Autor Wątek: Raporty Bitewne  (Przeczytany 16583 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Darulus

Raporty Bitewne
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 11, 2004, 09:36:05 am »
Lugburc dzięki za przywitnie! Ale do rzeczy. Sarumana poprostu nie trawię, nie lubię czarodziejów(!)- jedyny wyjatek dla Nazgula za klimat, ponadto mam zsadę, że moje figurki mają to co widać tzn. nigdy nie wyposażam np. kuszników w tarczę, czy też kapitana bez widocznej tarczy w tarczę. Najbardziej z całej gry lubię widok maszerujących w szyku wojowników wobec czego łatwo zrozumieć, moją sympatię dla Sił Zła. Wnioski jakie wysnułem z mojej ostatniej bitwy są takie: zrywam z zasadą, że tylko Isengard, zaczynam kupować Mordor mam już 8 esterlingów (w tym comand) i zamierzam kupic Mordor Trola, Gotmoga, uruków z mordoru oraz orków z maranmonu. Moim celem jest wystawienie ekipy która bedzie wzajemnie się uzupełniać z Isengardem, a przede wszystkim bedzie miała jak najwiekszą siłę (nielicząc esterlingów pozostałe figurki mają co najmniej S4). Następną bitwę planujemy z kuplem na przełomie czerwca i lipca na ok. 1500-1800 pkt  więc chyba się wyrobię.

Offline GICO

Raporty Bitewne
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 11, 2004, 11:12:25 am »
Cytat: "Herudaio"
Co do tego że elfów nie wykosiły to musiał by Saruman przebiec pół stołu...


ej... czy ja się myle, ale saruman ma takie coś co się nazywa palantir i wygląda jak kula do kręgli, nic nie kosztuje w jego ekwipunku i zawsze ją ma, która mu umożliwia rzucenie czaru w dowolne miejsce na planszy.

Ale moge się mylic :P

przecież saruman nie musi nawet ruszać się z miejsca w trakcie walki. moim zdaniem to był poważny bład taktyczny nie wykorzystanie jego zdolności. ale to tylko moje zdanie nie było mnie tam i nie widziałem dokładnie jak toczyła się rozgrywka
img]http://img211.imageshack.us/img211/3488/userbar111511ag4.gif[/img]

Offline Isembold

Raporty Bitewne
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 11, 2004, 11:28:47 am »
Tylka ta kula do kregli z elfami sobie nie pogra, bo tylko Transfixa moze rzucac za pomoca palantiru. US Blast rzuca normalnie - na szczescie :P
i]From the ashes a fire shall be woken. A light from the shadows shall spring.
Renewed shall be blade that was broken. The crownless again shall be king. [/i]

Offline Ser Bigos

Raporty Bitewne
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 11, 2004, 11:46:44 am »
ja nie mam pieniędzy na razie na klimaty a wiec gram tym co na razie mam z tego co pamiętam z ostatniej soboty to było tak
lurtz
sharku na wargu
10 orków z mieczmi i tarczą
6 orków z łukami
8 uruków z kuszą
5 uruków z piką
8 orków z włocznia
10 uruków z mieczem i tarczą
uruk z banerem

na

aragorn z mieczykiem
12 elfów z łukami
12 elfów z elven blades
6 gondorczyków z mieczmi i tarcza (deagostini)


co do bitwy losowalisy priroytet zlo było pierwsze i elfy z woleja nie porobiły za dużo (rozdzielił na 2 grupy z jednej odpadły 2)
potem troche ruchu i walka najpierw aragorn kosił wszytskich  8 uruków z mieczmi  3 z piką  i lurtza ale jak spadły mu 3 pkt mighta to poszedł w jednej turze
sharku z orkami  puściłem na elfy i zrobili małą masakre
kusze rozbiły gondor a reszta łuczników sama uciekła

dla mnie został sharku wszyscy łucznicy i kusznicy 2 uruków z piką
3 orków z włócznią 5 z mieczami i banner

Offline Herudaio

Raporty Bitewne
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 11, 2004, 12:34:40 pm »
Zachęcam do pisania dłuższych raportów niż notatek, bo cel jaki nam przyświeca to podzielenie się swoim geniuszem taktyczne (albo przeciwnika oczywiście) a w mniejszym stopniu notatki kto przeżył, mam pytanie czy te "orki z sharku" to te 8 + 5 orków i sharku na 24 elfy czy też tylko na łuczników ich wypuściłeś?
Btw czy łucznicy byli wyposażeni w coś poza łukami?
I ask only for an enemy worth fighting and a cause worth fighting for". - Spartan Prayer
Liczy się gracz, rozpiska to rzecz wtórna.

Offline Darulus

Raporty Bitewne
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 11, 2004, 12:50:09 pm »
Ser Bigos jak udało Ci się tak szybko wyeliminować Aragorna i co robił Twój przeciwnik.

Offline MiszkA

Raporty Bitewne
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 11, 2004, 12:54:26 pm »
Cytuj
wracając do pik,
to owszem, masz rację, że lepiej jest wyttawić ich więcej przeciw łukom ludzkim z S2. jeśli zaś grasz przeciw elfom stosunek 3 do 1, jak ja to uczyniłem, sprawdziło się. dowód?
moi urukowie oszli do wroga bez 3 modeli. a w walce bezpośredniej straciłem ok 20% fixów, podczas gdy gondor praktycznie już nie istniał. zrezygnowałem ze wsparcia pikadorów, ale nie zrezygnowałem z powiększonej ilości ataków, co udało mi się uzyskać poprzez wystawienie berserkerów. ten plan się powiódł.


Taa, lugburc, zauważ jednak, ze gdyby Boromir wraz z bodaj dwoma konikami nie poszedl do elfow, a zostal na swoim skrzydle to twoje straty bylyby znaczniejsze - we wszystkich turach w ktorych boromir walczyl wrecz mial srednio ~2,5 fraga...;] Co nei zmienia faktu, ze moje luki daly dupy ;]
G: 3248856

Offline Lugburc

Raporty Bitewne
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 12, 2004, 08:03:53 am »
miszka
być może, być może,
wszelako, gdybyś ruszył na mnie konikami, dobiłbym je pociskiem maga. Wierz mi, byłem na taki atak przygotowany. Pocisk to stara metoda, którą często stosuję przeciw rohańczyką, którzy, jak wiadomo, koni mają wiele.
rki i Gobliny wszystkich krajów łączcie się!

Offline LordThom

Raporty Bitewne
« Odpowiedź #23 dnia: Maj 12, 2004, 01:07:11 pm »
Ok, z Isemboldem zagrałem dzisiaj bitewke na 1000p. Składy:

DOBRO:
- Aragorn, heavy armour, shield, Anduril
- Glorfindel konno
- Beregond
- Kapitan wysokich elfów

- 14 wysokich elfów z elven blade i tarczą
- 14 wysokich elfów z elven bow, tarczą i włócznią
- 4 minas tirith z mieczem i tarczą
- 4 minas tirith z włócznią i tarczą
- 4 minas tirith z łukiem


ZŁO:
- Sauron, Pierścień

- 12 orków z mieczem i tarczą
- 12 orków z włócznią tarczą
- 8 uruk-hai z mieczem i tarczą
- 12 uruk-hai z kuszą, mieczem i tarczą
- 6 morannon orków
- 3 berserkerów

Bitwe wygrało Zło, a Dobro dzielnie się broniło  :)
Minasi polecieli na pierwszy ogień, ale tak się to dla nich skończyło, że wszyscy trafili do piachu, w tym czasie elfy chciały obejść armie zła i zaatakować od tyłu, jednak generał zła też o tym pomyślał i po zakończeniu kręcenia kółek figsami, armie staneły i tak naprzeciwko siebie i zaczeła się regularna rzeź...
Aragorn zadał spoooro ran Panu Ciemności, ale wiadomo- Pierścień  :)
walka była w miarę wyrównana, do momentu, gdy na prawym skrzydle zginął Beregond i kapitan wysokich Elfów. Wtedy orki&uruki zaczeły pchać się do środka...
Długo trzymało się lewe skrzydło, gdzie przebywał Glorfindel i regularnie zabijał po kilka orków/uruków. Jednak gdy w centralnym miejscu walki zginął Aragorn [w walce w Sauronem], padło również lewe skrzydło, ponieważ Glorfindel musiał szarżować na Władce Pierścieni. i tak malały ilościowo jednostki dobra, aż Sauron zadał Glorfindelowi ostatnią ranę...

Z moich odczuć po tej bitwie:
- wkurzyłem się na kusze, bo gówno a nie trafiały  :)  wogule kit z nimi, nie ma to jak lecieć prosto na wroga [no może nie tak prosto :P ]
- wielkie L dla berserkerów... ja wiem, zabiły może ze 2 jednostki... a tak to poleciały szybko do piachu  :wall:
- no i ten duet bohaterów Dobra na peeewno nie miał szans ubić Saurona  :)
i]Czas nie ma początku ani końca.
Czas jest jak wąż Uroboros, który chwycił zębami własny ogon.
W każdym momencie kryje się wieczność.
A wieczność składa się z chwil, które ją tworzą.[/i]

Offline Herudaio

Raporty Bitewne
« Odpowiedź #24 dnia: Maj 12, 2004, 01:23:59 pm »
Hmmm ciekawe ciekawe ja nie lubię herosów za ponad 100 pktów ale to nie w tym temacie :P
Ja mam inne pytanie jak podliczacie pkty za grę to jak liczycie
a) machiny (jak cała załoga zginie, jak jeden przeżyje, i jak jeden przeżyje i machina)
b) Bohaterów z 1 raną, na 3 lub 2 możliwe
c) straty koni (czyli koń zginął wojownik przeżył)
I ask only for an enemy worth fighting and a cause worth fighting for". - Spartan Prayer
Liczy się gracz, rozpiska to rzecz wtórna.

Offline Isembold

Raporty Bitewne
« Odpowiedź #25 dnia: Maj 12, 2004, 01:24:18 pm »
Bitwa byla calkiem ciekawa i  w sumie nam szybko poszlo, bo w 3h sie uwinelimy (wliczajac rozpisanie armii, rozstawieine, wszamanie pizzy ;P).
BOhaterowie byli tacy jacy byli...niestety GilGalad utknal w korku i nie mogl przyjechac :). Beregonda wstawilem tylko dlatego, ze zostalo mi 30 pkt i nie wiedzialem na co je przeznaczyc...w sumie paru orkow poszlo do piachu pod jego ostrzem.

Teraz moje odczucia :D
1) Glorfindel konny jest swietnym herosem do szarzowania pieszych wroga. Malo kto z nim remisuje, wiec zawsze przy 6 wygra walke, a przy 4 kosciach nie jest trudno nia rzucic (choc dzis 4 uruki rzucily 4 jedynki przy atakowaniu dzielnego Pierworodniego :D). Jednak na Saurona trzeba jakichs specjalnych wlasciwosci...
2) Berserkerzy nie byliby wcale tacy tragiczni, gdyby byli dobrze ubezpieczani... Raz Thom zapomnial o jednym z nich, ktory stal na sklraju szyku a 10 elfow juz napinalo cieciwy luku, zeby pozbawic zycia te grube, zawszone cielsko :P
3) Sauron bez pierscienia to ciota ( >> odkrywcze, nie ? :))
3) Sauron z pierscieniem w grze na 1000pts zajebiscie sie oplaca (rownie odkrywcze :))
i]From the ashes a fire shall be woken. A light from the shadows shall spring.
Renewed shall be blade that was broken. The crownless again shall be king. [/i]

Offline Ser Bigos

Raporty Bitewne
« Odpowiedź #26 dnia: Maj 12, 2004, 03:41:41 pm »
Cytuj

Ser Bigos jak udało Ci się tak szybko wyeliminować Aragorna i co robił Twój przeciwnik.

lurtz i po 14 uruków na niego zawsze padała  u mnie jakaś 6 a jak u aragorna było mniej niż 5 to schodzil z mighta jak mu zosatało 0 M to szarża sharku na wargu. aragorn przegrał walkę, był w pułapce i dostał 4 W ale żadnego nie odnowił

a poza tym nie mam internetu w domu i nie mam czasu się rozpisywac jak jestem w szkole na necie

Offline MiszkA

Raporty Bitewne
« Odpowiedź #27 dnia: Maj 13, 2004, 07:08:11 pm »
Cytuj
Hmmm ciekawe ciekawe ja nie lubię herosów za ponad 100 pktów ale to nie w tym temacie  
Ja mam inne pytanie jak podliczacie pkty za grę to jak liczycie
a) machiny (jak cała załoga zginie, jak jeden przeżyje, i jak jeden przeżyje i machina)
b) Bohaterów z 1 raną, na 3 lub 2 możliwe
c) straty koni (czyli koń zginął wojownik przeżył)


a) Sprawa jest jasna - do każdej machiny mozna dokupic dodatkowych crewow, wiec wiadomo jaki jest ich koszt - odejmujesz go od ceny danej maszynki;
b) na wiekszosci turniejow jest tak, ze jesli dany bohater straci 50% lub wiecej ran, to jest wart polowe punktow /Dla naprzykladu - aragorn traci 2 rany, wiec rywal otrzymuje 125 pkt- przybleda mial patyk/
c) ciezko poweidziec ;] Ale moze powinno sie odjac od ceny konnicy cene jezdzca na piechote?
G: 3248856

Offline LordThom

Raporty Bitewne
« Odpowiedź #28 dnia: Maj 14, 2004, 05:38:48 pm »
A dzisiaj był kolejny batel. tyle że mały, ale ciekawy  :)

DOBRO:
8 high elfów z łukiem, włócznią i tarczą
8 high elfów z mieczem i tarczą
4 minas tirith z mieczem i tarczą
8 minas tirith z włócznią i tarczą

ZŁO:
14 uruk-hai z mieczem i tarczą
12 orków z mieczem i tarczą
8 orków z włócznią

No i zło znowu skopało dobru tyłek  ;)
Teren: gra między duża ilością rozległych karzaków i wielkich głazów. wymarzony teren do walki partyzanckiej, koszmar dla łuczników. W dużej mierze właśnie dlatego wygrałem. Orki i uruki kitrały się za krzakami, kamieniami, a łucznicy albo ich nie widzieli, a jak już to testy i jeszcze raz testy.
Najpierw minasi podbiegli w środek planszy, ale zaraz zaczeli być spychani przez uruki i orki. nie pomogły nawet szarża elfów. te które zostały na wzniesieniu wpadły w końcu w pułapke otoczone przez siły ciemności.
złu przeżyło 16 jednostek.

połączenie orków i uruków jest mistrzowskie. polecam każdemu generałowi sił ciemności, uruki koniecznie tarcza, a orki włócznie i tarcze i daleeej jazda.
ostatnio wkurzyłem się na łuki/kusze. tym razem je olałem, a i tak wygrałem, broń dystansowa suxxx  :)
nie zachowałem również żadnego szyku. co prawda zacząłem od typowego defensywnego, ale szybko armia poleciała w rozsypke i pochowała się po krzakach  :P  łucznicy mogli sobie pomażyć  :)
i]Czas nie ma początku ani końca.
Czas jest jak wąż Uroboros, który chwycił zębami własny ogon.
W każdym momencie kryje się wieczność.
A wieczność składa się z chwil, które ją tworzą.[/i]

Offline MiszkA

Raporty Bitewne
« Odpowiedź #29 dnia: Maj 14, 2004, 06:55:44 pm »
Tylko co ci minasi robili na środku planszy? Powinni raczej grzecznie czekac przy elfach ;]
G: 3248856

 

anything