Autor Wątek: Gdzie kupować komiksy?  (Przeczytany 1065964 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline yurek1

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #330 dnia: Listopad 05, 2008, 08:29:50 pm »
Wstawione z Egmont 2009.
graves

pewnie, zwłaszcza że najtańsza paczka kosztuje 8,50 zł, a przeciętna koperta z wypełniaczem (taka, żeby zmieścił się w niej komiks w formacie amerykańskim lub, co gorsza, europejskim) kupowana na poczcie to koszt od 0,80 zł w górę. karton co prawda najczęściej "z drugiej ręki", czyli po innych paczkach, ale za to papier pakowy kosztuje 3,50 zł, a przeważnie starcza na 4-5 paczek. w praktyce bardzo często dopłacam do przesyłki, nie mówiąc już o czasie poświęconym na pakowanie. nie no, pewnie, zdzierstwo. :)
« Ostatnia zmiana: Listopad 06, 2008, 08:52:54 am wysłana przez graves »
Oh no, what a time to get diarrhoea!

Offline redkac

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #331 dnia: Listopad 05, 2008, 08:39:34 pm »
pewnie, zwłaszcza że najtańsza paczka kosztuje 8,50 zł
to poproś na poczcie, żeby przestali robić cię w konia. ja wysyłałem ostatnio i najtańsza paczka kosztuje 5 zeta. senni łowcy + złodziej wszystkich czasów 11 złotych. ale ja czasu pakowania nie wliczam, a ty chyba złotówkę za minutę masz cennik.
o dobrze, że komuś jest dobrze. I bardzo dobrze.

Offline yurek1

Oh no, what a time to get diarrhoea!

Offline anakin

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #333 dnia: Listopad 06, 2008, 10:38:30 am »
http://www.cennik.poczta.lublin.pl/index.php?ramka=krajowe/formularze/k_paczka.php&boczek=menu/kraj.html :roll:

No właśnie.

Przesyłka listowa polecona ekonomiczna - gabaryt A
Masa: ponad 350g do 500g 
Opłata zasadnicza 2.40 zł 
Traktowanie przesyłki listowej jako poleconej 2.20 zł 

Suma 4.60 zł

Zastanawiam się często dlaczego użytkownicy Allegro tak chętnie nabijają kabzę poczty (oczywiście kosztem kupujących). Wysyłka paczką (zamiast poleconym), obowiązkowo priorytet - i koszty przesyłki skaczą powyżej 10 zł... A jak widac można za połowę tego.

Nie piszę tu o paczkach kilogramowych. Piszę o kopertach z jednym komiksem, które może nawet tych 350 g nie ważą.

Offline kas1

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #334 dnia: Listopad 06, 2008, 10:52:29 am »
No właśnie.

Przesyłka listowa polecona ekonomiczna - gabaryt A
Masa: ponad 350g do 500g 
Opłata zasadnicza 2.40 zł 
Traktowanie przesyłki listowej jako poleconej 2.20 zł 

Suma 4.60 zł

Zastanawiam się często dlaczego użytkownicy Allegro tak chętnie nabijają kabzę poczty (oczywiście kosztem kupujących). Wysyłka paczką (zamiast poleconym), obowiązkowo priorytet - i koszty przesyłki skaczą powyżej 10 zł... A jak widac można za połowę tego.

Nie piszę tu o paczkach kilogramowych. Piszę o kopertach z jednym komiksem, które może nawet tych 350 g nie ważą.

Można tak, tylko ja jako sprzedawca nie chcę brać na siebie ryzyka za dostarczenie przesyłki w stanie nienaruszonym i na czas. Te opcje nie wchodzą w grę za 4,60.

Offline anakin

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #335 dnia: Listopad 06, 2008, 11:11:30 am »
Można tak, tylko ja jako sprzedawca nie chcę brać na siebie ryzyka za dostarczenie przesyłki w stanie nienaruszonym i na czas. Te opcje nie wchodzą w grę za 4,60.

Odnośnie nienaruszoności - mówię tu czy przy wysyłaniu wypełnisz druczek przesyłki poleconej czy paczki. Sama przesyłka jest ta sama (np. komiks w kopercie bąbelkowej albo w zwykłej usztywnionej kartonem albo nawet w kartonowym pudełku - nie ma znaczenia - liczy się tylko waga - a miałem wiele takich przesyłek poniżej 500g). Mozesz wypełnić druczek przesyłki poleconej i zapłacić 4,60 albo paczki i zapłacić 8,50

A odnośnie na czas - jeśli kupujący nie chce wydawać dodatkowych pieniędzy na priorytet to trudno mówić, że wysłanie bez priorytetu spowoduje nie dotarcie na czas, nie? Mi bez różnicy czy przesyłka idzie 2 czy 7 dni. I tak najprawdopodobniej poleży na poczcie do najbliższego piątku. Jak mi się spieszy, to proszę sprzedawcę o wysłanie proprytetem i wtedy doliczam jego koszt. A tutaj piszę o obligatoryjnej wysyłce priorytetem, za którą ja obowiązkowo muszę dopłacić.

Nie chodzi mi o to, żeby wszystko wysyłać jak najtaniej.

Po prostu wkurza mnie, że sprzedawca w aukcji napisze, że koszt wysyłki to 12 zł (od czego nie ma odwołania), na nalepce paczki jest (przykładowo) 9,50, przesyłka szła priorytetem a potem leżała na poczcie 5 dni, a to samo możnaby wysłać za 4,60, a dodatkowo wartość kupionego komiksu jest np. 3 zł. Mnóstwo kasy w błoto (czyli do przepastnej kieszeni poczty polskiej).

Chodzi o to, żeby kupujący miał wybór, a nie kazano mu płacić za coś, z czego i tak nie skorzysta.

Offline kas1

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #336 dnia: Listopad 06, 2008, 11:26:21 am »
Cytuj
Odnośnie nienaruszoności - mówię tu czy przy wysyłaniu wypełnisz druczek przesyłki poleconej czy paczki. Sama przesyłka jest ta sama (np. komiks w kopercie bąbelkowej albo w zwykłej usztywnionej kartonem albo nawet w kartonowym pudełku - nie ma znaczenia - liczy się tylko waga - a miałem wiele takich przesyłek poniżej 500g). Mozesz wypełnić druczek przesyłki poleconej i zapłacić 4,60 albo paczki i zapłacić 8,50
Zależy co wysyłasz i jak bardzo się starasz z zabezpieczeniem komiksu. U mnie zazwyczaj wygląda to tak. Folijka+gazeta+bąbelki+tekturka. Za 4,60 nie wyjdzie. Wysyłam poleconymi ale jest to ryzyko, bo w nich można wysyłać tylko listy, druki, formularze, foldery itp. Przy ewentualnym zaginięciu przesyłki lub jej zawartości nic nie wywalczysz.

Cytuj
A odnośnie na czas - jeśli kupujący nie chce wydawać dodatkowych pieniędzy na priorytet to trudno mówić, że wysłanie bez priorytetu spowoduje nie dotarcie na czas, nie? Mi bez różnicy czy przesyłka idzie 2 czy 7 dni. I tak najprawdopodobniej poleży na poczcie do najbliższego piątku. Jak mi się spieszy, to proszę sprzedawcę o wysłanie proprytetem i wtedy doliczam jego koszt. A tutaj piszę o obligatoryjnej wysyłce priorytetem, za którą ja obowiązkowo muszę dopłacić.
Nie wszyscy mają do tego takie życiowe podejście. Przypadki bywają "różne"

Cytuj
Nie chodzi mi o to, żeby wszystko wysyłać jak najtaniej.
Najtanie nie ale tanio to bym chciał. Wzrost cen za paczkę ekonomiczną na przełomie ostatnich trzech lat jest spory (z 5zł do 8,50zł - a do końca roku jeszcze prawie dwa miesiące) a jakość usług pozostała bez zmian o ile się nie pogorszyła.

Cytuj
Chodzi o to, żeby kupujący miał wybór, a nie kazano mu płacić za coś, z czego i tak nie skorzysta.
Ma wybór, wśród sprzedających.

Offline yurek1

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #337 dnia: Listopad 06, 2008, 11:42:55 am »
No właśnie.

Przesyłka listowa polecona ekonomiczna - gabaryt A
Masa: ponad 350g do 500g 
Opłata zasadnicza 2.40 zł 
Traktowanie przesyłki listowej jako poleconej 2.20 zł 

Suma 4.60 zł

Zastanawiam się często dlaczego użytkownicy Allegro tak chętnie nabijają kabzę poczty (oczywiście kosztem kupujących). Wysyłka paczką (zamiast poleconym), obowiązkowo priorytet - i koszty przesyłki skaczą powyżej 10 zł... A jak widac można za połowę tego.

Nie piszę tu o paczkach kilogramowych. Piszę o kopertach z jednym komiksem, które może nawet tych 350 g nie ważą.

dlatego, że - jak mówią przepisy pocztowe, których nie chce mi się szukać, ale które na oczy na poczcie widziałem, bo mi je podetknięto pod nos - listem poleconym można przesyłać jedynie dokumenty: listy, umowy, raporty, papier po prostu. a NIE książki, komiksy i inny stuff. baba, która pracuje u mnie na poczcie wyjaśniła mi to cholernie dokładnie i upierdliwie, oznajmiając jednocześnie, że nie będzie przyjmowała ode mnie poleconych, jeśli będą zawierały książki. od tamtej pory wszystko wysyłam paczką. prawie wszystko, prawdę mówiąc. czasem, jeśli komiks jest naprawdę lekki, wrzucam w list (vide Bears Of War). proste? proste.
Oh no, what a time to get diarrhoea!

Offline Kingpin

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 273
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Official Mroja Spokesman
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #338 dnia: Listopad 06, 2008, 11:45:38 am »
a przepraszam, skąd pani w okienku na poczcie wie, czy w środku jest Incal, czy umowa najmu?

Offline anakin

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #339 dnia: Listopad 06, 2008, 11:51:32 am »
listem poleconym można przesyłać jedynie dokumenty: listy, umowy, raporty, papier po prostu. a NIE książki, komiksy i inny stuff.

Nie twierdzę, że nie masz racji, ale jestem zdziwiony, bo nie spotkałem się wcześniej z takim podejsciem.

Ja wysyłam paczki w kartonowym pudełku (moje ulubione to po płycie głównej do komputera - jest ono dość duże i grube na 10 cm) i jeśli waga była do 2 kg to nigdy nic nie mówił, że cokolwiek jest nie tak.

Wysyłam poleconymi ale jest to ryzyko, bo w nich można wysyłać tylko listy, druki, formularze, foldery itp. Przy ewentualnym zaginięciu przesyłki lub jej zawartości nic nie wywalczysz.

Z moich doświadczenm jest wręcz przeciwnie - przesyłka polecona jest rejestrowana i jak zaginie, to dostajesz odszkodowanie (i to wcale nie niższe niż za paczkę).

Offline kas1

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #340 dnia: Listopad 06, 2008, 12:10:33 pm »
Cytuj
Z moich doświadczenm jest wręcz przeciwnie - przesyłka polecona jest rejestrowana i jak zaginie, to dostajesz odszkodowanie (i to wcale nie niższe niż za paczkę).

W takim wniosku o wypłatę odszkodowania wpisujesz jaka była zawartość listu. Oczywiście możesz wpisać, że były tam druki i otrzymasz odszkodowanie ale problem pojawi się w sytuacji, kiedy paczka się odnajdzie a w środku będzie co innego. Kaska do zwrotu a i inne nieprzyjemności niewykluczone.

Cytuj
a przepraszam, skąd pani w okienku na poczcie wie, czy w środku jest Incal, czy umowa najmu?
Umowa najmu tyle nie waży :) a na powżnie, często pracownicy poczty pytają się o zawartość przesyłki, widziałem nawet sytuację, gdy paczka (bo w tamtym przypadku była to paczka) została otworzona.

Offline Kingpin

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 273
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Official Mroja Spokesman
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #341 dnia: Listopad 06, 2008, 12:17:27 pm »
Umowa najmu tyle nie waży :)
Wiedziałem, że ktoś to powie!!! :)
a ja właśnie czytam umowę najmu, która waży prawie 2 kg! Specjalnie ważyłem, na 85 stronie jestem  :badgrin:

Offline Raf Fariszta

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #342 dnia: Listopad 06, 2008, 12:24:56 pm »
Wiedziałem, że ktoś to powie!!! :)
a ja właśnie czytam umowę najmu, która waży prawie 2 kg! Specjalnie ważyłem, na 85 stronie jestem  :badgrin:
Wiedziałem, że to napiszesz....że widziałeś, czytasz, znasz umowę najmu która waży tyle co Incal...... :badgrin:
Nie bez kozery podawałeś taki przykład.... ;-)
Nocy Matko Dnia

Offline Kingpin

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 273
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Official Mroja Spokesman
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #343 dnia: Listopad 06, 2008, 12:29:34 pm »
He, he, no właśnie :D
jaki ja przewidywalny jestem...
ale i przewidujący ;)

Offline yurek1

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #344 dnia: Listopad 06, 2008, 12:31:48 pm »
a przepraszam, skąd pani w okienku na poczcie wie, czy w środku jest Incal, czy umowa najmu?

pani w okienku ma prawo zapytać Cię, co jest w środku, a Ty masz obowiązek jej powiedzieć. jeśli nie powiesz, pani w okienku ma prawo odmówić przyjęcia przesyłki. niestety, na poczcie to ONA rządzi, a nie TY. w paczki najczęściej nie wnika, bo paczką można niemal wszystko przesłać, tyle że jest to większy koszt. komiks w hc albo w formacie a4 ważą czasem swoje i poczta nalega, żeby wysyłać je paczkami. tutaj pojawia się inny jeszcze problem. otóż rozmawiałem z moim listonoszem i usłyszałem do niego, że kiedy on widzi polecony większy lub cięższy niż standard, to go w ogóle nie bierze ze sobą, gdy jedzie rozwozić przesyłki. wypisuje jeszcze na poczcie awizo i wrzuca je do skrzynki. ja mu się wcale nie dziwię z racji wagi - wożąc ze sobą kilka, kilkanaście takich przesyłek człowiek w końcu odpada, zwłaszcza jeśli popyla na byle rowerku. tymczasem paczki rozwożą zawsze samochodami i tutaj - teoretycznie - rzadko się zdarza, żeby listonosz od razu wrzucał awizo.
Oh no, what a time to get diarrhoea!

 

anything