Autor Wątek: Gdzie kupować komiksy?  (Przeczytany 1066062 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline peta18

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #900 dnia: Kwiecień 04, 2014, 08:44:55 pm »
Wiesz co na profilu fb, prowadzący stronę podał takie info. Są to zawsze informację sprawdzone, ja na tym portalu się nigdy nie zawiodłem więc myślę, że można wierzyć. Jedna klientka dostała taką informację u źródła, czyli na czacie obsługi klienta. Co do linka to:

https://m.facebook.com/SwiatCzytnikow?id=181815861862323&refsrc=https%3A%2F%2Fpl-pl.facebook.com%2FSwiatCzytnikow
Dzieki! A link do wersji mini troche kijowo sie otwiera w kompie, ale spoko :) Ten bedzie lepszy: https://www.facebook.com/SwiatCzytnikow


BTW1: Wchodze na fejsa, a tu sklep.gildia.pl ma nowego wlasciciela - Proszynski Media Sp zoo.


BTW2: Nie wiem co mnie podkusilo zeby wziac kuriera FedEx z profit24.pl, paczka wyslana w czwartek, w piatek cisza, w sledzeniu przesylek wiadomo tylko, ze paczka nadana do danego miasta. Jakbym wzial paczkomat to bym sobie spokojnie dzisiaj odebral. FedEX (dawny opek) nigdy wiecej! Dostarczanie przesylki w nastepny dzien roboczy cos Wam nie wychodzi.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 05, 2014, 11:57:56 am wysłana przez peta18 »
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #901 dnia: Kwiecień 05, 2014, 12:41:54 pm »

BTW2: Nie wiem co mnie podkusilo zeby wziac kuriera FedEx z profit24.pl, paczka wyslana w czwartek, w piatek cisza, w sledzeniu przesylek wiadomo tylko, ze paczka nadana do danego miasta. Jakbym wzial paczkomat to bym sobie spokojnie dzisiaj odebral. FedEX (dawny opek) nigdy wiecej! Dostarczanie przesylki w nastepny dzien roboczy cos Wam nie wychodzi.

Generalnie Paczkomat jest w tej chwili najlepszym rozwiązaniem ze wszystkich dostępnych. Najtaniej, szybko i do tego nie trzeba czekać nu kuriera, tylko odbiera się samemu kiedy się chce.
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline peta18

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #902 dnia: Kwiecień 05, 2014, 12:57:21 pm »

Generalnie Paczkomat jest w tej chwili najlepszym rozwiązaniem ze wszystkich dostępnych. Najtaniej, szybko i do tego nie trzeba czekać nu kuriera, tylko odbiera się samemu kiedy się chce.
Nigdy nie mialem problemu z kurierami, zawsze dostrczali przesylke nastepnego dnia po wyslaniu. Akurat i paczkomat i kurera mialem za darmo, ale sobie pomyslalem, ze niech paczka mi pod drzwi zostanie dostarczona i nie bede musial isc do paczkomatu ...i wyszedlem na tym gorzej.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #903 dnia: Kwiecień 05, 2014, 01:19:46 pm »
Nigdy nie mialem problemu z kurierami, zawsze dostrczali przesylke nastepnego dnia po wyslaniu. Akurat i paczkomat i kurera mialem za darmo, ale sobie pomyslalem, ze niech paczka mi pod drzwi zostanie dostarczona i nie bede musial isc do paczkomatu ...i wyszedlem na tym gorzej.

No tak tylko, że jeśli ktoś pracuje to już jest problem, bo nie zawsze można przewidzieć, gdzie się będzie w momencie dostarczenia paczki, czy w domu czy w pracy. W takim wypadku podanie adresu dostawy jest loterią. W wypadku Paczkomatów tego problemu nie ma. Wracasz z pracy i sobie idziesz na spacerek odebrać przesyłkę  :wink:
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline peta18

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #904 dnia: Kwiecień 05, 2014, 03:30:55 pm »

No tak tylko, że jeśli ktoś pracuje to już jest problem, bo nie zawsze można przewidzieć, gdzie się będzie w momencie dostarczenia paczki, czy w domu czy w pracy. W takim wypadku podanie adresu dostawy jest loterią. W wypadku Paczkomatów tego problemu nie ma. Wracasz z pracy i sobie idziesz na spacerek odebrać przesyłkę  :wink:
Mam telefony d prawie wszystkich kurierow z mojej okolicy, czesto tez sami dzownia o 7 rano albo wysylaja smsa :) Zawsze mozna sie dogadac. A ten Fedex to kiszka jak na razie.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline adro

Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #905 dnia: Kwiecień 09, 2014, 11:41:08 pm »
czy ktos wie, jak wyglada sprawa z kurierem, jesli chodzi o profit.  czy komiksy dochodza w dobrym stanie, czy kurier dostarcza paczki w ludzkich godzinach, czy nie zostawia przesylek nie wiadomo gdzie?

dzieki za odp
pzdr 
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline horror

Odp: Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #906 dnia: Kwiecień 10, 2014, 12:19:26 am »
czy ktos wie, jak wyglada sprawa z kurierem, jesli chodzi o profit.  czy komiksy dochodza w dobrym stanie, czy kurier dostarcza paczki w ludzkich godzinach, czy nie zostawia przesylek nie wiadomo gdzie?

dzieki za odp
pzdr

jeszcze byloby fajnie gdybys podal z jakiego miasta jestes, a najlepiej jeszcze z jakiej czesci miasta - bo pewnie kurier , kurierowi nie rowny nawet w obrebie jednej firmy.


Offline peta18

Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #907 dnia: Kwiecień 10, 2014, 08:31:02 am »
czy ktos wie, jak wyglada sprawa z kurierem, jesli chodzi o profit.  czy komiksy dochodza w dobrym stanie, czy kurier dostarcza paczki w ludzkich godzinach, czy nie zostawia przesylek nie wiadomo gdzie?

dzieki za odp
pzdr

Tak jak pisze horror. Pierwszy raz zamawialem kuiera z profitu i wtopa - komiksy w koncu dotarly, wszystko OK, ale paczka zaginela, a raczej nie zostala wprowadzona w system i niby byla ciagle w wawie a nie w drodze, a w rzeczywistosci byla juz w moim miescie i dopiero po mojej interwencji ja odnaleziono, kurier zadzonil i sie umowil na przekazanie.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline budyn2h

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #908 dnia: Kwiecień 10, 2014, 09:03:01 am »
Co do kuriera z profitu(fedex) to pięć razy od nich zamawiałem paczki i nigdy się nic nie stało. Co prawda pakują tylko w karton, bez folii itp., ale jest w porządku jeszcze mi się nie zdarzyła uszkodzona przesyłka.
Paczki  zamawiam do pracy i kurier zostawia je w sekretariacie przeważnie ok 12-14(Katowice).

Offline peta18

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #909 dnia: Kwiecień 10, 2014, 10:10:11 am »
Co prawda pakują tylko w karton, bez folii itp.,
Ja zawsze mam karton owiniety folia z profita.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline budyn2h

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #910 dnia: Kwiecień 10, 2014, 11:24:07 am »
Ja zawsze mam karton owiniety folia z profita.


Źle się wyraziłem. Sama paczka jest owinięta, ale komiksy/książki w środku już nie.

Offline Itachi

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #911 dnia: Kwiecień 10, 2014, 04:35:15 pm »
Odebrałem dzisiaj zamówione przeze mnie komiksy z Bonito, a mianowicie All-Star Superman i Czarne Akta - oba w świetnym stanie. Nawet jestem zaskoczony, supek wygląda pięknie, a miałem pewne obawy, wiedząc jak kiedyś komiksy wysyłała Mucha :wink:

Offline adro

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #912 dnia: Kwiecień 10, 2014, 07:31:56 pm »
zaniepokoil mnie post Pety. mam nadzieje, ze nie zalicze takiej wtopy. Licze, ze dogadam sie z kurierem, co do godziny dostarczenia  paczki.
ja zlokalizowany jestem w wawie na ochocie :biggrin: [size=78%].[/size]
[/size][size=78%]pzdr  [/size]
 
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline Death

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #913 dnia: Kwiecień 10, 2014, 09:24:46 pm »
W końcu po dłuższej przerwie udało mi się wylosować komiksy w bdb stanie ze sklepu gildii.
Panna Młoda #3 w folijce i bez wad (a nie tak jak ostatnio bez folii, latająca po kartonie i z pogniecioną obwolutą), inne komiksy też w fajnym stanie, nawet te, które mają już 10 lat.
Dodatkowo dużo bąbelków, a nie tak jak ostatnio. Hallelujah. Generalnie jest wporzo.
Od-obraziłem się.

Offline Matt@

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #914 dnia: Kwiecień 14, 2014, 09:41:36 pm »
Mam takie pytanie do osób kupujących komiksy w języku francuskim. Chciałbym kupić intergrala "Wież Bois-Maury". Byłoby to moje pierwsze zamówienie tego typu, zatem jestem zupełnie zielony. Gdzie najlepiej zamówić, ze strony wydawnictwa, z Amazona czy skądinąd? A może któryś warszawski sklep komiksowy ściąga komiksy z Francji na życzenie? Ja w tym temacie nie wiem nic, doinformujcie mnie, proszę, jakie mam opcje.