trawa

Autor Wątek: Gdzie kupować komiksy?  (Przeczytany 1066717 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline badday

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #510 dnia: Grudzień 20, 2011, 07:11:16 am »
Mam pytanie. Czy znacie jakieś dobre sklepy z komiksami w Chicago?

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #511 dnia: Grudzień 20, 2011, 08:10:16 pm »
jakos szczegolnie dobrych to nie, ale w Borders na Michigan Avenue kupilem pare komiksow w swoim zyciu :)
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline vision2001

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #512 dnia: Grudzień 21, 2011, 12:44:00 am »
Polecam Chicago Comics (www.chicagocomics.com)
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline badday

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #513 dnia: Styczeń 18, 2012, 05:26:39 pm »
Zmiana planów. Jednak nie Chicago a NY. Pytanie to samo:Czy znacie jakieś dobre sklepy z komiksami w Nowym Jorku?

Offline Thiago

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #514 dnia: Styczeń 23, 2012, 07:46:31 pm »
W Łodzi można kupować komiksy w księgarni Mała Litera Art, która znajduje się w budynku MS2 w Manufakturze. Księgarnia czynna jest przez cały tydzień. Podobno ma też zwiększyć swoją ofertę komiksową i wejść w mejnstrim: Thorgal, Asteriks itd. A w piątki dodatkowo od cen okładkowych dają tam niewielki upust to tak aby walczyć z Empikiem i zachęcać do zakupów!

Offline Cuchulain

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #515 dnia: Luty 16, 2012, 04:44:47 pm »
Witam. Po kilku latach marazmu moje zainteresowanie komiksami odżyło i w związku z tym chodzi mi po głowie pomysł aby spróbować zebrać w jednym miejscu punkty w Trójmieście, gdzie można kupić komiksy, zobaczyć wystawę czy też w inny sposób poszerzyć swoją wiedzę o tym medium. Nie pochodzę stąd i nie znam zbyt dobrze aglomeracji, więc liczę na pomoc.

Mieszkam w Gdyni i wiem o dwóch księgarniach, które prowadzą komiksy. Vademecum na Świętojańskiej 5-7 i Inny Świat na tej samej ulicy, nr 38. W Empikach na Świętojańskiej i w Klifie też są jakieś regaliki. Pamiętam, że Matras w Batorym też miał komiksy, ale jakieś dwa tygodnie temu tam zajrzałem i nic nie znalazłem. Spośród tych czterech punktów Inny Świat ma najbogatszą ofertę, a Empiki tradycyjnie najsłabszą (nigdy nie byłem w Empiku, gdzie komiksy zajmowałyby więcej niż jeden, niezbyt duży regał). W Gdańsku jest Pracownia Komiksowa organizująca spotkania, konkursy itp. Z sondy zamieszczonej na ich stronie (http://komiks.bblog.pl/) wnioskuję też, że wypożyczają komiksy. Czy ktoś może jeszcze przybliżyć ich działalność?

Teraz kilka pytań - czy istnieje w Trójmieście jakiś sklep stricte komiksowy? Czy znacie księgarnie, gdzie można nabyć komiksy? Nie pytam tylko o Gdańsk, Gdynię i Sopot, ale także o Rumię, Redę i Wejherowo. Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi :-)

Offline wilk

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #516 dnia: Luty 19, 2012, 05:25:02 pm »


Teraz kilka pytań - czy istnieje w Trójmieście jakiś sklep stricte komiksowy? Czy znacie księgarnie, gdzie można nabyć komiksy? Nie pytam tylko o Gdańsk, Gdynię i Sopot, ale także o Rumię, Redę i Wejherowo. Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi :smile:

Z tego co wiem to nie ma takiego. Był kiedyś taki mały sklepik w Sopocie przy dworcu SKM ale zamknięty jest od dawna. W Gdańsku od zawsze komiksy sprzedaje księgarnia Muza na Garncarskiej. Innych miejsc nie znam. Od dawna nie kupuję w sklepach stacjonarnych.

Temat można by scalić z "Gdzie kupować komiksy". :smile:

zrobione, przy okazji nie wiem jak formatować ten tekst, bo nie widzę tagów - x.
« Ostatnia zmiana: Luty 20, 2012, 07:26:10 pm wysłana przez xionc »

Offline helsing

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #517 dnia: Lipiec 16, 2012, 10:34:11 pm »
Przeszukując czeluście internetu trafiłem ostatnio na sklep internetowy aros.pl. Reklamują się jako dyskont książkowy i faktycznie mają dobre ceny na nie jak i na komiksy. Wszystko ze zniżką 25% lub więcej od okładkowej. I to nie tylko przez pierwszy miesiąc. Dostawa też w przystępnej cenie. Opinie znalazłem jedynie pozytywne. Ktoś już brał, zamawiał? Ja dziś zamówiłem pierwszą paczkę i jak (jeśli?) dotrze to coś napiszę :)
日本語の勉強をしながら。。。
日本語能力試験三級を合格した!!! :D
"Jeśli przyjmiesz do siebie zabiedzonego psa i sprawisz, że zacznie mu się dobrze powodzić - nie ugryzie cię. Na tym polega zasadnicza różnica między psem a człowiekiem." Mark Twain

Offline marceli

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #518 dnia: Lipiec 16, 2012, 10:54:58 pm »
Też się przymierzam do zakupu w tym sklepie. Ceny naprawdę dobre, więc daj znać czy wszystko oki.
Bardzo chętnie wyjaśniłbym Ci to wszystko w cztery oczy frajerze.

Offline Matt@

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #519 dnia: Lipiec 16, 2012, 11:33:09 pm »
O, fajnie, że wrzuciłeś link. Ceny książek bardzo atrakcyjne, a patrząc na to, że wdg ceneo jest 99% pozytywów wśród 3400 opinii to raczej można sklepowi zaufać. :)

Kupował ktoś może w sklepie Kraina Książek?

Offline Dembol_

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #520 dnia: Lipiec 17, 2012, 12:01:37 am »
Kraina Książek jest OK. Nie pamiętam, żebym miał problemy.

Offline radef

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #521 dnia: Lipiec 17, 2012, 07:24:12 am »
Jak już kiedyś mówiłem (w temacie Egmont 2012), kupował trzy czy cztery razy w Arosie, zamówienia zawsze na czas (czyli max. 2 dni), a wszystkie komiksy w idealnym stanie (raz "Asteriks" miał jeden lekko nadgięty róg).
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline helsing

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #522 dnia: Lipiec 26, 2012, 06:02:12 pm »
Jednym słowem: Polecam :)

Kontakt ze sklepem znakomity. Po dwóch dniach, przez kolejne dwa otrzymywałem emaila z przeprosinami, bo wciąż nie mają jednej książki. Potem zadzwonili i  przeprosili, ale jednak jej nie zdobędą (gdyby mieli to zdziwiłbym się :P ). Pieniądze zwrócili następnego dnia, tak samo jak przesyłka wylądowała w paczkomacie. Zapakowane solidnie i bezpiecznie. Minusik może być do stanu niektórych. Widać że komiksy przeleżały swoje na stercie w magazynie i te bez folii są troszkę obtarte i zakurzone. Ale mimo wszystko warto. Chociażby dla samych książek, których ceny mają faktycznie konkurencyjne.
日本語の勉強をしながら。。。
日本語能力試験三級を合格した!!! :D
"Jeśli przyjmiesz do siebie zabiedzonego psa i sprawisz, że zacznie mu się dobrze powodzić - nie ugryzie cię. Na tym polega zasadnicza różnica między psem a człowiekiem." Mark Twain

Offline cro_no

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #523 dnia: Lipiec 26, 2012, 07:12:58 pm »
Potwierdzam, kraina książek jest OK. Ceny nie takie straszne, a i komiksy przychodzą dobrze zapakowane. Dwa razy zdarzyło mi się jednak że przyszły z wgniecionym grzbietem (TPB), ale to raczej nie ich wina, bo takie po prostu dostali (nie wiem skąd sprowadzają). Raz jednak się wkurzyłem, bo komiks kosztował ponad 100 zł i odesłałem im go. Zaproponowali albo zniżkę na niego (dosyć sporą z tego co pamiętam) albo sprowadzenie nowego egz. Wybrałem to drugie. Komiks przyszedł nówka nie ruszany. Nie robili żadnych problemów, a kontakt był naprawdę miły.

A co komiksów leżących na magazynie... zawsze mnie to zastanawiało jak komiks który LEŻY na magazynie może być obdarty? No chyba że sobie czytają go podczas przerwy na kawe:)

Offline Julek_

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #524 dnia: Lipiec 28, 2012, 12:46:19 pm »
Ja też miałem same pozytywne doświadczenia z Krainą Książek, na przestrzeni tych kilku zamówień, więc mogę z czystym sumieniem polecić ten sklep.