trawa

Autor Wątek: dobre anime#2 - optymistyczne anime  (Przeczytany 24554 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Comar

dobre anime#2 - optymistyczne anime
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 20, 2004, 03:05:08 pm »
Kurcze tak patrze i oczom nie wierzę :| , że jeszcze nikt nie wspomniał filmów Miyazakiego. A przecież choćby taki pierwszy z brzegu "Mój sąsiad Totoro" jest tak radosny i optymistyczny, że bardziej się chyba nie da :D
-Not bad. Congratulations. Tell me, was it necessary that you kill all of them? I only told you to scare them.
-People scare better when they're dying.

grzybek

  • Gość
dobre anime#2 - optymistyczne anime
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 20, 2004, 04:22:59 pm »
No powiedzmy, ze tak :) No i proekologiczne :D

 A moze sa to filmy zwiazane bardziej z nadzieja ?
Przykladem moze byc On Your Mark

Grzybek

Offline Katharina

dobre anime#2 - optymistyczne anime
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 28, 2004, 11:38:09 pm »
a ja polecam Ranmę 1/2. Jak się wczuje w klimat to robi się naprawdę super... Głowny bohater, młody wojownik Ranma, ma wielki kłopot - po kapieli w przeklętej sadzawce po zmoczeniu zimną wodą zmienia się w dziewczynę!
Jego rywal, Ryoga - samotny karateka ma dwa poważniejsze problemy: po pierwsze nie ma za grosz zmysłu orientacji i w domu bywa średnio raz na rok (bo nie może trafić :lol:), po drugie po kąpieli w przeklętej sadzawce zamienia się w... czarnego prosiaczka którego inni wykorzystują jako potencjalne kotlety/maskotkę/pocisk... :lol:

Nie da się tego filmu opisac kilkoma zdaniami. Jeśli kiedyś natraficie na ten tytuł - gorąco polecam!

grzybek

  • Gość
dobre anime#2 - optymistyczne anime
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 28, 2004, 11:55:24 pm »
Co do Ranmy1/2
http://www.teksty.gildia.pl/grzybniak/ranma1

pozdrawiam
Grzybek

Offline Beryl

dobre anime#2 - optymistyczne anime
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 30, 2004, 10:31:08 pm »
Gravitation, zdecydowanie. Trzynaście odcinków i dwie OAV obłędnego humoru. Zabiła mnie scena kiedy manager głównego bohatera popełniał samobójstwo skacząc z okna. Złapali go, gdy stał na framudze, ale zaczęli gadać i puścili. Facet skoczył, ale to parter był. :)  Ogólnie taka historia o młodziutkim piosenkarzu u progu kariery i jego zdrowo trzepniętym światku, a zwłaszcza rozbrajającym starszym koledze po fachu i managerze (poprzedni zostal odwoany), który zmusza ich do pracy lufą magnum do głowy przystawioną...
awsze mierz wysoko. Być może nie trafisz w cel, ale też nie odstrzelisz sobie stóp.

Offline Nathaniel

dobre anime#2 - optymistyczne anime
« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 01, 2004, 11:24:51 am »
Cytat: "Teukros"
Może to wydać się dziwne, ale dla mnie Azumanga to taka trochę smutna komedia. Oczywiście, można nastawić się na śmiechawę i oglądać Azumangę jako czystą rozrywkę. Ale to chyba - w gruncie rzeczy - anime o przemijaniu.


 moze nie smutna, ja bym to okresil inaczej: nostalgiczna... ale fakt masz duzo racji... dodalbym tylko ze jedna z ciekwszych rzeczy w tej serii jest to ze udalo sie to zrobic (ukazac przemijanie, tesknote z beztroska dziecinstwa, itp) bez dolowania , depresji itp itd. w naprawde mily nawet optymistyczny sposob... a jak obejrzales ostani odcinek to naprawde sie nie da obejrzec tej serii inaczej... i tak naprawde wbrew pozorom mysle ze ta serie naprawde docenic moze ( a z pewnoscia wygdobyc z niej wszelkie 2 i 3 dna) osoba juz w pewnym wieku...
tak czy siak naprawde goraco polecam...  :)

<edit>

moze zreszta recenzje Azumangi napisze, bo na Berserkowa nikt nie narzekal wiec moze sie podobala  :roll:  ;)
Nathaniel

In dedicato imperatum ultra articulo mortis
- For the Emperor Beyond the Point of Death

As defenders we stand
... as brothers we fall

grzybek

  • Gość
dobre anime#2 - optymistyczne anime
« Odpowiedź #21 dnia: Wrzesień 01, 2004, 12:48:48 pm »
Dokladnie :) A nawet pare osob mi mowilo na Teleporcie, ze dzieki recenzji podeszlo do tego anime i im sie spodobalo bardzo :)

pozdrawiam serdecznie
Grzybek

Offline Nathaniel

dobre anime#2 - optymistyczne anime
« Odpowiedź #22 dnia: Wrzesień 01, 2004, 12:58:08 pm »
zartujesz??  :eek:


tak czy siak bardzo sie ciesze ze choc ktos to poczytal, a jesli ktos dzieki temu na dodatek polubil Berserka to super  :)
Nathaniel

In dedicato imperatum ultra articulo mortis
- For the Emperor Beyond the Point of Death

As defenders we stand
... as brothers we fall

grzybek

  • Gość
dobre anime#2 - optymistyczne anime
« Odpowiedź #23 dnia: Wrzesień 01, 2004, 01:10:46 pm »
No dosc sporo ludzi pisze w sprawie tekstow na Gildii.
Twoje jednak cieszyly sie duza popularnoscia i chwalone byly :D Wiec ku chwale fandomu pisz :)

Grzybek

Offline SeeMoon

dobre anime#2 - optymistyczne anime
« Odpowiedź #24 dnia: Listopad 24, 2004, 12:03:40 pm »
Onegai Teacher TV + OVA (13 odc.) - uczeń, nauczycielka kosmitka, romans - śmieszne i fajne. Około połowy serial robi się bardziej powazny, a OAV to piękny kawałek ecchi.
ail Eris! Hail Dyskordia! Hail RMSS!
Zachwalają życie jak prostytutka miłość.

Offline raseku

dobre anime#2 - optymistyczne anime
« Odpowiedź #25 dnia: Listopad 24, 2004, 06:31:29 pm »
z takich durniastych to :
Excel Saga ^^
+Puni Puni Poemi

Di Gi Charat
Pugyuru  

i koniecznie zobaczcie to :-)
http://www.anime.com.pl/download.php?show=vCydawFZ

z durnych z fabułą ^^ :
Gravitation ( takie tam lekkie yaoi :P)  
GiGi ^^ (podobno czasem wrzucaja to na torrent.org.pl)
Dr.Slump

Z pozytywnych:
Mimo wo sumaseba
Totoro

Offline omi

dobre anime#2 - optymistyczne anime
« Odpowiedź #26 dnia: Listopad 24, 2004, 08:21:12 pm »
Od siebie moge jeszcze dorzucić: Stellvia, Vandread,   - nie komediowe, ale optymistyczne z całą pewnością.  Mahou Tsukai ni Taisetsu na Koto - jak wyżej, ale już nie sf :)
A odnośnie anime durnych - po części nie są one wcale takie optymistyczne... część zachacza wręcz o tragikomedie (nooo, weźmy takiego Pedro z Excel Sagi, czy jego historia jest optymistyczna? hm?)

Offline raseku

dobre anime#2 - optymistyczne anime
« Odpowiedź #27 dnia: Listopad 24, 2004, 10:06:52 pm »
ojej nie wziełam tego pod uwage :P biedny Pedro

SANDORRRAAAAAA!:cry: SEKSI ŁAJF :cry:

to naprawde i tragiczne a po za tym biedak jest molestowany przez Wole Wszechświata..no kanał a nie życie, a co dobiero kiedy to jest własciwie nieżycie.

Co wiecej, w takiej excel sadze mase mamy uciemiężonych np Menchi,nie dość, ze nie ani to to nie wygląda jak pies ani jak kot( przez co jest zagubiony i nie może odnaleźć własnego ja) to ściga go Excel która boryka sie z głodem i brakiem pieniedzy. Hayat jest niuleczalnie chora, a Ilparatzo to debil :P
Apokalipsa spełniona.
Zmieniam zdanie  Excel Saga to bez wątpienia anime tragiczne, pesymistyczne,smutne... ukazujące problemy nie tylko społeczne ale również problemy duchowe jendostki.

Jeżeli macie dobry humor to nie ogladajcie Excel



 :giggle:

Offline omi

dobre anime#2 - optymistyczne anime
« Odpowiedź #28 dnia: Listopad 25, 2004, 10:05:53 pm »
widać różnimy się w interpretacji słowa "optymistyczne"... ja uznałem to coś hm... krzepiącego? Natomiast ty wydajesz się sądzić że zabawne = zabawne. Możliwe, że Excel Saga nie jest tu dobrym przykładem... no ale. Poza tym, wcale nie napiesałęm że to nie jest anime pesymistyczne - myśle że ironizowanie tutaj nie jest na miejscu. Komizm bierze się jednak, jak sam zauważyłeś(aś?) z maksymalnego 'dowalenia' bohaterom, owszem, serie te są zabawne, jasne, poprawiają humor - jaknajbardziej. Optymistycznymi jednak bym ich nie nazwał.

Offline raseku

dobre anime#2 - optymistyczne anime
« Odpowiedź #29 dnia: Listopad 26, 2004, 08:56:31 am »
Chyba byt poważnie to potraktowałeś. :oops:  Ironia nie miała na celu Ci dopiec, w żadnym wypadku. Jeżeli Cie uraziłam to przepraszam.

Cóż dla mnie optymistyczne to też to co poprawia humor, coś po czym jesteś weselszy. U mnie to działa w ten sposób: oglądam cos głupiego=> śmieje sie=> i troszke optymizmu sie pojawia.
Stare przysłowie pszczół mówi: Śmiech to zdrowie.
U mnie śmiech budzi optymizm. Czy śmiech nie krzepi?

Jeżeli dobrze pamietam to Pedro koniec końców wraca do żony. Jak dla mnie happy end.
Excel Saga to takie anime w którym dopiekają bohaterom to fakt, ale to przecież krzywe zwierciadło i totatlna fikcja dlatego tez nie widze powodów zeby użalac sie nad losem Menchiego,czy Pedro mimo że gdyby podejść do tego poważnie to wcale nie byłyby takie smieszne. Jeżeli byłoby to anime na faktach to już bym sie nie śmiała.
Po za tym Excel  Saga od samego początku stwarza taki klimat hymm na odmóżdzanie...dlatego zaliczyłam je do Głupich Anime.


Poprostu inaczej pojmujemy słowo "optymistyczny" dla mnie to jednocześnie coś co głupotą wywołuje uśmiech na twarzy ale też cos pozytywnego. Dlatego nie wrzuciłam do jednego wora Totoro i Excel Sagi.

 

anything