trawa

Autor Wątek: Gdzie kupować komiksy?  (Przeczytany 1066353 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kas1

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #360 dnia: Listopad 06, 2008, 08:01:13 pm »
Cytuj
Monopol? Tylko w teorii! Inpost nadaje przesyłki z tekturką, blaszką, workiem piasku i już jest więcej niż 50 gr. Każdy kurier przyjmie list i włoży go do takiej wielgachnej tekturowej koperty, że będzie wykraczał poza monopol. Ta twierdza sypie się od dawna.
Z tego co wyczytałem kiedyś w jakimś artykule Poczta Polska wystąpiła z powództwem przeciwko firmie InPost za stosowanie takich praktyk i omijanie w ten sposób monopolu PP. Chyba słyszałem, że wygrali ale głowy sobie za to nie dam uciąć. Monopol, o ile już występuje, jest zawsze silnie chroniony przez państwo i nie warto go łamać.

Offline JAPONfan

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #361 dnia: Listopad 06, 2008, 08:34:35 pm »
Wiem, że nie przyjmują mniejszych paczek niż samoprzylepne pokwitowania (te żółto-niebieski)

No i to jest to starcze bycie upierdliwym. Ja wiem lepiej od pracownika poczty co pisze w regulaminie. Bo to cytat z regulaminu jest. Jak paczka za mało to moge na drewienku napisac. I drewienko nie wlicza sie w wage paczki.
Dowodoem nadania jest dowod nadania i na jego podstawie skala sie reklamacje. Nie kto nadal. Bo watpie ze istnieje pan Always. Ty masz potwierdzenie nadania i ich psim obowiazkiem jest pokazac ze dostarczyli. Ty masz potwierdzenie, ty nadales, tobie nalezy sie zwrot kasy.

Co do drugiego to rzeczywiscie nie ma, pisalem o paczce. Co nie zmienia faktu ze powyzsze nadal ma moc. Z tym ze za przesylke listowa jest stala kwota zwrotu pieniedzy. czyli x razy koszt nadania.

A co do monopolu to PP wygralo. Wygrali to ze inpost nie moze dawac blaszek i piasku. Dlatego tez dostaje teraz przesylki z notatnikiem z netii w ramach gratisu. I to jest kurde fakt o tym ze PP to dupki. Inpostowi  lub netti oplaca sie jeszcze zaplacic za te notatniczki zeby miec taniej niz na poczcie.

@ Jarek: bo wiesz paczek i listów na poczcie  nie kradną. Oni stają się "zagubione".



Offline kas1

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #362 dnia: Listopad 06, 2008, 09:00:38 pm »
Cytuj
Jak paczka za mało to moge na drewienku napisac. I drewienko nie wlicza sie w wage paczki.
No widzisz, tylko czy te drewienko masz ze sobą? Bo jak nie i chcesz, żeby nakleili standartowy druk, to ci odmówią.

Cytuj

Dowodoem nadania jest dowod nadania i na jego podstawie skala sie reklamacje. Nie kto nadal.
Reklamacje może złożyć tylko nadawca. Odbiorca może chyba tylko w przypadku, gdy przesyłka dochodzi uszkodzona. Nikt jej wtedy nie doręcza, tylko odbiera się samemu na poczcie, gdzie o tym pouczają.
Cytuj
Bo watpie ze istnieje pan Always.
Pan Always nie ale istnieje osoba prawna, która ma swojego pełnomocnika, i to on składa reklamację.

Cytuj
Ty masz potwierdzenie nadania i ich psim obowiazkiem jest pokazac ze dostarczyli.
Jeżeli jesteż nadawcą lub odbiorcą, to tak. Jeżeli nie, to nie. Mało tego, że nie mają obowiązku Ci pokazać, nie mają do tego prawa

Cytuj
Ty masz potwierdzenie, ty nadales, tobie nalezy sie zwrot kasy.
Zwrot kasy należy się Panu Always ;)

Cytuj
Co do drugiego to rzeczywiscie nie ma, pisalem o paczce.
Na standartowym druku paczki też nie ma takiej rubryki. 

Cytuj
Inpostowi  lub netti oplaca sie jeszcze zaplacic za te notatniczki zeby miec taniej niz na poczcie.
A moim skromnym zdaniem stosują dumping (sprzedają usługę poniżej jej rzeczywistej wartości). Chcą w ten sposób nałapać klientów, żeby w chwili wygaśnięcia monopolu PP być ich największym konkurentem.

Offline Jarek Obważanek

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #363 dnia: Listopad 06, 2008, 09:10:45 pm »
Ja dostaję listy z Inpostu z dużym tekturowym puzzlem. ;)

A o tym, że PP nie ma szans, świadczy to, że to Inpost dostarcza (przynajmniej firmom) rachunki z TP. A przecież parę lat temu PP i TP stanowiły jedno!

(Piasek nie był wymysłem inpostu tylko formą insertu TP)

Dumping czy nie dumping - ważne, że złapali TP, PTC. To są grube ryby.
WRAK.PL - Komiksowa Agencja Prasowa

Offline kas1

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #364 dnia: Listopad 06, 2008, 09:36:24 pm »
Mnie też to cieszy, bo nic tak nie poprawia pozycji klienta jak zdrowa konkurencja

Offline Raf Fariszta

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #365 dnia: Listopad 07, 2008, 08:31:10 am »
Ja dostaję listy z Inpostu z dużym tekturowym puzzlem. ;)

A o tym, że PP nie ma szans, świadczy to, że to Inpost dostarcza (przynajmniej firmom) rachunki z TP. A przecież parę lat temu PP i TP stanowiły jedno!

(Piasek nie był wymysłem inpostu tylko formą insertu TP)

Dumping czy nie dumping - ważne, że złapali TP, PTC. To są grube ryby.
Z tym piaskiem to mam nadzieję, że to efekt zaciskania pętli wokół Inpostu....Bo ta balacha to tak ewidentne łamanie prawa (monopol poczty na przesyłki do jakiejśtam wagi)..... Dziwię się nikt do tej pory nic nie wymyślił na te blaszki.....Ustawa o nieuczciwej konkurencji, aż się kłania w pas....a z tego co wiem to w Krakowie była jedynie nieudana próba ataku prokuratury z 286 k.k. (oszustwo).....Teraz mogą się w Inpoście tłumaczyć, że to klient (TP) wkłada piasek i dociąża przesyłkę....
Cieszy mnie jako konsumenta, że pojawiają się konkurenci dla PP, ale robienie tak jawnych wałków :roll:....
Nocy Matko Dnia

Offline Jarek Obważanek

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #366 dnia: Listopad 07, 2008, 09:12:45 am »
Przedłużanie monopolu (czyli "iście" na rękę PP) to dopiero robienie wałków.
WRAK.PL - Komiksowa Agencja Prasowa

Offline Raf Fariszta

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #367 dnia: Listopad 07, 2008, 09:23:27 am »
Przedłużanie monopolu (czyli "iście" na rękę PP) to dopiero robienie wałków.
A tak...z tym się w pełni zgodzę.....obecnie chyba do 2011 r. .....
Nocy Matko Dnia

Offline arcz

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 449
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • BICEPS!
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #368 dnia: Listopad 11, 2008, 12:37:15 pm »
czy ktoś wie kiedy w CK będą fistaszki?
ponoc w poniedzialek
pozdro 
I jak jest z tymi Fistaszkami w CK? Z maili wygląda na to, że nie ma, ale wolę spytać, bo to co dostępne a co nie, ciężko zweryfikować bez wizyty w sklepie. Czego najlepszym przykładem ich www.

Offline yurek1

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #369 dnia: Listopad 11, 2008, 03:30:10 pm »
jak się nie możesz doczekać, kup w Księgarni Warszawa - rabat co prawda 20, a nie 25%, ale bez problemu odbiór osobisty i już dawno jest dostępny.
Oh no, what a time to get diarrhoea!

Offline burberry

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #370 dnia: Styczeń 25, 2009, 11:04:06 am »
dwie sprawy

nie wiem, czy to nie powinno być na giełdzie, ale w sumie oczekuję na odpowiedzi, to temat chyba odpowiedni :)

popełniłem straszny błąd, nie kompletując Produktów, gdy wychodziły w pakach i chciałbym go naprawić. Czy poza allegro jest jakas możliwość zakupienia Produktów?

A dwa, to czy w Poznaniu, gdzie tak się złożyło, że studiuję, jest jakiś sensowny sklep z komiksami, poza empikami? Proszę o pomoc :)
Bóg Cię kocha

Offline BRK

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #371 dnia: Styczeń 25, 2009, 11:58:39 am »
KiK - komiksy, manga, fantastyka
ul. Św. Marcin 25
61-804 Poznań
e-mail: k_i_k@wp.pl

Druh
Plac Bernardyński 1
tel. (61) 663 61 67
Bardzo duży wybór komiksów nowych i używanych.

Księgarnia "Dobra Książka"
pl. Wielkopolski 4
tel. (61) 852 35 53
Duży wybór, każde wydawnictwo komiksowe ma osobną półkę, nowości wyłożone na dużym stojaku, bywają również komiksy używane.

Księgarnia Literacka im. Z.Gustowskiego
ul. Wielka 10
tel. (61) 853 32 27
Księgarnia literacka z działem komiksowym.

Księgarnia Wildecka
ul. 28 czerwca 1956r.
(na przeciwko rynku wildeckiego)
Spory wybór, ale raczej starsze pozycje.


Offline ljc

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #372 dnia: Styczeń 25, 2009, 12:21:38 pm »
(...)popełniłem straszny błąd, nie kompletując Produktów, gdy wychodziły w pakach i chciałbym go naprawić. Czy poza allegro jest jakas możliwość zakupienia Produktów?
(...)
na stronie Osiedla można, wysyłka gratis, niektórych numerów już nie ma
tamtam!

Offline bąbielek

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #373 dnia: Styczeń 25, 2009, 12:34:44 pm »
Albo bezpośrednio do Śledzia uderzyć. Mail na stronie profilu blogspotowego. Albo do Kapitana Krzepy - mail w komiksie "Wartości Rodzinne" - za parę pompek pewnie zniżkę nawet da ;).

Klick me up, klick me down.

Offline burberry

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #374 dnia: Styczeń 25, 2009, 01:30:34 pm »
dzięki wielkie, adresy i namiary się przydadzą :)
Bóg Cię kocha

 

anything