Autor Wątek: Dobry Komiks  (Przeczytany 104391 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Anonymous

  • Gość
Dobry Komiks
« Odpowiedź #30 dnia: Maj 29, 2004, 10:39:38 pm »
Cytat: "pookie"
Odpowiem zbiorczo, żeby nie wpaść w diabelską pentlę cytatów.


..... i ten czlowiek smie poprawiac moje teksty do kz.

Offline Macias

Dobry Komiks
« Odpowiedź #31 dnia: Maj 29, 2004, 10:43:17 pm »
10% wierne komixowi???turu co ty bredzisz? jesli chodzi ci o to,ze przecietny czytelnik komixow bedzie niezbyt lotnym matolem,ktory nie ma pojecia o polskim rynku komixowym,jak i o komikie w ogole,to trudno. te twoje 10% to beda te osoby,ktore spotkasz na konwencie, na ktoryms z for ( choc wiadomo,nie wszysy :p ) itd.
turu-lubisz komiksy z x-men?

Offline turucorp

Dobry Komiks
« Odpowiedź #32 dnia: Maj 30, 2004, 12:34:17 am »
Cytat: "Macias"
10% wierne komixowi???turu co ty bredzisz? jesli chodzi ci o to,ze przecietny czytelnik komixow bedzie niezbyt lotnym matolem,ktory nie ma pojecia o polskim rynku komixowym,jak i o komikie w ogole,to trudno. te twoje 10% to beda te osoby,ktore spotkasz na konwencie, na ktoryms z for ( choc wiadomo,nie wszysy :p ) itd.
turu-lubisz komiksy z x-men?


nie Macias, chodzi mi o te 10% , ktore po dorosnieciu zostanie w ogole przy komiksach :roll:
obecnie "przecietny czytelnik komiksow" posiada pewna wiedze, oprocz komiksow czyta ksiazki i interesuje sie wieloma innymi dziedzinami kultury, sadzac po wypowiedziach na forum DK za kilka lat mozemy miec "hamburgerowych czytaczy" zamiast "przecietnych czytelnikow komiksow" i bynajmniej to nie sa brednie :|
co to znaczy "czy lubie komiksy z x-men"?
rownie dobrze mozesz zapytac czy lubie amerykanskie kino akcji.
np."Inner Fury" to komiks z Rosomakiem, Rosomak to czlonek grupy X-men, ten komiks mi sie podoba ale czy to oznacza, ze musze byc wielbicielem kazdej kichy z Marvela? :|

Offline burberry

Dobry Komiks
« Odpowiedź #33 dnia: Maj 30, 2004, 07:24:30 am »
Cytat: "turucorp"
np."Inner Fury" to komiks z Rosomakiem, Rosomak to czlonek grupy X-men, ten komiks mi sie podoba ale czy to oznacza, ze musze byc wielbicielem kazdej kichy z Marvela?

Marvel to nie tylko sama kicha.

Ja uważam, że fan komiksu powinien znać kilka serii Marvela. Pytam się wczoraj kolesia
-czytałeś spidermana?
-film oglądałem
-czytałeś daredevila?
-film oglądałem
etc. i koleś nawet nie ma pojęcia, że film to kicha (niezgodny w 50% z komiksem) :|
Bóg Cię kocha

Offline viq

Dobry Komiks
« Odpowiedź #34 dnia: Maj 30, 2004, 08:22:47 am »
Cytat: "turucorp"
jakich nowych Karolu, zejdzmy na ziemie, to "x-men avalony" szum medialny robia :|

"Dzięki" za "uznanie", ale nikogo ze znajomych "x-men avalonów" na zabawnym forum DK nie zauważyłem.

N.N.

  • Gość
Dobry Komiks
« Odpowiedź #35 dnia: Maj 30, 2004, 09:24:12 am »
Cytat: "Filarecki"
Marvel to nie tylko sama kicha.

Ja uważam, że fan komiksu powinien znać kilka serii Marvela. Pytam się wczoraj kolesia
-czytałeś spidermana?
-film oglądałem
-czytałeś daredevila?
-film oglądałem
etc. i koleś nawet nie ma pojęcia, że film to kicha (niezgodny w 50% z komiksem) :|


Czytałem "Spidermana", czytałem "Daredevila", wiem, czym komiksy się róznią od filmów, ale też uważam, że Marvel to sama kicha

Anonymous

  • Gość
Dobry Komiks
« Odpowiedź #36 dnia: Maj 30, 2004, 09:28:44 am »
Cytat: "N.N."
Cytat: "Filarecki"
Marvel to nie tylko sama kicha.

Ja uważam, że fan komiksu powinien znać kilka serii Marvela. Pytam się wczoraj kolesia
-czytałeś spidermana?
-film oglądałem
-czytałeś daredevila?
-film oglądałem
etc. i koleś nawet nie ma pojęcia, że film to kicha (niezgodny w 50% z komiksem) :|


Czytałem "Spidermana", czytałem "Daredevila", wiem, czym komiksy się róznią od filmów, ale też uważam, że Marvel to sama kicha


też czytalem, ale uważam, że przeważnie obecny Daredevil i Punisher ujdą, a reszta to kicha

Offline Borys

Dobry Komiks
« Odpowiedź #37 dnia: Maj 30, 2004, 10:30:24 am »
Cytat: "timof"
Cytat: "N.N."
Cytat: "Filarecki"
Marvel to nie tylko sama kicha.

Ja uważam, że fan komiksu powinien znać kilka serii Marvela. Pytam się wczoraj kolesia
-czytałeś spidermana?
-film oglądałem
-czytałeś daredevila?
-film oglądałem
etc. i koleś nawet nie ma pojęcia, że film to kicha (niezgodny w 50% z komiksem) :|


Czytałem "Spidermana", czytałem "Daredevila", wiem, czym komiksy się róznią od filmów, ale też uważam, że Marvel to sama kicha

Nie przesadzałbym z ta kichą. nawet Marvel potrafi rzucić coś dobrego. vide punisher z wolviem w dżungli - siet, nie pamietam tytułu - było z TM semica. albo men without fear. Zdarzają sie im dobre pozycje, poza tym nie mozna się spodziewać samych Sandmanów, 100naboi, czy transmetów.

Jezlei chodzi o DK. Też kupiłem SF. Tak na próbe, żeby zobaczyc jak to wygląda technicznie. jest dobrze. Za te 5 zeta to się zastanowie nawet czy nie kupowac takich badziewi jak SF. Odmówię sobie ramy fajek :)

też czytalem, ale uważam, że przeważnie obecny Daredevil i Punisher ujdą, a reszta to kicha
tylko głupiec słucha plotek
tylko głupiec ich NIE słucha
Neil Gaiman

Offline freshmaker

Dobry Komiks
« Odpowiedź #38 dnia: Maj 30, 2004, 11:18:53 am »
Cytuj
A z życzeń to może się w końcu doczekam wydania one shota Spawn/Batman


ten one-shot sie nadaje co najwyzej na papier toaletowy
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Anonymous

  • Gość
Dobry Komiks
« Odpowiedź #39 dnia: Maj 30, 2004, 11:22:06 am »
Cytuj
Ależ mi zaimponowałeś tym Mannem. Pewnie ssąc palec czytałeś Bunderbrooków do poduszki.

taa pan moderatore zupelnie nie kojarzy..
kiedys na wraku-przypominam jestes albo raczrej byles moderatorem tam- byla sie toczyla dyskusje i ktos radosnie oswiadczyl ze komiksy i tak nie sa w stanei dostarczyc rownie mocnych przezyc co czarodziejska gora

btw- nie ssssam paluchow

Cytuj
Z drugiej strony to wiele tłumaczy. Już raz do Lublina nie przyjechałeś, teraz to ja może łaskawie ruszę się do Kraka - szykuj czerwony dywan.


no dwarazy nie wyszlo
ale..nie rpozyszla gora do machometa to ..no dopowiedz sobei
czerwony dywan gozdziki i dziewczynka w stoju krakowskim juz sie mroza...
aha zamowilem orkiestre gornicza

Cytuj
A, jak takiś twardy, to sam przeczytaj SF

lepiej zrobilem:
kupilem SF
i pozyczylem jeden zeszyt soul saga
 :)

N.N.

  • Gość
Dobry Komiks
« Odpowiedź #40 dnia: Maj 30, 2004, 01:16:07 pm »
Cytat: "Borys"
Nie przesadzałbym z ta kichą. nawet Marvel potrafi rzucić coś dobrego.


Ja nie przesadzam - zwróć uwagę, że nie należę do tych, ktorzy sporządzają długie listy komiksów "najbardziej odradzanych". Po prostu nazywam rzeczy po imieniu.
Marvel zajmuje się produkowaniem seryjnych, kichowatych opowieści, dla ratowania poziomu ktorych zatrudnia od czasu do czasu kogoś, kto ma podnieść poziom (stąd "Man Without Fear" i kilka innych podobnych rzeczy) - to są jednak wyjątki od reguły, a nie komiksowa norma, obowiązująca w tym wydawnictwie.

Offline Borys

Dobry Komiks
« Odpowiedź #41 dnia: Maj 30, 2004, 01:24:40 pm »
Cytat: "N.N."
Cytat: "Borys"
Nie przesadzałbym z ta kichą. nawet Marvel potrafi rzucić coś dobrego.


Ja nie przesadzam - zwróć uwagę, że nie należę do tych, ktorzy sporządzają długie listy komiksów "najbardziej odradzanych". Po prostu nazywam rzeczy po imieniu.
Marvel zajmuje się produkowaniem seryjnych, kichowatych opowieści, dla ratowania poziomu ktorych zatrudnia od czasu do czasu kogoś, kto ma podnieść poziom (stąd "Man Without Fear" i kilka innych podobnych rzeczy) - to są jednak wyjątki od reguły, a nie komiksowa norma, obowiązująca w tym wydawnictwie.

No właśnie. Czyli jednak wyjatki są, a napisałeś wcześniej, że Marvel to sama kicha. A skoro są wyjatki to jednak nie sama. Poza tym dotrzucił bym jeszcze do listy, ktore-kichą-nie-są np. New X-Men, Daredevila Yellow, Torment, Ostatnie łowy Kravena, Wolverine The End i tak dalej i tak dalej. Poza tym jednak sie z Tobą zgadzam,z decydowana większość Marvela to kicha. niemzienia to jednak faktu, że fajnie czasem się odmóżdżyć i poczytać coś niewymagającego. Hmm zboczylismy trochę z tematu  :bite:
tylko głupiec słucha plotek
tylko głupiec ich NIE słucha
Neil Gaiman

Offline Borys

Dobry Komiks
« Odpowiedź #42 dnia: Maj 30, 2004, 01:28:10 pm »
Aha i jeszcze co do DK: to sie nazywa kontakt z czytelnikiem. Egmont i Mandra powinny się od Was uczyć. Oby tak dalej.
tylko głupiec słucha plotek
tylko głupiec ich NIE słucha
Neil Gaiman

N.N.

  • Gość
Dobry Komiks
« Odpowiedź #43 dnia: Maj 30, 2004, 01:53:02 pm »
Cytat: "Borys"
 fajnie czasem się odmóżdżyć i poczytać coś niewymagającego


Pod tym się podpiszę obiema łapkami.
Warto jednak przy tym pamiętać, że robimy to, by się odmóżdżyć (bo nie ma niczego gorszego od rozmów z odmóżdżonymi, ktorym się wydaje, że wszystkie rozumy zjedli)...

Offline Inszy

Dobry Komiks
« Odpowiedź #44 dnia: Maj 30, 2004, 01:56:42 pm »
No właśnie chodzi o to, że chyba zjedli i nic już im nie zostało do użytku ;)
No, ale to chyba nie w tym temacie ;)
a przykład ten kwaczący kaczor Donald... On nie zna litości. Jest okrutny i bezwzględny. Jeśli nawet dochodzi do jakiegoś celu, to po trupach. Jego prawem jest prawo zemsty.

 

anything