trawa

Autor Wątek: rycerska kolczuga  (Przeczytany 41852 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Roland

rycerska kolczuga
« Odpowiedź #45 dnia: Styczeń 18, 2006, 06:14:45 am »
no.. tak to jest jak sie robi kolczuge z podkładek  ;)
instein modeluje czasoprzestrzeń przy pomocy czterowymiarowej pseudoriemannowskiej rozmaitości, a jego równanie pola mówi, że krzywizna rozmaitości w punkcie jest bezpośrednio związana z tensorem napięć-energii w tym punkcie

Offline Dzwonsson

rycerska kolczuga
« Odpowiedź #46 dnia: Czerwiec 13, 2006, 09:58:04 am »
A myslalem,ze tylko Mientki jest takim skonczonym kretynem,zeby kolczuge z samych podkladek robic:P.Taka kolcza jest ciezka i bardziej hamuje swobodne ruchy walczacego.Odradzam robienie takowej....naprawde odradzam.

Offline Roland

rycerska kolczuga
« Odpowiedź #47 dnia: Czerwiec 14, 2006, 07:42:37 pm »
ekhm...
Drogi Mizerothcie ( zwany równierz Dzwonkiem) pare spraw
1. owszem kolczuga z podkładek jest cieżka tu sie z toba zgadzam  ;)

2. ale nie jest w cale taka głupia bo nawet dobrze potrafi ochronic  :?

3. pamietaj że kolczuga czyni cie cieższym co powoduje wieksza siłe
szarży ( siła bezwładnosci równierz jest wtedy wieksza co zpowoduje, być moze stratowanie jednego szeregu wiecej )  :?

4.
Cytuj
i bardziej hamuje swobodne ruchy walczacego

ale przynajmniej ruszasz sie swobodniej niż w kirysie, i wcale nie chamuje tak ruchów jak sobie wyobrażasz ( a mi sie wydaje że nigdy nie miałeś na sobie blach a tym bardziej kolczej z podkładek na sobie i w tej kwestii nie uważam cie za dobre żródło informacji ) ( sie starał i nie wyrzuciliby cię z OBR-u to mozesz miałbys szanse na takową mozliwość jak pobieganie i powalczenie w blachach (ale na broń a nie na kijki ) )

5.

Cytuj
A myslalem,ze tylko Mientki jest takim skonczonym kretynem


ojej zadzierasz z moim dowódcą
wierz mi ta 28 kilowa kolczuga nie była takim głupim pomysłem
i cezko jest powalic takiego goscia ( na bitwie w Jaworniku trza było z pieciu bijacych z przodu i cichaczem bijacego po hełmie Mnie od tyłu żeby go powalic ( Mientki wybacz  :p , żeby nie było ja wiem kto cie tak pożadnie skasował na bitwie że sie potem plułes ;)
podpowiedż "Rogaś z doliny roztoki ;) )

P.S. hmmm... ciekawe co by było gdyby Mientki to przeczytał ;) ?
instein modeluje czasoprzestrzeń przy pomocy czterowymiarowej pseudoriemannowskiej rozmaitości, a jego równanie pola mówi, że krzywizna rozmaitości w punkcie jest bezpośrednio związana z tensorem napięć-energii w tym punkcie

Offline Dzwonsson

rycerska kolczuga
« Odpowiedź #48 dnia: Czerwiec 19, 2006, 04:24:24 pm »
Krzysiu,w blachach na kilku pokazach walczylem i to bronia stalowa.
Z OBR owszem wywalili mnie,ale to juz nie moja wina,ze zasady w Waszym bractwie uniemozliwiaja rozwoj dla wczesnosredniowecznego oraz nakazuja byc cnotliwym i usluznym we wszystkim.Ja soba pomiatac nie dam,dlatego Twojemu dowodcy,o wygladzie skretynialego oraguntana,powiedzialem co o nim sadze(kilku innym osoba tez wyperswadowalemkim dla mnie sa).Opolskie Bractwo od dobrego roku schodzi na psy i nie zapowiada sie zeby to sie poprawilo(nawet familia Smolinskich,ktorym[przepraszam za wyrażenie]"rzyc lizales i bez wazeliny w nia wchodziles",odeszla z tego stowarzyszenia).Tak wiec Krzyszu,z calego serca zycze Ci abys dalej donosil na wszystkich i abys byl z tego powody szczesliwy:P.
A co do kolczugi,to nie rzeklem przeca,ze jest "glupia"(coz za banalne stwierdzenie),tylko ze jest wadliwa i nieporeczna.Owszem jest mocniejsza niz z kolek wykonanych z drutu,ale liczba jej wad znacznie przewyzsza liczbe zalet.Ja osobiscie jej nie polecam.

Offline Roland

rycerska kolczuga
« Odpowiedź #49 dnia: Czerwiec 19, 2006, 08:56:54 pm »
wybacz Dzwonku ale w twojej wypowiedzi można wywnioskowac że jestem donosicielem co jest wielkim kłamstwem

i do dalszej rozmowy zapraszam na prv
gdzyż nie jest to temat na takowe rozmowy
instein modeluje czasoprzestrzeń przy pomocy czterowymiarowej pseudoriemannowskiej rozmaitości, a jego równanie pola mówi, że krzywizna rozmaitości w punkcie jest bezpośrednio związana z tensorem napięć-energii w tym punkcie

Offline Dzwonsson

rycerska kolczuga
« Odpowiedź #50 dnia: Czerwiec 20, 2006, 10:24:51 am »
My se Krzysiu,jesli Bogi pozwola na Byczynie w miesiacu wrzesniu na polu bitewnym pogadamy;).
Jezeli odwage wyjsc do boju posiadasz,gdyz z tego co wiem,to masz chyba pewne obawy przed starciami ze mna.

Offline kort

rycerska kolczuga
« Odpowiedź #51 dnia: Czerwiec 20, 2006, 02:52:28 pm »
Panowie, to ma być temat o kolczugach, a nie jakieś prywatne pojedynki i utarczki słowne...

marcinooo nie powtarzaj pytań, najpierw przeszukaj forum, a potem zadawaj pytania, jeśli uznasz, że ktoś nie wyczerpał tematu...

Ten temat wydaje się już wyczerpany...

Offline Baldwin

rycerska kolczuga
« Odpowiedź #52 dnia: Czerwiec 20, 2006, 03:05:58 pm »

Utarczki słowne proponuję skończyć i do nich w przyszłości nie wracać.
Bo inaczej wyczyszcze ten temat bardzo skrupulatnie.

Offline Gucio/Wojomir

rycerska kolczuga
« Odpowiedź #53 dnia: Sierpień 05, 2006, 10:27:33 pm »
Kolczugi sie niewykówa tylko kręci:P (wtajemniczeni wiedzą oco chodzi)
a kolczuga faja juz kosztuje w granicach 200 - 400 zł

Offline Roland

rycerska kolczuga
« Odpowiedź #54 dnia: Sierpień 08, 2006, 02:00:01 pm »
Cytuj
Kolczugi sie niewykówa tylko kręci:P


kto napisał ze się kolcza wykówa ?  :roll:  
kolczugi się nie kreci  :?
obkrecasz drut na precie lub kupujesz gotową do pocięcia sprężynę  
a kolczuge sie splata   :roll:

mozna ją jeszcze zbić zeby wyglądała na nitowaną  :?
instein modeluje czasoprzestrzeń przy pomocy czterowymiarowej pseudoriemannowskiej rozmaitości, a jego równanie pola mówi, że krzywizna rozmaitości w punkcie jest bezpośrednio związana z tensorem napięć-energii w tym punkcie

Offline Gucio/Wojomir

rycerska kolczuga
« Odpowiedź #55 dnia: Sierpień 08, 2006, 07:25:33 pm »
Przecież napisałem to z jajem widze ze wiesz oco biega :D

Offline Gucio/Wojomir

rycerska kolczuga
« Odpowiedź #56 dnia: Sierpień 08, 2006, 07:26:08 pm »
Przecież napisałem to z jajem widze ze wiesz oco biega :D

Offline Roland

rycerska kolczuga
« Odpowiedź #57 dnia: Sierpień 08, 2006, 08:45:47 pm »
to następnym razem proponuje bardziej to oznaczyc, bo można sie łaytwo nabrac :P
instein modeluje czasoprzestrzeń przy pomocy czterowymiarowej pseudoriemannowskiej rozmaitości, a jego równanie pola mówi, że krzywizna rozmaitości w punkcie jest bezpośrednio związana z tensorem napięć-energii w tym punkcie

Offline Volgrim

rycerska kolczuga
« Odpowiedź #58 dnia: Sierpień 09, 2006, 09:37:46 pm »
Cytat: "mizeroth"
Krzysiu,w blachach na kilku pokazach walczylem i to bronia stalowa.

Stary to tylko pogratulować no normalnie jesteś wielki.
Cytat: "mizeroth"
Twojemu dowodcy,o wygladzie skretynialego oraguntana

Teraz to chyba przesadziłeś :?

Offline Roland

rycerska kolczuga
« Odpowiedź #59 dnia: Sierpień 10, 2006, 07:47:23 am »
Po kiego grzyba odświerzasz ten offtopic ?  :?
on już został zamkniety  
i nie widze sensu rozpoczynania go na nowo, bo do niczego prócz kolejnej  kłótni nie prowadzi    :?

wrócmy do tematu o kolczugach
instein modeluje czasoprzestrzeń przy pomocy czterowymiarowej pseudoriemannowskiej rozmaitości, a jego równanie pola mówi, że krzywizna rozmaitości w punkcie jest bezpośrednio związana z tensorem napięć-energii w tym punkcie