Autor Wątek: Gdzie kupować komiksy?  (Przeczytany 1066271 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline amsterdream

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #945 dnia: Kwiecień 18, 2014, 07:58:24 pm »
paczka była bardzo przemyślanie zapakowana.

Mógłbyś zdradzić jak to wyglądało? Bo jak ja zamawiałem prawie 8kg komiksów to nawet zwykłej folii nie dali tylko włożyli całość w cieniutki karton i wszystko latało po paczce a komiks w formacie A4 to nawet wystawał poza karton :doubt:

Miesiąc temu mocno narzekałem na profit24 to dzisiaj dla odmiany pochwalę inną księgarnie. Dotarło do mnie moje pierwsze zamówienie z literackiej i muszę powiedzieć, że dawno tak dobrze zapakowanych komiksów nie dostałem. Wszystkie komiksy w tym samym formacie spięte folią, całość wrzucona do dużego pudła wypełnionego bąbelkami żeby nic nie latało:




Pakujący pomyślał nawet o takim detalu jak naprzemienne ułożenie grzbietów:




Wszystkie komiksy w stanie idealnym. W końcu księgarnia która ma dobre ceny i świetnie pakuje. Aż jestem zły na siebie, że miesiąc temu dla 10zł oszczędności zrobiłem zakupy w proficie zamiast w literackiej.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 18, 2014, 08:15:32 pm wysłana przez amsterdream »

Offline Itachi

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #946 dnia: Kwiecień 18, 2014, 09:29:26 pm »
Mógłbyś zdradzić jak to wyglądało? Bo jak ja zamawiałem prawie 8kg komiksów to nawet zwykłej folii nie dali tylko włożyli całość w cieniutki karton i wszystko latało po paczce a komiks w formacie A4 to nawet wystawał poza karton :doubt:

Już doprecyzowuję. Komiksy były ułożone tak, aby nie latały, były ściśle dopasowane do siebie. Karton był tak złożony, że precyzyjnie oblegał komiksy, zaś jego zakończenia wystawały poza rozmiar komiksów. Zakończenia były obite, jednak dzięki odpowiedniemu zapakowaniu środek pozostał w idealnym porządku. Swoją drogą takiego dziwnego kartonu wcześniej nie widziałem, delikatnie mówiąc mutant :wink:
Mogłem zrobić zdjęcia, po otrzymaniu przesyłki, no ale mówi się trudno, po ptokach...

Offline AvengerGT

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #947 dnia: Kwiecień 18, 2014, 09:55:33 pm »
Mogłem zrobić zdjęcia, po otrzymaniu przesyłki, no ale mówi się trudno, po ptokach...
Dość niedawno zrobiłem zdjęcia i umieściłem w tym temacie (17.02.2014, str.50). Średnio to wyszło ale coś tam widać.

Offline Itachi

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #948 dnia: Kwiecień 18, 2014, 09:56:59 pm »
Widać, widać. Miałem prawie identycznie zapakowane.

Offline amsterdream

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #949 dnia: Kwiecień 18, 2014, 10:39:53 pm »
Tego typu opakowania to koszmar. Sprawdzają się gdy zamawia się kilka komiksów w tym samym formacie. Ja wziąłem 15 komiksów w 7-8 różnych formatach i wszystko latało po paczce, do tego pudełko było za małe na komiksy w A4 i najzwyczajniej w świecie wystawały poza jego obręb. Folii jak nie było tak nie ma?

Offline vision2001

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #950 dnia: Kwiecień 18, 2014, 10:47:30 pm »
Dość niedawno zrobiłem zdjęcia i umieściłem w tym temacie (17.02.2014, str.50). Średnio to wyszło ale coś tam widać.

Mniejsze zakupy z gildii są pakowane podobnie. Większe - w karton i obłożone w folię bąbelkową (mam nadzieję, że standard obsługi paczek u nich się nie zmieni po zmianach jakie zaszły po stronie właścicieli tego sklepu)
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline nx87

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #951 dnia: Kwiecień 19, 2014, 08:33:42 am »
Krucjata kupiona w Gildii miała pogięty górny róg, a Krucjata 2 kupiona w Literacka tez ma pogiety róg. Mam pecha z tym komiksem. Jeżeli chodzi o pakowanie w tych dwóch miejscach to polecam. Problem tylko z Krucjata ale ten komiks ciężko zapakować.  8)

Offline peta18

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #952 dnia: Kwiecień 19, 2014, 08:38:21 am »
Krucjata kupiona w Gildii miała pogięty górny róg, a Krucjata 2 kupiona w Literacka tez ma pogiety róg.
Przynajmniej masz tomy pasujace do siebie ;)
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline Death

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #953 dnia: Kwiecień 19, 2014, 10:58:07 am »
Krucjata kupiona w Gildii miała pogięty górny róg, a Krucjata 2 kupiona w Literacka tez ma pogiety róg.
Jeżeli chodzi o pakowanie w tych dwóch miejscach to polecam.
Zestawienie tych dwóch cytatów mocno mi zgrzyta. :smile:

Offline kbk

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #954 dnia: Kwiecień 19, 2014, 09:51:10 pm »
Właśnie odebrałem dwie duże paczki z Arosa i Profit24. Zamówiłem zwykłe książki i komiksy w większych formatach a do tego puzzle i grę planszową - zadanie mieli zatem niełatwe. Aros poradził sobie całkiem-całkiem. Paczka była dosyć cienka, ale za to dłuuga - przedmioty rozłożone na długość, a nie upchane na sobie, a karton wypełniono dużą ilością szarego papieru do pakowania. Choć myślę, że bąbelki spełniałyby swoją rolą lepiej jako wypełniacz i amortyzator i coś tam w paczce lekko się ruszało, gdy nią potrząsnąłem dla próby, to wszystkie przedmioty z tego zam. dotarły do mnie w stanie zadowalającym lub doskonałym.

Jeśli chodzi o profit, to było tak jak już ktoś tutaj napisał o swoim doświadczeniu z nimi. Cała paczka to przycięty idealnie do rozmiaru opakowywanej książki naprawdę cienki karton, bez jakichkolwiek dodatkowych zabezpieczeń owinięty tylko dwiema warstwami czarnej folii do pakowania, takiej jak ta z której zrobione są worki na śmieci. Taka paczka nie jest bezpieczna pod żadnym względem, a jakiekolwiek kolizje z podłożem czy inne uderzenia są odbierane przez książki, bo ani ta folijka, ani ten nieszczęsny kartonik nie stanowią odpowiedniej ochrony. A w moim zamówieniu była m.in. ta http://www.profit24.pl/Zaglada-Zydow-Europejskich,product800197.html trzytomowa cegła w kasecie, ważąca 4,5 kg plus jeden naprawdę duży komiks i jeszcze standardowych rozmiarów książka. Cudem żadnych dużych defektów mechanicznych powstałych w transporcie te otrzymane przeze mnie egz. nie mają, ale podkreślić trzeba że w przypadku profit24 jest to czysta loteria - jak coś się stanie z paczką w drodze - książki na pewno dostaną po dupie. Jedyne, co zachęca do kupowania w tym sklepie to konkurencyjne ceny. Pomijam już fakt, że okładka jednej z książek (zafoliowanej!) jest porysowana i jakby trochę pościerana - to nie powstało w transporcie. Nie będę tego reklamował, bo to za dużo zachodu. A propos - czy gdy oddaję sprzedawcy towar, który reklamuję, to powinien on zwrócić mi koszty odsyłki?
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 19, 2014, 09:59:09 pm wysłana przez kbk »
kbk

Offline Itachi

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #955 dnia: Kwiecień 20, 2014, 09:50:43 am »
A propos - czy gdy oddaję sprzedawcy towar, który reklamuję, to powinien on zwrócić mi koszty odsyłki?

Ja raz zwracałem komiks w Bonito, a mianowicie Długie Halloween. Reklamowałem, na drugi dzień przyjechał kurier z nowym komiksem, ja oddałem poprzedni. Pełny profesjonalizm, w proficie powinno być podobnie.

Offline kbk

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #956 dnia: Kwiecień 21, 2014, 02:22:41 pm »
Ja raz zwracałem komiks w Bonito, a mianowicie Długie Halloween. Reklamowałem, na drugi dzień przyjechał kurier z nowym komiksem, ja oddałem poprzedni. Pełny profesjonalizm, w proficie powinno być podobnie.
Dobrze wiedzieć, dzięki za odp.! Naprawdę spoko firma, jeśli tak robią. Jednak wątpię, żeby każdy sklep tak traktował klienta. Nie twierdzę przy tym, że w proficie tak nie jest. Mam nadzieję, że nigdy nie będę musiał się o tym przekonywać. ;)
kbk

Offline vision2001

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #957 dnia: Kwiecień 21, 2014, 04:51:00 pm »
Dobrze wiedzieć, dzięki za odp.! Naprawdę spoko firma, jeśli tak robią. Jednak wątpię, żeby każdy sklep tak traktował klienta. Nie twierdzę przy tym, że w proficie tak nie jest. Mam nadzieję, że nigdy nie będę musiał się o tym przekonywać. :wink:
Reklamowałem uszkodzone komiksy w aros.pl - bez problemu dokonują wymiany na swój koszt (czyli trzeba odesłać reklamowany komiks). Jednak na dwie przesyłki z trzech musiałem do nich pisać, więc zakupy w arosie sobie odpuszczam na dłuższy czas.
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline misiokles

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #958 dnia: Kwiecień 21, 2014, 05:55:52 pm »
http://www.atomcomics.pl

Dość "pancerne" pakowanie, nigdy nie miałem zastrzeżeń co do przesyłek.

Offline gogiel

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #959 dnia: Kwiecień 21, 2014, 06:19:21 pm »
Atom Comics to wzór sklepu z komiksami. Obsługa pomocna, mają dużą wiedzę i bardzo szybko odpisują na maile. Wolę dopłacić czasami złotówkę na komiksie w stosunku do Multiversum i mieć pewność profesjonalnej obsługi. Jedyny minus to ceny przesyłek. Można odebrać komiksy w Krakowie.