trawa

Autor Wątek: Gdzie kupować komiksy?  (Przeczytany 1066238 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline maximumcarnage

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #645 dnia: Grudzień 02, 2013, 07:06:48 pm »

Tak jak Ci napisali, musisz się zarejestrować na http://www.paczkomaty.pl/

Nigdy w życiu. Też niejeden raz wybierałem paczkomat i nigdzie nie trzeba się rejestrować.

Offline gabor2

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 508
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #646 dnia: Grudzień 02, 2013, 07:21:56 pm »

Też byłem zdziwiony, bo bez problemów zawsze brałem wysyłkę do paczkomatu. Do czasu ostatniego zamówienia na literacka.pl. Po zarejestrowaniu na paczkomaty.pl mogłem już wybrać wysyłkę do paczkomatu na literackiej. Wcześniej był niedostępny. Więc pisanie typu "wtf" czy "nigdy w życiu", proszę sobie darować.

Offline adam and arluk

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #647 dnia: Grudzień 02, 2013, 07:31:43 pm »
Potwierdzam
W zeszłym miesiącu pierwszy raz korzystałem z literackiej.pl i musiałem zarejestrować się w paczkomatach by z nich korzystać, w tym miesiącu, przy moim drugim zamówieniu opcja odbioru z paczkomatów była aktywna "z automatu".

Offline misio141

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #648 dnia: Grudzień 02, 2013, 08:42:19 pm »
Też byłem zdziwiony, bo bez problemów zawsze brałem wysyłkę do paczkomatu. Do czasu ostatniego zamówienia na literacka.pl. Po zarejestrowaniu na paczkomaty.pl mogłem już wybrać wysyłkę do paczkomatu na literackiej. Wcześniej był niedostępny. Więc pisanie typu "wtf" czy "nigdy w życiu", proszę sobie darować.
dwie godziny temu zamawiałem coś z dostawą do paczkomatu <chyba na gildii> i nie musialem się nigdzie rejestrować.
Ass, gass and grass - nobody rides for free

Offline Szekak

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #649 dnia: Grudzień 02, 2013, 08:50:30 pm »
Pewnie dlatego, że kupowałeś właśnie na gildii. Właśnie o to chodzi.

Offline adro

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #650 dnia: Grudzień 02, 2013, 09:31:54 pm »
tez mialem ten problem z literacka :sad: Chcialem zamowic pare rzeczy i problem z paczkomatem troszke mnie zniechecil do literackiej
BTW Bonito spisalo sie swietnie i na pewno bede korzystal z ich uslug. Towar zostal szybko i sprawnie dostarczony. Nie bylo zadnych problemow z realizacja zamowienia.
Musze tez pochwalic arosa. Przy drugim zamowieniu aros spisal sie na medal. Nie bylo zadnych klopotow, wzorowa robota.
pzdr 
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline gabor2

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 508
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #651 dnia: Grudzień 03, 2013, 07:28:49 am »
dwie godziny temu zamawiałem coś z dostawą do paczkomatu <chyba na gildii> i nie musialem się nigdzie rejestrować.


Problem nie dotyczy zakupów w sklepie "x", tylko na literacka.pl.
Kup tam w ten sposób i wtedy daj nam znać.

Offline peta18

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #652 dnia: Grudzień 03, 2013, 08:05:06 am »

Problem nie dotyczy zakupów w sklepie "x", tylko na literacka.pl.
Kup tam w ten sposób i wtedy daj nam znać.
Ja tam nie raz kupowalem i nigdy sie nie rejestrowalem na paczkomaty.pl.

ps. sprawdzilem na literackiej, robiac zamowienia bez logowania sie na swoje konto, rzeczywiscie pojawia sie opcja rejestracji na paczkomaty. A moze wystarczy zarejestrowac konto na literackiej i problem znika automatycznie?

ps2. a czy to jest taki duzy problem, zeby sie zarejestrowac, by pozniej zaoszczedzic troche kasy?
« Ostatnia zmiana: Grudzień 03, 2013, 08:15:12 am wysłana przez peta18 »
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline gabor2

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 508
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #653 dnia: Grudzień 03, 2013, 09:36:27 am »
Rejestracja na samej literackiej nic nie pomaga. Rejestracja na paczkomatach to 2 minuty "pracy".

Offline Mefisto76

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #654 dnia: Grudzień 03, 2013, 02:31:15 pm »
Zamówiłem w Literackiej 3 pozycje (dwie z Egmontu, jedną z Centrali) i na następny dzień dostałem wiadomość, ze zamówienie jest gotowe do odbioru. O tyle mnie to zdziwiło, ze na miejscu dowiedziałem się, że oni nic nie trzymają na stanie.

Dzisiaj z kolei kolega dał znać, ze zamówił u nich w niedzielę Strażników, których już nie będą mieli - na allegro tez już kilka aukcji zostało, czy to już najwyższy czas kupić, żeby potem nie żałować? :smile:
I'm wreck, I'm sleaze, I'm ROCK N'ROLL DISEASE!

Offline badday

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #655 dnia: Grudzień 03, 2013, 02:43:49 pm »
Zamówiłem w Literackiej 3 pozycje (dwie z Egmontu, jedną z Centrali) i na następny dzień dostałem wiadomość, ze zamówienie jest gotowe do odbioru. O tyle mnie to zdziwiło, ze na miejscu dowiedziałem się, że oni nic nie trzymają na stanie.

Z tymi mailami "gotowe do odbioru" trzeba uważać. Kiedyś po otrzymaniu takiej informacji poszedłem (na drugi dzień) odebrać paczkę i panowie z pizzerii powiedzieli, że jeszcze nie ma - i że to dość powszechnie się zdarza - więc pomimo maila lepiej też u nich (w pizzerii) potwierdzać telefonicznie czy książki są do odebrania. Nauczony doświadczeniem, tak teraz robię.
Aha, paczka pojawiła się dopiero kolejnego dnia. A na maile (nie mówiąc o telefonie) Literacka.pl pozostała głucha.

Jescze jedno "aha" - pierwsze moje zamówienie, zaznaczam dość duże, kilka ciężkich albumów i komiksów, panowie z pizzerii podali mi ... zwykłej reklamówce, w której książki leżały luzem. Dopiero kolejne miałem do odbioru w paczkach.

Ale ogólnie patrząc na ceny i jakość produktów, a także możliwość odbioru osobistego to warto wg mnie robić u nich zamówienia.

Offline maximumcarnage

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #656 dnia: Grudzień 03, 2013, 02:47:13 pm »


Dzisiaj z kolei kolega dał znać, ze zamówił u nich w niedzielę Strażników, których już nie będą mieli - na allegro tez już kilka aukcji zostało, czy to już najwyższy czas kupić, żeby potem nie żałować? :smile:

Ja tam nie wierzę w wyprzedanie jakiegoś tytułu w miesiąc. Będzie tak samo jak z "Trybunałem sów" i "Długim Halloween". Nie było, a później pojawiły się ogromne ilości w każdej księgarni.

Offline mack3

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #657 dnia: Grudzień 03, 2013, 09:23:57 pm »
Po informacji Aniona w wątku WKKM (o pocięciu Thora przez Hachette) postanowiłem, że po raz pierwszy w życiu kupię komiks w wersji elektronicznej  :cool: . Chcę bowiem kupic nadchodzący WKKM, w multiversum zamówiłem już część 2, a brakujące 2 części z vol 1 (zeszyty: Thor Vol. 2 #8 i Peter Parker Spectacular Spider-Man Vol. 2 #2) chciałem kupić elektronicznie.
I teraz pytanie - nigdy nie kupowałem komiksów elektronicznie - gdzie je najkorzystniej zamówić? Czy w ogóle wymienione przezez mnie tytułu są dostępne?

Offline marceli

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #658 dnia: Grudzień 03, 2013, 09:58:41 pm »
Ja tam nie wierzę w wyprzedanie jakiegoś tytułu w miesiąc. Będzie tak samo jak z "Trybunałem sów" i "Długim Halloween". Nie było, a później pojawiły się ogromne ilości w każdej księgarni.
Ale faktem jest, że Strażnicy ładnie schodzą. Ja bym nie czekał i nie gdybał tylko zamawiał.
Bardzo chętnie wyjaśniłbym Ci to wszystko w cztery oczy frajerze.

Offline maximumcarnage

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #659 dnia: Grudzień 03, 2013, 10:08:52 pm »
Ale faktem jest, że Strażnicy ładnie schodzą. Ja bym nie czekał i nie gdybał tylko zamawiał.

Niestety, teraz nie mam na to kasy. Zainwestowałem w starsze rzeczy. Postanowiłem, że w grudniu uzupełnię sobie kolekcję o parę wartościowych pozycji niedostępnych już w zwykłym obrocie. Poza tym komiks znam doskonale (mam pierwsze wydanie Egmontu), także nie jest to dla mnie towar pierwszej potrzeby. Zapewne jednak kupię sobie nowe wydanie podczas którejś ze styczniowych wyprzedaży.