trawa

Autor Wątek: Gdzie kupować komiksy?  (Przeczytany 1065986 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Gustaf

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #465 dnia: Lipiec 22, 2010, 09:19:51 am »
(ciach!)

Rozczarowalem sie bardzo. Po pierwsze - na etykiecie z moim adresem bledy, wynikajace z uzycia zlego kodowania. Zjadlo litery ze znakami diakrytycznymi, zastepujac je innymi. Dziwne, bo z moim kontem specjalnie skojarzylem dane osobowe nie zawierajace polskich fontow. Widocznie pobrane zostaly dane z PayPal. Mniejsza o to. Tym razem poczta polapala sie, ale rownie dobrze ktos mogl sie wkurzyc i zakopac moja paczke w lesie.

Ja (na szczęście?) nie mam polskich znaków w adresie. Nie sądzę jednak, żeby pracownicy Poczty Polskiej byli tak głupi, że brak odpowiednich znaków uniemożliwiłby im prawidłowe dostarczenie przesyłki.
Na pocieszenie powiem ze nie raz już dostawałem przesyłki z większymi pomyłkami niż tylko brak polskich liter czy też jakieś "fistachy" zamiast normalnych znaków.
Widać, że szklanka musi być do połowy pusta :smile: Co prawda się udało, ale przecież mogło się nie udać :smile:
Wszystkim pesymistom przypominam o czymś co nazywa się REKLAMACJA :smile: Nie dostałeś przesyłki - zgłoś to a wyślą Ci drugą!

Cytuj
Dostawa trwala niecale dwa tygodnie. Dlugo, jak na wysylke z UK. Widocznie nie mieli ksiazki w magazynie na miejscu i musieli sciagac ja z zaswiatow. Ale to drobiazg.

Muszę przyznać, że moje ostatnie przesyłki też szły około dwóch tygodni - nie wiem czy wynika to z okresu urlopowego w BD, Poczcie Polskiej czy może Urzędach Celnych. Fakt faktem - szło długo.

Cytuj
Najwiekszy problem to pakowanie. Ksiazka w miekkiej oprawie, slabo wydana, a zatem delikata. Pomimo to, zostala wepchnieta w koperte babelkowa. Zero usztywnienia. Na szczescie nic powaznego sie nie stalo, ale egzemplarz wyglada jakby 10 lat przewalal sie w jakims magazynie. Ogromny zawod. Mialem juz ulozony plan zakupowy na BD, ale szczerze mowiac, nie mam ochoty tam wracac.

I kolejna w połowie pusta szklanka - książka przyszła nieuszkodzona ale opakowana była tak nędznie, że przecież mogła się uszkodzić. Albo ją wilki mogły pożreć po drodze...! Eh! malkontenci.
A jeśli książka wygląda jakby 10 lat walała się po magazynach to może rzeczywiście się gdzieś walała. Może wysyłka trwała tak długo bo musieli ją sprowadzić gdzieś z krańca świata i wysłać do Ciebie. To tłumaczy czas i stan książki. Wierzę, że nie jest to dostatecznie wytłumaczenie jeśli płacić swoje ciężko zarobione pieniądze za produkt nie do końca pozbawiony wad - w tym jednak temacie masz swoje prawa - REKLAMUJ i zobacz co Ci zaproponuje BD.

Pozdrawiam.

Offline freshmaker

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #466 dnia: Lipiec 22, 2010, 04:24:13 pm »
reklamuj - mogą ci zaproponować np jakiś kod zniżkowy. ja tak miałem w amazonie za każdym razem jak coś reklamowałem.
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline grubb

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #467 dnia: Lipiec 24, 2010, 06:28:11 pm »
Idac za Wasza rada, wyslalem maila z reklamacja. Licze chociaz na drobne zadosuczynienie. Odsylanie ksiazki na wlasny koszt byloby nieoplacalne. No, chyba ze zaproponuja calkowite pokrycie wysylki w obie strony, ale takie rzeczy tylko w science fiction.

Gustaf, malkonentem moze i jestem, lecz nie mam w zwyczaju przymykac oka na zle swiadczone uslugi. Lubie wydawac pieniadze to tu, to tam, ale musze miec pewnosc, ze otrzymam towar w odpowiedniej kondycji, ktora po czesci determinuje sposob pakowania. Odkad zakupy w sieci zyskaly na popularnosci, a wiec od jakichs 10 lat, koperta babelkowa stala sie zlotym srodkiem na wszystko. Zabezpieczac powinno sie z nakladem srodkow odwrotnie proporcjonalnym do rodzaju materii, z jakiej sklada sie produkt. Moj towar zostal zapakowany bez pomyslunku. Stad zarzuty. Liczne i uzasadnione.

Aby nie byc goloslownym:

http://img837.imageshack.us/img837/839/pe02.jpg
http://img695.imageshack.us/img695/5734/pe05.jpg
http://img827.imageshack.us/img827/3626/pe04.jpg
http://img713.imageshack.us/img713/4995/erwg.jpg


/EDIT/ Dostalem maila z odpowiedzia. Zaproponowano mi calkowity zwrot kosztow albo wyslanie kolejnego egemplarza. Wybralem to drugie. Pracownik sklepu zaznaczyl, ze nie ma potrzeby odsylania podniszczonej ksiazki, a zatem podwojnie zyskam na reklamacji, jesli druga sztuka dojdzie w stanie nienaruszonym. Zobaczymy. Ostateczny update po odbiorze. Fajnie, ze czasem da sie cos wynegocjowac.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 25, 2010, 08:18:39 pm wysłana przez grubb »

Offline Gustaf

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #468 dnia: Lipiec 26, 2010, 08:06:02 am »
[ciach!]


/EDIT/ Dostalem maila z odpowiedzia. Zaproponowano mi calkowity zwrot kosztow albo wyslanie kolejnego egemplarza. Wybralem to drugie. Pracownik sklepu zaznaczyl, ze nie ma potrzeby odsylania podniszczonej ksiazki, a zatem podwojnie zyskam na reklamacji, jesli druga sztuka dojdzie w stanie nienaruszonym. Zobaczymy. Ostateczny update po odbiorze. Fajnie, ze czasem da sie cos wynegocjowac.

Mówiłem?!
Firma jest na poziomie i jak każda firma na poziomie ma tez wliczone w koszta operacyjne ryzyko i potrzebe reklamacji. Pewnie nawet są ubezpieczeni, więc zwrot kasy/wymiana nie stanowi dla nich żadnego problemu. Zwłaszcza jeśli możesz im podesłać zdjęcia uszkodzonego towaru.
Chociaż pewnie nawet o to nie prosili, bo zalkładaja że nie chciałoby Ci sie kombinować gdyby wszystko było OK...

Offline C.H.U.D.Y.

  • Redakcja KZ
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 231
  • Total likes: 0
  • Angry Comic Book Nerd
    • KZ
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #469 dnia: Lipiec 31, 2010, 04:57:56 pm »
Ktoś z Was kupował w kulturopolis (http://www.kulturopolis.pl/)? Jaką macie opinie na temat tego sklepu?

godai

  • Gość
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #470 dnia: Lipiec 31, 2010, 08:53:52 pm »
Na poziomie, jak na poziomie.

Cena np. Pana Owoca wyższa niż na okładce,. Przyzwyczailiśmy się, że jest raczej odwrotnie.

Offline starcek

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #471 dnia: Lipiec 31, 2010, 09:28:34 pm »
Ktoś z Was kupował w kulturopolis (http://www.kulturopolis.pl/)? Jaką macie opinie na temat tego sklepu?
O matko! Hellboy za 79.99. Uciekac!!!
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

Offline Death

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #472 dnia: Sierpień 05, 2010, 08:06:35 am »
W Krakowie jest pięć - Fankomiks, Waldi, Kameron, KLM i trafika. Z czego Fankomiks to sklep pełną gębą, a pozostałe to księgarnie z komiksami i fantastyką, więc może nie całkiem sklepy komiksowe, ale takie, gdzie komiksy to znaczaca część oferty i gdzie są niemal wszystkie nowości obecne w normalnej dystrybucji.  Oprócz tego siedem Empików i trzy Matrasy.

A na jakich ulicach znajdę te sklepy?
Fankomiks wiem że ul. Grodzka 2
Matras jest na rynku (+ Pawia 5 i Aleja Pokoju 44)
Waldi?
Kameron (ul. Mogilska 19)
KLM?
trafika?
« Ostatnia zmiana: Sierpień 05, 2010, 08:11:43 am wysłana przez Death »

Offline Dembol_

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #473 dnia: Sierpień 05, 2010, 04:28:09 pm »
Trafika to ta na ul. Lea?
No i na rogu Dietla i Starowiślnej jest taka księgarenka, nie wiem czy to nie któraś z powyższych.
Jeszcze możesz zajrzeć do Księgarni Hetmańskiej (praktycznie na przeciwko FanKomiksu).

Offline Raf Fariszta

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #474 dnia: Sierpień 06, 2010, 09:38:46 pm »
.....No i na rogu Dietla i Starowiślnej jest taka księgarenka, nie wiem czy to nie któraś z powyższych....
To właśnie Waldi....
Nocy Matko Dnia

Offline Thiago

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #475 dnia: Wrzesień 05, 2010, 02:25:23 am »
W zeszłym roku było -15% na nowości i -20% na resztę.
Najlepiej na dzień dzisiejszy zamawiać w Multiversum.
Np. combo : Arq 2 + Krzyk ludu = 209,25 zł  (-25% i 0 zł za wysyłkę).
Nie brałem nic w tym sklepie i nie wiem czy jest godny zaufania... Czy nie dostanę zniszczonego towaru. Z Gildią nie miałem problemu nigdy!

fragsel

  • Gość
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #476 dnia: Wrzesień 05, 2010, 07:17:18 am »
Od dwóch lat regularnie tam kupuję. Zawsze byłem bardzo zadowolony ze stanu komiksów. Dopiero co otrzymałem dwie paczki - komiksy w stanie idealnym, a przecież musiały przebyć ocean, żeby dotrzeć do Multiversum a potem do mnie.
Wiem jednak, że są na gildii osoby niezadowolone. Są to jednostki, ale zawsze włączają się w dyskusję o tym sklepie. Decyzja czy kupować należy jednak do Ciebie.

Offline baszczo

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #477 dnia: Wrzesień 05, 2010, 09:32:30 am »
Hej,
Kupuję komiksy od kilku lat, polskie wydania, średnio 5-6 tytułów co dwa miesiące, początkowo w Gildii ale zawsze, w każdym zamówieniu od nich było coś nie tak. Najczęściej lekko zagięte rogi, porysowane okładki, twardy Thorgal z rysą jakby po nożyku na grzbiecie, pomyłka w paczce (stare sin city zamiast nowego). Może to po prostu przypadek, nie wiem jak to wygląda w przypadku innych klientów tego sklepu.
Po pierwszym zamówieniu w MULTIVERSUM zostałem jego stałym klientem, towar przychodzi w stanie idealnym, każdy tytuł tp oddzielnie zapakowany w koszulkę, na może dziesięć zamówień trafił się tylko jeden komiks z zagiętym rogiem (jakaś starsza Armada). Zdarzało się nieraz że przelew robiłem w niedzielę, a komiksy były u mnie już we środę. Trochę przeszkadza brak pełnej polskiej oferty, ale może to się zmieni. 
To takie moje skromne doświadczenia.
Pozdrawiam 
 

Offline graves

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #478 dnia: Wrzesień 05, 2010, 09:40:49 am »
Wybacz, ale "laurka" od świeżo zalogowanego użytkownika, w jego pierwszym poście - nie wyglada obiektywnie i raczej śmieszy jako forma reklamy.  :lol:
Dodatkowo zamiast pozytywnego wizerunku - psuje wizerunek sklepu. Chyba, że takie było właśnie założenie.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline freshmaker

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #479 dnia: Wrzesień 05, 2010, 09:48:57 am »
kupuj na bookdepository, taniej i szybciej
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons