trawa

Autor Wątek: Karnawał cH@Osu  (Przeczytany 40543 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Skavenblight

Karnawał cH@Osu
« Odpowiedź #120 dnia: Marzec 27, 2007, 10:36:40 pm »
Donosy z placu boju Karnawał vs. Krasnoludy:

Karneval się rozwija cholernie szybko  :shock: osiągnęłam maksimum liczebności [15+2 z wózka], brutali zabić się nie da, a teraz będzie jeszcze trudniej, jesterzy ładnie się rozwijają [ten z bloated foulness ma +1 do S, drugi 5WS i 4T, no i obaj wzbudzają strach].
[dla odmiany wódz zbiera wszystkie możliwe rany i kopniaki, co sprawia, że jest najsłabszym herosem w bandzie :( ale ma chociaż dwa zaklęcia - które, jak zawsze w przypadku moich zaklęć, robią jednego wielkiego nurglinga na środku pola bitwy...]
A wózek jest kochany - strzelcy do niego prują, a on szczęśliwy i radosny... :D

Kwestie modelarskie:
Zrobiłam konwersję Żula, niestety nie mam aparatu :( zapewne wrzucę dopiero, jak pomaluję, ale to niedługo, zważywszy na termin Dragonu. Żul wyszedł mi bardzo ładnie, i już nie jest taki kochany jak dawniej  :badgrin:
Konwersję guardiana do wózka też zrobiłam, wyszedł nieźle.

Malowanie - 17 figurek gotowych - 3 herosów, 4 plague bearerów i 10 nurglingów.
Następni będą kultyści, na koniec Żul i wódz. I ten nieszczęsny wózek, który robię ciągle...

Karnawał jest:
- uroczy
- barwny
- przemiły [jeśli chce  :badgrin: ]
- nietuzinkowy
- i jak wszystkie bandy powstałe po tych pierwszych, z lekka przegięty. :D
Ale taka specyfika.

Zastanawiam się, czy nie umieścić tu autorskiego najemnika do Karnawału... ale może zrobię to dopiero, jak będę miała figurkę [ciekawe, z czego ją zrobię...]?

Tak, wiem, fluff i ta zasada, że bez najemników... ale pomarzyć można.
Cytat: Kapitan Hak
No właśnie, apeluję do posiadacza toksycznych skarpet papy Noigula o bezzwłoczne wypranie ich w święconej wodzie Sigmara.

Offline Dwalthrim

Karnawał cH@Osu
« Odpowiedź #121 dnia: Marzec 28, 2007, 07:34:42 am »
Cytuj
- przemiły [jeśli chce Bad Grin ]


Bardziej by pasowało "przegniły"  :D

Czekamy Skavenblight na fotki!
JAH RASTAFARAI-SIGMAR HELDENHAMMER EMPEROR I!!!"


Offline Azaghal

Karnawał cH@Osu
« Odpowiedź #122 dnia: Kwiecień 12, 2007, 11:22:34 am »
O kurde, właśnie zobaczyłem te figurki z Waszego linka....

Nie ma co, robię sobie karnawał  :D
ife without faith is like a gun with no ammo.

Offline Skavenblight

Karnawał cH@Osu
« Odpowiedź #123 dnia: Kwiecień 12, 2007, 05:16:07 pm »
Teraz Karnawał zacznie się mnożyć jak emo  :badgrin:  :D
Dobra, nie chciałam być złośliwa, przepraszam...

Poczekaj, aż zobaczysz mój wózek, to Ci się dodatkowo odechce wydawania 25 funtów :D
[mam nadzieję, że Bols chociaż do Lublina aparaturę fotograficzną weźmie...]
Cytat: Kapitan Hak
No właśnie, apeluję do posiadacza toksycznych skarpet papy Noigula o bezzwłoczne wypranie ich w święconej wodzie Sigmara.

Offline Azaghal

Karnawał cH@Osu
« Odpowiedź #124 dnia: Kwiecień 12, 2007, 08:15:56 pm »
Cytat: "Skavenblight"
Poczekaj, aż zobaczysz mój wózek, to Ci się dodatkowo odechce wydawania 25 funtów :D
[mam nadzieję, że Bols chociaż do Lublina aparaturę fotograficzną weźmie...]


Na wózek mam już własną koncepcję a jesli chodzi o wydawanie funtów, to mam ambitny plan zrobić ich bez kupowania orginalnych modeli. Najwyżej jeden albo dwa wzory sobie ściągnę bo naprawdę mi sie podobają, reszte będę lepił. Dziś już prawie skończyłem jednego bruta ale kiepskie zdjecia mi wyszły więc nie pokaże :p
ife without faith is like a gun with no ammo.

Offline Skavenblight

Karnawał cH@Osu
« Odpowiedź #125 dnia: Kwiecień 12, 2007, 09:04:42 pm »
No ja mam oryginalny box, ale co w nim jest... 3 herosów [i tak poza brutem poszli do konwersji, a resztę musiałam sobie sama zrobić], kultyści. I Pani Plaguebearerowa. Akurat wódz i Pani Plaguebearerowa mi się bardzo podobają, a karzeł-błazen też jest fajny po konwersji [tak to był trochę goły]. Z kultystów uwielbiam zgniłego araba. W sumie opłacało mi się kupić ten box. Natomiast za "skrzynkę" nie dałabym 25 funtów. Zdzierstwo, a wózek i tak nieładny.

A mój wózek... Na Dragonie będzie "premiera" tej machiny, więc pewnie zdjęcia na forum trafią [wreszcie Bols będzie fotografował coś co jest tego warte, a nie moje denne komiksy :D], to sami ocenicie. Mnie się podoba, a efekt mam już prawie końcowy [jeszcze dokończę podstawkę].
Dłuto, green stuff, kubek, zimna woda... a reszta to wszystko, co mi się pod rękę nawinęło. Żaden pomysł nie był zbyt wisielczy. Jednak o częściach składowych [bo nie przynależnościach!] wózka będę pisać szerzej jak już będą zdjęcia.

Obawiam się, że w naszym klubie dość często będziecie się stykać z tym wózkiem  :badgrin: oby nie podstawkami!  :badgrin:
Cytat: Kapitan Hak
No właśnie, apeluję do posiadacza toksycznych skarpet papy Noigula o bezzwłoczne wypranie ich w święconej wodzie Sigmara.

Offline Skavenblight

Karnawał cH@Osu
« Odpowiedź #126 dnia: Kwiecień 22, 2007, 11:53:31 pm »
Oto oni! Już są!


Wódz i błazny z przodu.


Wódz i błazny z tyłu.


Kultyści z przodu.


Kultyści z tyłu.


Brutale po kolana w kupach ;)


PB wraz z Panią Plaguebearerową - prawie jak nasza reprezentacja na Dragonie :)

I najlepsze! Wózek!




I widok bandy z lotu ptaka... [tylko tu widać, co jest na dachu wózka]


Miłego oglądania :)
Cytat: Kapitan Hak
No właśnie, apeluję do posiadacza toksycznych skarpet papy Noigula o bezzwłoczne wypranie ich w święconej wodzie Sigmara.

Offline Mistrz wałków :)

Karnawał cH@Osu
« Odpowiedź #127 dnia: Kwiecień 23, 2007, 12:07:58 am »
Miałem zaszczyt ogladać ta bande z bliska.. pozwolono mi nawet pomacać :) (mam nadzieje ze nie złapałem jakiegos wiruska:)). Swietnie wykonana, skonwertowana i pomalowana:)

Szczególnie błazen z lewej przypadł mi do gustu. Załuje tylko ze nie było mi dane z nia zagrać :(
Kamil. (miszczu)

Offline Skavenblight

Karnawał cH@Osu
« Odpowiedź #128 dnia: Kwiecień 23, 2007, 12:18:59 am »
Cytuj
mam nadzieje ze nie złapałem jakiegos wiruska:))

Nie, a smród w sali był od kefiru zmieszanego z kawą, który się chyba rozkładać w koszu zaczął... oskarżanie o to moich nurglingów było więc bezpodstawne :)

Cytuj
Swietnie wykonana, skonwertowana i pomalowana:)

 :shock:
W zasadzie to dzięki  :oops: ale nigdy nie spodziewałam się, że przeczytam coś takiego o mojej bandzie...
[A w końcu napisał to nie byle kto, tylko TEN SŁYNNY KAMIL! :D ]

Cytuj
Załuje tylko ze nie było mi dane z nia zagrać

Ja też żałuję, chociaż chętnie bym zobaczyła, jak radzisz sobie z bandą do hth, np. rogaczami ;) z drugiej strony wózek i w Averlandzie mógłby namieszać.

Niestety na zdjęciach nie widać nogi konia, która przechodzi w mackę :( a tak ładnie mi tam przejście kolorów wyszło...
Cytat: Kapitan Hak
No właśnie, apeluję do posiadacza toksycznych skarpet papy Noigula o bezzwłoczne wypranie ich w święconej wodzie Sigmara.

Offline Grzegosław

Karnawał cH@Osu
« Odpowiedź #129 dnia: Kwiecień 23, 2007, 10:30:56 am »

Offline Khogall

Karnawał cH@Osu
« Odpowiedź #130 dnia: Kwiecień 23, 2007, 02:40:39 pm »
Obie bandy bardzo fajnie wykonane, choc duuzo bardziej podoba mi sie ta wykonana przez Grzegoslawa, szczegolnie podoba mi u niego sie woz.

Banda Skavenblight mimo ze bardzo dobrze skonwertowana i pomalowana jest zbyt czysta i kolorowa jak na bande do Mordheim, zwlaszcza nurglową (przypomina mi idee CoC'a pewnego klubowego kolegi, ktora chyba do skutku nie dojdzie jednak). Woz jest za duzy i taki "klockowaty", ale za to "ozdobiony" (jesli mozna tak nazwac plesn i zgnilizne) bardzo fajnie i ciekawie.

I tak bandy ludzkie > all. ;)

K.
img]http://img124.imageshack.us/img124/3803/asianlv9.png[/img]
http://www.krolowamorz.yoyo.pl

Offline MiSiO

Karnawał cH@Osu
« Odpowiedź #131 dnia: Kwiecień 23, 2007, 02:48:58 pm »
Natalio - nie zgodzę się, że CoC jest przegięty. Ma swoje plusy ale przegięty nie jest :D

Tak. Bandy... karnawałowe!

Offline Slimak78

Karnawał cH@Osu
« Odpowiedź #132 dnia: Kwiecień 23, 2007, 03:08:42 pm »
Bardzo ładne CoC'e. Jedyne co mi nie przypadło do gustu to maska tego ładnego "konnego" błazna. Taka jakas się wydaje ;)

Edit: Czy to na dachu wozka to aby nie taka-siaka maska dodawana do platkow sniadaniowych? Ciekawa konwersja ;)
rank, Franek, Franko ew. inne odmiany [WZMF]

Offline Kapitan_Hak

Karnawał cH@Osu
« Odpowiedź #133 dnia: Kwiecień 23, 2007, 03:46:24 pm »
Cytat: "Khogall"

Banda Skavenblight mimo ze bardzo dobrze skonwertowana i pomalowana jest zbyt czysta i kolorowa jak na bande do Mordheim, zwlaszcza nurglową


A kto powiedział, że bandy do Mordheim nie mogą być czyste i kolorowe? Osobiście wolę właśnie takie, bo lubię, jak figurki (i makiety również) cieszą oko swoją estetyką. W końcu gra nie musi być dokładnym odwzorowaniem rzeczywistości, bo gdyby tak było, to wszystkie bandy byłyby oblepione błotem, brudem, potem i krwią. Do tego zbyt często słyszałem od posiadaczy słabo pomalowanych band argumenty, że są "brudni w sam raz na Mordheim". Prawda jest taka, że łatwiej jest słabo malując przypadkiem uzyskać efekt brudu (jakiś zaciek, czy wyjście za linie i możemy powiedzieć: "brud"); co innego, jak zdolny malarz uzyska efekt brudu celowo, nie ujmując nic ogólnej estetyce figurki.

Jest to oczywiście kwestia gustu - ja akurat wolę kolorowy karnawałowy ;) Karnawał, czy też kolorowy i schludny Averland, czy też wręcz papuzi Marienburg niż ich "realistycznie ubrudzone" odpowiedniki.

To była jednak tylko dygresja, a przechodząc do meritum sprawy, obydwie bandy mi się bardzo podobają! Nie będę pisał, która bardziej, a która mniej, dlatego że jestem przeciwny wprowadzaniu w tej dziedzinie konkurencji i rankingów. Każdy przygotowuję bandę dla SIEBIE i tak naprawdę powinno mu zwisać, co o niej pomyślą inni. Cieszyć powinna różnorodność figurek do CoC - to jedna z tych band (np. obok Possessed), w których przypadku ludzie wpadają na naprawdę nietuzinkowe i oryginalne pomysły!

@Skavenblight Moją opinię o Twoim Karnawale dobrze znasz, więc się nie będę powtarzał ;).

@Grzegosław Urzekły mnie Twoje konwersje. Brutale z orkosów, kultyści z gobbosów, ekstra pomysły i połączenia bitsów, porządne robótki GSowe no i te kaprawe mordy są urocze :D. Super, że zrobiłeś lejce do wózka. Generalnie widać, że dużo serca i pracy w swoje dzieło włożyłeś!

Offline Skavenblight

Karnawał cH@Osu
« Odpowiedź #134 dnia: Kwiecień 23, 2007, 04:16:10 pm »
Po kolei...

Khogall - dzięki za słowa uznania i oczywiście za krytykę. Faktycznie banda jest dość czysta, ale to dlatego, że dopiero przyjechała do Mordheim z gościnnych występów w Imperium ;) A tak serio - chciałam, żeby to był ładny, kolorowy Karnawał, taki, na widok którego ludzie w wioskach otwierają szerzej okiennice i śmieją się, że zaraz będzie występ. Szczerze mówiąc po malowaniu undeadów chciałam pomalować coś ładnego i kolorowego, bo trupiatość mnie trochę zmęczyła.
Wóz jest za duży i z tym się w pełni zgadzam [jak kojarzysz pudełko po Pactrach, to właśnie z tego go zrobiłam]! Pamiętam jak MiSiO zareagował na jego widok: "ale on jest duży!". Zgadzam się. Wszem i wobec piszę, że to busik zarazy, a nie wózek :) jednak ma to zarówno plusy jak i minusy. Może ciężej się jeździ, bo szeroki, ale jak mi taki wjechał prosto w Marienburg, to biedni byli oni :) zresztą różnica jest duża głównie na długość, bo oryginał mierzy 2 na 4 cale, a mój 2,8 na 6.

Grzegosław - Twój Karnawał jest naprawdę fajny. Najbardziej spodobał mi się woźnica i jego szyderczy uśmieszek :) w ogóle wóz, chociaż wiernie GW-owski, jest naprawdę dobrze pomalowany. Orkowie faktycznie nadają się do konwersji tutaj. Wiadomo, każdy ma swoją koncepcję bandy i ja miałam inną, ale o to chodzi - CoC'e mają się różnić od siebie, żeby sołtys nie powiedział "eee! wy tu już byliście!"  ;)

Slimak78 - tak. Valten to na turnieju zdemaskował - to Lego Bionicle dorzucane do płatków Nestle :D Rat familiar [moja Siostra] dała mi to kiedyś, a ponieważ z mojego pokoju nie wyjdzie nic, co tam weszło, poza właścicielką, to znalazłam to gdzieś. W wózkach GW i GW-podobnych denerwowała mnie nawet nie tyle wąskość tego, tylko "golizna" na dachu. Chciałam, żeby i z lotu ptaka było widać coś bluźnierczego ;)

MiSiO - też tak sądzę ;) CoC ma wady i zalety, Possessed też mają. Kiedyś stworzyłam bandę Slaanesha, która miała najlepsze cechy CoC i najlepsze cechy Possessed, a dodatkowo paskudnie przegiętego Sukkuba jako dużego potwora za jedyne 200. Ale tak by było za fajnie ;) jednak sądzę, że CoC to wymarzony przeciwnik dla Possessed, pełne skupienie, walka wyrównana.

Widzę, że się Karnawały mnożą :) Tylko czekać, aż się pojawi w Warszawie druga cyrkowa trupa!
Cytat: Kapitan Hak
No właśnie, apeluję do posiadacza toksycznych skarpet papy Noigula o bezzwłoczne wypranie ich w święconej wodzie Sigmara.