt brutalny i zbyt efekciarski, kolejny przykład zmarnowania dobrego pomysłu... No i faktycznie nastawiony na graczy... wolę "Avalon"...
Ua An, której się nie chce wymyślać podpisu

Rorkas

  • Gość
Matrix vs. inne filmy w podobnym klimacie
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 23, 2002, 10:41:15 am »
Podobny klimat ma i Abre los ojos / Open Your Eyes Rež. Alejandro Amenabar (Hispania). Pierwowzor Vanilla Sky.

Offline dnaoro

Matrix vs. inne filmy w podobnym klimacie
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 08, 2002, 11:47:38 pm »
13 pietro byl rzeczywiscie zignorowanym i niedocenionym arcydzielem.. matrix tez byl swietny, ale mial troche inny klimat.. bardziej cybernetyczny. natomiast 13 pietro to bardziej sf.

Rorkas

  • Gość
Matrix vs. inne filmy w podobnym klimacie
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 09, 2002, 10:01:56 am »
Cytat: "dnaoro"
13 pietro byl rzeczywiscie zignorowanym i niedocenionym arcydzielem.. matrix tez byl swietny, ale mial troche inny klimat.. bardziej cybernetyczny. natomiast 13 pietro to bardziej sf.




13 pietro arcydzielem? Niedocenionym????? O jezu.... Jieszli takie filmy sa arcydzielami, to ja ide sie zabicz.
13 pietro byl niezly, lubie ten film ale nazywacz go arcydzielem... facg :evil:

Offline dnaoro

Matrix vs. inne filmy w podobnym klimacie
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 09, 2002, 12:38:49 pm »
przepraszam. juz sie poprawiam.

"średnio docenionym dzielem"

Offline Manki

Matrix vs. inne filmy w podobnym klimacie
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 14, 2002, 11:58:09 am »
Mi być może "13 piętro" podobało by się, ale zniechęciła mnie do tego piosenka Hima "Join me". Po pierwsze dlatego, Hima nie lubię, a po drugie - że ta piosenka była nadzwyczaj denna (nawet jak na Hima) - oczywiście nie chcę tu urazić żadnych fanów tegoż piosenkarza. Nie zaprzeczam jednak, że film był bardzo dobrze wykonany. No cóż - po prostu tak mam, że zniechęcają mnie do filmów drobnostki z nimi związane :)
..YES is the word to everything... to pain, to torture, to war and destruction...

Offline KrieG

Matrix vs. inne filmy w podobnym klimacie
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 14, 2002, 01:12:40 pm »
Cytat: "An-Nah"
"eXistenZ" był... dziwny... jak dla mnie zbyt brutalny i zbyt efekciarski, kolejny przykład zmarnowania dobrego pomysłu... No i faktycznie nastawiony na graczy... wolę "Avalon"...



co masz na mysli mowiac efekciarski??? moim zdaniem film byl naprawde dobry, ciekawy i niesztampowy. dawal do myslenia. nie zauwazylem tam zadnych fajerwekow technicznych.wydaje mi sie ze film byl bardziej nastawiony na przekazanie jakiegos watku myslowego. a ze jakiekolwiek efekty specjalne sie pojawily? no coz, taka rola filmu, zeby przekazywac tresci za pomoca obrazu, a jesli mozna pokazac cos fajnego, to czemu tak nie zrobic? pod warunkiem oczywiscie, ze efekty same w sobie nie beda w filmie najwazniejsze.

co do avalona, rowniez uwazam, ze jest swietny, poza tymbardzo podobaly mi sie w nim "smaczki" w stylu syrenki stojacej gdzies na parkingu albo swojskie modele broni, jak np. karabinek wyborowy swd :D
Teza plus antyteza rowna sie histereza'

Offline dnaoro

Matrix vs. inne filmy w podobnym klimacie
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 15, 2002, 08:34:04 pm »
co mnie jakis HIM obchodzi.

a w eXistenZ byly idealne. z umiarem i bez zbednej komputerowej tandety.

Rorkas

  • Gość
Matrix vs. inne filmy w podobnym klimacie
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 17, 2002, 02:32:57 pm »
OK, fani 13- posterunku, oh sorki, 13 pietra zrobcie odzielny temat. Bo tu mowa o filmach, kture maja przeplucz Matrixa  :D