trawa

Autor Wątek: Gdzie kupować komiksy?  (Przeczytany 1065579 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline skil

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #420 dnia: Wrzesień 01, 2009, 12:19:01 am »
przyznam, że trochę rozczarowałem się multiversum. do końca sierpnia miała obowiązywać zniżka 25% na polskie komiksy. czekałem do dzisiaj (znaczy do wczoraj) z zamówieniem, żeby opłacić je z nowej pensji, wchodzę rano na stronę i co? i promocja wyparowała :-?
qui hic minxerit aut cacaverit, habeat deos superos et inferos iratos

Offline m010ch

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #421 dnia: Wrzesień 01, 2009, 12:50:54 am »
Cytat: http://www.mvm.abc24.pl/default.asp?menu=14
Data dodania informacji - 20.08.2009
(...)
Dzisiaj coś się zakończy, żeby mogło powstać coś nowego.
(...)
- SKLEP POLSKI - nowe stałe standardowe ceny na polskie komiksy - 20% zniżki w stosunku do cen okładkowych

Wolę stałe 20% na cały asortyment, niż okresowe 25% tylko na nowości - MVM FTW!

Offline Death

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #422 dnia: Wrzesień 01, 2009, 01:13:52 am »
Wolę stałe 20% na cały asortyment, niż okresowe 25% tylko na nowości - MVM FTW!
Bo Ty masz cfaniaku odbiór osobisty w Poznaniu  ;-)

skil: Tak, ta promocja zniknęła już przed tygodniem.

Offline Julek_

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #423 dnia: Wrzesień 01, 2009, 01:17:07 am »
przyznam, że trochę rozczarowałem się multiversum. do końca sierpnia miała obowiązywać zniżka 25% na polskie komiksy. czekałem do dzisiaj (znaczy do wczoraj) z zamówieniem, żeby opłacić je z nowej pensji, wchodzę rano na stronę i co? i promocja wyparowała :-?

Shit happens.

W Multi w ogóle coś często dochodzi do różnych zmian dot. systemów rabatowych, promocji etc etc

Offline Death

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #424 dnia: Wrzesień 01, 2009, 01:29:41 am »
Cytuj
Regulamin promocji "25 procent":
7. Sklep.gildia.pl zastrzega sobie możliwość przerwania Promocji w dowolnym momencie bez podania przyczyny.

Może Mvm miało w regulaminie swojej promocji podobny punkt...

Offline Kingpin

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 273
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Official Mroja Spokesman
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #425 dnia: Wrzesień 02, 2009, 10:52:32 am »
Jeżeli ktoś będzie robił zamówienie w MHC albo w mycomicshop - niech da znać, chciałbym ze 2-3 zeszyty zakupić.

Offline arcz

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 449
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • BICEPS!
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #426 dnia: Wrzesień 02, 2009, 11:24:53 am »
Jeżeli ktoś będzie robił zamówienie w MHC albo w mycomicshop - niech da znać, chciałbym ze 2-3 zeszyty zakupić.
Dołączam się do powyższego.

Offline freshmaker

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #427 dnia: Październik 24, 2009, 05:56:34 pm »
witam,

klasyczne pytanie: czy są jakieś goden polecenia sklepy komiksowe w dublinie?

pozdrawiam
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline donTomaszek

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #428 dnia: Październik 25, 2009, 11:22:03 am »
Forbidden Planet - wzdluz rzeki Liffey, w samym centru miasta. Nowki sztuki, nie smigane, ale i ceny nie kiepskie. Przyklad: tpb za 15$ kupisz za ok 17e. Poza tym maly, ale bardzo sympatyczny sklep na Exchequer st. - SubCity (takze prawie centrum).
Jesli interesuja Cie bardziej archiwalia to polecam sklep na Temple Bar. Nie ma nazwy (a przynajmniej nie dopatrzylem sie przez te 3 lata). Nie da sie przejsc obok i go nie dostrzec, trzeba sie tylko pokrecic po tych uliczkach aby go wypatrzec. Mnostwo, mnostwo, mnostwo archiwalnych zeszytow i troche tpb.
I tyle wlasciwie wystarczy 8)

Dodam jeszcze tylko, ze komiksy w Dublinie kupisz w KAZDEJ ksiegarni. Mniej lub wiecej, ale ZAWSZE min. jeden regal to komiksy.
« Ostatnia zmiana: Październik 25, 2009, 09:04:43 pm wysłana przez donTomaszek »
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline freshmaker

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #429 dnia: Październik 30, 2009, 01:43:18 pm »
dziękuję za pomoc:) właśnie wróciłem z dublina i muszę z przykrością stwierdzić, że pod względem komiksów panuje tam bieda niemiłosierna. zwiedziłem forbidden planet i 2 sklepy sub-city comics. oprócz wcześniej wspomnianego przelicznika 1$ = 1 eur +15% praktycznie niedostępne są w tych sklepach komiksy europejskie. praktycznie nie ma komiksów francuskich/frankofońskich. udało mi się znaleźć jedynie tintina i blake'a i mortimera. dodatkowo jeżeli chodzi o wydawnictwa 2000ad też praktycznie nie ma tego w sklepach branżowych. znalazłem jedną półeczkę gdzie walało się kilka zeszytów na krzyż. lepiej od sub-city było pod tym względem wyposażony eason (odpowiednik naszego empiku).

ogólne wrażenie - sklepy z amerykańskimi tpb po znacznie zawyżonych cenach.
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline eduardo

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #430 dnia: Październik 30, 2009, 10:20:13 pm »
dodatkowo jeżeli chodzi o wydawnictwa 2000ad też praktycznie nie ma tego w sklepach branżowych.
Calkiem dobry wybor z wydawnictwa 2000AD mozna znalezc w Chapters przy Parnell Street. Tam tez bogata oferta wydawnictw amerykanskich przy znosnych cenach (z reguly 1E=1$, czyli ok. 2-4E taniej niz np. w Forbidden Planet, o Sub-City juz nie wspominajac). Do tego troche bardziej niezaleznych komiksow (ale nie za wiele), zas na pietrze znajduje sie antykwariat, w ktorym przy odrobinie szczescia mozna trafic na ciekawe pozycje przy niskich cenach. Przy zakupach polecam sprawdzac ceny poszczegolnych pozycji, bo zdarzaja sie spore roznice (np. na trzy egzemplarze Scalped: Gravel in your guts, dwa byly w cenie 15.99E, zas trzeci.. 12.99 - jakosc taka sama, wydanie tez). 

Offline donTomaszek

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #431 dnia: Październik 31, 2009, 01:29:17 am »
Slusznie prawicie Eduardo. Chapters to sklep, do ktorego zdaza mi sie zagladac najczesciej, w tym oczywiscie drugie pietro. Rzeczywiscie, mozna czasem wypatrzec ciekawostki np. mi kiedys udalo trafic na 3 tpb tego pierwszego the crow pisanego przez j. o'barra i ktorego ciskal maleev albo tez innym razem Daredevil Echo Davida Macka, ktory jest dosc trudno dostepny. Bardzo lubie takze te dwie ksiegarnie naprzeciwko siebie na Dawson str. maja tam sporo niezaleznych, bardzo dobrych tytulow. Duzo Top Shelf, Fantagraphic czy NBM. Sa nawet komiksy Taniguchiego, a takze praktycznie wszystkie zagraniczne komiksy z oferty KG lub Timofa.

Freshmakerze,  masz sporo racji, co do ilosci tytulow amerykanskich. Faktycznie jest tego mnostwo, ale nie uzylbym okreslenia "bieda niemilosierna". Trafiles w sama mejnstrimowa paszcze Forbidden Planet i jak sam zauwazyles ichniejszego empiku.
No nic, zycze bardziej udanych zakupow nastepnym razem :)
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline freshmaker

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #432 dnia: Listopad 01, 2009, 09:40:45 am »
niestety utrzymam stwierdzenie "bieda niemiłosierna". w tych sklepach praktycznie nie ma komiksów europejskich. dodatkowo na niekorzyść dublina działa moja wakacyjna wizyta w paryżu w sklepie album. zresztą we francji dowolna księgarnia jest lepiej wyposażona w komiksy europejskie i amerykańskie niż te dublińskie sklepy.
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #433 dnia: Listopad 01, 2009, 02:37:08 pm »
niestety utrzymam stwierdzenie "bieda niemiłosierna". w tych sklepach praktycznie nie ma komiksów europejskich. dodatkowo na niekorzyść dublina działa moja wakacyjna wizyta w paryżu w sklepie album. zresztą we francji dowolna księgarnia jest lepiej wyposażona w komiksy europejskie i amerykańskie niż te dublińskie sklepy.

No stary, odkryles od dawna ukrywany sekret europejskiego rynku komiksowego. :)

Ja dodam jeszcze od siebie, ze sklepy komiksowe w Mongolii, takze nie moga sie rownac z tymi we Francji.  :idea:
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline bąbielek

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #434 dnia: Listopad 01, 2009, 02:51:46 pm »
Ja dodam jeszcze od siebie, ze sklepy komiksowe w Mongolii, takze nie moga sie rownac z tymi we Francji.  :idea:
Na Antarktydzie też bieda, jakby ktoś był ciekawy. Nie ma co porównywać z Francją.

Klick me up, klick me down.

 

anything