trawa

Autor Wątek: Gdzie kupować komiksy?  (Przeczytany 1066266 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline milos3

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2895 dnia: Wrzesień 04, 2015, 03:25:27 pm »
na alledrogo, sprzedawca SameDobre : termin wysyłki mają naprawde średni, w śr,kupione i zapłacone, wysłane dop we wt następnego tygodnia + dostawa 1.5 dnia. Bonito za bardzo przyzwyczaiło do ekspresowej wysyłki. Paczka średnio zabezpieczona, jakieś 2 podkladeczki tekturowe tylko.
na szczęście nic sie nie stało, ale "nowe"z opisu komiksy to chyba były jak je drukowali w 2012 roku :)


Offline dudi1212

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2896 dnia: Wrzesień 04, 2015, 04:08:57 pm »
Ja kiedyś u nich kupiłem "Rzymskie Wakacje" i "Mroczne Zwycięstwo".

Za czasów jak były kupony 20 za 50.

Oba komiksy włożone w cienką kopertę do paczek z PP. Bez folii i jakiegokolwiek zabezpieczenia. Czekałem tydzień. Paczka przyszła - róg Batmana rozwalony, pęknięte szycie. Gdyby to było obicie, puściłbym to bokiem, ale komiks po prostu był zniszczony i się rozpadał. Na wymianę czekałem 2 tygodnie. Zwrot oczywiście na mój koszt! Komiks przyszedł ponownie w takiej samej kopercie, na szczęście bez uszkodzeń.

Od tamtej pory jak mam kupon to już nie żydzę na najatańszą opcję;)
Zapraszam na nowy blog z newsami:)

http://www.geek-nerd-news.pl/

Offline 8azyliszek

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2897 dnia: Wrzesień 04, 2015, 04:17:15 pm »
Mi na maila właśnie przyszedł ten kupon Allegro -20 przy minimum 50 zł. Ale nie wiem, czy nawet kupując na Bonito przyszłotygodniowe Marvel NOW i ALS taniej mi nie wyjdzie na nieprzeczytane.pl. Hmm - poczekam do niedzieli i się zobaczy.

Offline radef

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2898 dnia: Wrzesień 04, 2015, 05:21:07 pm »
Mi na maila właśnie przyszedł ten kupon Allegro -20 przy minimum 50 zł. Ale nie wiem, czy nawet kupując na Bonito przyszłotygodniowe Marvel NOW i ALS taniej mi nie wyjdzie na nieprzeczytane.pl. Hmm - poczekam do niedzieli i się zobaczy.
Marvel NOW + ALS kosztuje razem (okładkowo) 155 złotych, ze zniżką 30% (Aros) 108,5 złotego. ze zniżką 40% (Nieprzeczytane) 93 złote. Ja bym na twoim miejscu kupił Marvel Now przez Allegro, a Ligę w nieprzeczytane (pewnie z przesyłką wyjdzie taniej niż w arosie).
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline arczi_ancymon

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2899 dnia: Wrzesień 04, 2015, 05:24:19 pm »
Teraz przysyłają te kupony na maila? Nie jestem ostatnio na bieżąco, nic mi nie przyszło.

Offline 8azyliszek

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2900 dnia: Wrzesień 04, 2015, 06:01:23 pm »
Pomóżcie mi z tym kuponem. Do tej pory nie miałem mobilnego Allegro. Włączyłem tablet, wszedłem na moją pocztę i ściągnąłem mobilną aplikację Allegro. Zalogowałem się do niej i w zakładce kupony jest ten 20 zł kupon rabatowy. Klikam na niego ale wyświetla się tylko że jest ważny do 18 września. Gdzie jest ten 10 cyfrowy kod rabatowy??

Offline Death

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2901 dnia: Wrzesień 04, 2015, 06:16:16 pm »
Może nie czytałem całego nowego regulaminu, ale zawsze było tak, że jak już coś kupisz i dajesz "zapłać", to kupon wskakuje automatycznie i obniża ci cenę podczas wyboru sposobu dostawy i zaraz zanim będziesz chciał przejść na stronę banku i zapłacić. Zanim będziesz na samym końcu przechodził na stronę banku cena powinna już być obniżona. Zawsze tak było.

Offline 8azyliszek

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2902 dnia: Wrzesień 04, 2015, 06:24:01 pm »
No bo jest ten kupon 20 zł na moim koncie i na dole jest "Wpisz kod rabatowy" i pod tym "Odbierz kupon". A ja nie mam tego kodu i nie wiem czy te 20 zł się odliczy mi czy nie.

Offline Death

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2903 dnia: Wrzesień 04, 2015, 06:29:27 pm »
Jak już jest na koncie, to jest na koncie. :)
Odbierz kupon to byłoby pobieranie jakiegoś innego. Jak masz taki zielony guzik z kodem rabatowym w "moje kupony", to możesz śmiało kupować.

Offline radef

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2904 dnia: Wrzesień 04, 2015, 06:31:41 pm »
No bo jest ten kupon 20 zł na moim koncie i na dole jest "Wpisz kod rabatowy" i pod tym "Odbierz kupon". A ja nie mam tego kodu i nie wiem czy te 20 zł się odliczy mi czy nie.
Kody były potrzebne dla rejestracji kodów z Biedronki. Normalne kupony wystarczy, że pojawią się na koncie.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline 8azyliszek

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2905 dnia: Wrzesień 04, 2015, 06:34:13 pm »
OK dzięki za info - będę próbować. Ale na razie Amerykańskiej Ligi Sprawiedliwości nie ma na Allegro od Bonito czy Arosa. Jakiś prywatny gościu chce 53 zł ale z przesyłką wyjdzie już ponad 60 zł. A nowy Marvel Now też jest w pojedyńczych ofertach po prawie 40 zł (razem z przesyłką). Poczekam jeszcze na inne oferty i na pojawienie się tego  na nieprzeczytanym.pl Do niedzieli powinno się wyklarować, gdzie kupić najtaniej jak się da. :smile:

mgnesium

  • Gość
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2906 dnia: Wrzesień 09, 2015, 03:09:17 pm »
bardzo nie podoba mi się nowy sposób pakowania w sklepie gildii.

już trzecia przesyłka dotarła do mnie w formie stosiku lużno położonych na sobie pozycji o różnych formatach, jednokrotnie owiniętego folią pęcherzykową i wrzuconego do kartonu. o dawnych fanaberiach takich jak folia stretch, indywidualne zabezpieczenie każdego komiksu, "związanie" całości taśmą czy wypełnienie pustych przestrzeni w paczce można zapomnieć.

bonusowe punkty i medal należą się osobie odpowiedzialnej za wepchnięcie na chama pozycji o większym od reszty formacie (scream comics) do nieco zbyt małego pudła.

Offline Archie

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2907 dnia: Wrzesień 09, 2015, 05:14:44 pm »
Też tak dostałem zapakowane komiksy. Jak tylko zobaczyłem jak mam sfatygowany karton i jak w środku są ułożone komiksy to byłem przekonany, że bez reklamacji się nie obejdzie, ale na szczęście z egzemplarzami nic się nie stało. Mam nadzieję, że pójdą po rozum do głowy, bo takie pakowanie prosi się o nieszczęście.
Lord Acton (1834-1902): "All power tends to corrupt and absolute power corrupts absolutely."
Luke Cage: "Shit happens. Every day, in every city, on every corner. Shit muthaf**kin' happens. And it can happen to you."

Offline Itachi

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2908 dnia: Wrzesień 09, 2015, 05:29:35 pm »
Ja także odebrałem wczoraj paczkę z gildii i muszę stwierdzić, że dostałem około 10 komiksów w stanie perfekcyjnym. Zamówiłem pozycje w różnych formatach (od Sanktuarium i Dżihadu po Superiora i Monstera) ale dzięki sporej ilości folii bąbelkowej i wypełniaczy powietrza paczka doszła w stanie nienaruszonym. Kurierzy z firmy DHL są najlepsi, zawsze rano dzwonią i mówią konkretnie o której będą, a paczki zawsze są bez żadnych obić czy otarć. Klasa!

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2909 dnia: Wrzesień 09, 2015, 07:06:02 pm »
bardzo nie podoba mi się nowy sposób pakowania w sklepie gildii.
[...] Mam nadzieję, że pójdą po rozum do głowy, bo takie pakowanie prosi się o nieszczęście.
Obawiam się, że jednak nie pójdą, bo najwyraźniej bossowie Pruszyńskiego olewają prawdopodobnie niemały spadek obrotu w zakresie sprzedaży komiksów w sklepie Gildii. Znaczne pogorszenie jakości pakowania nastąpiło w momencie wchłonięcia Gildii przez Pruszyńskiego. To oraz, przede wszystkim, znacznie wyższe rabaty w dyskontach spowodowały, że dziś w Gildii komiksiarze kupują zapewne jedynie te nowości komiksowe, których nie mogą nabyć w innych, tańszych sklepach.

Ja sam, jeszcze niecały rok temu, kupowałem w Gildii niemalże wszystko, bo wolałem "przepłacić" na rzecz gwarancji otrzymania komiksów w stanie nienaruszonym. A byłem bardzo dobrym klientem, bo od wielu lat kupuję praktycznie wszystko, co ukazuje sie komiksowo w Polsce: od superhero, po kucyki pony i pipi. (Chyba rok temu wygrałem nawet konkurs na najlepszego klienta Gildii - w nagrodę dostałem puzzle :-) )

Niestety pogorszenie jakości pakowania, które, przy dużej liczbie kupowanych przeze mnie komiksów, siłą rzeczy i zgodnie z prawami Murphy'ego, w skutkowało pewną liczbą reklamacji (a takich upierdliwości nienawidzę, bo po prostu okradają mnie z czasu, ktory cenię sobie ponad wszystko), spowodowało, że dziś w Gildii kupuję jedynie te tytuły komiksowe, których nie mogę kupić gdzie indziej. A szkoda, bo kiedyś był to naprawdę fajny sklep komiksowy, ktorego obsluga: od BOKu po pakowaczy, rozumiała wiadome "idealistyczne" przypadłości komiksiarzy.

 

anything