trawa

Autor Wątek: Szukam horroru (tytułu)  (Przeczytany 74471 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline surmik

Pozdrowienia,
Marek

Offline trepron

Odp: Szukam horroru (tytułu)
« Odpowiedź #46 dnia: Luty 01, 2010, 12:58:22 pm »
może ktoś będzie w stanie mi pomóc :) Chodzi mi o dwa filmy, które widziałem za młodu. Czyli z więcej niż 10 lat temu. W sumie nawet nie do końca mam pewność, że były to horrory, w pełnym tego słowa znaczeniu. Ale tak je wtedy odebrałem i zostały mi w pamięci.

1. Pamiętam taką scenę - niewysoki dom, w którym mieszkał starszy mężczyzna. Czasami odwiedzały go dzieci. Pewnego razu mężczyzna opuścił swoich gości i zjechał (ukrytą windą) do podziemi, gdzie było coś na kształt laboratorium. Okazało się, że dziadek jest robotem. Pamiętam też, że z tyłu głowy, pod włosami, miał ukryte trzecie oko. Wiem, wiem niewiele tych wskazówek :P

2. Głównym bohaterem był mały chłopaczek, który ukrywał się przed jakimiś ścigającymi go mężczyznami. Dlaczego to robił - nie mam pojęcia. Jednym ze ścigających był facet ubrany w czarny płaszcz. Miał prawie łysą głowę - miał tylko na czubku głowy trochę włosów związanych w koński ogon. Był niewidomy - miał bielmo na oczach. Za "oczy" służył mu świecący kryształ umieszczony na końcu laski.

Pamięta ktoś może takie filmy? :)

fragsel

  • Gość
Odp: Szukam horroru (tytułu)
« Odpowiedź #47 dnia: Luty 23, 2010, 09:47:29 pm »
1. Pamiętam taką scenę - niewysoki dom, w którym mieszkał starszy mężczyzna. Czasami odwiedzały go dzieci. Pewnego razu mężczyzna opuścił swoich gości i zjechał (ukrytą windą) do podziemi, gdzie było coś na kształt laboratorium. Okazało się, że dziadek jest robotem. Pamiętam też, że z tyłu głowy, pod włosami, miał ukryte trzecie oko. Wiem, wiem niewiele tych wskazówek :P

spuck von draußen

Offline Sałata112

Odp: Szukam horroru (tytułu)
« Odpowiedź #48 dnia: Kwiecień 11, 2011, 08:48:50 pm »
oglądałam go, dawno, dawno z jakieś 6 lat temu. Ale pamiętam sporo, wiem że akcja rozgrywała się na jakieś bezludnej wyspie co pierwotnie miało być chyba jakąś tajną bazą szkoleniową. I tam wysłana jest grypa, chyba 6 czy 7 osób. Akcja jak akcja, co chwila ginie jakaś osoba, pamiętam np że wszyscy usnęli i jak się obudzi to na ścianie był ciąg liczb z krwi jednego z facetów a jemu odpadła głowa. pamiętam też scenę, że oni ruszyli linkę to tam wszystko zaczęło się kręcić na zasadzie "jedno przesuwa drugie" i uruchomili ciekły azot i jednemu zamroziło nogi i mu pękły. Dalej nie wiem co się stało, bo wysiadł prąd.
Sałata :)

Offline Targowo.Istore

Odp: Szukam horroru (tytułu)
« Odpowiedź #49 dnia: Czerwiec 29, 2011, 10:24:11 am »
Coś podobnego było w filmie Cube-takim horrorze,może to właśnie ten tytuł. Ostatnio niestety nie sposób trafić na dobry horror,cały czas coś poniżej poziomu,aż szkoda oglądać.

Offline anielskidiabelek

Odp: Szukam horroru (tytułu)
« Odpowiedź #50 dnia: Marzec 26, 2012, 06:42:11 pm »
Witam. Poszukuje starego czarno-białego horroru. O chłopcu, który miał na imię Henryk. Po jego śmierci jego duch straszył w.... takiej starej szopie. Pamiętam, że miał psa boksera, który często podchodził do tej szopy i drapał dziurę pod spodem...pod tą szopą. Duch tego chłopca.... on tak strasznie zawodził, jęczał... Ten chłopiec chyba się utopił, ale nie jestem tego pewna. Szukam tego filmu od dawna, a znam mało szczegółów i nie mogę znaleźć:(

Offline Snowley

Odp: Szukam horroru (tytułu)
« Odpowiedź #51 dnia: Wrzesień 12, 2012, 01:43:18 pm »
oglądałam go, dawno, dawno z jakieś 6 lat temu. Ale pamiętam sporo, wiem że akcja rozgrywała się na jakieś bezludnej wyspie co pierwotnie miało być chyba jakąś tajną bazą szkoleniową. I tam wysłana jest grypa, chyba 6 czy 7 osób. Akcja jak akcja, co chwila ginie jakaś osoba, pamiętam np że wszyscy usnęli i jak się obudzi to na ścianie był ciąg liczb z krwi jednego z facetów a jemu odpadła głowa. pamiętam też scenę, że oni ruszyli linkę to tam wszystko zaczęło się kręcić na zasadzie "jedno przesuwa drugie" i uruchomili ciekły azot i jednemu zamroziło nogi i mu pękły. Dalej nie wiem co się stało, bo wysiadł prąd.
Na bank Cube, część pierwsza raczej. Pamiętam to z ciekłym azotem :wink:

Sama szukam starego, czarno białego polskiego filmu, może to nie był horror, ale główna bohaterka była wampirzycą. Pamiętam tyle, że była blondynką, a akcja rozgrywała się w jakimś dużym domu (sanatorium?) w lesie. 

Offline Twardowsky

Odp: Szukam horroru (tytułu)
« Odpowiedź #52 dnia: Wrzesień 14, 2012, 09:00:35 am »
Sama szukam starego, czarno białego polskiego filmu, może to nie był horror, ale główna bohaterka była wampirzycą. Pamiętam tyle, że była blondynką, a akcja rozgrywała się w jakimś dużym domu (sanatorium?) w lesie. 

"Lubię Nietoperze"?
http://filmpolski.pl/fp/index.php/121439
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 15, 2012, 10:01:01 am wysłana przez Twardowsky »
Pogromca wdów i sierot

Offline myyszkka

Odp: Szukam horroru (tytułu)
« Odpowiedź #53 dnia: Marzec 30, 2013, 10:50:04 pm »
Witam wszystkich serdecznie!!
Szukam dośc bardzo starego filmu,oglądalam go w 1997 roku mialam zaledwie wtedy 8 lat,chociaż mineło juz tyle lat wciąż chcialabym go obejrzeć i sobie go przypomnieć cały film chociaz nie pamietam dokladnie.Mam nadzieje ze mi ktos tu pomoze i bedzie znał nawet tytuł filmu wtedy bym sie bardzo cieszyła.
Pamietam ze film opowiadał o: był stary duzy biały dom,do tego domu przyjechała grupa mlodych ludzi,moge napisac z tego co mi sie kojarzy że jak weszli do tego domu to tak szybko już nie wyszli (pamietam taki watek ze jak chcieli sie wydostac przez okno to nie mogli nawet okna otworzyc bo chyba byla pozabijane dechami od zewnątrz, pamietam jeszcze ze w tym domu byla stara babcia która chodziła o lasce,zaczeła tych ludzi zabijać chociaz jak ich zabijała to i tak pozniej oni tak jak by ożywali ale w rzeczywistości juz nie zyli.
Mam nadzieje ze ktoś mi tu pomoże i licze na wasza pomoc koledzy i koleżanki!Pozdrawiam serdecznie.

Offline Konik89

Odp: Szukam horroru (tytułu)
« Odpowiedź #54 dnia: Sierpień 08, 2014, 10:50:53 am »
Może widziałaś obrady okrągłego stołu :D ?