Autor Wątek: Dobry Komiks  (Przeczytany 104962 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline turucorp

Dobry Komiks
« Odpowiedź #45 dnia: Maj 30, 2004, 02:06:20 pm »
Cytat: "Borys"
Aha i jeszcze co do DK: to sie nazywa kontakt z czytelnikiem. Egmont i Mandra powinny się od Was uczyć. Oby tak dalej.


kontakt z czytelnikiem czy raczej "szum medialny"?
bo na chwile obecna to zero konkretow, zero informacji o dalszych planach wydawniczych i conajmniej wymijajace odpowiedzi na konkretne pytania :x
gdyby mandra czy egmont ograniczyly informacje do zapowiedzi typu "w przyszlym tygodniu opublikujemy..." to juz by sie tutaj wiazanki sypaly, a tak co? kredyt zaufania?
Zolty, w ramach "dobrego kontaktu z czytelnikami", czy jestes w stanie odpowiedziec na dwa pytania:
1.Czy DK ma zamiar informowac o dalszych planach wydawniczych?
2.Czy DK ma zamiar ograniczac swoja oferte jedynie do amerykanskich zeszytowek skierowanych do czytelnikow w przedziale wiekowym 8-18?

Offline Macias

Dobry Komiks
« Odpowiedź #46 dnia: Maj 30, 2004, 02:20:16 pm »
jak na kilka dni oficjalnej dzialalnosci wydawnictwa zdecydowanie nazwac to mozna kontaktem z czytelnikami, nie szumem medialnym.

Offline turucorp

Dobry Komiks
« Odpowiedź #47 dnia: Maj 30, 2004, 02:29:24 pm »
Cytat: "Macias"
jak na kilka dni oficjalnej dzialalnosci wydawnictwa zdecydowanie nazwac to mozna kontaktem z czytelnikami, nie szumem medialnym.


jak na dlugi okres przygotowan i podobno dosyc skonkretyzowana oferte wydawnicza to ten "kontakt" jest raczej zdecydowanie enigmatyczny :roll: .
Macias, powtorze jeszcze raz, specjalnie dla Ciebie; gdybys dostal plany wydawnicze z Egmontu na zasadzie "za tydzien wydamy cos tam cos tam, a potem to juz tajemnica handlowa" to juz bys tutaj szlal z piana na ustach, chyba, ze Twoim zdaniem niska cena jest jedynym powodem, dla ktorego kupujesz komiksy :eek: ?

Offline Borys

Dobry Komiks
« Odpowiedź #48 dnia: Maj 30, 2004, 02:48:33 pm »
Cytat: "turucorp"
Cytat: "Macias"
jak na kilka dni oficjalnej dzialalnosci wydawnictwa zdecydowanie nazwac to mozna kontaktem z czytelnikami, nie szumem medialnym.


jak na dlugi okres przygotowan i podobno dosyc skonkretyzowana oferte wydawnicza to ten "kontakt" jest raczej zdecydowanie enigmatyczny :roll: .
Macias, powtorze jeszcze raz, specjalnie dla Ciebie; gdybys dostal plany wydawnicze z Egmontu na zasadzie "za tydzien wydamy cos tam cos tam, a potem to juz tajemnica handlowa" to juz bys tutaj szlal z piana na ustach, chyba, ze Twoim zdaniem niska cena jest jedynym powodem, dla ktorego kupujesz komiksy :eek: ?

Przypomnę tylko, że nie napisałem "pełne informowanie czytelnika o planach wydawniczych" tylko "kontakt z czytelnikiem". To istotna różnica. To, że kontakt jest, nie ulega watpliwości. Jakość tego kontaktu to inna sprawa, zobaczymy jak się to poukłada. Poczatek IMHO jest obiecujący.
tylko głupiec słucha plotek
tylko głupiec ich NIE słucha
Neil Gaiman

Offline Macias

Dobry Komiks
« Odpowiedź #49 dnia: Maj 30, 2004, 03:11:26 pm »
Cytat: "turucorp"
Cytat: "Macias"
jak na kilka dni oficjalnej dzialalnosci wydawnictwa zdecydowanie nazwac to mozna kontaktem z czytelnikami, nie szumem medialnym.


jak na dlugi okres przygotowan i podobno dosyc skonkretyzowana oferte wydawnicza to ten "kontakt" jest raczej zdecydowanie enigmatyczny :roll: .
Macias, powtorze jeszcze raz, specjalnie dla Ciebie; gdybys dostal plany wydawnicze z Egmontu na zasadzie "za tydzien wydamy cos tam cos tam, a potem to juz tajemnica handlowa" to juz bys tutaj szlal z piana na ustach, chyba, ze Twoim zdaniem niska cena jest jedynym powodem, dla ktorego kupujesz komiksy :eek: ?
musiales dopieprzyc jakies swoje przytyki ,nie?ale dobrze, ja rowniez specjalnie dla Ciebie-kupuje te komixy,ktore mi sie podobaja, chyba ze cena mi nie pozwala. dlatego tez majac wybor- kaznodzieja lub dajmy na to crossgeny kupie kaznodzieje. natomiast jesli chodzi o DK to tak sie smiesznie skalda,ze bardzo ciesze sie z ultimate x-men,bo to zajebisty komix. no nietsety,jestem takim niewyrobionym kolesiem,ktory czyta takie wlasnie gowna,a nie n.p wspomnianego juz kiedys Brecciego. jesli boli ciebie,ze naprawde mam radoche z tego faktu,iz kupie sobie za tydzien ultimate x-men,a za 3 tygi spidermana tylko za 5 zl,choc dalbym za nie wiecej,to przykro mi. przykro mi tez,ze sie czepiasz kiedy tylko mozesz,ale tego sie chyba niestety nie da zmienic.
i przyjmujac twoja definicje "10%" to chyba sie pod nia klapie,bo poza komiksem interesuja mnie tez inne rzeczy...a mimo to lubie x-men i kilka innych tytulow z marvela-profanacja "10%"??? :|

Offline burberry

Dobry Komiks
« Odpowiedź #50 dnia: Maj 30, 2004, 04:30:24 pm »
Cytat: "Macias"
i przyjmujac twoja definicje "10%" to chyba sie pod nia klapie,bo poza komiksem interesuja mnie tez inne rzeczy...a mimo to lubie x-men i kilka innych tytulow z marvela-profanacja "10%"???


Przecież cały Marvel to kicha  :lol:
Bóg Cię kocha

Offline zoltymiazdzyciel

Dobry Komiks
« Odpowiedź #51 dnia: Maj 30, 2004, 04:37:16 pm »
turucorp - enigmatyczny? zapowiedz czterech serii, z ktorych kazda datami ukazania sie w kioskach nazywasz "enigmatycznym"? zauwazylem juz, ze kiedy mozesz skomentowac cos zwiazanego z DK w krytyczny sposob to to robisz, ale prosze Cie nie zapedzaj sie za daleko "zero konkretow", "zero informacji". zero prawdy turu.
plany sa sprecyzowane, ale o nowych seriach bedziemy informowac tuz przed ich ukazaniem sie na rynku. nie wczesniej.
co do innych komiksow - enigmatycznie odpowiem, ze nie bede o tym informowal. zapewniam Cie, ze planow mamy sporo. i nie, glosow z naszego czekajacego na gruntowna przebudowe forum nie traktujemy bezkrytycznie.  ale wszystkich sluchamy.

Offline burberry

Dobry Komiks
« Odpowiedź #52 dnia: Maj 30, 2004, 04:41:15 pm »
zolty, a powiesz chociaz jakie wydawnictwa szykujecie? Marvel, Image, może DC? A może coś z Europy? (chociaż jeśli chodzi o zeszyty to wątpię). I jeszcze jedno. Czy DK nie zmieni częstotliwości (na częstszą np?) ukazywania się? Bo tak 4 komixy miesięcznie to nie wiem, trochę mało.... jeszcze 4 dni na UXM, a ja już się wkurzam ;-)
Bóg Cię kocha

Offline KoM@R

Dobry Komiks
« Odpowiedź #53 dnia: Maj 30, 2004, 07:48:50 pm »
marvel-kichą .... chyba się zle czujecie-naprawdę żle..strasznie żle:)
mmmm....

Offline burberry

Dobry Komiks
« Odpowiedź #54 dnia: Maj 30, 2004, 08:09:38 pm »
Cytat: "KoM@R"
marvel-kichą .... chyba się zle czujecie-naprawdę żle..strasznie żle:)


Pewnie im chodziło tylko o "Akty Zemsty" ... muahaahahah (diaboliczny śmiech)
Bóg Cię kocha

Offline Wojtpil

Dobry Komiks
« Odpowiedź #55 dnia: Maj 30, 2004, 08:36:14 pm »
Polska przypadłość NARZEKANIE.
Wydawnictwo oficjalnie działa od trzech dni na rynku komiksowym, a już krytyka.
Ludzie wyluzujcie trochę.
 :wall:
Lubię pracę. Praca mnie fascynuje. Mogę siedzieć i patrzeć na nią godzinami.

Offline turucorp

Dobry Komiks
« Odpowiedź #56 dnia: Maj 30, 2004, 09:00:25 pm »
Cytat: "zoltymiazdzyciel"

turucorp - enigmatyczny? zapowiedz czterech serii, z ktorych kazda datami ukazania sie w kioskach nazywasz "enigmatycznym"?


dokladnie tak, poinformowanie czytelnikow z tygodniowym wyprzedzeniem, w swietle standartow wypracowanych min. przez fora dyskusyjne, na ktorych wydawcy dosyc otwarcie informuja o swoich kilkumiesiecznych planach jakos ciezko mi nazwac inaczej.
chyba, ze slowo "enigmatyczny" zmienilo ostatnio swoje znaczenie? :eek:

Cytat: "zoltymiazdzyciel"
zauwazylem juz, ze kiedy mozesz skomentowac cos zwiazanego z DK w krytyczny sposob to to robisz, ale prosze Cie nie zapedzaj sie za daleko "zero konkretow", "zero informacji". zero prawdy turu.


zauwaz w takim razie rowniez, ze jak tylko moge cokolwiek skomentowac krytycznie na jakimkolwiek forum to to robie (nie oszczedzajac samego siebie), wiec sorry, ale nie mam zamiaru robic jakichkolwiek wyjatkow.
szczegolnie, ze:
 
Cytat: "zoltymiazdzyciel"
plany sa sprecyzowane, ale o nowych seriach bedziemy informowac tuz przed ich ukazaniem sie na rynku. nie wczesniej.

czyli czytelnicy maja bladzic jak dzieci we mgle, ludzie, ktorzy kupuja komiksy niekoniecznie w jezyku polskim maja ryzykowac sprowadzanie serii, ktore (byc moze) opublikujecie za chwile, a zasadniczo najlepiej zeby nic nie kupowali skoro (znowu byc moze :roll: ) za chwile mozecie wydac cokolwiek :eek: ?
w dobie otwarcia rynku chcecie go sztucznie zahermetyzowac za pomoca ceny?

Cytat: "zoltymiazdzyciel"
co do innych komiksow - enigmatycznie odpowiem, ze nie bede o tym informowal. zapewniam Cie, ze planow mamy sporo. i nie, glosow z naszego czekajacego na gruntowna przebudowe forum nie traktujemy bezkrytycznie.  ale wszystkich sluchamy.


"planow mamy sporo", niezle, to w takim razie, pomijajac "brak enigmatycznosci" ze strony wydawnictwa, mozna uzykac odpowiedz na pytanie:
Czy zamierzacie wyjsc po za Wasza grupe docelowa (8-18 lat) i czy zamierzacie wydawac tylko komiksy made in USA?

Offline Krzych Ayanami

Dobry Komiks
« Odpowiedź #57 dnia: Maj 30, 2004, 09:21:35 pm »
Hmmm....
Wydaje mi się turucorp, że się czepiasz.
Tak się składa, że fora i zapowiedzi to jedno - a życie drugie.
Egmont umieszcza na swojej stronie infromacje o kolejnych pozycjach z miesięcznym wprzedzeniem jeśli w ogóle. Mandragora podaje na stronie infromacje o nowych tytułach - które często nie mają nic wspólnego z rzeczywistością. Miał się pokazać w maju Usagi Yojimbo, Spawn, End... i gdzie są te tytuły ?
JPF ma zapowiedzi na cały rok i się raczej ich trzyma, ale u Waneko jest to płynne.

Nie ma czegoś takiego jak standard umieszcza informacji o kolejncyh pozycjach, więc mówienie o wydawnictwie, które dopiero wchodzi na rynek, które chce wydawać 4 komiksy,  że nie podaje zapowiedzi kolejnych jest dość dziwne.

Offline burberry

Dobry Komiks
« Odpowiedź #58 dnia: Maj 30, 2004, 09:27:08 pm »
Mi się wydaje, że ich plany na najbliższą (a nawet nie tylko) przyszłość są skonkretyzowane. Do każdej serii są 4 daty ukazania się co daje 4 miesiące. Serii jest 4, więcdat jest 16 - jak na wydawnictwo, które istnieje 4 dni na rynku jest zajebiście.
turucorp, wyluzuj. ;)
Bóg Cię kocha

Offline turucorp

Dobry Komiks
« Odpowiedź #59 dnia: Maj 30, 2004, 09:41:56 pm »
jasne, ze sie czepiam, ale zdaje sie, ze od tego min. jest forum dyskusyjne?
jesli ktos deklaruje na forum, ze chetnie odpowie na kazde pytanie a potem nie odpowiada na zadne to co? mam sie cieszyc i siedziec cicho?
"wydamy duzo", "nie zmienimy ceny", "nie powiemy co wydamy" i "pomyslimy o zmianach na naszym forum", rzeczywiscie, bardzo wyczerpujace odpowiedzi.
w przypadku Mandry, Egmontu, TK czy JPF przynajmniej oreintacyjnie wiadomo co i dla jakiego czytelnika, DK ogranicza sie do poinformowania, ze "planow mamy sporo".

 

anything