trawa

Autor Wątek: Gdzie kupować komiksy?  (Przeczytany 1066670 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline donTomaszek

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #495 dnia: Wrzesień 03, 2011, 04:16:58 pm »
O!
Bardzo fajnie.
Arcz i Timof dzieki po stukroc!!!
 :biggrin:
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline Mariusz_I

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #496 dnia: Październik 21, 2011, 06:20:26 pm »
Witam.
 
To mój pierwszy post więc witam wszystkich miłośników komiksów. Ze mna jest tak, że zbierałem i czytałem komiksy jako nastolatek w czasach Tytusa, Kajaka i Kokosza oraz Kudłaczka i Bąbelka. Potem zafundowałem sobie przerwę i nagle teraz będąc sporo po 30-tce znowu mnie wzięło :)))). Na szczęście większość dawnej kolekcji ocalała i teraz chcę ją rozbudować.
Mieszkam w małym miasteczku niedaleko Olsztyna. W związku z tym mam pytanko, czy wie ktoś może czy wogóle (a jak to gdzie) można kupić komiksy w Olsztynie poza empikiem i Domem Książki???

Offline krakers

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #497 dnia: Październik 21, 2011, 07:29:21 pm »
Witam.
 
To mój pierwszy post więc witam wszystkich miłośników komiksów. Ze mna jest tak, że zbierałem i czytałem komiksy jako nastolatek w czasach Tytusa, Kajaka i Kokosza oraz Kudłaczka i Bąbelka. Potem zafundowałem sobie przerwę i nagle teraz będąc sporo po 30-tce znowu mnie wzięło :smile: ))). Na szczęście większość dawnej kolekcji ocalała i teraz chcę ją rozbudować.
Mieszkam w małym miasteczku niedaleko Olsztyna. W związku z tym mam pytanko, czy wie ktoś może czy wogóle (a jak to gdzie) można kupić komiksy w Olsztynie poza empikiem i Domem Książki???
A po co chcesz kupować w Empiku i przepłacać za uszkodzone egzemplarze? Ja też mieszkam w mieście gdzie nie można kupić niczego poza komiksami dla młodszych i jakoś sobie radze ,wszak od czego internet.Skoro zajrzałeś na to forum,to pewnie wiesz że gildia ma swój sklep.A ten sklep to pewnie jeden z najlepszych jakie są na internetowej mapie komiksowej.Szczerze polecam ,nie dość że nowości to 25% zniżki to i stan przysłanych komiksów jest bardzo dobry.A jak się trafi jakiś wadliwy to piszesz reklamacje i bez problemu wymienią.Idę o zakład że większość użytkowników tego forum poleci Ci ten sklep.Natomiast nie polecam Merlina i wysyłkowego Empiku.Na temat innych sklepów np Imago,Incal, niech wypowie się ktoś kto tam robi zakupy.W imago zakupy robiłem kilka lat temu więc nie wiem jak ten sklep teraz wywiązuje się z zamówień,a w Incalu nigdy nic nie kupiłem.Witam nawróconego komiksiarza.

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #498 dnia: Październik 21, 2011, 07:51:45 pm »
Skoro zajrzałeś na to forum,to pewnie wiesz że gildia ma swój sklep.A ten sklep to pewnie jeden z najlepszych jakie są na internetowej mapie komiksowej.
Z przyjemnością potwierdzam. :)

No i też witam Mariusza_I.

Offline GiP

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #499 dnia: Październik 22, 2011, 08:09:43 am »
Witam również :D


Jeżeli chodzi o sklepy wysyłkowe, to w sumie osobiście wybrałem sklep gildii. Resztę na temat sklepu rozwinął krakers, pozostaje tylko potwierdzić:).
Jeśli chodzi o zagraniczne komiksy, to polecam Multiversum. Duży wybór, okazjonalne promocje.


Offline kas1

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #500 dnia: Październik 22, 2011, 09:12:12 am »
Zagraniczne bym sobie na razie odpuścił. Tego co u nas wyszło masz do czytania na kilka lat (wychodzi mi prawie 3 tys. pozycji). A przeważnie są to rzeczy w swoich kategoriach przynajmniej solidne. Przejrzyj forumowe notowania top za poszczególne miesiące, czy też zestawienia roczne. Obserwuj allegro i naszą giełdę a jak zauważysz, że połknąłeś bakcyla to rozpocznij negocjacje z rodziną nt. dodatkowych półek i wyodrębnienia specjalnego funduszu w domowym budżecie. Powodzenia! :)
W zasadzie, to trochę zazdroszczę ;)

Offline Mariusz_I

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #501 dnia: Październik 23, 2011, 11:27:11 am »
Dzięki za rady. na to wygląda, że sklepy internetowe są najlepszym rozwiązaniem. No i allegro.
 
Pisząc pytanie łudziłem się trochę, że może jakiś olsztyniak bywa na forum i zna antykwariat lub jakiś sklepik, gdzie używane komiksy można dostać. Ale chyba w Olsztynie nie ma za bardzo komiksowego środowiska. :sad:
 
W zasadzie, to trochę zazdroszczę :wink:

 :biggrin:  W pewnym sensie faktycznie mam dobrze, zwłaszcza, że interesuje mnie głównie komiks polski i europejski a widzę, że tego sporo wyszło. Szkoda tylko, że wiele pozycji jak się już zdążyłem zorientować przeszło mi koło nosa a na rynku wtórnym osiągają wysokie ceny np Cromwell Stone :cry:
 
 

Offline misio141

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #502 dnia: Listopad 18, 2011, 08:49:10 pm »
ma ktoś namiary na folie ochronne na komiksy? z tego co pamiętam na allegro było dwóch dostawców, Lacrimaeluciferi (niezbyt ciekawa opcja) i jakaś druga (lepsze folie). byłbym wdzięczny za pomoc.
Ass, gass and grass - nobody rides for free

Offline krakers

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #503 dnia: Listopad 18, 2011, 11:56:31 pm »
Chwila szukania na allebayu i oto co znalazłem:
1.http://allegro.pl/zabezpiecz-swoje-komiksy-nowa-oferta-i1924579908.html
2.http://allegro.pl/okladki-zaklejane-wkladki-na-komiksy-20-szt-i1894569254.html
3.http://allegro.pl/ultra-pro-koszulki-ochronne-na-komiksy-10szt-i1887900096.html
1 to  lacrimaeLuciferi,2 to była ta alternatywa ,sam u niego kupowałem folie ale jak były pakowane po 100sztuk teraz to jakaś masakra cenowa,3 też nie za ciekawie.Jak widać najkorzystniejsza oferta to 1.Ta nowa oferta jest sporo lepsza niż poprzednie.Fakt pasek kleju w tym samym miejscu niestety,ale folie wymiarami większe i bez problemu można w nie włożyć np Żywe Trupy i zakleić ponieważ zakładka z klejem też jest wieksza.Ja szczerze powiem że innej różnicy poza klejeniem nie zauważyłem miedzy 1 a 2.A kupiłem u  lacrimaeLuciferi bo sprzedawał na MFK i odeszły koszty wysyłki.Poza tym jak chcesz 50 sztuk takich a 50 na A4 w twardej albo na B5 w twardej to pisz maila i pewnie się dogadasz.Ja tak kupiłem koszulki na Usagiego i inne mangi ,wyliczyłem ile mi potrzeba skrobnąłem maila i tyle.Na chwilę obecną u sprzedawcu #2 i #3 nie kupie foli bo to dla mnie nie ekonomiczne.Folia to folia ,ma chronić przed kurzem wilgocią jakimś delikatnym mechanicznym uszkodzeniem i te od  lacrimaeLuciferi takie są.

Offline rtx

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #504 dnia: Grudzień 01, 2011, 05:58:58 pm »
Witam wszystkich na forum :smile:

Temat ten prześledziłem jakiś czas temu, kiedy zacząłem zamawiać komiksy przez internet. Wybór padł na Multiversum. Wszystko było ok, komiksy przychodziły nowe, pancernie zapakowane. Ale od jakiegoś czasu nie można tam zakupić polskich nowości. Dlatego muszę wybrać jakiś inny sklep. Przeglądam temat i widzę, że wiele osób poleca sklep gildii. Jak jest z przychodzącymi komiksami? Są porządnie zapakowane, czy nie są poniszczone. Jak jest z ewentualną reklamacją - ile trzeba czekać na rozpatrzenie i czy można się spodziewać wymiany na nowy egzemplarz (czy wysyłka na własny koszt) czy zwrot pieniędzy. Byłbym wdzięczny za odpowiedzi, bo nie lubię jak komiksy przychodzą zniszczone (przykre doświadczenia z Empikiem) i nie chciałbym tracić czasu przy ewentualnych reklamacjach. A może inne sklepy, np. komiksszop? Może ktoś kupował i napisze jak tam wygląda sytuacja, bo widzę że ceny są dobre.

Offline slay

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #505 dnia: Grudzień 01, 2011, 06:42:26 pm »
Gorąco polecam. Paczki są dobrze pakowane i komiksom nic się nie dzieje   podczas podróży. Sama przesyłka przychodzi jakoś do 3 dni od momentu   zakupienia ich. Przynajmniej jeśli korzystasz z płatności   elektronicznych jak ja. W innych przypadkach nie wiem jak jest.

Offline YohnJossarian

  • Redaktor Gildii Filmu
  • Starszy Mistrz
  • *
  • Wiadomości: 385
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #506 dnia: Grudzień 01, 2011, 06:56:18 pm »
Jeśli tylko mogę, to nowości kupuję na gildii. 25% zniżki, nigdy nie dostałem niczego uszkodzonego, solidne pakowanie, dobry kontakt ze sklepem, ogólnie jestem bardzo zadowolony i polecam.

Offline krakers

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #507 dnia: Grudzień 01, 2011, 07:16:40 pm »
A ja napiszę dla odmiany o tym jak się kupuje w komiks szopie.Otóż ,zamówiłem 4 listopada Jokera bo mieli jak mało który sklep jeszcze.Wybrałem odbiór osobisty bo mi akurat pasował,tym bardziej że w regulaminie mają podane 24h na załatwienie w taki sposób zamówienia.Minął dzień i ..nic.Po dwóch tygodniach (!) dostałem odpowiedź ,że moje zamówienie zostało odrzucone z powodu braku komiksu.Wszystko niby logiczne tyle ,że na stronie sklepu jeszcze przez tydzień,od mojego zamówienia, był dostępny jak widać nie dla wszystkich.To nie pierwsza taka sytuacja z tym sklepem.W zeszłym roku moja dziewczyna zamówiła tam "Sin City" HC i też się okazało że nie mają,mimo że w katalogu było.Skoro od zamówienia do realizacji upływa u nich 2 tyg to reklamacje pewnie z pół roku trwają.Nie polecam tej komiksowej szopki nikomu.

Offline Death

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #508 dnia: Grudzień 04, 2011, 03:29:59 pm »
A ja napiszę dla odmiany o tym jak się kupuje w komiks szopie.Otóż ,zamówiłem 4 listopada Jokera bo mieli jak mało który sklep jeszcze.Wybrałem odbiór osobisty bo mi akurat pasował,tym bardziej że w regulaminie mają podane 24h na załatwienie w taki sposób zamówienia.Minął dzień i ..nic.Po dwóch tygodniach (!) dostałem odpowiedź ,że moje zamówienie zostało odrzucone z powodu braku komiksu.Wszystko niby logiczne tyle ,że na stronie sklepu jeszcze przez tydzień,od mojego zamówienia, był dostępny jak widać nie dla wszystkich.To nie pierwsza taka sytuacja z tym sklepem.W zeszłym roku moja dziewczyna zamówiła tam "Sin City" HC i też się okazało że nie mają,mimo że w katalogu było.Skoro od zamówienia do realizacji upływa u nich 2 tyg to reklamacje pewnie z pół roku trwają.Nie polecam tej komiksowej szopki nikomu.

Bez sensu. W ciągu tych dwóch tygodni, trudno dostępny komiks miał czas aby zniknąć z innych sklepów.

Offline krakers

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #509 dnia: Grudzień 04, 2011, 10:05:38 pm »
Bez sensu. W ciągu tych dwóch tygodni, trudno dostępny komiks miał czas aby zniknąć z innych sklepów.
I zniknął.Gdy komiks szop się ociągał z realizacją ,Joker był jeszcze dostępny np w Imago.Napisałem do nich maila z pytaniem czy faktycznie go mają bo to już zaczynał być białym krukiem.Odpisali że mają.Po kilku dniach zniknął z ich oferty.Na szczęście (dla mnie) udało mi się kupić Jokera na allegro za 61zł ,więc jakiegoś wielkiego żalu do komiks szopu nie mam,ale nic tam już nie kupię tzn nie złożę zamówienia bo niepoważny jest ten sklep.I ciekawostka na koniec tej historii .Zgadnijcie gdzie się odbiera osobiście komiksy z tego sklepu ,bo pod adresem podanym na stronie sklep nie istnieje .W siedzibie IPN-u :smile:

 

anything