Autor Wątek: Czy ma ktoś ksiązki na temat teorii gier?  (Przeczytany 4516 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Anonymous

  • Gość
Czy ma ktoś ksiązki na temat teorii gier?
« dnia: Maj 30, 2004, 12:32:35 am »
Jak w tytule. Raczej po angielsku (te kilka publikacji po polsku mam, chyba, że ma ktoś jakieś rarytasy i niepublikowane teksty).

Offline Przykuta

Czy ma ktoś ksiązki na temat teorii gier?
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 30, 2004, 04:03:15 pm »
O, a podaj te polskie, bo mam tylko Straffina i szukam "Mechanizmów ewolucji" Szymury i innych. Jutro będę mieć jakąś angielszczyznę. Przy okazji, czy ktoś próbował stosować teorię gier do Googli - kb jako wypłata?
eni vidi wiki

Anonymous

  • Gość
Czy ma ktoś ksiązki na temat teorii gier?
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 30, 2004, 07:37:17 pm »
W Straffinie jest lista książek wydanych na naszym rynku na temat GT, do tego jest parę tekstów dotyczących GT w książkach Scholaru na temat teori wyboru społecznego i trochę w periodykach matematycznych. Nie pamiętam dokładnie, ale w polskiej wersji Straffina jest gdzieś błąd matematyczny.
Mechanizmy ewolucji są w Narodowej
Z angielskich mam: Tsebelisa - Veto players i Rapoporta - Two-person game theory i N-person game theory.
Najbardziej zalezy mi na książkach Ordeshooka. Ma ktoś może?

Offline Gollum

Czy ma ktoś ksiązki na temat teorii gier?
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 31, 2004, 05:38:55 pm »
Nie wiem, czy o to chodzi, ale cos na temat teorii gier jest w książce prof. Ziemowita J. Pietrasia "Podstawy teorii stosunków międzynarodowych". Rozdział o teorii gier był tak cieżki, że z jego rozgryzieniem problemy mieli studenci matematyki ostatnich lat.

Anonymous

  • Gość
Czy ma ktoś ksiązki na temat teorii gier?
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 31, 2004, 09:58:38 pm »
Cytat: "Gollum"
Nie wiem, czy o to chodzi, ale cos na temat teorii gier jest w książce prof. Ziemowita J. Pietrasia "Podstawy teorii stosunków międzynarodowych". Rozdział o teorii gier był tak cieżki, że z jego rozgryzieniem problemy mieli studenci matematyki ostatnich lat.


potem napisał jeszcze "Decydowanie polityczne" rozwijając trochę zagadnienia z teorii gier

Offline Przykuta

Czy ma ktoś ksiązki na temat teorii gier?
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 02, 2004, 11:41:06 am »
To, co dostałem - to J. Morrow "Game theory for political scientists", materiały konferencyjne pod redakcją Dennisa Muellera "Perpetives on public choice" i "Thinking strategically" Dixita i Nalebuffa
eni vidi wiki

Anonymous

  • Gość
Czy ma ktoś ksiązki na temat teorii gier?
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 05, 2004, 02:46:24 pm »
Cytat: "Przykuta"
To, co dostałem - to J. Morrow "Game theory for political scientists", materiały konferencyjne pod redakcją Dennisa Muellera "Perpetives on public choice" i "Thinking strategically" Dixita i Nalebuffa


jakoś moglibysmy się dogadać co do pożyczenia?

Offline Przykuta

Czy ma ktoś ksiązki na temat teorii gier?
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 07, 2004, 12:23:39 pm »
Pozyczyć mógłbym ewentualnie ksero - ale to to samo - może wrzucę całość w OCR - ale raczej Morrowa, pozostałe pozycje są nieco słabsze
eni vidi wiki

Offline Przykuta

Czy ma ktoś ksiązki na temat teorii gier?
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 24, 2004, 02:58:00 pm »
Zanim zrobię ksero z ksera  :|

wyszła pozycja Jana Poleszczuka "Ewolucyjna teoria interakcji społecznych" właśnie czytam.
eni vidi wiki

Offline SirAlexander

Czy ma ktoś ksiązki na temat teorii gier?
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 27, 2004, 02:47:31 pm »
generalnie nada się tutaj kilka książek z dziedziny stosunków mnarodowych ale najlepszym tytułem i dosyć łatwo dostępnym będzie pewnie Philip Straffin - Teoria gier wydawany przez Scholar. Mam tą książkę i wydaje mi się, że jest dość dobra, chyba nawet optymalna. Tytuł orginalny wyżej wymienionej, to Game Theory and Strategy.
SirAlexander
SZARA STRONA MOCY

 

anything