trawa

Autor Wątek: Gdzie kupować komiksy?  (Przeczytany 1066745 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline dagobert

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #780 dnia: Marzec 10, 2014, 10:47:47 pm »
@ Odnośnie pakowania w różnych sklepach,


Ja mam podobne nastawienie jak Death i czasem szlag mnie trafia jak za ciężkie pieniądze przychodzą komiksy w stanie dalekim od akceptowalnego (a taki, wbrew pozorom, nie wyznacza u mnie nerwica natręctw;)). Pomijając różne pakowania poszczególnych sklepów, wybitnie wkurzający jest fakt, że sklepy wysyłają komiksy, które ewidentnie są pakowane już uszkodzone do pudła i daleko im do określania jako nowe, bardziej komiksy antykwaryczne, bądź "empikowe". Nie znalazłem jeszcze sklepu, któremu by nie zdarzyłaby się taka wpadka. Np. Incala już skreśliłem (po początkowych ekstra paczkach zaczęły przychodzić potworne wycieruchy i czasem pocięte (sic!)). Gildia też zaliczyła (wcale nie takie rzadkie) wpadki i w samym wpakowaniu i w stanie pakowanych komiksów, podobnie jak Multiversum (stan wkładanych). Fakt, że sklepy określane jako najlepsze (Gildii, Multiversum) pakują do paczek towar już obity/zadrapany/wytarty jest dla mnie lekko dołujący :(.



Offline Death

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #781 dnia: Marzec 10, 2014, 10:51:07 pm »
Np. Incala już skreśliłem...
Tak, tak. Pierwsze miejsce w kategorii "paczka nietknięta, ale w środku komiksy uszkodzone". Oni chyba mają magazyn w stodole, gdzie pełno zwierząt chodzi i się nimi bawi.  :biggrin:

Max: Hugo to jeszcze nic. Cinema Paradiso i Historia kina w Popielawach, to są dopiero filmy o miłości do kina!

Offline marceli

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #782 dnia: Marzec 10, 2014, 10:53:52 pm »
Mnie też ostro wkurza jak przychodzą komiksy obite.
Incala też skreśliłem ze swojej listy sklepów po paru felernych paczkach.
Bardzo chętnie wyjaśniłbym Ci to wszystko w cztery oczy frajerze.

Offline maximumcarnage

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #783 dnia: Marzec 10, 2014, 11:37:39 pm »
Ja natomiast mam bardzo dobre doświadczenia jeśli chodzi o Incal. Zamawiałem kilkanaście paczek (większość ze starszymi komiksami) i przychodziły w stanie idealnym. Pod tym względem podpadła mi ostatnio Gildia. Pakowanie jak zwykle wzorowe ale komiksy wyglądały jakby ktoś nimi jeździł po podłodze. Brudne i porysowane. Co prawda były to komiksy mające już 10 lat ale nawet ze zwykłej przyzwoitości można było dodać, że towar jest w stanie co najwyżej dobrym.
A co do niezawodności, to mam jeden sklep z którego komiksy zawsze dostaję w stanie idealnym. Zero rys, zero uszkodzeń.

Death, ja niestety mam uczulenie na Kolskiego. To nie jest ten rodzaj magii, którego poszukuję w filmach. A "Hugo" zauroczył mnie także z tego względu, że dzięki niemu odkryłem taką postać jak Georges Melies. Zerknij w wolnej chwili na jego filmy. Facet wyprzedził swoją epokę o kilkadziesiąt lat.
No i Sacha Baron Cohen (uwielbiam).
« Ostatnia zmiana: Marzec 10, 2014, 11:41:15 pm wysłana przez maximumcarnage »

Offline Nawimar

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #784 dnia: Marzec 11, 2014, 09:09:01 am »
A tymczasem na Arosie kolejne rabatowe szaleństwo:
 
 http://aros.pl/3-urodziny

Offline Szekak

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #785 dnia: Marzec 11, 2014, 01:00:54 pm »
Nemo kosztuje w Proficie 25 zł. To rzecz Alana Moore, warto więc kupić (choć jak wiemy Moore obniżył loty i jego nowe komiksy nie są tak dobre jak stare). Znaczy kosztowało, bo zniknęło ze sklepu i z mojego koszyka. Bez sensu trochę, bo specjalnie mam w koszyku, żeby następnym razem kupić, a tu myk - zniknęło.
Już jest ponownie, podrożało o 1,50, ale i tak jest taniej niż np. w obecnej promocji w Arosie gdzie jest zniżka na wszystko 33%.

Offline gabor2

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 508
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #786 dnia: Marzec 11, 2014, 01:06:17 pm »
Faktycznie zamieszanie z tymi cenami na Proficie, ja wczoraj zamówiłem u nich za 24,92 zł.

ramirez82

  • Gość
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #787 dnia: Marzec 11, 2014, 01:49:29 pm »
Może Profit działa na zasadzie giełdy? Jak jest większy zbyt na któryś tytuł, to cena idzie w górę, jak mniejszy, to cena spada...

Offline dudi1212

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #788 dnia: Marzec 11, 2014, 02:20:30 pm »
No rzeczywiście szaleństwo z cenami. Wczoraj jak zamawiałem obie Ligi, to jedna była tańsza od drugiej o jakieś 3,50. Dzisiaj obie w tej samej (wyższej) cenie.
Zapraszam na nowy blog z newsami:)

http://www.geek-nerd-news.pl/

Blaskowitz

  • Gość
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #789 dnia: Marzec 11, 2014, 05:27:17 pm »
U mnie jak na razie najlepsze, najbardziej pancerne i niemal niezniszczalne paczki otrzymywałem od atomcomics.pl. Niedawno pojawiły się tam tytuły polskich wydawców, więc pewnie z tej oferty będę korzystał. Ceny nie są specjalnie konkurencyjne w stosunku do innych księgarni, ale przedkładam komfort psychiczny nad oszczędności.  :wink:

Offline misiokles

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #790 dnia: Marzec 11, 2014, 09:29:16 pm »
Z księgarni warto od czasu do czasu zajrzeć na inbook.pl. Nie mają wydzielonej podkategorii komiks, ale trafiają się tam fajne ceny. Ostatnio zgarnąłem (chyba) ostatnią sztukę ARQ #2 za 98 zł.

Offline Nick Jackolson

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #791 dnia: Marzec 12, 2014, 05:39:01 am »
Witam,
śpieszę poinformować, iż przez moje kilku miesięczne namawianie pani z BOK,

www.instocktrades.com wprowadził tańszą wysyłkę międzynarodową.



Offline Piotruposz

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #792 dnia: Marzec 12, 2014, 08:02:26 am »
Witam,
śpieszę poinformować, iż przez moje kilku miesięczne namawianie pani z BOK,

www.instocktrades.com wprowadził tańszą wysyłkę międzynarodową.

A jaki jest ten koszt i jak pakują paczki? :-}

Offline pa3ck

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #793 dnia: Marzec 12, 2014, 10:13:42 am »
A jaki jest ten koszt i jak pakują paczki? :-}


Mnie też to ciekawi, jak długo idą od nich paczki i czy dobrze zabezpieczone.  Koszty przy dwóch komiksach (suma ok 38$) wyszły 18$, a im więcej dodam do koszyka tym większy koszt wysyłki.

I czy końcowa cena ( Grand Total ) jest ostateczna ? Bo na dole małym drukiem jest komentarz:
"Indiana residents add 7% sales tax" ?  Czyli nas to nie dotyczy ?
« Ostatnia zmiana: Marzec 12, 2014, 10:18:20 am wysłana przez pa3ck »

Offline Nick Jackolson

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #794 dnia: Marzec 12, 2014, 03:16:18 pm »
A jaki jest ten koszt i jak pakują paczki? :-}

Mnie też to ciekawi, jak długo idą od nich paczki i czy dobrze zabezpieczone.  Koszty przy dwóch komiksach (suma ok 38$) wyszły 18$, a im więcej dodam do koszyka tym większy koszt wysyłki.

I czy końcowa cena ( Grand Total ) jest ostateczna ? Bo na dole małym drukiem jest komentarz:
"Indiana residents add 7% sales tax" ?  Czyli nas to nie dotyczy ?

Słuchajcie zalogujcie się i sobie zróbcie symulację waszego zamówienia. Nie zostanie zrealizowane bez waszej wpłaty więc nie ma ciśnienia. Jeszcze nie zamawiałem, zmniejszyli koszt wczoraj. I nie przerażajcie mnie... nikt wam nie wyśle komiksów ze stanów za free (chyba, że znajdziecie kupon na international - życzę powodzenia).

Tak jak piszesz suma 38$ koszt 18$

To zobacz coś takiego ja zaznaczam Mice Templar w HC vol 1 (Wagowo to będzie taki Trybunał sów w formacie Strażników) i kosztuje mnie to 17,39 $) + wysyłka o jej!  28$ ! - czyli wiadomo coś jest nie tak... hmmm wychodzi na to, że ta metoda płatności zaczyna się od pewnej kwoty i ma przedział wagowy... bo dodając do tego Uncanny X-Men Omnibus HC Vol 01 New Ptg

Suma wysyłki za 2 komiksy daje mi 28,90 $

Czyli Omnibus wyniósł mnie 0,90$....

Podchodząc inaczej wysyłka wyniosła 14,45 $ za komiks czyli 44zł

Jedziemy dalej: Całkowity koszt komiksów (akurat tych 2) z wysyłką do domu wyniósł: 308 zł

Porównanie dokładnie tego samego zamówienia w PL:

Multiversum : 403 zł 12 gr + wysyłka (10zł, 6zł jak se chceta)
Atomcomics: 393 zł + wysyłka

Podsumowanie:

- róbcie sobie co chcecie ale ja wybieram 100zł w kieszeni.

Jeszcze tak na szybko :)


New X-Men Omnibus HC New Ptg + X-MEN BY CLAREMONT AND LEE OMNIBUS HC VOL 02  = 184,13 $ x aktualny kurs dolara = 560 zł z wysyłką do domu

To samo w Multiversum: 700zł z dostawą do domu

140 zł w kieszeni...
 
« Ostatnia zmiana: Marzec 12, 2014, 04:22:02 pm wysłana przez Nick Jackolson »