trawa

Autor Wątek: Karnawał cH@Osu  (Przeczytany 40447 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Wercyngetoryks

Karnawał cH@Osu
« Odpowiedź #135 dnia: Kwiecień 23, 2007, 04:57:44 pm »
Pogratulować tylko pięknej bandy Pani Natalio;)
Niestety nie miałem przyjemności jej oglądnać na żywo, w każdym razie konwersje mi sie podobają, malowanie także. Nie lubie tylko jak podstawki nie są do końca wykończone i zbliżając sie do krawędzi jakby Ci posypki brakowało, chociaż bardzo oryginalny materiał (wiórki kokosowe)? :lol:  
Przyczepie sie tylko do wozu, co prawda nie jestem zapalonym koniarzem, ale jako zootechnik, mam przymus przyswajania ogólnej wiedzy hehe. Pomijając już, że do takiego sporego wozu aż się prosi o dosztukowanie jakiś ciężkich, zimnokrwistych koni. Jeśli już się decydujesz na hucuły to może 4 w rzędzie, albo 2 pary, jedna za druga, 2 cale w tą czy w drugą hehe :D
Natomiast tak zupełnie technicznie to chodzi mi o sposób zaprzęgnięcia koni. Chomonto na odwrót, łuk nad karkiem, i przydałaby się jakaś ogólnie mówiąc uprząż na koniu (paseczki,sznureczki itp.fachowych nazw sam nie pamietam, a każdy odcinek, każda klamra ma swoją nazwe... koszmar z kolowkium) :?
No i połączenie dyszla z wozem. No sterownosć to ten wóz ma żadną, nie będe robił wywodów, ale warto byłoby gdybyś  dokonała paru korekt. (Jak coś to pisz na priva ;)
I nie chodzi o to, żeby wszystko było bardzo realistyczne, wczuwanie się w odwzorowanie wszystkich elementów mija się z celem, ale jak dodasz odrobiny realizmu w sposób połączenia koni z wozem, myśle, że efekt będzie dużo lepszy.  ;)

Offline Skavenblight

Karnawał cH@Osu
« Odpowiedź #136 dnia: Kwiecień 23, 2007, 05:12:37 pm »
Seba - ale to mocne konie są :D
Co do połączenia - zgadzam się, że nie mam o tym pojęcia i długo się głowiłam, jak to załatwić. Widziałam w necie kilka zdjęć i na nich się wzorowałam, więc nic nie poradzę na chomonto, które widziałam w różnych pozycjach, nie wiem która słuszna [jak nie wierzycie, wpiszcie "wóz" w googlach ;) ]... samego połączenia z wozem zobaczyć się nie dało, więc uwierzę na słowo. Póki co nie wiem, jak bym to miała przerobić, ale dziękuję za rady.

Co do podstawek, to były one może monotonne, ale ładne... niestety! obie posypki [stosuję mieszankę] są ładne, ale odpadają. Tu spadła walizka, tu coś się ukruszyło... i poodpadało. A że zdjęcia były robione w niedzielę, to niestety, podstawki były nie pierwszej świeżości :(
A materiał to posypki z Allegro - kupiłam ich kilkanaście [Bols wie bo on robił zamówienie], była tam jakaś brązowa na miarę grudek ziemi i ta druga, "do jesiennych tak podobna liści". Jak widać, moja banda przemierza Imperium, jadąc do Mordheim :)
Cytat: Kapitan Hak
No właśnie, apeluję do posiadacza toksycznych skarpet papy Noigula o bezzwłoczne wypranie ich w święconej wodzie Sigmara.

Offline Kapitan_Hak

Karnawał cH@Osu
« Odpowiedź #137 dnia: Maj 07, 2007, 05:47:55 pm »
Interesujące spojrzenie na Karnawał (z jakiegoś GD):


Offline Skavenblight

Karnawał cH@Osu
« Odpowiedź #138 dnia: Maj 07, 2007, 05:52:11 pm »
Zgrabne, dobrze wykonane, i... nie podoba mi się w ogóle.
Cytat: Kapitan Hak
No właśnie, apeluję do posiadacza toksycznych skarpet papy Noigula o bezzwłoczne wypranie ich w święconej wodzie Sigmara.

Offline Kapitan_Hak

Karnawał cH@Osu
« Odpowiedź #139 dnia: Maj 07, 2007, 06:15:38 pm »
Zgniły, spleśniały i zielonkawy - jednakże wolę Karnawał w jaskrawym wydaniu ;). BTW fajne i dobrze wykonane konwersje.

Szkoda, że na dioramce jest tylko część bandy: raptem mistrz, 2 brutali i 2 nosicieli zarazy... tyle można by jeszcze tu umieścić  :?.

Może Ty byś jakąś dioramę (taką ze slotami na podstawki) zrobiła do umieszczenia na niej swojej bandy :)?

P.S. Michale, jak tam Twój Karnawał? Jakieś nowe zdjęcia nam pokażesz :)?

Offline Skavenblight

Karnawał cH@Osu
« Odpowiedź #140 dnia: Maj 07, 2007, 06:22:18 pm »
Dioramę może zrobię. Acz muszę wykombinować coś w zgniłym-sleepyhollowatym-płonącoimperialnym stylu.

A Ty brata do malowania przyciśnij, coby klubowi chwałę na polskim GD w kategorii youngblood przyniósł! Bo będzie 5 dni przed jego 14. urodzinami ;) trzeba wykorzystać, póki czas!
Cytat: Kapitan Hak
No właśnie, apeluję do posiadacza toksycznych skarpet papy Noigula o bezzwłoczne wypranie ich w święconej wodzie Sigmara.

Offline Mistrz wałków :)

Karnawał cH@Osu
« Odpowiedź #141 dnia: Maj 07, 2007, 07:34:38 pm »
Niestety mi sie nie wyswietla :(
Kamil. (miszczu)

Offline Dwalthrim

Karnawał cH@Osu
« Odpowiedź #142 dnia: Maj 08, 2007, 09:40:44 am »
Ładne konwersje i malowanie, a le z samym Karnawałem to ci Nurglowcy maja mało wspólnego. Mi to bardziej pasuje na wierchuszkę jakis nurglowych - Opętanych  :badgrin:
JAH RASTAFARAI-SIGMAR HELDENHAMMER EMPEROR I!!!"


Offline Dwalthrim

Karnawał cH@Osu
« Odpowiedź #143 dnia: Maj 12, 2007, 09:16:32 pm »
A tutaj ta sama banda wrzucona przez Bolsa tylko inaczej pomalowana:

JAH RASTAFARAI-SIGMAR HELDENHAMMER EMPEROR I!!!"


Offline Skavenblight

Karnawał cH@Osu
« Odpowiedź #144 dnia: Maj 12, 2007, 10:14:21 pm »
To chyba Carnival po 15 bitwach, wszyscy tacy zapuszkowani...
Nie podoba mi się brak karnawałowego klimatu. Podoba mi się malowanie i figurki też są ok.
Cytat: Kapitan Hak
No właśnie, apeluję do posiadacza toksycznych skarpet papy Noigula o bezzwłoczne wypranie ich w święconej wodzie Sigmara.

Offline Kapitan_Hak

Karnawał cH@Osu
« Odpowiedź #145 dnia: Maj 13, 2007, 03:21:52 pm »
Cytat: "Dwalthrim"
A tutaj ta sama banda wrzucona przez Bolsa tylko inaczej pomalowana:


Pomalowana chyba tak samo, jeno dużo lepiej sfotografowana  :o!

Szkoda, że jest ich raptem pięciu - co prawda jest symetria, ale nie ma harmonii i proporcji!

Offline Slimak78

Karnawał cH@Osu
« Odpowiedź #146 dnia: Maj 13, 2007, 07:02:20 pm »
Ja osobiscie tak sredniop lubie błąkających sie po mordheim klownow, co innego w EiF. Za to ta banda do mordheim jak najbardziej.



Cytuj

Szkoda, że jest ich raptem pięciu - co prawda jest symetria, ale nie ma harmonii i proporcji!


Policz jescze raz ;) 6 ich. Na pierwszej dioramce było 5.
rank, Franek, Franko ew. inne odmiany [WZMF]

Offline Kapitan_Hak

Karnawał cH@Osu
« Odpowiedź #147 dnia: Maj 14, 2007, 08:33:59 am »
Cytat: "Slimak78"

Policz jescze raz ;) 6 ich. Na pierwszej dioramce było 5.


Ano faktycznie jeszcze jeden misiaczek tu doszedł...

Zatem nawet o symetrii nie może być mowy!:shock: