Autor Wątek: Gdzie kupować komiksy?  (Przeczytany 1066047 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Itachi

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #615 dnia: Październik 22, 2013, 10:00:29 pm »
To ukazuje pełny profesjonalizm sprzedawcy, tylko gratulować.

Offline Death

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #616 dnia: Październik 22, 2013, 11:15:36 pm »
Może nie pełny profesjonalizm, bo jednak np. Stulecie #2 było bez egmontowej folii i razem z Profesorem Bellem widać leżały w jakimś magazynie w złych warunkach, ale jeśli chodzi o sama reklamację Czarnych akt, dostają ode mnie piątkę z plusem. Kapitalny czas realizacji i świetna forma wymiany, że ja nigdzie nie muszę chodzić, tylko przyjeżdża do mnie kurier pod dom. Super.

Offline Koalar

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #617 dnia: Październik 30, 2013, 03:57:13 pm »
Zrobiłem duże zakupy w Literackiej. Komiksy, które nie miały oryginalnej folii (m.in. Długie Halloween) owinięte folią + taka folia z grubaśnymi bąblami od dołu paczki (chyba miało być od góry) + karton. Doszło bez uszkodzeń, nie mam uwag.
Długie Halloween - jak to od Muchy - są jakieś rysy z tyłu, ale tragedii nie ma.

Podrzucam pomysł dla komiksowych blogerów na cykl, gdzie kupować komiksy - zdjęcia, ceny, pakowanie, kontakt, ewentualne reklamacje itp. Tu trzeba nieźle wertować, żeby czegoś się dowiedzieć.
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

Offline Ystad

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 509
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Jastrzębski
    • Biceps Zin (ATY)
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #618 dnia: Październik 30, 2013, 04:42:06 pm »
Podrzucam pomysł dla komiksowych blogerów na cykl, gdzie kupować komiksy - zdjęcia, ceny, pakowanie, kontakt, ewentualne reklamacje itp. Tu trzeba nieźle wertować, żeby czegoś się dowiedzieć.

pójdźmy dalej! Niech każdy wrzuca zdjęcie jakiejkolwiek przesyłki jaką dostanie z jakiegokolwiek sklepu. Wtedy sobie dokładnie porównamy!
od poszczególnych allegrowiczów też.
i będziemy komentować nawet najmniejsze odstępstwo od "poprzedniego" zdjęcia - "tu dał trzy centymetry taśmy klejącej mniej.. SKANDAL!"

serio? problemy dzisiejszego świata? pakowanie komiksów?

czasami się zastanawiam nad średnią wieku na tym forum....
världen, du kan kyssa mitt arsle

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy Tobą a mną jest fakt, że ja mam odwagę powtórzyć Ci prosto w oczy każde słowo które napisałem do Ciebie na forum....

Blaskowitz

  • Gość
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #619 dnia: Październik 30, 2013, 05:12:11 pm »
czasami się zastanawiam nad średnią wieku na tym forum....
Zupełnie jakby starsi użytkownicy forum (tacy co np. mają ponad 6000 komiksów na półkach) zamieszczali same mądre posty.  :roll:
Ja osobiście chcę się dowiedzieć, że sklep xyz gra komiksami w kopaną, a potem rozsyła je do ludzi w workach na ziemniaki - to pozwoli mi uniknąć frustracji, reklamacji i innych dzikich akcji. Jeżeli jakiś bloger zacznie o tym pisać - super - ja dostanę pożądane przeze mnie informacje, on jednego czytelnika więcej. Przeszkadza Ci to w czymś, czy to takie zwykłe "polaczkowanie" i narzekanie z nudów?

Offline Ystad

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 509
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Jastrzębski
    • Biceps Zin (ATY)
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #620 dnia: Październik 30, 2013, 06:25:56 pm »
Zupełnie jakby starsi użytkownicy forum (tacy co np. mają ponad 6000 komiksów na półkach) zamieszczali same mądre posty.  :roll:
pokaż gdzie coś takiego napisałem
Ja osobiście chcę się dowiedzieć, że sklep xyz gra komiksami w kopaną, a potem rozsyła je do ludzi w workach na ziemniaki - to pozwoli mi uniknąć frustracji, reklamacji i innych dzikich akcji. Jeżeli jakiś bloger zacznie o tym pisać - super - ja dostanę pożądane przeze mnie informacje, on jednego czytelnika więcej. Przeszkadza Ci to w czymś, czy to takie zwykłe "polaczkowanie" i narzekanie z nudów?
to Ci tutaj pomogę. Żaden ze znanych mi sklepów nie gra komiksami w kopaną, i nie rozsyła ich do ludzi w workach na ziemniak.
världen, du kan kyssa mitt arsle

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy Tobą a mną jest fakt, że ja mam odwagę powtórzyć Ci prosto w oczy każde słowo które napisałem do Ciebie na forum....

fragsel

  • Gość
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #621 dnia: Październik 30, 2013, 06:55:07 pm »
ludzie, nie popadajcie w paranoję
tu się znów zgodzę z Ystad'em
Każdemu sklepowi się może zdarzyć wpadka (miałem około 10 zamówień w jednym ze sklepów internetowych, z 9 jestem TOTALNIE zadowolony bo wszystko było ok, z jednego jestem zadowolony, bo stan Lincolna 1 miałem w pompie, bo na takie duperele uwagi nie zwracam, bo czytać się dał - zresztą jakby mi zależało to by mi zareklamowali z pocałowaniem ręki - ale wiem co wy niektórzy byście tu nawpisywali)
I co teraz komu przyjdzie z tego, że ja to upublicznię ze zdjęciami? przysporzy to sklepowi klientów? pomoże wam go unikać? to szkoda, bo to genialny sklep, i będę jego klientem przez wieki wieków

POLOWANIE NA CZAROWNICE?
nie dziękuję, nie dla mnie...
« Ostatnia zmiana: Październik 30, 2013, 07:00:32 pm wysłana przez fragsel »

Blaskowitz

  • Gość
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #622 dnia: Październik 30, 2013, 07:12:31 pm »
ludzie, nie popadajcie w paranoję
tu się znów zgodzę z Ystad'em
Każdemu sklepowi się może zdarzyć wpadka (miałem około 10 zamówień w jednym ze sklepów internetowych, z 9 jestem TOTALNIE zadowolony bo wszystko było ok, z jednego jestem zadowolony, bo stan Lincolna 1 miałem w pompie, bo na takie duperele uwagi nie zwracam, bo czytać się dał - zresztą jakby mi zależało to by mi zareklamowali z pocałowaniem ręki - ale wiem co wy niektórzy byście tu nawpisywali)
I co teraz komu przyjdzie z tego, że ja to upublicznię ze zdjęciami? przysporzy to sklepowi klientów? pomoże wam go unikać? to szkoda, bo to genialny sklep, i będę jego klientem przez wieki wieków

POLOWANIE NA CZAROWNICE?
nie dziękuję, nie dla mnie...
Ja się nie znam, staram się więcej czytać, mniej wypowiadać. Czytając posty z tego konkretnego tematu oczekuję właśnie takich informacji jak Twoja. Przecież możesz, drogi fragselu, napisać dokładnie to co napisałeś. Że taki a taki sklep w prawie wszystkich wypadkach spisał się wzorowo. Nikt nie mówi o polowaniu na czarownice, przecież opinie pozytywne są równie cenne. A że czasem zdarza się wpadka? Klient ma prawo o tym wiedzieć i sam podjąć decyzję o zakupie. Po to są te wszystkie gwiazdki, opinie, czy choćby ten temat.

fragsel

  • Gość
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #623 dnia: Październik 30, 2013, 07:21:14 pm »
ale mówisz jakby tych sklepów w Polsce było 1500. Ile tego jest? 12 wartych uwagi? a największych ile? 6?
i z czego tu będziecie wybierać?

chętnie pomagam w sposób, w który chcę, aby mi też pomagano, gdybym był w analogicznej sytuacji
rodzaj informacji o który prosisz dla mnie nie niesie ŻADNEJ wartości, więc nie widzę powodu, by nazwę sklepu podawać (szczególnie w Polsce, gdzie niedługo wzorem eskimosów i śniegu będziemy potrzebować SETKI słów aby opisać różne rodzaje {niegroźnych} rysek)

Blaskowitz

  • Gość
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #624 dnia: Październik 30, 2013, 07:34:11 pm »
ale mówisz jakby tych sklepów w Polsce było 1500. Ile tego jest? 12 wartych uwagi? a największych ile? 6?
i z czego tu będziecie wybierać?

chętnie pomagam w sposób, w który chcę, aby mi też pomagano, gdybym był w analogicznej sytuacji
rodzaj informacji o który prosisz dla mnie nie niesie ŻADNEJ wartości, więc nie widzę powodu, by nazwę sklepu podawać (szczególnie w Polsce, gdzie niedługo wzorem eskimosów i śniegu będziemy potrzebować SETKI słów aby opisać różne rodzaje {niegroźnych} rysek)
Nawet gdyby były tylko dwa, to mam prawo do świadomego wyboru. Jak komuś przeszkadzają ryski, to również ma prawo kupić tam gdzie sprzedawca dba o to by rysek nie było. Czysta, zdrowa konkurencja. I gwoli ścisłości, ja nie proszę Ciebie o żadne informacje. Proszę tylko o nie atakowanie osób które takimi informacjami się wymieniają. Bo informacje te, na przykład dla mnie mają wartość.  :p

fragsel

  • Gość
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #625 dnia: Październik 30, 2013, 07:47:21 pm »
I gwoli ścisłości, ja nie proszę Ciebie o żadne informacje. Proszę tylko o nie atakowanie osób które takimi informacjami się wymieniają.

Oj, gdyby tu chodziło o wymianę informacji to ja bym nic nie mówił (takie rzecz się tu na forum od dawna dzieją - bo na tym polega forum - widziałeś, żebym kogoś za to ganił?)
To co proponował Koalar to coś zupełnie innego: BLOG!!! poświęcony (jeśli nie cały blog nawet to cykl) tylko temu jednemu...

to to będzie jak ten portal dobry lekarz czy cuś tam takiego: miejsce gdzie każdy dobry lekarz ma możliwość posiadania zepsutej opinii przez logujących się anonimowo zawistnych kolegów z branży. ŚWIETNY POMYSŁ!!! {ostatnie dwa wyrazy to sarkazm}

Blaskowitz

  • Gość
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #626 dnia: Październik 30, 2013, 08:18:30 pm »
Oj, gdyby tu chodziło o wymianę informacji to ja bym nic nie mówił (takie rzecz się tu na forum od dawna dzieją - bo na tym polega forum - widziałeś, żebym kogoś za to ganił?)
To co proponował Koalar to coś zupełnie innego: BLOG!!! poświęcony (jeśli nie cały blog nawet to cykl) tylko temu jednemu...

to to będzie jak ten portal dobry lekarz czy cuś tam takiego: miejsce gdzie każdy dobry lekarz ma możliwość posiadania zepsutej opinii przez logujących się anonimowo zawistnych kolegów z branży. ŚWIETNY POMYSŁ!!! {ostatnie dwa wyrazy to sarkazm}
Portal dobry lekarz to nie to samo co blog komiksowy. Na blogu materiały zamieszcza autor bloga, więc ciężko mówić że są one anonimowe (a jeszcze ciężej sugerować, że to zawistna konkurencja). Poza tym nie podejrzewałbym ludzi, którzy poświęcają swój czas prowadzeniu owych blogów, o intencje szkodzenia rynkowi komiksowemu w Polsce. Wydaje mi się (oczywiście to tylko moja opinia), że nie byłoby z tego takiej rozróby jak obaj z Ystadem sugerujecie.
{powyższy post nie zawierał sarkazmu w żadnej formie, podczas jego pisania nie ucierpiały żadne sklepy komiksowe}

Offline Koalar

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #627 dnia: Październik 30, 2013, 10:21:08 pm »
serio? problemy dzisiejszego świata? pakowanie komiksów?

czasami się zastanawiam nad średnią wieku na tym forum....

Nie serio - czytasz komiksiki, zamiast rozwiązywać problemy świata? Zastanawiam się, dlaczego ludzie są tacy samolubni i marnują swoje życie.

A teraz przeczytaj mój post uważnie:
zdjęcia, ceny, pakowanie, kontakt, ewentualne reklamacje itp.

Tu nie chodzi tylko o pakowanie, ale o ceny, kontakt itp. - promocje, czy sklep jest typowo komiksowy (dostępność), cena dostawy, odbiór osobisty - zostawiam pomysłowości blogera. Jesteś od dawna w komiksowie i na tym forum (widać oznaki zblazowania) i nie interesuje Cię to - OK. Ale sporo osób zaczynających kupowanie komiksów albo wracających do niego nie wie, gdzie kupować komiksy i przepłacają. A jak jest to w przyjaznej, czytelnej formie gdzieś zebrane, to można się zorientować i ograniczyć ryzyko, że dostaniemy lipny egzemplarz, a z reklamacją będą problemy.

To tylko propozycja, jak nikt nie ma ochoty i nie widzi potencjalnych czytelników, to po prostu nic takiego nie powstanie.
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

Offline Ystad

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 509
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Jastrzębski
    • Biceps Zin (ATY)
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #628 dnia: Październik 30, 2013, 10:32:30 pm »
Nie serio - czytasz komiksiki, zamiast rozwiązywać problemy świata? Zastanawiam się, dlaczego ludzie są tacy samolubni i marnują swoje życie.

jestem tu dla maluczkich. Taką otrzymałem misję. Nigdy nie będziesz w stanie tego pojąć. Musisz się z tym pogodzić.
världen, du kan kyssa mitt arsle

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy Tobą a mną jest fakt, że ja mam odwagę powtórzyć Ci prosto w oczy każde słowo które napisałem do Ciebie na forum....

fragsel

  • Gość
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #629 dnia: Październik 31, 2013, 06:25:01 am »
Podrzucam pomysł dla komiksowych blogerów na cykl, gdzie kupować komiksy - zdjęcia, ceny, pakowanie, kontakt, ewentualne reklamacje itp.

Jak tak trochę śledzę obrzeża blogosfery (bo głębiej boję się zapuszczać) to wydaje mi się, że najpopularniejsze blogi to te, gdzie ludzie mają konkretną wizję i realizują swoje autorskie pomysły na siebie i swoją internetową kreację. Nie przychodzi mi do głowy ŻADEN (co nie znaczy, że nie istnieją) popularny blog stworzony na podstawie czyjegoś pomysłu (i nie mówię o tzw "celebryckiej twarzy bloga", tylko o prawdziwym autorze tworzącym zza kurtyny).
Ty masz ten pomysł, to zamiast podrzucać go innym znajdź przestrzeń, załóż bloga i przyciągnij te dziesiątki (albo i setki) tysięcy ludzi zainteresowanych jakością zakupów w komiksowych sklepach internetowych.
Nie żartuję, nie cisnę, dzielę się obserwacją. Nie stosuj "spychizmu", bierz odpowiedzialność.

AHA, tylko najpierw upewniam się: nie jesteś związany z żadnym stacjonarnym ani internetowych sklepem sprzedającym komiksy? Bo gdybyś był to by było ciut nieetyczne (a co najmniej nieprofesjonalne). Zresztą w takiej sytuacji nawet twoja propozycja sprzed kilku postów też może budzić wątpliwości...