trawa

Autor Wątek: Gdzie kupować komiksy?  (Przeczytany 1066700 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline weiter

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #855 dnia: Marzec 18, 2014, 09:53:38 pm »
Z księgarnią Imago miałem bardzo podobną sytuację.
Złożyłem zamówienie, dostałem meila z potwierdzeniem złożonego zamówienia, wpłaciłem pieniądze i ... dostałem niekompletne zamówienie.
Akurat trafiło na komiks na którym mi najbardziej zależało.
Wkurzyłem się wtedy solidnie. Niby zamówienie potwierdzili, a komiksu nie wysłali.
Pieniądze za brakujący komiks oddali po kilku dniach, dopiero po mojej telefonicznej interwencji.
To było ostatnie zamówienie jakie u nich złożyłem.

Offline raskoks

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #856 dnia: Marzec 20, 2014, 12:25:06 pm »
Hmm ja wczoraj dostałem z BookDepository dwa komiksy - kazdy osobno zapakowany w koperte, bez folii ani zadnej oslony. Do tego ejdna koperta dotarla podarta czesciowo z wystajacym grzbietem komiksu.
Niezbyt to zachecajace.

Offline maximumcarnage

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #857 dnia: Marzec 20, 2014, 12:31:00 pm »

Niezbyt to zachecajace.

Czy ja wiem. Też dostałem w tym tygodniu 2 komiksy z bookdepository. Pakowane oddzielnie, tak jak u Ciebie. Trzeba jednak przyznać, że koperta bardzo masywna i solidna. Komiksy w stanie idealnym. Nic się nie pogięło mimo, że znalazłem je w skrzynce.

Offline Death

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #858 dnia: Marzec 20, 2014, 12:39:08 pm »
Loteria nie jest zachęcająca.

Offline maximumcarnage

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #859 dnia: Marzec 20, 2014, 12:39:51 pm »
Loteria nie jest zachęcająca.

Jak już wcześniej ustalono, wszędzie jest loteria.

Offline Death

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #860 dnia: Marzec 20, 2014, 12:42:45 pm »
Jak już wcześniej ustalono, wszędzie jest loteria.
Na szczęście 23 kwietnia jest Światowy Dzień Książki. W Empiku jest zawsze 3 za 2. Pójdę sobie, wybiorę ładne egzemplarze i zaniosę do kasy. :smile:

Offline maximumcarnage

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #861 dnia: Marzec 20, 2014, 12:44:15 pm »
Na szczęście 23 kwietnia jest Światowy Dzień Książki. W Empiku jest zawsze 3 za 2. Pójdę sobie, wybiorę ładne egzemplarze i zaniosę do kasy. :smile:

Wybór ograniczony, a i cenami okładkowymi sobie odbijają tę gratisową pozycję. Lepiej skorzystać z takiej promocji na empik.com.

Kiedyś chciałem kupić w Empiku "Batman Nawiedzony Rycerz" w ten sposób i był tylko jeden egzemplarz i to, że tak powiem "przeczytany". Podszedłem do kasy, zapytałem jaka jest cena. Podano mi okładkową, więc podziękowałem.
« Ostatnia zmiana: Marzec 20, 2014, 12:48:36 pm wysłana przez maximumcarnage »

Offline radef

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #862 dnia: Marzec 20, 2014, 01:05:41 pm »
Ostrzegam przed bookdepository, ponieważ dzisiaj zwiększyli o 20% cenę prawie wszystkich produktów, nawet części pre-orderów np. Marvela. Z tego powodu czasem cena jest o 10, a nawet 15% wyższa od ceny okładkowej, w większości przypadków już lepiej opłaca się kupować na brytyjskim czy amerykańskim Amazonie. Nie wiem czy to jest jakiś błąd czy celowe działanie, ale jeżeli takie ceny pozostaną to bookdepository zostanie skreślone z listy sklepów, w których kupuje zagraniczne komiksy.
Przykład: http://www.bookdepository.com/Disney-Kingdoms-Seekers-Weird-Brandon-Seifert/9780785154525
Rano: 67,32 zł, Teraz: 84,83 zł.
« Ostatnia zmiana: Marzec 20, 2014, 01:21:23 pm wysłana przez radef »
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline Motyl

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #863 dnia: Marzec 20, 2014, 01:13:23 pm »
Czy ja wiem. Też dostałem w tym tygodniu 2 komiksy z bookdepository. Pakowane oddzielnie, tak jak u Ciebie. Trzeba jednak przyznać, że koperta bardzo masywna i solidna. Komiksy w stanie idealnym. Nic się nie pogięło mimo, że znalazłem je w skrzynce.
Szczęściarze, do mnie bookdepository komiks wysłało, a ten niestety nie dotarł. Ich sposób wysyłki dziwny jest, paczki idą chyba przez Mozambik. Nigdy sie jednak nie trafiło, aby koperta była rozdarta.

Offline Death

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #864 dnia: Marzec 20, 2014, 01:14:00 pm »

Wybór ograniczony, a i cenami okładkowymi sobie odbijają tę gratisową pozycję. Lepiej skorzystać z takiej promocji na empik.com.
Nie, bo to też loteria. Tylko stacjonarny. W zeszłym roku zamówiłem na empik.com Asteriksy i miałem do odbioru takie mega pogniecione, który chyba czytało 5 osób. A niby z magazynu centralnego z Warszawy przychodzą. Tak, wiem nie trzeba przyjąć paczki, mogą oddać i wymienić, ale nie po to jadę specjalnie do ich salonu, żebym musiał za parę dni drugi raz jeździć. Ma być od razu ok.
Żeby nie było tylko płaczu, w zeszłym roku udały mi się trzy zamówienia (na kilkanaście/kilkadziesiąt), kilka komiksów na wiosnę z Gildii bdb, Długie Halloween z Merlina doszło całe i paczka z Literackiej, mimo słabego pakowania tez doszła w bdb stanie.  :smile:  Reszta mniejsza, lub większa lipa, żenada, amatorka, jak nie sklepu to kurierów/poczty.
Kurde, ja chyba w kilkunastu sklepach kupowałem w tamtym roku, bo tu mieli jakiegoś unikalnego Tintina, tam Stulecie 1910, gdzie indziej jakiś komiks z IPNu, który szukałem.
Stulecie 1910 kupowałem trzy razy. W dwóch pierwszych sklepach po długim oczekiwaniu na paczkę/kontakt okazało się, że nie ma i czekałem dłuższy czas na oddanie kasy (w Komikslandii czekałem na przelew zwrotny równe 4 tygodnie). Dopiero w trzecim sklepie się udało. Mam tyle historii ze sklepami internetowymi, że mógłbym grubą książkę napisać. :biggrin: Niektórzy ludzie to są takie aparaty, że masakra.

Offline peta18

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #865 dnia: Marzec 20, 2014, 01:33:48 pm »
Ostrzegam przed bookdepository, ponieważ dzisiaj zwiększyli o 20% cenę prawie wszystkich produktów, nawet części pre-orderów np. Marvela. Z tego powodu czasem cena jest o 10, a nawet 15% wyższa od ceny okładkowej, w większości przypadków już lepiej opłaca się kupować na brytyjskim czy amerykańskim Amazonie. Nie wiem czy to jest jakiś błąd czy celowe działanie, ale jeżeli takie ceny pozostaną to bookdepository zostanie skreślone z listy sklepów, w których kupuje zagraniczne komiksy.
Przykład: http://www.bookdepository.com/Disney-Kingdoms-Seekers-Weird-Brandon-Seifert/9780785154525
Rano: 67,32 zł, Teraz: 84,83 zł.
Fak, rzeczywiscie. Mialem w koszyku dwa komiksy, jeden poszedl w gore o 20 zl, drugi jest chyba ciut tanszy. Przesadzili. Zostaje Amazon zatem.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline pa3ck

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #866 dnia: Marzec 20, 2014, 01:38:04 pm »
Czy ktoś zamawiał coś z USA, i jako forma wysyłki korzystał z " International Surface Air Lift (ISAL) " ? Jest to usługa bez możliwości śledzenia. Wysłali do mnie z instocktrades.com paczkę i zastanawiam się kiedy może do mnie trafić i jaką firmą kurierską.

Offline radef

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #867 dnia: Marzec 20, 2014, 01:42:36 pm »
Prosty przykład:
Amazing Spider-Man: Epic Collection: Cosmic Adventures

Book Depository (US i UK) 25,15 funta
Amazon UK 21,09 funta
Amazon UK marketplace od 17,71 funta (13,69 + 4,02 wysyłka)
Co do kupowania na Amazonie od sprzedawców - kupowałem kilka razy i zawsze paczka była dobrze zapakowana i nic się z komiksem nie stało, już gorzej Book Depository pakowało.
Smaczek na koniec, samo Book Depository oferuje ten komiks na Amazonie za 19,65 licząc z wysyłką.

EDIT: NO NIE! Co to jest?
Wchodzę przez brytyjską bramkę proxy na Book Depository - 21 funtów, przez amerykańskie - 20 funtów, przez czeskie (dodając VAT 15%, a u nas 5%) 24 funty. Co to jest?
« Ostatnia zmiana: Marzec 20, 2014, 02:03:08 pm wysłana przez radef »
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline bosssu

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #868 dnia: Marzec 21, 2014, 07:08:26 am »
Witam. Ciekaw jestem czy Gildia jak wysyła pocztą polską inaczej pakuje paczki bo zawsze zamawiam przez inpost i karton dochodzi nietknięty. Wielokrotnie widziałem jak listonosz wrzuca paczki do worka jak popadnie wychodzi i WRZUCA wór do samochodu- przyjmując 2 punkty pośrednie paczkę wyobijaja jak się da. Najgorsza rzecz to owinąć jeszcze paczkę ciemną folią- dopiero po rozpakowaniu widać co się dzieje z pudełkiem. Inpost jeszcze nigdy mnie nie zawiódł pod tym względem- pełna kulturka

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #869 dnia: Marzec 31, 2014, 09:29:01 pm »
Bez pisania o nazwie sklepu.

Taka sytuacja, że kupujecie komiks w promocji. Nie wydajecie za niego dużo. Po odpakowaniu przesyłki okazuje się, że nie ma żadnych zagnieceń itp, ale jest... pożółkły i to znaczącą. Widać po nim, że przeleżał dość długo w magazynie, aż nabrał żółtej barwy. Przy zakupie nie było o tym żadnej informacji. Czujecie się oszukani/rozczarowani, reklamujecie czy uważacie to za normalne? Czy niska i promocyjna cena towaru ma tu według Was znaczenie?
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

 

anything