Autor Wątek: Gdzie kupować komiksy?  (Przeczytany 1065535 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline peta18

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #870 dnia: Marzec 31, 2014, 09:32:31 pm »
Bez pisania o nazwie sklepu.

Taka sytuacja, że kupujecie komiks w promocji. Nie wydajecie za niego dużo. Po odpakowaniu przesyłki okazuje się, że nie ma żadnych zagnieceń itp, ale jest... pożółkły i to znaczącą. Widać po nim, że przeleżał dość długo w magazynie, aż nabrał żółtej barwy. Przy zakupie nie było o tym żadnej informacji. Czujecie się oszukani/rozczarowani, reklamujecie czy uważacie to za normalne? Czy niska i promocyjna cena towaru ma tu według Was znaczenie?

Jezli nie bylo informacji, ze promocja ze wzgledu na "stan" komiksu to mozna reklamowac. Ja bym raczej nie reklamowal, ale wszystko zalezy od sytuacji. A tak z ciekawosci: chodzi o Godzille?
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline maximumcarnage

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #871 dnia: Marzec 31, 2014, 09:35:38 pm »
Jeśli to niewielka suma to też bym nie reklamował. Szkoda nerwów skoro i tak nie wiadomo czy mają jakieś egzemplarze w lepszym stanie.
Miałem kilka miesięcy temu taką przygodę z komiksami z Siedmiorogu. Nic nie było napisane na stronie, a przyszły z widocznymi oznakami magazynowania.

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #872 dnia: Marzec 31, 2014, 09:45:07 pm »
@Peta - miało nie być nazwy sklepu, ale skoro zapytałeś to tak, chodzi o Godzille. :) Stąd też napisałem, że cena bardzo niska. Prawdopodobnie ostatnia sztuka, bo po moim zakupie dostępna była już tylko na zamówienie.

@Max, no właśnie nie ma raczej innych. Mi generalnie o tyle to nie przeszkadza, że pewnie i tak by zrobił się żółty tak jak w wypadku Masterworksów, które mam. Patrząc jednak na ten komiks i znając podejście komiksiarzy do wyglądu to podejrzewam, że wiele osób by się zagrzało. Aż dziwne, że sklep nie poinformował o takiej sytuacji.

Ogromny plus natomiast za ekspresową wysyłkę. Jestem bardzo miło zaskoczony, bo liczyłem, że poczekam ok 10 dni, a miałem po dwóch.
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline maximumcarnage

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #873 dnia: Marzec 31, 2014, 09:48:51 pm »
Multiversum robi chyba wysyłki kilka razy w tygodniu (w przypadku wybrania tej droższej opcji) oraz w piątki (w przypadku wybrania tej tańszej).

A co do pożółkłych komiksów, to chyba je nieodpowiednio Przetrzymujesz. Myślę, że zbyt duża ekspozycja na słońce jest przyczyną.

Offline peta18

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #874 dnia: Marzec 31, 2014, 09:54:30 pm »
@Peta - miało nie być nazwy sklepu, ale skoro zapytałeś to tak, chodzi o Godzille. :smile: Stąd też napisałem, że cena bardzo niska. Prawdopodobnie ostatnia sztuka, bo po moim zakupie dostępna była już tylko na zamówienie.
No przeciez o sklep nie pytalem ;) Ale dobrze wiedziec, bo sie zastanawiam nad niektorymi tanimi Essentialami od nich. Ale mi akurat pozolkle strony nie beda przeszakdzac.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #875 dnia: Marzec 31, 2014, 10:03:25 pm »
@Max no ja wybrałem tę tańszą, a zapłaty dokonałem w czwartek wieczorem więc liczyłem się z tym, że wyślą dopiero w kolejny piątek. wysłali już w ubiegły piątek za co należą się ogromne pochwały. Zapakowane bardzo solidnie, tak że nie miało prawa się nic zniszczyć. Dodatkowo jeszcze drobny bonus w postaci komiksowej zajawki z Marvela. Ogólnie więc jestem niezmiernie usatysfakcjonowany. Jedyny minus to te pożółkłe strony.
Co do przechowywania to teraz już mam wszystko stojące na regale za szybą więc światło raczej nie dochodzi, ale z drugiej strony mebel stoi w bardzo słonecznym pokoju :) ten jeden egzemplarz Masterworksa mi tak wyjątkowo szybko zrobił się żółty.

@Peta heh, jak widzisz Max od razu wyczaił, gdzie kupowałem, dlatego nie chciałem pisać co to za tytuł. Może to był jednorazowy wypadek, a nie chciałbym niesłusznie zrobić komuś antyreklamy. Ciekawe jest to, że komiks trzymany był w folii, a i tak się stał żółty.
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline maximumcarnage

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #876 dnia: Marzec 31, 2014, 10:08:28 pm »

Co do przechowywania to teraz już mam wszystko stojące na regale za szybą więc światło raczej nie dochodzi, ale z drugiej strony mebel stoi w bardzo słonecznym pokoju :smile: ten jeden egzemplarz Masterworksa mi tak wyjątkowo szybko zrobił się żółty.



Przechowywanie za szybą nic nie da. Co najwyżej uchroni w jakimś stopniu od kurzu. Musisz trzymać komiksy z dala od źródła światła słonecznego.

Peta, Przemyśl dobrze zakup tych essentiali, bo Fragsel Napisał w innym wątku, że seria nie będzie kontynuowana.

Offline peta18

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #877 dnia: Kwiecień 01, 2014, 06:18:00 am »
Peta, Przemyśl dobrze zakup tych essentiali, bo Fragsel Napisał w innym wątku, że seria nie będzie kontynuowana.
Ale Essentiale o ktorych mysle, maja tylko po 2 tomy zbiorcze :) A napewno jeden z nich. Poza tym nie musze czytac chronologicznie wszystkiego.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline pa3ck

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #878 dnia: Kwiecień 02, 2014, 07:44:33 pm »
Otrzymałem zamówione komiksy z instocktrades.com więc podzielę się informacją o przebiegu transakcji u nich.

Zamówiłem 2 komiksy:
Ultimate Spider-Man Vol 10 HC (oversize)
Ultimate Fantastic Four Vol 1 HC (oversize)
Koszty z wysyłką : około 175zł.


Po dwóch dniach od zapłaty (paypal), otrzymałem info, że niestety ale druga pozycja jest niedostępna. Czy mają wysłać bez tego czy coś wybiorę w zamian. Wybrałem UFF Vol 6 HC, był 2$ droższy ale zamienili mi go bez dopłaty. Dopiero po moich trzech mailach z przypomnieniem o tej zamianie i z pytaniami o status przesyłki ( status się nie zmienił od czasu zakupu) i po tygodniu od zakupu w końcu odpisali, że właśnie pakują i wysyłają. I tak też się stało. Wysyłka najtańsza (18$), paczką USPS nieubezpieczoną bez śledzenia. Paczka dotarła dokładnie po 2 tygodniach (poczta polska).Karton dostałem w "worku na ziemniaki". Podobno tak pakują po kontroli celnej. Wszystko ładnie i dobrze zapakowane, komiksy w stanie idealnym. Cła nie było.


Poniżej fotki.



Offline Shinue

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #879 dnia: Kwiecień 02, 2014, 10:29:46 pm »
Zauważyliście, że na Book Depository zniknęły przeceny? :( Mam tam trzy strony wishlisty i co jakiś czas składałem zamówienie. Dodatkowo księgarnia wysyłała mi powiadomienie gdy któraś z obserwowanych przeze mnie pozycji dostała extra zniżkę sięgającą 20-30%. Znacie jakąś alternatywę dla tego sklepu?

Offline Nick Jackolson

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #880 dnia: Kwiecień 03, 2014, 05:45:27 am »
Otrzymałem zamówione komiksy z instocktrades.com więc podzielę się informacją o przebiegu transakcji u nich.

Zamówiłem 2 komiksy:
Ultimate Spider-Man Vol 10 HC (oversize)
Ultimate Fantastic Four Vol 1 HC (oversize)
Koszty z wysyłką : około 175zł.


Po dwóch dniach od zapłaty (paypal), otrzymałem info, że niestety ale druga pozycja jest niedostępna. Czy mają wysłać bez tego czy coś wybiorę w zamian. Wybrałem UFF Vol 6 HC, był 2$ droższy ale zamienili mi go bez dopłaty. Dopiero po moich trzech mailach z przypomnieniem o tej zamianie i z pytaniami o status przesyłki ( status się nie zmienił od czasu zakupu) i po tygodniu od zakupu w końcu odpisali, że właśnie pakują i wysyłają. I tak też się stało. Wysyłka najtańsza (18$), paczką USPS nieubezpieczoną bez śledzenia. Paczka dotarła dokładnie po 2 tygodniach (poczta polska).Karton dostałem w "worku na ziemniaki". Podobno tak pakują po kontroli celnej. Wszystko ładnie i dobrze zapakowane, komiksy w stanie idealnym. Cła nie było.


Poniżej fotki.




Czyli moja ciężka praca się opłaciła. Worki o których mówisz to właśnie M-Bag dzięki czemu jest taniej

Dodam tylko, że jak Lubisz UFF w HC vol2. jest teraz na promocji na multiversum

http://multiversum.pl/p/1039/6953/ultimate-fantastic-four-vol-02-hc-przelicznik-netto-1-50--marvel-comics-tomy-sc-tpb-i-gn-oraz-hc.html
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 03, 2014, 05:49:44 am wysłana przez Nick Jackolson »

Offline burberry

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #881 dnia: Kwiecień 03, 2014, 09:47:10 am »
Powtórzę pytanie z innego wątku, ale tu może szybciej otrzymam odpowiedź. Czy w Trójmieście jest jakiś sklep komiksowy? Albo przynajmniej bardzo dobrze zaopatrzona księgarnia?
Bóg Cię kocha

Offline wilk

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #882 dnia: Kwiecień 03, 2014, 10:39:05 am »
Nie wiem jak jest teraz, bo się nie rozglądam za komiksami na mieście ale jak nie było sklepów internetowych to robiłem zakupy w księgarni przy Świętojańskiej w Gdyni, obok Pizza Hut. Dodatkowo dobrze zaopatrzona była księgarnia Muza na Garncarskiej w Gdańsku. Swego czasu był nawet w Spocie przy kasach SKM taki wręcz kantorek wyspecjalizowany w komiksach ale już od ładnych kilku lat nie działa.

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #883 dnia: Kwiecień 03, 2014, 12:09:08 pm »
Pojawił się nowy (?), kolejny gracz na rynku:
 
www.oazakomiksu.pl
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline maximumcarnage

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #884 dnia: Kwiecień 03, 2014, 12:44:12 pm »
Pojawił się nowy (?), kolejny gracz na rynku:
 
www.oazakomiksu.pl

Na fejsie piszą, że oficjalnie wystartowali we wtorek. Strona niestety na razie niedopracowana. Kłopoty z rejestracją, nie wiem dlaczego nie odnotowuje kodu pocztowego w adresie. Fajnie, że mają wysyłkę do paczkomatów.

 

anything