Autor Wątek: Gdzie kupować komiksy?  (Przeczytany 1074757 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline wilk

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #450 dnia: Kwiecień 02, 2010, 05:30:24 pm »
A ja jestem ucieszony z tego:
http://www.multiversum.abc24.pl/default.asp?menu=15
W końcu sklep z dobrymi rabatami (nie tylko na nowości) na polskie komiksy ze wszystkich najważniejszych wydawnictw (no może brakuje mi JPF), w którym nie trzeba płacić za przesyłkę (próg 100zł przy obecnych cenach komiksów przekracza się w każdym zamówieniu).

Bo to co proponuje na tym polu sklep gildia to porażka. Niby są duże rabaty, ale "Komiksy objęte promocją 25% nie są uwzględniane przy obliczaniu progu bezpłatnej wysyłki." a archiwalia już zaledwie 10% rabatu.
Wszystko fajnie tylko, że wysyłają jedynie Pocztą Polską a na poczcie to ja już się przejechałem. Wolę dopłacić trochę więcej i mieć dostarczoną paczkę kurierem.

W tym nextwave mają fajne koszulki. :) Szkoda tylko, że wyłącznie DC i Marvela.

Offline Dembol_

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #451 dnia: Kwiecień 02, 2010, 06:03:48 pm »
Szkoda też, że za straszną kasę.  :shock:

Offline C.H.U.D.Y.

  • Redakcja KZ
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 231
  • Total likes: 0
  • Angry Comic Book Nerd
    • KZ
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #452 dnia: Kwiecień 02, 2010, 06:37:18 pm »
A fakt.
W takim Bodmanie mogę mieć podobną podkoszulkę za 25 złotych.

http://www.bodman.webd.pl

Offline freshmaker

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #453 dnia: Kwiecień 02, 2010, 06:48:35 pm »
może wreszcie rafał z mvm zacznie znowu traktować klientów jak klientów. poza tym nie wiem po co kupować u pośrednika, skoro większość albumów (nawet wliczając przesyłkę) można taniej sprowadzić ze stanów. no chyba że akurat komuś jakiegoś zeszytu brakuje...
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline Rork

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #454 dnia: Kwiecień 02, 2010, 08:28:48 pm »
A ja jestem ucieszony z tego:
http://www.multiversum.abc24.pl/default.asp?menu=15
W końcu sklep z dobrymi rabatami (nie tylko na nowości) na polskie komiksy ze wszystkich najważniejszych wydawnictw (no może brakuje mi JPF), w którym nie trzeba płacić za przesyłkę (próg 100zł przy obecnych cenach komiksów przekracza się w każdym zamówieniu).

Bo to co proponuje na tym polu sklep gildia to porażka. Niby są duże rabaty, ale "Komiksy objęte promocją 25% nie są uwzględniane przy obliczaniu progu bezpłatnej wysyłki." a archiwalia już zaledwie 10% rabatu.

Ale nie ma możliwości zapłaty kartą a to jest BARDZO DUŻY MINUS !

Offline Kingpin

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 273
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Official Mroja Spokesman
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #455 dnia: Kwiecień 02, 2010, 08:36:27 pm »
A fakt.
W takim Bodmanie mogę mieć podobną podkoszulkę za 25 złotych.

http://www.bodman.webd.pl
z naruszeniem praw autorskich do znaków towarowych  :badgrin:

Offline spidey

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #456 dnia: Kwiecień 03, 2010, 01:04:07 pm »
Ale nie ma możliwości zapłaty kartą a to jest BARDZO DUŻY MINUS !
Ja jakoś zawsze płaciłem kartą :roll:. Chyba, że chodzi ci o brak szybkich płatności, ale tak naprawdę to co to za różnica czy pieniądze przeleję się od razu czy pięć minut po złożeniu zamówienia

Poniżej był post spider-fana z nowościami z jego sklepu.
Usuniety. Za reklamę to się płaci.
graves
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 05, 2010, 05:10:53 pm wysłana przez graves »

Offline freshmaker

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #457 dnia: Kwiecień 19, 2010, 04:34:52 pm »
mam pytanko - od wczoraj strona bookdepository.com przekierowuje mnie automatycznie na bookdepository.co.uk (gdzie ceny są nieznacznie wyższe). można na to coś poradzić? też macie ten problem?
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline helsing

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #458 dnia: Kwiecień 19, 2010, 06:46:44 pm »
mam pytanko - od wczoraj strona bookdepository.com przekierowuje mnie automatycznie na bookdepository.co.uk (gdzie ceny są nieznacznie wyższe). można na to coś poradzić? też macie ten problem?

A faktycznie. Wczoraj jeszcze widniało jedynie zawiadomienie, że ze względu na kosmiczny pył wulkaniczny zakupy na BD.com są zawieszone do czasu wznowienia lotów. A teraz już tego nie ma i od razu przekierowanie. Sądzę, że jak afera z pyłem się zakończy to strona wróci. I też jestem ciekaw skąd taka różnica w zależności od domeny ;) Ważne, że historia zakupów jest wspólna dla obu.
日本語の勉強をしながら。。。
日本語能力試験三級を合格した!!! :D
"Jeśli przyjmiesz do siebie zabiedzonego psa i sprawisz, że zacznie mu się dobrze powodzić - nie ugryzie cię. Na tym polega zasadnicza różnica między psem a człowiekiem." Mark Twain

Offline freshmaker

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #459 dnia: Kwiecień 19, 2010, 08:33:51 pm »
no tak... wulkan  :D
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline FYLYP3G

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #460 dnia: Kwiecień 29, 2010, 12:38:37 pm »
W poniedziałek i dziś dostałem paczkę BD, więc już wszystko powinno być ok. Poza tym, że pomylili zamówienie ale szybko się poprawili. :wink: Za to kłopoty są ze stanami. Choć wydaje mi się, że to jet bardziej opieszałość niż faktycznie wybuchowa sprawa. Ogólnie rzecz biorąc to ostatnio nie miałem problemów z przesyłkami z UK, jeno USA ciągle nawala i trzech sprzedawców dalej o tym pyle ględzi. Nie licząc Amazonu, bo Ci jak zwykle przed czasem zaskakują.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 29, 2010, 12:44:30 pm wysłana przez FYLYP3G »

Offline yurek1

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #461 dnia: Kwiecień 29, 2010, 03:02:06 pm »
hm, ja mam z amazonem zupełnie inaczej. o ile do stycznia tego roku przesyłki przychodziły niemal jak w zegarku dwa tygodnie od dnia nadania, tak od stycznia non stop są obsuwy - paczka idzie średnio miesiąc, półtora potwornie to irytujące. ostatnio oczywiście wymówili się wulkanem. nie jest to raczej wina naszej poczty, bo paczka z Niemiec - też nadana przez amazon - idzie tydzień...
Oh no, what a time to get diarrhoea!

Offline FYLYP3G

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #462 dnia: Kwiecień 29, 2010, 05:17:59 pm »
W tym całym "wulkanicznym czasie" miałem cztery przesyłki z Amazonu. Niemcy przesyłali jedną i mniej więcej tyle samo czekałem, co na te z US i A. Pamiętam, że dostałem od nich maila z informacją, a raczej z przeprosinami, iż paczka będzie opóźniona, a ostatecznie doleciała sporo przed czasem.

Za to niedawno robiłem trzy przesyłki z Tales of Wonder i tam to była już totalna padaka. Jednej paczki do tej pory nie ma, szwabią na wysyłce jak mogą. W ogóle rozmawiałem ostatnio z kolesiem, który tam się zajmuje dystrybucją, zasłaniał się tym całym wulkanem, mówił że mają najniższe ceny, bla-bla-bla.

To była zabawna rozmowa. Zaczęło się od "I apologize for the delay in responding." - tak Tom, tylko tydzień z okładem, nic się nie dzieje, poczekałbym jeszcze dwa.

"Our international shipping prices are calculated based on the actual cost of the book to protect us from losing money on shipping and to protect our customers from excessive shipping rates." - choć na stronie piszą coś zupełnie innego, a naliczają sobie koszty jakby krowę wysyłali. Po wymianie kolejnych bzdur ze strony kolesia od dystrybucji, przesłałem mu kalkulację z dwóch innych sklepów, tego samego inwentarzu, żeby sobie porównał te jego rzekomo świetne ceny. Skończyło się na "I understand your concern about shipping. Again, I will let you know if anything changes.". - Na Boga, zaklinam Was, nie kupujcie w TOW! Nie dość, że zwyczajnie kradną to jeszcze kłamią i suma summarum klienta traktują jak kupę. Kilka dni wcześniej wymieniłem parę maili z panią z TFAW i cała dyskusja byłą bardzo przyjemna, a nawet mi poradzono, jak zrobić tak, żeby zamówić więcej, a zapłacić mniej. :wink: Jeśli już jestem przy mailowych ciekawostkach to ostro lobbuję, by MTC wprowadziło przesyłki do naszego pięknego kraju i wydaje mi się, że jestem na dobrej drodze ku temu.

P.S. Właśnie dostałem dwie koszulki z Forbidden Planet. Gdyby nie mus to za cholerę bym tam nie kupił. Cena przesyłki za dwa t-shirty i czapkę, jedyne... 38 funtów. Koperta uwalona w czymś brązowym z jednej strony i czarnym smarem z drugiej, przez kuriera GLS - bezcenne, za resztę zapłacisz kartą VISA.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 29, 2010, 05:52:24 pm wysłana przez FYLYP3G »

Offline yurek1

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #463 dnia: Lipiec 02, 2010, 10:40:40 am »
szczęka mi opadła i gruchotnęła o podłogę. przedwczoraj wieczorem - podkreślam: przedwczoraj - zamówiłem na niemieckim amazonie komiks i właśnie przed chwilą go dostałem. jestem w ciężkim szoku. ależ tempo!  :shock:
Oh no, what a time to get diarrhoea!

Offline grubb

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #464 dnia: Lipiec 22, 2010, 02:26:46 am »
Padlo na forum kilka pozytywnych opinii na temat bookdepository.com. Sklep chwaliliscie miedzy innymi za odpowiednie pakowanie i szybka "dostawe". Zamawialem ostatnio ksiazke w miekkiej oprawie. Do wyboru mialem eBay, amazon i BD. Z eBay zrezygnowalem, bo za duzo zachodu przy negocjacjach ze sprzedajacymi. Z amazon zamawiam tylko wtedy, jesli musze, bo nie podoba mi sie sposob, w jaki pakuja ksiazki / komiksy [lubia wrzucac do zbyt duzych pudelek, nie stosujac zadnego wypelnienia]. A wiec zostalo BD i wlasnie tam zlozylem zamowienie.

Rozczarowalem sie bardzo. Po pierwsze - na etykiecie z moim adresem bledy, wynikajace z uzycia zlego kodowania. Zjadlo litery ze znakami diakrytycznymi, zastepujac je innymi. Dziwne, bo z moim kontem specjalnie skojarzylem dane osobowe nie zawierajace polskich fontow. Widocznie pobrane zostaly dane z PayPal. Mniejsza o to. Tym razem poczta polapala sie, ale rownie dobrze ktos mogl sie wkurzyc i zakopac moja paczke w lesie.

Dostawa trwala niecale dwa tygodnie. Dlugo, jak na wysylke z UK. Widocznie nie mieli ksiazki w magazynie na miejscu i musieli sciagac ja z zaswiatow. Ale to drobiazg.

Najwiekszy problem to pakowanie. Ksiazka w miekkiej oprawie, slabo wydana, a zatem delikata. Pomimo to, zostala wepchnieta w koperte babelkowa. Zero usztywnienia. Na szczescie nic powaznego sie nie stalo, ale egzemplarz wyglada jakby 10 lat przewalal sie w jakims magazynie. Ogromny zawod. Mialem juz ulozony plan zakupowy na BD, ale szczerze mowiac, nie mam ochoty tam wracac.

 

anything