Autor Wątek: Concentration/X - nowy mutagen ??  (Przeczytany 5162 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline BeRsErK

Concentration/X - nowy mutagen ??
« dnia: Maj 26, 2004, 10:37:47 pm »
Okazuje się, że Velrys(heros półelfów) ma nową zdolność na karcie - koncentrację - liczba po tej zdolności jest ilością pkt. jaką dany osobnik może dopakować cechy zaznaczone na karcie grubszą czcionką.

Np. Valek ma koncentrację/2 i pogrubione Ini, Att i Res czyli może on w podobny sposób jak mutagen przydzielić raz na ture pojedyńcze albo wszystkie pkt. na dane cechy.

Wady
- nadal to nie jest d6+X na daną cechę ;)

Zalety
- nie ma obawy, że wypadnie 1
- nie działa na to Favour ;)
- nie przydziela się tego 1 na 100 pkt ;)


Podobno ma to być cecha rasowa Cynwalli - zaczynam się bać ;)

Offline Piter

Concentration/X - nowy mutagen ??
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 26, 2004, 10:46:12 pm »
Ehh juz Fenris mnie zaatakowal na gg i gadal jakie to przegiete. Jak dla mnie to w tym nie ma nic z przegiecia i nie ma sie co obawiac. Po pierwsze - to TYLKO 2. Co on z tym zrobi ?? W najlepszym wypadku da 2 w atak. Jak to taki dajsratis zobaczy z mutagenem 5 to sie posra ze smiechu. Po drugie - wali TYLKO w konkretne cechy. To juz powazne ograniczenie tej cechy. Owszem, jest mocna, ale zeby byla przesadzona to sie nie zgodze.
Tzn moj osad opiera sie na Concentration/2. Jak dadza juz komus np /5 to bedziemy mogli zaczac srac w gacie, z czego i tak trzeba pamietac ze mozna to wladowac tylko w konkretne cechy.

Te zalety Macku jakie wymieniles sa naprawde niewielkie. Wolalbym juz ryzykowac 1 (no moze nie ja akurat) i miec mutagenu z 6 i dawac go gdzie chce niz bez ryzyka zadowolic sie ograniczona do 3 cech dwojka. A to ze Favour nie dziala to naprawde straaaszna lipa jak i tak nikt chyba jeszcze nie zmarnowal pkt na ten cud. Co do przydzielania 1 na 100 - ja wolalbym miec 3 kosiorow nie do zarabania niz 12 przecietniakow z malym bonusem.

Podsumowanie moje - niezla cecha, ale jak na razie nie widze w niej przegiecia.
img]http://img79.imageshack.us/img79/4121/w1uo0.jpg[/img]

Offline Fenris

Concentration/X - nowy mutagen ??
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 26, 2004, 10:49:55 pm »
dość mroczna cecha zwłaszcza że ma ja kazdy, a nie jeden model a 100 pkt. Poza tym umozliwia to być może ciekawe kombinacje z resztą modeli, biorąc pod uwage że sama cecha jest także zdolności mentalną istnieje szansa że pogrubiona będzie także np. wartość powera a to w takim przypadku daje duże mozliwości magom. No ale poczekamy zobaczymy jak to będzie poza tym przynajmniej u Velrysa cos gadziego siedzi na karku ciekawe czy wiekszość ichnich bohaterów będzie miała coś takiego . Kosztuje to (przynajmniej u niego 15 pkt) -więc nie za dużo a podejrzewam ze będzie dość mroczne. Ale w sumie po 1 modelu cieżko od razu stwierdzać jaka armia będzie.
ff through the new day's mist I run
Out from the new day's mist I have come
I hunt

Offline BeRsErK

Concentration/X - nowy mutagen ??
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 26, 2004, 10:55:13 pm »
Zabawa polega na tym, że jak spotkasz się z wojakami za 10 pkt z tą cechą na 1 i 2 i możliwością dopakowania defa czy ataku to juz robi się średnio przyjemnie ;)

Valek to tylko półelf a więc ta cecha pewnie jest u niego tylko jako dodatek(rzec by się chciało rozcieńczona) - po herosach Cynwalli spodziewał bym sie tej cechy na 5 a może nawet 6 i zapewne będą ja mogli dać w defa i atak, który tu bardziej pasuje niż przy szprycy(zgranie ręki z okiem :D :D :D ) ;)

Może być śmiesznie :bite:

Offline Fenris

Concentration/X - nowy mutagen ??
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 26, 2004, 11:02:00 pm »
Valek to pól elf???????? kurna a już myślałem ze chociaż konfrontacyjne elfy nie będą wyglądały jak pedryle :/ no cóż widać się przeliczyłem :/ i nie będzie zbierania dobrej armi :/
ff through the new day's mist I run
Out from the new day's mist I have come
I hunt

Offline Piter

Concentration/X - nowy mutagen ??
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 26, 2004, 11:02:19 pm »
Eee tam. Wojakow za dyche z /1 czy /2 mozna przezyc. Beda co prawda trudniejsi do zdjecia ale dramatu nie bedzie jeszcze. Poza tym nie ma co gdybac i sie bac ze beda miec /5 czy uojezu /6. Jesli beda, to pamietajmy ze beda miec to tylko na wybrane cechy. Trzeba pasc na kolana i modlic sie zeby do tych cech nie nalezal atak i obrona. Po drugie mam nadzieje ze panowie z Rakhama nie spierdziela tak jak z alchemami i powaznie podwyzsza koszta za takiego pana. Chociaz i to nie zatarloby jak dla mnie zlego wrazenia - przegieta cecha zawsze taka bedzie i nie wazne ile by nie kosztowala.
A jesli dadza jakiemus magowi z powerem np 5 za 70pkt con/3 z mozliwoscia walenia w power to ja wysiadam...
img]http://img79.imageshack.us/img79/4121/w1uo0.jpg[/img]

Offline Fenris

Concentration/X - nowy mutagen ??
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 26, 2004, 11:16:46 pm »
Maciek skąd wogóle wiesz że to pół elf????? A nie normalny smoczy elf??i wogóleskąd nazwa Velrys jak on sie Syd de Kaïber nazywa ?!  :|
ff through the new day's mist I run
Out from the new day's mist I have come
I hunt

Offline Alchemik

Concentration/X - nowy mutagen ??
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 26, 2004, 11:52:40 pm »
chłopak nazywa sie Velrys Prince des Impurs
jest z Devorerów kosztuje 97 AP i jest 5 punktowym adeptem
to jego karta:
http://www.rackscan.net/rackscan/images/scans_cartes_c2/devoreurs-velrys_prince_des_impurs/velrys_prince_des_impurs.jpg
Konfrontacja"
Oficjalna strona www.mythos.pl
Strona Smoczej Gwardii
Redaktor Naczelny bitewniaki.polter.pl

Offline BeRsErK

Concentration/X - nowy mutagen ??
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 26, 2004, 11:54:21 pm »
Ech Bartek, pomylił Ci się ten nowy koliberek a Valkiem, herosem pół-elfów do Devków ;)

Syd to elf czystej krwi ale co mana karcie na razie nie wiadomo ;)

Offline Fenris

Concentration/X - nowy mutagen ??
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 27, 2004, 12:07:59 am »
Ups małe nie porozumienie o tym typie do dewków całkiem zapomniałem, a ten smoczy ma takie zdolnosci jak:  Bravoure   Commandement/10 & Concentration/2  Enchaînement  Fléau/Achéron ». Tak wiec to pozwala przypuszczać że przynajmniej dobre/neutralne elfy będą posiadały koncetracje.
ff through the new day's mist I run
Out from the new day's mist I have come
I hunt

Offline BeRsErK

Concentration/X - nowy mutagen ??
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 27, 2004, 12:30:26 am »
W gruncie rzeczy nie powinno to dziwić jako, że Cynwalle to odłam Daikinee - ale mam nadzieję, że Daikińce dostaną coś ciekawszego/innego i nie będzie to tak jak z obiema nacjami keltów.

Cieszy fakt, że smocze elfy będą się mocno różnić od swoich odpowiedników z innych systemów i z umiłowaniem korzystać z prochu - strach pomyśleć co wyjdzie ze skrzyżowania fuzia ze szpiczastymi uszami i koncetracją na strzelanie ;)

Offline Fenris

Concentration/X - nowy mutagen ??
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 27, 2004, 12:32:50 am »
To fakt ale skoro bohater pół elficki ma 2 koncntracji i całkiem nieźle wypasiony pełny bohater elficki również 2 to raczej nie spodziweałbym się wartości koncentracji na 5,lub 6 szczerze mówiąc wątpiliwa jest nawet ta 4 - no może u jakiś żywych legend.
ff through the new day's mist I run
Out from the new day's mist I have come
I hunt

Offline BeRsErK

Concentration/X - nowy mutagen ??
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 27, 2004, 12:33:44 am »
W gruncie rzeczy nie powinno to dziwić jako, że Cynwalle to odłam Daikinee - ale mam nadzieję, że Daikińce dostaną coś ciekawszego/innego i nie będzie to tak jak z obiema nacjami keltów.

Cieszy fakt, że smocze elfy będą się mocno różnić od swoich odpowiedników z innych systemów i z umiłowaniem korzystać z prochu - strach pomyśleć co wyjdzie ze skrzyżowania fuzia ze szpiczastymi uszami i koncetracją na strzelanie ;)

Offline Jon

Concentration/X - nowy mutagen ??
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 30, 2004, 09:53:28 pm »
Concetration nie wydaje się byc przegięciem. 1 Mozna go dodawać do wybranych cech a 2 jedynie w okreslonej wielkości:) Tak więc i pod względem "sechy rasowej" Cynwalle nie powalają.

Offline BeRsErK

Concentration/X - nowy mutagen ??
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 30, 2004, 09:58:27 pm »
Wiesz jak zwykły wojak będzie mógł ze zdolności rasowej dać sobie +1 do, powiedzmy, inicjatywy czy obrony to dla mnie fajna sprawa - przegięcie :? ...nie :)  ale bardzo dobra zdolność.

 

anything