trawa

Autor Wątek: "Żółta seria" Aresa  (Przeczytany 9234 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline maksym_kammerer

"Żółta seria" Aresa
« dnia: Maj 23, 2004, 04:42:21 pm »
Mam pytanie odnośnie "Zółtej serii"? Czy w najbliższych miesiącach pojawią się tak szumnie zapowiadane od dawna ksiązki, na które zdążyłem już sobie zaostrzyć apetyt  :?  :?
Chodzi tu min. o "Murarzy", "Krwawą Baśń", kontynuację "Bomby Heisenberga", itp, itd.
Pozdrawiam i proszę o dopowiedź!!!
#1050;то не с нами, тот против нас!

Offline Robert J. Szmidt

"Żółta seria" Aresa
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 23, 2004, 05:19:15 pm »
Jeśli nie będzie potopu, wojny albo innej rewolucji, to będą:-)

Wojtek już kończy Murarzy, prawdopodobnie będą gotowi na lipiec-sierpień (łącznie z redakcjami tekstu) i od razu się za nią bierzemy, Maciek ma dopisać nowe kawałki do swojego cyklu, a jedno albo dwa opowiadania pójdą w najbliższych numerach SF jako zapowiedź i przypomnienie Czemnokreiny. Z GINem trudniejsza sprawa, bo nie pisze zgodnie z harmonogramem, ale nie odwołał niczego.

Między otchłanią a morzem, Agnieszki Hałas już wyszło z drukarni. Od jutra zaczynamy realizację zamówień. W ciągu tygodnia cały nakład powinien już leżeć w księgarniach.

Łzy Nemesis są już po redakcji i korekcie, skład powinien zostać zakończony dosłownie za dwa tygodnie a premierę przewidujemy najpóźniej w 30 dni po MOAM.

Offline vampdey

"Żółta seria" Aresa
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 23, 2004, 07:39:38 pm »
Jednak coś tu mocno nie gra.
Wogóle od czasów wydania 'Marsa' cisza trwa. - chyba pól roku.
Nie wiadomo co się stalo z 'Drogą Honoru' (pare miesięcy już, co z nimi?), 'Przesiadką w Piekle' itp.
Stare zapowiadane pozycje się nie ukazały, w zapowiedziach nowe i ich też nie widać.
W piśmie nie ma wyjaśnienia, jakby wszystko toczylo się poprawnie. Co dalej?

Offline Robert J. Szmidt

"Żółta seria" Aresa
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 23, 2004, 08:05:57 pm »
Od Marsa? Po Marsie wyszły jeszcze dwie książki, Bez pamięci i Zaklinacz a teraz do księgarń trafia Między otchłanią a morzem. Sytuacja na rynku zmienia się dość szybko i to raczej na gorsze, dlatego zdecydowaliśmy się na małe przemeblowanie serii. Część zapowiadanych tekstów pojawi się w piśmie, o szczegółach powiem już niedługo, jak tylko wszystko będzie dopięte. [/list]

Offline Robert J. Szmidt

"Żółta seria" Aresa
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 23, 2004, 08:08:01 pm »
przepraszam, zapomniałem o Drodze honoru. Książka poszła do sporych poprawek, ale jest już w ostatniej fazie czyszczenia i jesli dobrze pójdzie pojawi sie w okolicach Łez Nemesis.

Offline Vanin

"Żółta seria" Aresa
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 23, 2004, 10:01:01 pm »
Cytat: "Robert J. Szmidt"
Część zapowiadanych tekstów pojawi się w piśmie, o szczegółach powiem już niedługo, jak tylko wszystko będzie dopięte.

Oj, to kiepsciuteńko  :( Co by tu nie mówić, to ostrzyłem sobie zęby na parę książek. No, ale przynajmniej na "Łzy Nemezis" można wreszcie liczyć :)

Offline Robert J. Szmidt

"Żółta seria" Aresa
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 24, 2004, 09:06:01 am »
Wiesz, jeśli autor zapowiada, ze ukończy tekst do określonej daty, a ty dodajesz sobie trzy miesiące na opracowanie to tak wygląda plan. Życie to życie, komuś umiera ktoś bliski, ktoś się rozwodzi i szlag trafia wyliczenia, bo w takich warunkach pisać sie nie da. A teraz dobrych tekstów mało a chętnych na nie wielu. Niemniej, w zasadzie, z naszych zapowiedzi niczego nie stracisz. Chyba, że nie kupisz sobie pisma z taką powieścią bo wolisz wydania książkowe.

Offline Vanin

"Żółta seria" Aresa
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 24, 2004, 09:22:12 am »
Zaraz, zaraz. Nie czyniłem tu nikomu zarzutów, a jedynie komentowałem te słowa:
Cytat: "Robert J. Szmidt"
Sytuacja na rynku zmienia się dość szybko i to raczej na gorsze, dlatego zdecydowaliśmy się na małe przemeblowanie serii

Nie brałem pod uwagę czynników losowych, jak wspomniane pogrzeby, rozwody itepe, ale raczej ciężką sytuację na rynku księgarskim. Miejmy nadzieję, że w miarę poprawy sytuacji gospodarczej, będzie się sprzedawało więcej książek.

Offline Robert J. Szmidt

"Żółta seria" Aresa
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 24, 2004, 09:24:43 pm »
Ale to nie oznacza rezygnacji z wydawania, jedynie przemeblowania. To co nie mieści się (albo może nie znaleźć wyastaraczającej ilości odbiorców) będzie publikowane w SF.

Offline maksym_kammerer

"Żółta seria" Aresa
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 28, 2004, 10:35:18 am »
Zatem trzymamy za słowo :)
A niejako aby usprawiedliwić Zóltą serię to dodam, że np. konkurencyjne wydawnictwo MAG już kolejny raz odwolało premierę książki "Arka Odkupienia"- SZLAG CZŁOWIEKA TRAFIA!!!!!!!!! :wall:  :wall:  A w tym wypadku ksiązka jest gotowa, przetlumaczona i tylko nie wiedzieć czemu wydawnictwo to calkowicie olało fanów twardej SF.

Tym bardziej chwała dla pana red. Szmidta, że odpowiada na pytania o opóznienia, gdyż MAG nie raczył tego uczynić mimo paru wyslanych do nich maili.  :twisted:  :twisted:
#1050;то не с нами, тот против нас!

Offline andre

"Żółta seria" Aresa
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 28, 2004, 12:17:02 pm »
No i oto chodzi przecież:fani pytają,redaktor odpowiada.Gdyby tak inni naczelni brali przykład z podejścia reda Szmidta do sprawy...

Offline maksym_kammerer

"Żółta seria" Aresa
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 30, 2004, 05:01:17 pm »
Mam też pytanie o 2 inne pozycje, które pojawiały się też w zapowiedziach (dalszych i bliższych :)
Chodzi mi mianowicie o:
1. Horrow show- Orbitowskiego
2. Samotny anioł zagłady- Szanowny Pan Redaktor  :)

Z góry dziękuje za odpowiedź!!
#1050;то не с нами, тот против нас!

Offline Robert J. Szmidt

"Żółta seria" Aresa
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 30, 2004, 08:10:02 pm »
"Horror Show" jest już w redakcji, to numer 3 albo 4 na liście. Po recenzji Jacka Dukaja "Szreku" zgodził się dopracować te elementy, które były krytykowane. Wbrew pozorom (np. zarzutom typu tekstów Remiezowicza w jednym z ostatnich numerów NF - swoją drogą zapytam go przy najbliższej okazji jak sprawdził, że nie robimy redakcji nie mając wglądu w materiały oryginalne:-) przykładamy dużą wagę do merytorycznej strony tekstów. Np. dlatego "Droga honoru" ma tak długie poślizgi.
Co do "Samotności anioła zagłady", to książka ta przechodzi teraz fazę konsultacji z fachowcami. Ale jak dobrze pójdzie zaraz po wakacjach, a może nawet w lecie będzie już wydana - zależy czy Świdziniewski zdoła skończyć "Murarzy". Nie chcę obiecywać za dużo, teraz ludzie kupują znacznie mniej książek niż kiedyś, dlatego nie ma sensu pakować na rynek za dużo tytułów na raz. To, co ma małe szanse na zaistnienie, może znaleźć się na łamach pisma w specjalnych, grubszych numerach co kwartał. Niedługo na mojej stronie znajdzie się wstęp do tej powieści. Zobaczysz co to takiego:-)

Offline Wielki Post

"Żółta seria" Aresa
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 17, 2004, 07:35:36 am »
Jak widać, nowy numer SF ukazuje się w terminie... bliżej nieznanym. Najpierw redaktor zachęca, zanęca, a potem nad czytelnikami się znęca nie wydając pisma w terminie. Może choć słowo wyjaśnienia tutaj? Bo strona internetowa nie żyje od szesnastego maja.

Offline Wielki Post

"Żółta seria" Aresa
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 18, 2004, 09:57:41 am »
Brak reakcji, co? Redaktor zwykle tak prędko sieustosunkowuje, a tym razem nic? Czyżby szanowna formka Ares miała się ku upadkowi?

 

anything