trawa

Autor Wątek: Gdzie kupować komiksy?  (Przeczytany 1066163 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline slay

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #675 dnia: Grudzień 07, 2013, 10:54:38 am »
Nie wiem co się stało ale na Book Depository polepszył się czas dostawy. Zamawiałem ostatnio dwa komiksy i przyszły po jakiś dwóch tygodniach.

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #676 dnia: Grudzień 09, 2013, 03:22:58 pm »
Czy ktoś z Was "odebrał jakieś sygnały" (np. maile, zamowienia, etc.) z Literackiej po 4 grudnia? Moje zamowienie sie "przytkało" - niby gotowe do wysylki od czwartego, ale jakos nie wysylają i, co wiecej, przestali odpowiadac na maile. Pytam, bo dobry człowiek jestem i nie chce im tak od razu walic po łbie straszliwymi ustawami, tym bardziej, że własciciel jawil mi sie jako czlowiek w porzadku. 

Offline peta18

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #677 dnia: Grudzień 09, 2013, 03:42:11 pm »
Czy ktoś z Was "odebrał jakieś sygnały" (np. maile, zamowienia, etc.) z Literackiej po 4 grudnia? Moje zamowienie sie "przytkało" - niby gotowe do wysylki od czwartego, ale jakos nie wysylają i, co wiecej, przestali odpowiadac na maile. Pytam, bo dobry człowiek jestem i nie chce im tak od razu walic po łbie straszliwymi ustawami, tym bardziej, że własciciel jawil mi sie jako czlowiek w porzadku.
Napisalem w wyprzedazach...
Buk, Hodor i Dziczyzna

Blaskowitz

  • Gość
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #678 dnia: Grudzień 09, 2013, 07:31:07 pm »
Gildia znów ma Strażników, i znów w promocji 25%. Łapta póki ciepłe, komu zabrakło.

EDIT: "Nakład jest wyczerpany, ale mamy jeszcze dwie sztuki w magazynie."
« Ostatnia zmiana: Grudzień 09, 2013, 09:51:29 pm wysłana przez Blaskowitz »

Offline marceli

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #679 dnia: Grudzień 14, 2013, 09:25:01 am »
No to teraz wiem, żeby nie  zamawiać komiksów przed świętami. Zamówiłem komiksy w Arosie i jak zawsze były  zapakowane w pudełka i dodatkowo zabezpieczone w środku to za ostatnią paczkę  daje duuuuży minus. Komiksy były zapakowane w karton i w środku zero zabezpieczeń,  że latały w środku jak monety w skarbonce. Wynikiem tego jest obicie górnego  grzbietu Długiego Halloween i innej ksiązki. Nie wiem teraz czy tego nie  zareklamować czy dać sobie spokój. Obicie niby nie duże, ale trafiło akurat na  mojego dawno oczekiwanego Barmana.
 
Bardzo chętnie wyjaśniłbym Ci to wszystko w cztery oczy frajerze.

Offline Death

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #680 dnia: Grudzień 14, 2013, 11:16:34 am »
Nie wiem teraz czy tego nie  zareklamować czy dać sobie spokój. Obicie niby nie duże, ale trafiło akurat na  mojego dawno oczekiwanego Barmana.
Zrób zdjęcie i napisz do Arosa maila z dołączoną fotką. Absolutnie reklamuj. Im więcej będziemy reklamować, tym bardziej będą się przykładać.

Offline graves

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #681 dnia: Grudzień 14, 2013, 01:14:14 pm »
Zrób zdjęcie i napisz do Arosa maila z dołączoną fotką. Absolutnie reklamuj. Im więcej będziemy reklamować, tym bardziej będą się przykładać.
Ciekawe jak to odróżnić, że komiks uszkodził się w paczce, a nie wypadł z rąk po jej otwarciu :roll:
Tak offtopowa refleksyjka :)
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

ramirez82

  • Gość
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #682 dnia: Grudzień 14, 2013, 01:59:03 pm »
Ciekawe jak to odróżnić, że komiks uszkodził się w paczce, a nie wypadł z rąk po jej otwarciu :roll:
Tak offtopowa refleksyjka :)

To mi przypomina sytuację jak swego czasu kupiłem na allegro Dallas Barr za prawie 200 zł, stan idealny. Gość wysłał mi komiks zapakowany tylko i wyłącznie w szarą kopertę, komiks dotarł do mnie mocno poobijany. Na nic zdały się wszelkie próby zwrotu komiksu, domagania się za te uszkodzenia rekompensaty, bo gościa też naszła taka refleksja, że skąd on może mieć pewność, że komiks uszkodził się w drodze, a nie np. mi podczas wyciągania?

Offline maximumcarnage

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #683 dnia: Grudzień 14, 2013, 02:05:13 pm »
To mi przypomina sytuację jak swego czasu kupiłem na allegro Dallas Barr za prawie 200 zł, stan idealny. Gość wysłał mi komiks zapakowany tylko i wyłącznie w szarą kopertę, komiks dotarł do mnie mocno poobijany. Na nic zdały się wszelkie próby zwrotu komiksu, domagania się za te uszkodzenia rekompensaty, bo gościa też naszła taka refleksja, że skąd on może mieć pewność, że komiks uszkodził się w drodze, a nie np. mi podczas wyciągania?

Dlatego jak Kupujesz za większą kwotę na allegro, to warto ubezpieczyć przesyłkę. Płacisz złotówkę za każde 50 złotych wartości i Masz spokój.

Offline gabor2

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 508
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #684 dnia: Grudzień 14, 2013, 04:12:25 pm »
Dlatego jak Kupujesz za większą kwotę na allegro, to warto ubezpieczyć przesyłkę. Płacisz złotówkę za każde 50 złotych wartości i Masz spokój.


To jak kupię komiks na 200 zł, uszkodzi się róg w transporcie, jakie można dostać odszkodowanie?


Offline maximumcarnage

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #685 dnia: Grudzień 14, 2013, 04:24:25 pm »

To jak kupię komiks na 200 zł, uszkodzi się róg w transporcie, jakie można dostać odszkodowanie?

 "Za utratę, ubytek zawartości lub uszkodzenie Poczta Polska S.A. ponosi   odpowiedzialność do wysokości wartości przesyłki podanej przez nadawcę". Za uszkodzenie nie dostaniesz więc maksymalnej kwoty, jaką poczta musiałaby zapłacić w przypadku zaginięcia przedmiotu, a kwotę odpowiadającą rzeczywistej utracie wartości.

Offline horror

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #686 dnia: Grudzień 14, 2013, 04:55:13 pm »
ale z tego co pamietam to poczta nie ponosi odpowiedzialnosci gdy ksiazka/komiks zostala wyslana zwyklym listem. mialem kiedys taka sytuacje z uszkodzona ksiazka i koperta i chcialem zareklamowac na poczcie od razu i dowiedzialem sie ze nie da rady bo ksiazka zostala wyslana zwykla koperta.

Offline maximumcarnage

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #687 dnia: Grudzień 14, 2013, 05:05:53 pm »
ale z tego co pamietam to poczta nie ponosi odpowiedzialnosci gdy ksiazka/komiks zostala wyslana zwyklym listem. mialem kiedys taka sytuacje z uszkodzona ksiazka i koperta i chcialem zareklamowac na poczcie od razu i dowiedzialem sie ze nie da rady bo ksiazka zostala wyslana zwykla koperta.

Tak, dokładnie. Ja kiedyś przez przypadek kliknąłem jako formę przesyłki na allegro list priorytetowy. Nawet się nad tym nie zastanawiałem. Później zobaczyłem, że to jest priorytet ale nie polecony (czyli nierejestrowany). Komiks oczywiście do mnie nie dotarł i nawet nie mogłem dociec czy to wina poczty czy też sprzedającego.
A te przesyłki z zadeklarowaną wartością z zasady są polecone. Z tego co pamiętam nie można wybrać tej opcji w przypadku przesyłki zwykłej. Zresztą byłoby to niekorzystne dla poczty.

Offline marceli

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #688 dnia: Grudzień 14, 2013, 05:24:30 pm »
Dlatego ja nigdy nic nie wysyłam ani nie zamawiam listami zwykłymi lub piorytetowymi.
Bardzo chętnie wyjaśniłbym Ci to wszystko w cztery oczy frajerze.

Offline maximumcarnage

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #689 dnia: Grudzień 14, 2013, 05:45:19 pm »
Dlatego ja nigdy nic nie wysyłam ani nie zamawiam listami zwykłymi lub piorytetowymi.

Mylisz pojęcia. List priorytetowy przyspiesza czas wysyłki. Chodzi jednak o to aby był to list polecony priorytetowy, a nie zwykły priorytetowy.

 

anything