Autor Wątek: Gdzie kupować komiksy?  (Przeczytany 1066462 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline bąbielek

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #285 dnia: Maj 23, 2008, 10:31:41 am »
Co to znaczy, że "miało dotrzeć"? To było dolne czy górne "estimated"? Kiedy paczkę wysłali (przesyłają maila)? Jaka przesyłka? Co zamawiałeś, coś co podlega vatowi i cłu czy tylko komiksy?
Kolejna sprawa - paczka nie doszła czy nie dostałeś awizo? Bo jak nie dostałeś awizo to przejdź się na pocztę (ostatnio tak miałem i się okazało, że paczka leżała trzy dni bez awizacji).

No i gdyby faktycznie nie dotarła - wysyła się im wiadomość z opisem sytuacji i numerem zamówienia, a oni przesyłają Ci drugi raz (tym razem kurierem o ile wiem).

Klick me up, klick me down.

Offline yurek1

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #286 dnia: Maj 23, 2008, 11:20:23 am »
"coś co podlega vatowi i cłu czy tylko komiksy?"

właśnie - to chyba dobre miejsce, żeby zadać to pytanie: w wielu miejscach czytałem różne opinie i w końcu nie wiem. jak zamawiam np. z amazona, to płacę cło i VAT? czy jest to jakoś ograniczone rodzajem książek, ceną, wagą, pochodzeniem?
Oh no, what a time to get diarrhoea!

Offline bąbielek

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #287 dnia: Maj 23, 2008, 11:26:30 am »
Za wszystko co ma ISBN nie płaci się cła i vatu. Zatem za książki i komiksy nic się nie płaci.

Inne produkty - zależy od wartości i dobrej woli celników (czasem jak coś jest warte więcej niż 50 dolarów to już naliczają należności, czasem od 80).
« Ostatnia zmiana: Maj 23, 2008, 11:35:17 am wysłana przez bąbielek »

Klick me up, klick me down.

Offline beacon

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #288 dnia: Maj 23, 2008, 11:38:46 am »
Kupowałem tylko komiks. 26. to jest najpóźniejsza data dostarczenia, estimate normalny był 9.

Wysyłka <Standard Int'l  Shipping>, wysłali dawno temu, zdaje się że 9 kwietnia.

Nie było awizo, zaraz pójdę na pocztę i zapytam.

Mam nadzieję, że dotrze. Nie chce mi się czekać znowu półtora miesiąca...

Offline Julek_

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #289 dnia: Maj 25, 2008, 03:35:49 pm »
A i ja jeszcze powiem, że Amazon ma bardzy fajny system rekomendacji, który nie raz przypomniał mi o komiksie którego zwyczajnie zapomnialbym zamówić.

Offline Louise

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 546
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #290 dnia: Maj 27, 2008, 07:31:36 am »
A tutaj ktoś kupował ????????? http://www.krainaksiazek.pl/ksiegarnia,m_products,c_67,komiksy.html  Ceny niektórych pozycji naprawde konkurencyjne  :D

Kilka razy zamawiałam z Krainy Książek. O ile były to pozycje, które mieli w katalogu to wszystko odbywało się szybko i sprawnie. Ceny również konkurencyjne. Więc jestem jak najbardziej zadowolona.
Gorzej w przypadku komiksów, które sprowadzają na indywidualne zamówienie. Czas oczekiwania ok (6 tyg.) nie jest dla mnie minusem, ważne, żeby komiksy zostały załatwione. Problemem jest natomiast kontakt z działem zamówień, aby dowiedzieć się w jakim stadium realizacji jest nasz zakup. Monitowałam trzy razy nim uzyskałam odpowiedź. Rozumiem, że mają setki klientów, ale wkurza ten kontrast między realizacją zleceń z katalogu a tych spoza.   
Jednak mają na tyle szeroką ofertę i atrakcyjne ceny, że z zakupów od nich raczej nie zrezygnuję.

Offline Dembol_

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #291 dnia: Maj 27, 2008, 10:31:56 am »
Właśnie przyszła do mnie paczka z Krainy Książek. Ceny często lepsze od Empiku, równie często gorsze od Amazonu (przy większych pozycjach). Jak zawsze warto sprawdzać i porównywać. Obsługa bardzo miła i profesjonalna. Przesyłkę UPSem (darmowa chyba pow. 150 zł wartosci zamówienia) można śledzić, więc nawet jak sie spaźnia, wiemy co się z nią dzieje. Opakowanie bardzo dobre i porządnie zabezpieczyło książki. Całe zamówienie zakończyło się po ok. 1,5 tygodnia co jest chyba rekordem w przypadku standardowych zamówień.

Offline beacon

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #292 dnia: Maj 27, 2008, 08:23:29 pm »
Zostałem porażony poziomem poszanowania klienta w Amazon.

Przesyłka zaginęła na poczcie. Zaoferowano mi zwrot kasy albo ponowną wysyłkę tego samego. Wybrałem opcję numer dwa z prośbą o wysłanie najszybszą wysyłką, żebym nie musiał znowu czekać sześć tygodni.

Ciekawe co odpiszą. Ale ważne jest to, że dostałem maila tego samego dnia, którego wysłałem swojego. W jego treści znalazło się z dziesięć akapitów przeprosin i sformułowań "nawet nie wyobrażamy sobie jak sfrustrowany musisz być" itd. I olać to, że to mail z automatu rozsyłany do wszystkich takich jak ja ;p

Amazon to jednak marka.

Offline Robertos

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #293 dnia: Maj 27, 2008, 08:31:49 pm »
Moja paczka z Amazonu z pięcioma albumami komiksowymi dotarła po coś ponad miesiącu oczekiwania (wybrałem standardową przesyłkę miedzynarodową bo najtańsza) uszkodzona, ktoś widocznie się do niej dobierał. Na szczęscie wszystkie komiksy  w stanie idealnym. :D Nawet była pieczątka z naszej poczty że to do nich juz dotarła w takim stanie.

Offline beacon

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #294 dnia: Maj 27, 2008, 11:42:42 pm »
No i wysłali przyspieszoną przesyłką, ma być w przeciągu trzech tygodni.

Świetny, szybki kontakt. Kulturalna obsługa. Amazon - spełnienie marzeń w zakupach przez internet! ;p

Offline tequira

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #295 dnia: Maj 28, 2008, 01:36:43 am »
Mam drobną opowieść, co prawda nie związaną z kupowaniem komiksów, ale te również kupuję na amazonie.
Kiedyś zamówiłem na amazonie koszulki, a dokładnie w skepie który reprezentuje amazon.
Niestety koszulki nie dotarły nigdy, po dwóch miesiącach zapytałem, co się dzieje z moim zamówieniem.
Odpowiedzieli, że bardzo przepraszają, że niemożliwe żeby tak długo szły i że pieniądze już są zwrócone na moje konto.
Naprawdę były, kilka godzin po moim mailu. Rewelacja. Mam do nich od tamtej pory ogromny szacunek.
W polskim sklepie, zamiana towaru, który mi błędnie przysłali na dobry, na dużo niższą kwotę trwało kilka tygodni.

Offline Trreker

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #296 dnia: Maj 28, 2008, 01:53:21 am »
Polska.... ludzie się ciesza, że ich z szacunkiem gdzies traktują... spoko...

Offline karolk

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #297 dnia: Maj 28, 2008, 08:39:57 am »
ze swoich amazonowych doswiadczen:

z ostatniej paczki dwa albumy jedna książka zostały ciut uszkodzone
napisałem nie licząc na wiele
dostałem maila po 5 godzinach ze...
DHL z reklamacją będzie następnego dnia do 21
i był

Offline maxim1987

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #298 dnia: Maj 28, 2008, 08:52:20 am »
W składzie tanich książek na ul.Grodzkiej w Krakowie rzucili trochę komiksów. Można kupić kilka tomów XIII, Alvin Norge, Niklas Koda etc. Każdy album po 4zł

Offline Louise

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 546
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #299 dnia: Maj 28, 2008, 09:29:53 am »
Amazon amazonowi nierówny. Ja muszę ponarzekać na japoński oddział. Komiksy nie są nawet owinięte w folię ochronną, pakują je w cienkie pudełko a zamiast typowych "bąbelek" wrzucają woreczki wypełnione powietrzem. Przez to nim paczka dotrze do adresata w Polsce to już jest nieco uszkodzona.
Pomijam szczegół, że każda (powtarzam każda) paczka przychodząca z zagranicy wygląda na taką, gdzie ktoś sprawdzał zawartość. Nie wiem czy to wina oddziału pabianickiego PP czy Poczty Głównej w Łodzi. Wiem natomiast, że spotyka to nie tylko moje przesyłki z komiksami, ale też np paczki z zagranicy, które znajomi wysyłają do swoich rodzin.