trawa

Autor Wątek: Gdzie kupować komiksy?  (Przeczytany 1065713 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kbk

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #975 dnia: Kwiecień 27, 2014, 08:04:35 am »
Wpieniajacej ciekawostki z thebookdepository.com ciag dalszy:

 Swamp Thing: Raise Them Bones Volume 1 (Paperback)
 
polskie IP - cena: 51.62
 szwedzkie IP - cena: 43.53
 amerykanskie IP cena: 37.49!!!
Dla mnie jest to skandaliczne! Czy można dokonać zakupu z amerykańskiego IP? Jest jakiś sposób na to?
kbk

Offline peta18

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #976 dnia: Kwiecień 27, 2014, 10:29:53 am »
Dla mnie jest to skandaliczne! Czy można dokonać zakupu z amerykańskiego IP? Jest jakiś sposób na to?
Jasne ze mozna, np.: http://www.vpnbook.com/freevpn.
Pamietac trzeba jedynie, ze logujac sie jako USA, ceny pokazuja sie bez vatu, vat ostatecznie zostanie doliczony na koncu (np. placac poprzez Paypal), ale to i tak b. malo wyjdzie finalnie.

I nie wszystkie komiksy sa duzo tansze, ale na pewno Marvel, DC, Image, Dark Horse. Ksiazki, ktore sprawdzalem tez maja troche nizsze ceny. Ale np. A User's Guide to Neglectful Parenting jest tanszy dla Holendrow niz dla Amerykanow, Polakow, Szwedow :) i pewnie inne komiksy Delisle'a tez.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 27, 2014, 04:43:46 pm wysłana przez peta18 »
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline vision2001

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #977 dnia: Kwiecień 27, 2014, 04:31:27 pm »
Jasne ze mozna, np.: http://www.vpnbook.com/freevpn.
Pamietac trzeba jedynie, ze logujac sie jako USA, ceny pokazuja sie bez vatu, vat ostatecznie zostanie doliczony na koncu (np. placac poprzez Paypal), ale to i tak b. malo wyjdzie finalnie.
Dziękować Dobry Człowieku.
Szukałem różnych sposobów na zmianę IP, ale te "działające" zawsze wymuszały jakąś dotację czy wykup a grube pieniądze.
Rzeczywiście na IP amerykańskim ceny komiksów ostro lecą w dół. Niedługo pewnie sobie coś od nich zamówię, bo mam kilka niedokończonych serii lub kupowanych TPB/HC w sytuacjach, gdy była promocja na jakieś tytuły i brakuje mi czegoś pomiędzy (takie coś mam z regularną serią Spider-Man, która nastąpiła po rzeczach pisanych przez Straczynskiego).
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline peta18

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #978 dnia: Kwiecień 27, 2014, 04:52:45 pm »
Dziękować Dobry Człowieku.
a prosze bardzo. jest jeszcze kilka innych opcji, wystarczy wpisac "free vpn" w googla i cos sie znajdzie. Pozniej tylko ustawic sobie polaczenie w opcjach karty sieciowej i juz :)

Ktos, gdzies pisal o "Rising Stars Compendium" i wychodzilo ok. 160 zl kupowane w sklepie w USA + wysylka do Polski. Poprzez VPN z USA na thebookdepository wychodzi ok. 150 zl + przesylka za darmo. Najlepiej jest przelaczyc na PLN, a finalnie kupic w SGD. Suma w SGD + VAT wyjdzie mniej wiecej taka sama jak w PLNach bez Vatu.

A i jeszcze jedna rzecz: jak wybierzemy opcje platnosci karta poprze thebookdepository to w podliczeniu wyjdzie suma bez Vatu, bo domyslnie nam ustawi USA w adresie. Nie wiem czy jak sie wpisze wlasciwy adres Polski i wklepie dane kart kredytowej, to czy finalnie nie wyjdzie kwota PLN + VAT. Jakby ktos tak kupowal to dajcie prosze znac, jak wyszlo.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline vision2001

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #979 dnia: Kwiecień 27, 2014, 06:04:36 pm »
Najlepiej jest przelaczyc na PLN, a finalnie kupic w SGD. Suma w SGD + VAT wyjdzie mniej wiecej taka sama jak w PLNach bez Vatu.
Kombinatoryka, ale rzeczywiście przynosząca efekty. Pobawiłem się w ten sposób z jednym z tytułów i wyszło, że euro, dolar i złotówki są rzeczywiście mniej opłacalne niż korona szwedzka czy dolar singapurski. Czyli jest tak jak piszesz. Nice! :)
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline graves

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #980 dnia: Kwiecień 27, 2014, 06:12:06 pm »
Ciekawe.
Logiczne się wydaje, że zmiana ceny w stosunku do miejsca geograficznego IP - może być związane z doliczonymi kosztami transportu. Ciekawe, czy po zamówieniu z amerykańskiego IP do Polski - suma sumarum nie wyrówna się to i nie wyjdzie tak jak zamówienie z polskiego IP.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline peta18

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #981 dnia: Kwiecień 27, 2014, 07:43:19 pm »
Ciekawe.
Logiczne się wydaje, że zmiana ceny w stosunku do miejsca geograficznego IP - może być związane z doliczonymi kosztami transportu. Ciekawe, czy po zamówieniu z amerykańskiego IP do Polski - suma sumarum nie wyrówna się to i nie wyjdzie tak jak zamówienie z polskiego IP.
Mozliwe. Ale wydawaloby sie, ze wysylka z Anglii do Polski jest tansza niz z Anglii do USA.

Zamowienie z amerykanskiego IP jest tansze i nic sie nie wyrownuje do wersji z polskim IP. Oplacilem tak dwa zamowienia dzisiaj i czekam juz tylko na wysylke, no chyba ze mi je anuluja. Tyle, ze nie maja podstawy aby to uczynic, mam prawo bedac np. w USA zamowiec sobie, albo komus z rodziny jakies komiksy z wysylka do Polski :)
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 28, 2014, 07:47:13 am wysłana przez peta18 »
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline Shinue

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #982 dnia: Kwiecień 27, 2014, 10:45:00 pm »
Sprawdziłem i rzeczywiście chcieli nas zrobić w bambuko, ale Polak potrafi ;)
Dzięki za info, bo bardzo lubiłem robić zakupy na Bookdepository.

Offline Koalar

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #983 dnia: Kwiecień 29, 2014, 09:24:08 pm »
Weltbild z odbiorem własnym w księgarni PWN OK, komiksy tylko w składanych pudełkach, ale przyszły bez szwanku. Paczki miały być na inne nazwisko, bo ktoś mi je miał odebrać, ale przyszły na moje (jednak z odbiorem przez tą osobę problemu nie było).
Jedyne ale jest takie, że dostałem jakiś felerny egzemplarz 13. Koziorożca, na okładce tylko tytuł, rysunek się widać nie wydrukował. Ale zostawię sobie jako białego kruka i opylę za kilkanaście lat za grubą pęgę.
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

Offline Ystad

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 509
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Jastrzębski
    • Biceps Zin (ATY)
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #984 dnia: Kwiecień 29, 2014, 09:26:49 pm »
Jedyne ale jest takie, że dostałem jakiś felerny egzemplarz 13. Koziorożca, na okładce tylko tytuł, rysunek się widać nie wydrukował. Ale zostawię sobie jako białego kruka i opylę za kilkanaście lat za grubą pęgę.
ha
ha
ha
http://www.sklep.gildia.pl/komiksy/243091-koziorozec-13
världen, du kan kyssa mitt arsle

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy Tobą a mną jest fakt, że ja mam odwagę powtórzyć Ci prosto w oczy każde słowo które napisałem do Ciebie na forum....

Offline bosssu

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #985 dnia: Kwiecień 29, 2014, 10:17:29 pm »

Jedyne ale jest takie, że dostałem jakiś felerny egzemplarz 13. Koziorożca, na okładce tylko tytuł, rysunek się widać nie wydrukował. Ale zostawię sobie jako białego kruka i opylę za kilkanaście lat za grubą pęgę.
Biała okładka- "biały kruk", czarna- "czarny kozioł" (koziorożec)

Offline pioma10

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #986 dnia: Kwiecień 30, 2014, 06:55:06 am »
Jedyne ale jest takie, że dostałem jakiś felerny egzemplarz 13. Koziorożca, na okładce tylko tytuł, rysunek się widać nie wydrukował. Ale zostawię sobie jako białego kruka i opylę za kilkanaście lat za grubą pęgę.

Wydawca dał taką okładkę, aby każdy z czytelników mógł sobie na niej coś narysować i mieć unikalny egzemplarz.

Offline weiter

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #987 dnia: Kwiecień 30, 2014, 09:27:58 am »
Wydawca dał taką okładkę, aby każdy z czytelników mógł sobie na niej coś narysować i mieć unikalny egzemplarz.
Ja poczekam, aż Andreas przyjedzie na jakiś festiwal do Polski.
Wtedy poproszę go o rysunek na okładce tego komiksu.
To dopiero będzie unikat.

Offline vision2001

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #988 dnia: Kwiecień 30, 2014, 09:33:20 am »
Ja poczekam, aż Andreas przyjedzie na jakiś festiwal do Polski.
Wtedy poproszę go o rysunek na okładce tego komiksu.
To dopiero będzie unikat.
A on nie będzie miał odpowiednich narzędzi do rysunku na laminowanej okładce :wink:
Ogólnie pomysł bardzo dobry. Pamiętam jak poprosiłem kiedyś Skutnika na dorysowanie kadru na końcu pierwszej części Rewolucji. :smile: Lekkie zdziwko z jego strony było, ale długo nie musiałem namawiać :wink:
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 30, 2014, 09:39:53 am wysłana przez vision2001 »
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline Ystad

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 509
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Jastrzębski
    • Biceps Zin (ATY)
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #989 dnia: Kwiecień 30, 2014, 09:38:30 am »
Pamiętam jak poprosiłem kiedyś Szkutnika na dorysowanie kadru na końcu pierwszej części Rewolucji. :) Lekkie zdziwko z jego strony było, ale długo nie musiałem namawiać ;)

Skutnika ;) bez Z.
Ja w pierwszym Blakim pod obwolutą (okładki sa białe) mam narysowaną "alternatywną" okładkę.
världen, du kan kyssa mitt arsle

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy Tobą a mną jest fakt, że ja mam odwagę powtórzyć Ci prosto w oczy każde słowo które napisałem do Ciebie na forum....