trawa

Autor Wątek: rycerska kolczuga  (Przeczytany 41541 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mrugal

rycerska kolczuga
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 20, 2004, 08:11:32 pm »
ale mozesz jeszce mi powiedziec jaki to ma byc drut (ocynkowany czy jaki ?? bo taki zwykly to u mnie mozna tylko taki pokryty rdza dostac :/ ) i gdzie najlepiej kupic i te kuleczka to ciac tak troche pod katem ????
z gory dzieki za odpowiedzi i pomoc

Offline Skutilla

rycerska kolczuga
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 23, 2004, 06:24:43 am »
Co do miejsca zakupu, poszukaj w książce telefonicznej hurtowni fimy "Kolener" albo sieci hurtowni "Metalzbyt" tam napewno dostaniesz wszelkiego typu druty, na początek najlepiej sie zajkąc drutem ocynkowanym-twardym, jak takiego nie będzie to zwykłym ocynkowanym. I tak trzeba ciąc kółeczka pod lekkim kątem, no mozae nie takim lekkim tak na oko 30-45 .
łaniam się i żegnam

Skutilla

Offline Mallorn

rycerska kolczuga
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 23, 2004, 03:00:29 pm »
Zacząłem robić kolczugę, ale już na wstępie pojawił się problem: krańce kółeczka w miejscu, gdzie zostało ono przecięte są dość nieregularne. Po zaciśnięciu kółka widać pod światło małą przerwę (rzędu 0,1mm). Nawet, gdy zaciskam kółko ''na chama'',jego krańce nie dochodzą do siebie całkowicie - stykają się tylko w najdalej wysuniętych miejscach, tak że pod światło widać coś na kształt "><". Pytanie pierwsze: czy to jest normalne? Pytanie drugie: czy jeśli to nie jest normalne to czy można coś z tym zrobić? Aha, i czy lekkie odkształcenie kółek (nie są całkowicie płaskie) ma jakiś wpływ na jakość kolczugi? Wiem, że moje pytania są dość trywialne, ale nigdy nie widziałem kolczugi "na żywo".

Offline Skutilla

rycerska kolczuga
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 23, 2004, 04:09:43 pm »
Mallorn nie martw się takimi małymi szczelinami, szczelina ma być na tyle mała by się kółeczka samoczynnie nie wyplatały, szczeliny rzędzy 0,1 mm mogą być jak najbardziej.  Lekkie pofalowanie kółeczka nie ma żadnego wpływu na wytrzymałośc kolczugi.  Co do usuwania szczelin, to juz nic za bardzo nie da się zrobić, ale możesz ciąc spręzynę tak jak na tym zdjęciu

tylko może pod większym kątem. Wtedy kółeczko po zagięciu powinno mieć te szczelinkę prawie nei widoczną
łaniam się i żegnam

Skutilla

Offline Beast

rycerska kolczuga
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 23, 2004, 05:29:14 pm »
Jestem ciekaw czy komuś z Was uda się zrobić kolczuge.No cóż życze powodzenia!

Offline vviking

rycerska kolczuga
« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 06, 2004, 01:28:06 pm »
witam wszystkich!
mi sie udalo zrobic kolczuge i kaptur. uzylem drutu 1.5 mm, kolka maja srednice 0.8 mm.
mysle ze wyszlo calkiem niezle jak na pierwszy raz.
jak ktos chce zdjecia to podajcie maila.
pozdr.

Offline vviking

rycerska kolczuga
« Odpowiedź #21 dnia: Wrzesień 06, 2004, 01:50:24 pm »
kolka oczywiscie srednicy 8 mm (a nie 0.8 mm)
pozdr.

Offline Kronos[CS]

rycerska kolczuga
« Odpowiedź #22 dnia: Październik 12, 2004, 09:50:34 am »
jestem wojem należe do bractwa ale różnimy się naprawde dużo od rycerstwa aczkolwiek cnoty mamy wspulne :lol:
Najlepiej używać podkładek i używac kombinerek naprawde wyjdzie ci spox kolczuga!!

Offline oczy

Re: rycerska kolczuga
« Odpowiedź #23 dnia: Październik 15, 2004, 07:37:05 pm »
Cytat: "Oglak"
Czy wiecie, ile kosztuje wykucie/kupienie kolczugi?



myslę że 250 starczy
CZY WSZYSTKO WIDZĄ

Offline ghost666

Re: rycerska kolczuga
« Odpowiedź #24 dnia: Październik 16, 2004, 06:28:21 am »
Cytat: "oczy"
Cytat: "Oglak"
Czy wiecie, ile kosztuje wykucie/kupienie kolczugi?



myslę że 250 starczy


kto mi zrobi za 250zł kolczuge? zapraszam na PW w takim razie wezme ją od ręki...
lory fot the Horned Rat!!!


Offline Kronos[CS]

rycerska kolczuga
« Odpowiedź #25 dnia: Październik 16, 2004, 09:29:46 pm »
ja mógłbym załatwić ci kontakt (kolczuga) ale może troche drożej co ty na to???? :?

Offline ghost666

rycerska kolczuga
« Odpowiedź #26 dnia: Październik 16, 2004, 10:30:37 pm »
Cytat: "Kronos[CS
"]ja mógłbym załatwić ci kontakt (kolczuga) ale może troche drożej co ty na to???? :?


pic w tym ze ja tylko za 250PLN kupie  :lol:   ;)  ;)
lory fot the Horned Rat!!!


Offline Narghul

rycerska kolczuga
« Odpowiedź #27 dnia: Listopad 10, 2004, 08:36:34 am »
Witam.
Moja skromna osoba zrobila 4 kolcze.

i tak:
bojowa - drut 2mm ocynk srednica 8mm (full wypas)
bojowa2 - drut 2mm oc sred 10mm (dobra do wczesnych blaszek)
bojowa3 - to samo tylko ze z dlugimi rekawami i prawie do kolan
bojowa4 - drut 1.6 oc sred 6-7mm (pod blachy)

kaptury robilem z 2mm/10mm i z 2mm/8mm(ten jest ppanc)
metoda progresywna po obwodzie a NIE z trujkatow.

sorki za ew orty.jestem tylko prostym najemnikiem  :twisted:
.Do Parszywego Końca !!!!!!...

Offline marcinooo

rycerska kolczuga
« Odpowiedź #28 dnia: Listopad 16, 2004, 01:38:11 pm »
witam! Mam problem i licze ze ktos mi pomoze: chce zrobic kolczuge, ale nie wiem z czego  :?  Albo kupie podkladki i z nich tez zrobie albo kupie drut ocynkowany, lecz nie wiem jakiej grubosci ma on byc, ile by kosztowal jeden pret, , ile mierzy dlugosci jeden pret, ile pretow wyjdzie mniej wiecej na jedna kolczuge, ile podkladek wyjdzie mniej wiecej na jedna kolczuge, co jest tansze: prety czy podkladki i ile wyniesie mniej wiecej koszt takiej kolczugi z podkladek i pretow. I jeszcze czy ktos wie gdzie moge kupic te prety i podkladki w Poznaniu, bo transport z innego miasta nie wchodzi oczywiscie w gre. pomozcie mi, PROSZE!!!  :(

Pozdrawiam

Anonymous

  • Gość
rycerska kolczuga
« Odpowiedź #29 dnia: Listopad 16, 2004, 04:52:38 pm »
Czego to samo pytanie caly czas powtarzasz? Jak pytasz to pytaj raz bo pewnie od zarzadu oberwiesz. Juz ci odpowiedzialem, to sie powtarzal nie bede :) .

 

anything