Autor Wątek: Gdzie kupować komiksy?  (Przeczytany 1066431 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline gabor2

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 508
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #690 dnia: Grudzień 14, 2013, 07:07:17 pm »
"Za utratę, ubytek zawartości lub uszkodzenie Poczta Polska S.A. ponosi   odpowiedzialność do wysokości wartości przesyłki podanej przez nadawcę". Za uszkodzenie nie dostaniesz więc maksymalnej kwoty, jaką poczta musiałaby zapłacić w przypadku zaginięcia przedmiotu, a kwotę odpowiadającą rzeczywistej utracie wartości.


O to właśnie mi chodziło, że za ubity róg czy zagniecenie, to dostaniesz 0, a właśnie od tego zaczęła się dyskusja.

Offline adro

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #691 dnia: Grudzień 14, 2013, 07:53:01 pm »
No ja zamowilem pare rzeczy z tfaw i paczka idzie nieubezpieczona. (koszt zabezpieczonej przesylki byl dwa razy wyzszy). Mam nadzieje, ze przesylka dojdzie i nie dostane po pupie :???:
No risk no fun  :razz: :biggrin:
pzdr
PS ja zawsze wysylam wszystko poleconym. Juz zdarzylo mi sie umoczyc na zwyklej wysylce :sad:
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline maximumcarnage

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #692 dnia: Grudzień 14, 2013, 08:01:42 pm »

O to właśnie mi chodziło, że za ubity róg czy zagniecenie, to dostaniesz 0, a właśnie od tego zaczęła się dyskusja.

Ale teraz to naprawdę głupotę Palnąłeś. Przeczytaj jeszcze raz to co napisałem. W którym momencie jest tam stwierdzenie, że za uszkodzenie nic nie dostaniesz? Logiczne przecież jest, że jeśli przedmiot nie zaginął czy też nie został doszczętnie zniszczony to nikt Ci nie przyzna odszkodowania w pełnej wysokości. Osobiście nie znam takiego świętego Mikołaja, który zapłaci Ci pełną stawkę w przypadku nieznacznego uszkodzenia. Jeśli Ty Znasz to Daj namiary. Wiele osób chętnie skorzysta. Kto by nie chciał mieć komiksu za friko.

Offline marceli

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #693 dnia: Grudzień 14, 2013, 09:47:30 pm »
Mylisz pojęcia. List priorytetowy przyspiesza czas wysyłki. Chodzi jednak o to aby był to list polecony priorytetowy, a nie zwykły priorytetowy.
Nie mylę pojęć. Chodziło mi o to, że wysyłam tylko poleconymi a nie zwykłymi.
Bardzo chętnie wyjaśniłbym Ci to wszystko w cztery oczy frajerze.

Offline maximumcarnage

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #694 dnia: Grudzień 14, 2013, 09:54:27 pm »
Dlatego ja nigdy nic nie wysyłam ani nie zamawiam listami zwykłymi lub piorytetowymi.

Jednak Mylisz. Nie można napisać "zwykły lub priorytetowy" gdyż nie są te same kategorie. Priorytet po prostu pozwala na szybsze dostarczenie paczki. Tak więc "zwykły lub polecony" oraz "ekonomiczny lub priorytetowy". Zrozumiałem, że Wysyłasz tylko listy polecone ale właśnie to sformułowanie "lub priorytetowymi" wywołało zgrzyt, bo przecież list polecony może być priorytetowy (dostarczony w ciągu 1-2 dni) lub ekonomiczny (dostarczony w ciągu 2-3 dni).

Offline marceli

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #695 dnia: Grudzień 14, 2013, 10:19:36 pm »
Dobra nie roztrząsajmy tego dalej skoro obaj wiemy o co chodzi  :smile:
Bardzo chętnie wyjaśniłbym Ci to wszystko w cztery oczy frajerze.

Offline gabor2

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 508
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #696 dnia: Grudzień 15, 2013, 07:05:10 am »
Ale teraz to naprawdę głupotę Palnąłeś. Przeczytaj jeszcze raz to co napisałem. W którym momencie jest tam stwierdzenie, że za uszkodzenie nic nie dostaniesz? Logiczne przecież jest, że jeśli przedmiot nie zaginął czy też nie został doszczętnie zniszczony to nikt Ci nie przyzna odszkodowania w pełnej wysokości. Osobiście nie znam takiego świętego Mikołaja, który zapłaci Ci pełną stawkę w przypadku nieznacznego uszkodzenia. Jeśli Ty Znasz to Daj namiary. Wiele osób chętnie skorzysta. Kto by nie chciał mieć komiksu za friko.


Nie wydaje mi się. Przeczytaj jeszcze raz co napisałem. Nie chodzi o pełną stawkę bo każdy wie że jej nie dostanie, ale chociaż o 1 zł - bo tyle też nie dostaniesz. A z Twoich wypowiedzi wynika, że gdyby Ramirez82 ubezpieczył Dallas Barr, które kupił za 200 zł i dotarło zniszczone, miałby "spokój". Chciałbym się dowiedzieć, na czym ten "spokój" miałby polegać?


Dyskusja zaczęła się gdy Ramirez82 napisał:
Cytuj
[/size]To mi przypomina sytuację jak swego czasu kupiłem na allegro Dallas Barr za prawie 200 zł, stan idealny. Gość wysłał mi komiks zapakowany tylko i wyłącznie w szarą kopertę, komiks dotarł do mnie mocno poobijany. Na nic zdały się wszelkie próby zwrotu komiksu, domagania się za te uszkodzenia rekompensaty, bo gościa też naszła taka refleksja, że skąd on może mieć pewność, że komiks uszkodził się w drodze, a nie np. mi podczas wyciągania?[/size]



Ty na to wtedy:


[/size]
Cytuj
[/size]Dlatego jak Kupujesz za większą kwotę na allegro, to warto ubezpieczyć przesyłkę. Płacisz złotówkę za każde 50 złotych wartości i Masz spokój.[/size]



Offline starcek

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #697 dnia: Grudzień 16, 2013, 11:19:29 am »
No ja zamowilem pare rzeczy z tfaw i paczka idzie nieubezpieczona. (koszt zabezpieczonej przesylki byl dwa razy wyzszy). Mam nadzieje, ze przesylka dojdzie i nie dostane po pupie :???: ??:
Zamawiałem tam 3 razy, szło rzeczywiście niemal 3 tygodnie, ale zawsze dochodziło. Dodatkowy fun - "chrupki" z pianki zabezpieczające w środku przesyłkę. ;-)
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

Offline Mefisto76

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #698 dnia: Grudzień 16, 2013, 01:28:04 pm »
Pewnie nie wszyscy wiedzą, że komiksy mają też w "Media Markt". Zamówiłem tam za pośrednictwem ich strony internetowej 06.12.13 "Strażników". Zostało ono praktycznie od razu anulowane. Widząc o jakimś czasie, że towar nadal jest dostępny ponowiłem zamówienie na ten sam album i otrzymałem POTWIERDZENIE jego realizacji z prośbą o wpłatę, którą dokonałem w dniu 08.12.13. Jakież było na następny dzień moje zdziwienie, kiedy otrzymałem maila o treści "Zamówienie (to drugie) nie zostało zrealizowane". Wykonałem do nich telefon na infolinię i otrzymałem wyjaśnienie, że nastąpiło "zamiana" zamówień - potwierdzone zamówienie zostało anulowane (?), zaś anulowane zamówienie potwierdzone (!) i do niego przypisana została moja płatność. Postanowiłem raz jeszcze skontaktować się z infolinią czy aby na pewno zostanie ono zrealizowane, w której poprosiłem o kontakt do oddziału, który miał wysłać mi zamówiony album. Konsultantka odpowiedziała, że nie jest to konieczne, bo ona potwierdza mi, że otrzymam paczkę w dniu jutrzejszym (11.12.13). W przedmiotowym dniu skontaktowałem się z RAZ JESZCZE z infolinią, zeby potwierdzić, czy po tych wszystkich perturbacjach na pewno otrzymam album, na którego szybkiej dostawie bardzo mi zależało. Od konsultanta otrzymałem zapewnienie, że tak, wraz z numerem listu przewozowego przesyłki kurierskiej UPS. Teraz najlepsze - w UPS otrzymałem jednak informację, że owszem - mają w systemie taki numer przesyłki, ale ... nie została ona jeszcze nadana. Po przekazaniu takiej informacji KOLEJNY RAZ konsultantom uzyskałem zapewnienie, że wysyłka na pewno w tym dniu się odbędzie, a potwierdzi mi to przedstawicielka z oddziału, z którego ma się się ona odbyć.

I WRESZCIE LA GRANDE FINALE:

Po południu otrzymałem telefon od pracownicy Media Markt z informacją, że ... zaszła pomyłka (!), któryś z pracowników przekazał do wysyłki album o innym tytule (!!) i zostało to "odkryte" (!!!) tuż przed wysyłką. Na moje pytanie jakie rozwiązanie proponują po tak długim okresie mojego oczekiwania i wielokrotnych zapewnieniach o tym, że moje zamówienie zostanie na 100% zrealizowane, otrzymałem odpowiedź, że ... pieniądze zostaną mi zwrócone - i to dopiero po najpierw anulowaniu mojego zamówienia, czyli najwcześniej w dniu 16.12.13, gdyż - cytuję - "tak pracuje księgowość".

Jeszcze tego samego dnia stosowne pismo z opisem całej sytuacji wysłałem na ich adres kontaktowy. Nadal cisza.
Wpłaty tez jeszcze nie zwrócili.

Niech Was RĘKA BOSKA BRONI przed zamawianiem w Media Markt!
I'm wreck, I'm sleaze, I'm ROCK N'ROLL DISEASE!

Offline Itachi

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #699 dnia: Grudzień 16, 2013, 06:00:29 pm »
Niezła historia. Jak to mówią Media Markt nie dla idiotów, w ich wypadku nieaktualne :cool:

Offline Death

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #700 dnia: Grudzień 16, 2013, 06:39:16 pm »
To jest tylko część historii. Maciek opowiedział tylko wątek Media Markt. W międzyczasie próbował kupić Strażników w innych miejscach. Taki jeden krakowski wątek jest jeszcze śmieszniejszy.  :lol: 
No Mefisto, opowiadaj.  :smile:

Offline adro

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #701 dnia: Grudzień 16, 2013, 07:29:10 pm »
Starcek troche mnie uspokoiles. :razz:
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline marceli

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #702 dnia: Grudzień 16, 2013, 09:46:18 pm »
Dobre :biggrin:
 To ja poproszę jeszcze ten krakowski wątek.
Bardzo chętnie wyjaśniłbym Ci to wszystko w cztery oczy frajerze.

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #703 dnia: Grudzień 17, 2013, 10:48:08 am »
Zaufajcie mi i NIGDY, absolutnie NIGDY nie dzwońcie na infolinie Media Markt/Saturn.

Jeden przykład- klient zrobił do sklepu 120km, bo na infolinii usłyszał, że na miejscu w sklepie można wydrukować kod instalacyjny do gry, który u niego nie działa...
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline Ty_draniu

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #704 dnia: Grudzień 17, 2013, 02:00:22 pm »
Merlin też w sumie nie lepszy. Ostatni dzwonią do mnie, że część komiksów z zamówienia jest niedostępna, ale reszta, jak zapewnia mnie pracownik Merlina będzie, po czym następnego dnia wycofują zamówienie z realizacji.
Ludzie potrzebują wiary w bogów, choćby dlatego, że tak trudno jest wierzyć w ludzi. Bogowie są niezbędni.

 

anything