trawa

Autor Wątek: Gdzie kupować komiksy?  (Przeczytany 1066230 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline budyn2h

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #765 dnia: Marzec 10, 2014, 08:24:44 am »
Z kolei inne nowości  ALbert i Alina już zniżka jest na 35%, a na Nemo 38%.

Kupuję tam już n-ty raz i chyba nie ma promocji na nowości, bo starsze tytułu też mają promo koło 35%.


Ogólnie sklep jest atrakcyjny cenowo, choć nie pakują tak porządnie jak na Gildii. Co prawda ja zawsze mam duża paczkę i nigdy nic złego się nie stało z zawartością

Offline Szekak

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #766 dnia: Marzec 10, 2014, 11:32:49 am »
Właśnie złożyłem tam zmówienie. Ceny mają strasznie atrakcyjne. Od dzisiaj jest to mój sklep numer 1 i zamierzam już tylko tam kupować komiksy, a w tym roku będzie co kupować, oj będzie.

Offline dudi1212

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #767 dnia: Marzec 10, 2014, 07:34:58 pm »
Jak wygląda pakowanie paczek z Profit24?

Zamówiłem dzisiaj obie części Ligi i oba Supki z DC52, bo wychodziło najtaniej z dostawą do paczkomatu i w sumie po fakcie pomyślałem czy nie dostanę zgniecionej przesyłki do paczkomatu;)
Zapraszam na nowy blog z newsami:)

http://www.geek-nerd-news.pl/

Offline Itachi

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #768 dnia: Marzec 10, 2014, 07:46:58 pm »
Wielokrotnie poruszana kwestia, pakują porządnie, bez obaw;)

Edit. W sumie to chyba złożę podobne zamówienie do twojego, tylko zamiast pierwszego tomu Ligi wezmę komiks Thor: Wikingowie.
« Ostatnia zmiana: Marzec 10, 2014, 07:53:03 pm wysłana przez Itachi »

Offline mack3

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #769 dnia: Marzec 10, 2014, 07:53:35 pm »
Mają chyba ceny mniej więcej takie same jak na literackiej i czytam.pl. (?)
Plus jest taki, że dość szybko jest przesyłka gratis (od 149 zł), minus, że nie można odebrać osobiście (na czytam.pl i literackiej można odebrać za darmo w Poznaniu/ Krakowie - jeślioczywiście jest się z któregoś z tych miast :D )

Offline Death

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #770 dnia: Marzec 10, 2014, 08:01:04 pm »
Ja też zrobiłem dzisiaj zamówienie na profit24. Miałem szczęście, że mi się wczoraj nie chciało kombinować i zostawiłem sobie to na dzisiaj, bo cena Kronik jerozolimskich wynosiła dziś rano 49,20 zł i kupiłem sobie komiksów za 150 (żeby mieć darmową wysyłkę). A teraz patrzę i znowu jest 57,67 zł. Generalnie te zniżki są powoli chore. Kiedyś wydawało się, że Aros i jego -27 % + 5 zł paczkomat to rewelacja, potem była Literacka i jej -31% + 6,50 zł za paczkomat. A teraz jest na Proficie najczęściej 33-37% (zależy od komiksu) i dodatkowo darmowa dostawa do paczkomatu od 150 zł. Muszą mieć mega małą marżę. Czuję się jak sęp nad padliną jak kupuję w tych sklepach.  :biggrin:
Durango jest na Profit24 za -37,66 %. Ostro dają.
Też się martwię o pakowanie, bo żadna zniżka nie wynagrodzi walniętych albumów. Zobaczymy.

Wielokrotnie poruszana kwestia, pakują porządnie, bez obaw;)
Niby wielokrotnie poruszany, ale różnie to bywa. Ostatnie dwa zamówienia z Gildii były dalekie od ok i się obraziłem na nich. Pannę młodą 3 kupię w Empiku, bo mi jeden tomik Gildia źle zabezpieczyła i latał po paczce.  :smile:

Offline dudi1212

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #771 dnia: Marzec 10, 2014, 08:09:07 pm »
Ceny podobne do Literackiej, ale Literacka liczy sobie 7 zł za paczkomat i prowizję za szybki przelew;)

Zanim zaksięgują mi tradycyjny przelew i to wyślą to będzie następny tydzień;)

W Proficie podobno wysyłka w środę i dostawa na czwartek, wiec w miarę szybko.


Zapraszam na nowy blog z newsami:)

http://www.geek-nerd-news.pl/

Offline Itachi

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #772 dnia: Marzec 10, 2014, 08:10:02 pm »
Zawsze można reklamować, ja w gildii zamawiałem dwa razy i złego słowa nie mogę powiedzieć o tym sklepie. Tyle, że gildia może mieć problem, jeśli nadal będą utrzymać 25% zniżkę, inne sklepy i dyskonty zaczynają im mocno odjeżdżać cenowo, ciekawie to wszystko wygląda. Na przełomie kwietnia/maja wychodzi sporo dobrych komiksów, więc będzie z czego wybierać. Dla nas to same korzyści;)

Offline Death

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #773 dnia: Marzec 10, 2014, 08:34:46 pm »
Gildia zawsze miała najlepsze pakowanie, więc spokojnie może na tym jechać + darmowej wysyłce od 200 zł.
Ale jak zamówiłem kiedyś, dość niedawno kilka komiksów w A4 i jeden mały (Panna młoda) i obwiązali raz od niechcenia bąbelkami, to one ani nie chroniły komiksów przed walnięciami, ani nie sprawiły, że ten mały komiks był dociśnięty do reszty. Po prostu sobie latał. Także tego...kiedyś mieli pakowanie, ostatnio się sparzyłem. A jak się sparzę, to się obrażam i idę gdzie indziej. Czasem wracam jak u konkurencji też się sparzę.

Bez kitu, walka o klienta rozgrywać się będzie też na poziomie pakowania, a nie tylko ceny. Bo te 10 zł więcej za pewność, że nawalą ci bąbelków, dadzą duży karton i dojdą komiksiki na 99% nieuszkodzone, to naprawdę dobry interes. Ten kto pomyśli i zacznie dobrze pakować, dużo zyska. Bo co mi po -35% zniżki jak te sklepy pakują tak sobie? Dlatego wtedy wybrałem Gildię i -25%. Ale jak widzę, że nie ma różnicy w pakowaniu, to kupiłem teraz komiksy na Profit24 za 150 zł, a Pannę Młodą kupię w Empiku (bo nigdzie indziej nie ma).
Ja zawsze wyczekuję kuriera i doskakuję do okna jak słyszę samochód (O, już! Nie, jeszcze nie. Teraz już na pewno...nie, jeszcze nie  :wink:  Teraz na pewno. Tak, to kurier). Ja naprawdę lubię komiksy i kosztują mnie masę kasy, więc mam jihad jak przychodzą uszkodzone (szczególnie jak źle zapakowane), albo jak odbieram takie z paczkomatu. Nie będę wiecznie reklamował.

Ciekawe który z tych sklepów pomyśli pierwszy i zacznie naprawdę pancernie pakować... Swoje nerwy + to, ze się będę musiał zajmować reklamowaniem wyceniam na więcej, niż 10 zł. Zobaczymy co pokaże Profit. Bo jeśli chodzi o ceny, to czuję się jakbym ich obrabował. Ich marża musi być "fantastyczna".

Offline dudi1212

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #774 dnia: Marzec 10, 2014, 09:16:02 pm »
Z tym pakowaniem to jest różnie w każdej branży. Możesz zapakować fantastycznie, a firma doręczająca paczkę rozwali.

Pracując w poprzedniej firmie (byłem handlowcem w topowej firmie kurierskiej, która miała opinię bardzo dobrze doręczającej) i miałem klienta, który sprzedaje kawę i akcesoria do niej. Firma ta miała specjalne kartoniki robione na zamówienie pod wymiar ich zawartości. W środku dużo bąbelków, torebek powietrznych, streczu itp. Nawet jedna z firm konkurencyjnych kręciła u nich filmik instruktażowy dla innych, żeby wiedzieli jak IDEALNIE pakować paczki.

No i udało mi się pozyskać tą firmę.

Zgadniecie jak się skończyło? Taaaak... Firma, w której pracowałem rozwalała idealnie zapakowane przesyłki. Głównie rozwalały się na sortowni. Trafia tam dziennie KILKASET tysięcy paczek. Nie ma opcji, żeby czegoś nie rozwalić. Nawet tak idealnie zapakowanego.

Najśmieszniej było jak klient wysłał zgrzewkę mleka dla baristów. Pokazywali mi, że nie da się tego rozwalić upuszczając paczkę z półtorametrowej wysokości. Na sortowni się udało. Z 10 kartonów pękło 8:D Sortownia się zatrzymała na kilkanaście minut, bo po taśmach płynęło mleko;)
Zapraszam na nowy blog z newsami:)

http://www.geek-nerd-news.pl/

Offline mack3

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #775 dnia: Marzec 10, 2014, 09:17:00 pm »
Na przełomie kwietnia/maja wychodzi sporo dobrych komiksów, więc będzie z czego wybierać. Dla nas to same korzyści;)


No, dla mnie okres marzec-maj to masakra dla portfela jeśli chodzi o komiksy (new 52x4, Sandman, pewnie Ptak Czasu, Rork, Catwoman, same dobre WKKM... ewentualnie Nemo, choć na razie raczej się nie skuszę- za drogo jak dla mnie... może coś jeszcze od Egmomntu albo Muchy).
odnośnie niskości marż ...albo te sklepy maja takie nisk, albo narzut marży na "cenę okładkową" był horrendalnie wysoki :wink:
« Ostatnia zmiana: Marzec 10, 2014, 09:45:46 pm wysłana przez mack3 »

Offline Death

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #776 dnia: Marzec 10, 2014, 09:28:20 pm »
Nemo kosztuje w Proficie 25 zł. To rzecz Alana Moore, warto więc kupić (choć jak wiemy Moore obniżył loty i jego nowe komiksy nie są tak dobre jak stare). Znaczy kosztowało, bo zniknęło ze sklepu i z mojego koszyka. Bez sensu trochę, bo specjalnie mam w koszyku, żeby następnym razem kupić, a tu myk - zniknęło. Sami sobie szkodzą.


Z tym pakowaniem to jest różnie w każdej branży. Możesz zapakować fantastycznie, a firma doręczająca paczkę rozwali.
Wiem, bo pracowałem w firmie kurierskiej po 5 godzin dziennie pon-pt jak miałem 19 lat. Dorabiałem nas studiach. Byłem jedyną osobą, która szanowała paczki.
Generalnie jak dobrze zapakujesz to na 99% komiks dojdzie bez uszkodzeń, bo to musi być naprawdę przypadek mocnego walnięcia paczki i bardzo złego obchodzenia się z nią, żeby się uszkodziły komiksy w środku. A jak słabo zapakujesz to wystarczy, że komuś spadnie paczka na ziemię (jak cały czas się zdarza) i po ptakach.

Te Arosy, Literackie i inne właśnie tak pakują, że raz spadnie kurierowi, który ją do paczkomatu zawozi i komiksy walnięte. Małe kartony, komiksy przylegają do pudełka. Generalnie loteria. Nie ma tak zwanej strefy zgniotu.  :wink:
To są naprawdę drogie rzeczy, czyta się to pół godziny i myk 30 zł. Mogliby się postarać.

Offline adro

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #777 dnia: Marzec 10, 2014, 09:37:55 pm »
no tak tylko w proficie nie ma nemo :razz:
btw problem z dyskontami jest taki, ze nie wszystko mozna tam kupic. Czasami lepiej zlozyc wieksze zamowienie gdzies indziej, bo dochodzi darmowy kurier no i koszt paczkomatu odpada. generalnie jak ktos kupuje wiecej, to i tak musi zaplacic swoje :biggrin:
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline Koalar

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #778 dnia: Marzec 10, 2014, 10:08:52 pm »
Te Arosy, Literackie i inne właśnie tak pakują, że raz spadnie kurierowi, który ją do paczkomatu zawozi i komiksy walnięte. Małe kartony, komiksy przylegają do pudełka. Generalnie loteria. Nie ma tak zwanej strefy zgniotu.  :wink:

Jak zamawiałem w Arosie  i Literackiej b. dużo (żeby się załapać na darmową wysyłkę), to pakowali w duże kartony, a w środku były zabezpieczenia w postaci odpowiednio papierów (raczej lepsze) i dużych folii napełnionych powietrzem. A w Proficie wziąłem kilkanaście komiksów A4 i wcisnęli to w taki karton, co się składa z jednego elementu (taki standardowy dla mniejszych przesyłek), to komiksy mocno wystawały i coś tam się pokiereszowało. Może jak bym wziął jeszcze więcej, to by porządnie zapakowali, ale następnym razem nie zaryzykuję i wezmę po prostu mniej.
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

Offline marceli

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #779 dnia: Marzec 10, 2014, 10:22:33 pm »
Ceny rzeczywiście w Proficie niezłe. Jak zbierze mi się zamówienie i wszystko będzie dostępne to wezmę na próbę.
Bardzo chętnie wyjaśniłbym Ci to wszystko w cztery oczy frajerze.

 

anything