trawa

Autor Wątek: Gdzie kupować komiksy?  (Przeczytany 726578 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline 8azyliszek

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2910 dnia: Wrzesień 04, 2015, 06:01:23 pm »
Pomóżcie mi z tym kuponem. Do tej pory nie miałem mobilnego Allegro. Włączyłem tablet, wszedłem na moją pocztę i ściągnąłem mobilną aplikację Allegro. Zalogowałem się do niej i w zakładce kupony jest ten 20 zł kupon rabatowy. Klikam na niego ale wyświetla się tylko że jest ważny do 18 września. Gdzie jest ten 10 cyfrowy kod rabatowy??

Offline Death

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2911 dnia: Wrzesień 04, 2015, 06:16:16 pm »
Może nie czytałem całego nowego regulaminu, ale zawsze było tak, że jak już coś kupisz i dajesz "zapłać", to kupon wskakuje automatycznie i obniża ci cenę podczas wyboru sposobu dostawy i zaraz zanim będziesz chciał przejść na stronę banku i zapłacić. Zanim będziesz na samym końcu przechodził na stronę banku cena powinna już być obniżona. Zawsze tak było.

Offline 8azyliszek

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2912 dnia: Wrzesień 04, 2015, 06:24:01 pm »
No bo jest ten kupon 20 zł na moim koncie i na dole jest "Wpisz kod rabatowy" i pod tym "Odbierz kupon". A ja nie mam tego kodu i nie wiem czy te 20 zł się odliczy mi czy nie.

Offline Death

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2913 dnia: Wrzesień 04, 2015, 06:29:27 pm »
Jak już jest na koncie, to jest na koncie. :)
Odbierz kupon to byłoby pobieranie jakiegoś innego. Jak masz taki zielony guzik z kodem rabatowym w "moje kupony", to możesz śmiało kupować.

Offline radef

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2914 dnia: Wrzesień 04, 2015, 06:31:41 pm »
No bo jest ten kupon 20 zł na moim koncie i na dole jest "Wpisz kod rabatowy" i pod tym "Odbierz kupon". A ja nie mam tego kodu i nie wiem czy te 20 zł się odliczy mi czy nie.
Kody były potrzebne dla rejestracji kodów z Biedronki. Normalne kupony wystarczy, że pojawią się na koncie.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline 8azyliszek

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2915 dnia: Wrzesień 04, 2015, 06:34:13 pm »
OK dzięki za info - będę próbować. Ale na razie Amerykańskiej Ligi Sprawiedliwości nie ma na Allegro od Bonito czy Arosa. Jakiś prywatny gościu chce 53 zł ale z przesyłką wyjdzie już ponad 60 zł. A nowy Marvel Now też jest w pojedyńczych ofertach po prawie 40 zł (razem z przesyłką). Poczekam jeszcze na inne oferty i na pojawienie się tego  na nieprzeczytanym.pl Do niedzieli powinno się wyklarować, gdzie kupić najtaniej jak się da. :smile:

mgnesium

  • Gość
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2916 dnia: Wrzesień 09, 2015, 03:09:17 pm »
bardzo nie podoba mi się nowy sposób pakowania w sklepie gildii.

już trzecia przesyłka dotarła do mnie w formie stosiku lużno położonych na sobie pozycji o różnych formatach, jednokrotnie owiniętego folią pęcherzykową i wrzuconego do kartonu. o dawnych fanaberiach takich jak folia stretch, indywidualne zabezpieczenie każdego komiksu, "związanie" całości taśmą czy wypełnienie pustych przestrzeni w paczce można zapomnieć.

bonusowe punkty i medal należą się osobie odpowiedzialnej za wepchnięcie na chama pozycji o większym od reszty formacie (scream comics) do nieco zbyt małego pudła.

Offline Archie

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2917 dnia: Wrzesień 09, 2015, 05:14:44 pm »
Też tak dostałem zapakowane komiksy. Jak tylko zobaczyłem jak mam sfatygowany karton i jak w środku są ułożone komiksy to byłem przekonany, że bez reklamacji się nie obejdzie, ale na szczęście z egzemplarzami nic się nie stało. Mam nadzieję, że pójdą po rozum do głowy, bo takie pakowanie prosi się o nieszczęście.
Lord Acton (1834-1902): "All power tends to corrupt and absolute power corrupts absolutely."
Luke Cage: "Shit happens. Every day, in every city, on every corner. Shit muthaf**kin' happens. And it can happen to you."

Offline Itachi

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2918 dnia: Wrzesień 09, 2015, 05:29:35 pm »
Ja także odebrałem wczoraj paczkę z gildii i muszę stwierdzić, że dostałem około 10 komiksów w stanie perfekcyjnym. Zamówiłem pozycje w różnych formatach (od Sanktuarium i Dżihadu po Superiora i Monstera) ale dzięki sporej ilości folii bąbelkowej i wypełniaczy powietrza paczka doszła w stanie nienaruszonym. Kurierzy z firmy DHL są najlepsi, zawsze rano dzwonią i mówią konkretnie o której będą, a paczki zawsze są bez żadnych obić czy otarć. Klasa!

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2919 dnia: Wrzesień 09, 2015, 07:06:02 pm »
bardzo nie podoba mi się nowy sposób pakowania w sklepie gildii.
[...] Mam nadzieję, że pójdą po rozum do głowy, bo takie pakowanie prosi się o nieszczęście.
Obawiam się, że jednak nie pójdą, bo najwyraźniej bossowie Pruszyńskiego olewają prawdopodobnie niemały spadek obrotu w zakresie sprzedaży komiksów w sklepie Gildii. Znaczne pogorszenie jakości pakowania nastąpiło w momencie wchłonięcia Gildii przez Pruszyńskiego. To oraz, przede wszystkim, znacznie wyższe rabaty w dyskontach spowodowały, że dziś w Gildii komiksiarze kupują zapewne jedynie te nowości komiksowe, których nie mogą nabyć w innych, tańszych sklepach.

Ja sam, jeszcze niecały rok temu, kupowałem w Gildii niemalże wszystko, bo wolałem "przepłacić" na rzecz gwarancji otrzymania komiksów w stanie nienaruszonym. A byłem bardzo dobrym klientem, bo od wielu lat kupuję praktycznie wszystko, co ukazuje sie komiksowo w Polsce: od superhero, po kucyki pony i pipi. (Chyba rok temu wygrałem nawet konkurs na najlepszego klienta Gildii - w nagrodę dostałem puzzle :-) )

Niestety pogorszenie jakości pakowania, które, przy dużej liczbie kupowanych przeze mnie komiksów, siłą rzeczy i zgodnie z prawami Murphy'ego, w skutkowało pewną liczbą reklamacji (a takich upierdliwości nienawidzę, bo po prostu okradają mnie z czasu, ktory cenię sobie ponad wszystko), spowodowało, że dziś w Gildii kupuję jedynie te tytuły komiksowe, których nie mogę kupić gdzie indziej. A szkoda, bo kiedyś był to naprawdę fajny sklep komiksowy, ktorego obsluga: od BOKu po pakowaczy, rozumiała wiadome "idealistyczne" przypadłości komiksiarzy.

ramirez82

  • Gość
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2920 dnia: Wrzesień 09, 2015, 07:10:57 pm »
Ja sam, jeszcze niecały rok temu, kupowałem w Gildii niemalże wszystko, bo wolałem "przepłacić" na rzecz gwarancji otrzymania komiksów w stanie nienaruszonym.

dziś w Gildii kupuję jedynie te tytuły komiksowe, których nie mogę kupić gdzie indziej.

Hej! To moja historia!


Proszę zaprzestać tanioprowokowania i offtopu. to wątek, do którego ludzie przychodzą po praktyczne porady, a nie spam...
I do tego jeszcze politykowanie  :roll:
nie szukajcie tego co tu było. to forum komiksowe. nawet różne gadki...
fragsel
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 10, 2015, 05:39:06 am wysłana przez fragsel »

Offline 8azyliszek

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2921 dnia: Wrzesień 10, 2015, 07:16:37 pm »
2 tygodnie temu wszystko było ok, a tym razem padłem niestety ofiarą wrześniowego bumu na podręczniki. Dzwonię do BOKu nieprzeczytane.pl by się dowiedzieć czemu mi paczka nie przyszła. I tak mi kurde wytłumaczyli - duży ruch w podręcznikach i magazyn nie wyrabia. Wszyscy już mają a ja będę miał moje Marvel NOW dopiero jutro lub pojutrze. :(

ramirez82

  • Gość
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2922 dnia: Wrzesień 10, 2015, 07:21:38 pm »
No to już wiem dlaczego od poniedziałku wciąż jeszcze nie wysłali mojego zamówienia...

Offline weiter

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2923 dnia: Wrzesień 10, 2015, 07:55:39 pm »
Jak Egmont ruszał z KŚK to po trzy miesiące czekałem na przesyłkę z Imago.
I to była norma.
A jak się cieszyłem jak już komiksy do mnie dotarły! :biggrin:

Też czekam na paczkę z nieprzeczytane.
Od poniedziałku.
Może już jutro będzie...

Offline 8azyliszek

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2924 dnia: Wrzesień 10, 2015, 08:52:24 pm »
Człowiek korzysta z nieprzeczytane.pl by nie przepłacać na Gildii o 9 zł za dużo, a tu taki klops go spotyka. Niestety jutro to chyba moja paczka dopiero ruszy z magazynu i w odpowiednim saloniku Ruchu będzie dopiero w sobotę.