trawa

Autor Wątek: Gdzie kupować komiksy?  (Przeczytany 1081216 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #840 dnia: Marzec 15, 2014, 03:11:43 pm »
Możesz napisać coś więcej na ten temat? Co oznacza każdy, możesz podać jakiś przykład?

Itachi tam jest naprawdę spora masa komiksów od starych poprzez nowości. Z tego co wiem to facet sprowadza komiksy choćby ze Stanów. Jak czegoś szukasz konkretnego to najlepiej przedzwonić albo napisać na FB w privie.
 
Ja. Sprzedaje to czlowiek, ktory siedzi w komiksach juz wiele lat. Wszystkie komiksy w stanie idealnym, wszystkie komiksy zapakowane w folie. Ten sklep ma siedzibe w Lodzkim Centrum Komiksu na Piotrkowskiej. Oprocz tego jest jeszcze stoisko na MFK. Zdecydowanym plusem jest to, ze moga dla ciebie znalezc kazdy komiks.

Tak, tak to wiem, bo sam jestem z Łodzi i tam kupuję czasami. Prawdą jest to co piszesz o foliach i to jest super. Facet ma ogromną wiedze to również trzeba mu przyznać i jest słowny. Chodzi mi o nieco inną rzecz. Zaopatruje się u niego w starsze rzeczy z lat 80-90tych. I własnie ich stan nie jest do końca taki idealny/bardzo dobry jak jest opisane na stronach. Z drugiej strony można zrzucić to na fakt, że komiksy te mają już swoje lata i ciężko jest trafić dopieszczony egezmplarz. Raz jednak zakupiłem książkę i choć stan był określony jako idealna to była ona nieco wygnieciona tak jakby już swoję przeżyła. Nie było to na tyle widoczne i denerwujące, aby reklamować i się sprzeczać (nie mogę więc i nie chce zarzucić sprzedawcy złej woli), ale na nówkę sztukę nieśmiganą to nie wyglądało.

Uważam natomiast, że ceny tych tytułów są nieco za drogie. Albumy, które u niego można kupić za minumum 10zł są dostępne na allegro o połowe i więcej taniej. Stąd moje zapytanie czy ktoś zwrócił uwagę na cenę i stan komiksów.
 
Swoją droga to bardzo fajne miejsce, gdzie jest również czytelnia i można zagłębić się w lekturę komiksów.
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline Death

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #841 dnia: Marzec 15, 2014, 05:23:17 pm »
Uważam natomiast, że ceny tych tytułów są nieco za drogie. Albumy, które u niego można kupić za minumum 10zł są dostępne na allegro o połowe i więcej taniej. Stąd moje zapytanie czy ktoś zwrócił uwagę na cenę i stan komiksów.
Ale jak ktoś sobie kupuje u niego w sklepie, to może sobie wymacać towar przed zakupem, no i nie płaci za wysyłkę, jak na Allegro. Jak ktoś mieszka w Łodzi, to ma super.

Offline adro

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #842 dnia: Marzec 16, 2014, 09:41:04 am »
ten profit to jest jakas niezla sciema. raz dany towar jest, za chwile juz go nie ma. dziwny sklep
pzdr

tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

N.N.

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #843 dnia: Marzec 16, 2014, 07:08:58 pm »
szukałem 10 sekund:
http://selkar.pl/durango-1
24,75 zł


Pod wskazanym linkiem widzę kwotę: 33 złote + 15 złotych koszty dostawy.

Offline Itachi

Odp: Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #844 dnia: Marzec 16, 2014, 07:39:31 pm »
Wejdź przez wyszukiwarkę nokaut.pl i sprawdź jeszcze raz;)

N.N.

  • Gość
Odp: Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #845 dnia: Marzec 16, 2014, 07:45:43 pm »
Wejdź przez wyszukiwarkę nokaut.pl i sprawdź jeszcze raz;)
Po co?

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #846 dnia: Marzec 16, 2014, 08:04:27 pm »
Po co?
spróbuj tak....
http://ksiazki.okazje.info.pl/ksiazka/k/durango-psy-zdychaja-zima.html
powinno pomóc.


widać to jeden z tych sklepów, który przez wyszukiwarki ma niższe ceny.
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

Offline Death

Odp: Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #847 dnia: Marzec 16, 2014, 08:57:26 pm »
Po co?
Dla magicznej sztuczki. :)

N.N.

  • Gość
Odp: Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #848 dnia: Marzec 16, 2014, 09:03:47 pm »
Dla magicznej sztuczki. :smile:
A czy ta magiczna sztuczka sprawi, że cena zmieni się z 33 złotych na 27 z ogonkiem i zniknie 15 złotych kosztów przesyłki, czy tylko to pierwsze.
Pytam z czystej ciekawości, bo komiks i tak kupię wq sklepie gildii.
« Ostatnia zmiana: Marzec 16, 2014, 09:54:11 pm wysłana przez N.N. »

Offline Death

Odp: Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #849 dnia: Marzec 16, 2014, 09:12:38 pm »
15 zł?  :shock:  To jest jakaś gorsza sztuczka teraz, bo ta poprzednia zmieniała cenę na bardzo niską i dawała darmową wysyłkę od jakiegoś małego progu.

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #850 dnia: Marzec 16, 2014, 09:40:26 pm »
A czy ta magiczna sztuczka sprawi, że cena zmieni się z 33 złotych na 278 z ogonkiem i zniknie 15 złotych kosztów przesyłki, czy tylko to pierwsze.
Pytam z czystej ciekawości, bo komiks i tak kupię wq sklepie gildii.


szczerze przyznam, że trochę się zgubiłem.... (33.... 278 z ogonkiem..... eee ehm....)


ze swego doświadczenia powiem tylko, że 'na bank' istnieją sklepy internetowe, które pokazują świetne ceny przez wyszukiwarki, ale już szukając bezpośrednio w sklepie robi się dosyć drogawo. Jeśli więc ktoś ma chęć zakupić w takim sklepie więcej artykułów w dobrych cenach, to należy każdą kolejną dodawać do koszyka, wyszukując ją wcześniej w odpowiedniej wyszukiwarce (właśnie sprawdziłem w tym samym sklepie, szukając zupełnie przykładowego "Blueberry 3" - kosztuje on 86zł, natomiast wyszukując w wyszukiwarce i następnie przechodząc do tego sklepu - mamy cenę 64,50 ---> to właśnie jest odpowiedź na pytanie "po co"). Temat jest jeszcze trochę bardziej złożony, ale nie chcę go tu rozdmuchiwać, bo to nie odpowiednie miejsce na takie dywagacje, a poza tym ja również wolę kupować u sprzedawców, którzy posiadają bardziej transparentne reguły (wcale nie reklamuję Gildii, heheh, ale to bardzo dobry przykład!)


aha... nigdy nie analizowałem, co w takich przypadkach dzieje się z kosztami przesyłki.
« Ostatnia zmiana: Marzec 16, 2014, 09:44:49 pm wysłana przez tucoRamirez »
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

Offline Death

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #851 dnia: Marzec 17, 2014, 12:46:13 pm »
Profit24 sam się o to prosi....  :lol:

"Pragniemy podziękować za zakupy zrobione w naszej księgarni internetowej, jednocześnie zwracamy się z uprzejmą prośbą o dokonanie oceny naszej pracy i wystawienie opinii w niezależnym serwisie http://www.ceneo.pl".

Offline Koalar

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #852 dnia: Marzec 18, 2014, 02:02:55 pm »
Jakiś miesiąc temu złożyłem zamówienie na http://imago.com.pl. Nieopatrznie wpłaciłem pieniądze, zanim dostałem info, że komiks jest dostępny (nie wiedziałem, że trzeba czekać na takie info). Komiks miał dostępność 7 dni. Po 2 tygodniach napisałem mejla na imago@imago.com.pl, że chcę się dowiedzieć, czy komiks jest dostępny - jak nie, to poprosiłem o zwrot pieniędzy. Zero odpowiedzi. Po kolejnym tygodniu napisałem, że rezygnuję z zamówienia i proszę o zwrot pieniędzy. Cisza. Po niecałym tygodniu (wczoraj) napisałem tym razem na ksiegarnia@imago.com.pl, że pisałem na tamtego mejla i proszę o zwrot pieniędzy. Dziś zadzwoniłem na numer komórki podany na stronie i nikt nie odebrał. Zadzwoniłem na numer stacjonarny i jakaś pani z antykwariatu powiedziała mi, że tam już tego sklepu z komiksami nie ma.

Tak więc ostrzegam, że coś jest nie tak.
A to Imago to nie jest ten gość, który sprzedawał ostatnio komiksy Egmontu na MFKiG?
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

Offline Death

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #853 dnia: Marzec 18, 2014, 03:10:38 pm »
Znajdź Imago na Allegro i skontaktuj się z nimi. Oni cały czas wystawiają na Allegro książki i komiksy.
Skoro już jesteśmy w temacie, to oczywiście jak zwykle miałem pecha i jak kilka miesięcy temu kupiłem przez Allegro jeden z tomików Lucky Luke`a, to mimo mojej mailowej prośby, aby komiks zapakować w jakiś karton, przyszedł tylko w kopercie i miał walnięte rogi. Normalka. Chyba zredukuję swojego pecha i przed zamówieniem czegoś na All, lub w księgarni internetowej będę pisał maila, że jak nie dojdzie w co najmniej bdb stanie, to zrobię wjazd na chatę z baseballem.
Ps. Tymczasem na Gildii Blankets nadal za 77 zł. :smile:

Offline Koalar

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #854 dnia: Marzec 18, 2014, 09:10:15 pm »
Dzięki za podpowiedź, miałem napisać, ale zarobiony byłem (w tym Arrow). Patrzę na konto - jest zwrot. Nie wiem, czy to efekt mojego posta, czy wczorajszego mejla, bo odpowiedzi żadnej nie dostałem. Tak czy siak sklep internetowy, który w ogóle nie odpowiada na mejle (a to jest dla mnie podstawowa forma kontaktu przy zakupach przez Internet) jest dla mnie niepoważny i bardzo mocno się zastanowię przed kolejnym ewentualnym zakupem w Imago (to było moje pierwsze zamówienie).
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

 

anything