trawa

Autor Wątek: Gdzie kupować komiksy?  (Przeczytany 1065840 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline vision2001

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #990 dnia: Kwiecień 30, 2014, 09:39:41 am »
Skutnika :wink: bez Z.
Ja w pierwszym Blakim pod obwolutą (okładki sa białe) mam narysowaną "alternatywną" okładkę.
Już poprawiam. Jakoś ta literka się mnie tam sama pojawiła... :/
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline Itachi

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #991 dnia: Kwiecień 30, 2014, 05:11:09 pm »
Kolejne zamówienie z profitu24 i ponownie nie mam żadnych zastrzeżeń, komiksy dotarły w stanie bardzo dobrym.

Offline adro

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #992 dnia: Kwiecień 30, 2014, 09:32:24 pm »
cos w proficie spadly procenty na nowosci :razz:
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline burberry

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #993 dnia: Maj 05, 2014, 12:46:29 pm »
Zakupy z profitu dostałem tuż przed majówką - 5 Koziorożców, Żywe Trupy 19 i dwie książki. Przesyłka była zapakowana w karton, jednak był on "składany", niewypełniony amortyzatorami (brak folii bąbelkowej), a karton, żeby się nie rozleciał, był oklejony taśmą... na szczęście przesyłka doszła bez większych uszkodzeń (poza lekkimi zagięciami okładek z 2 tomach Koziorożca, ale nie wiem, czy to kwestia przesyłki czy może magazynowania). Mogłoby być jednak lepiej.
Bóg Cię kocha

Offline FloreK9

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #994 dnia: Maj 06, 2014, 08:20:21 am »
Nie wiem czy zauważyliście, ale ceny w Proficie zmieniają się praktycznie codziennie... przedwczoraj czwarty tom Sandmana 59zł, wczoraj ponad 70zł, dzisiaj 50zł, drugi tom Wartowników 10zł taniej względem wczoraj. Warto zaglądać dzień w dzień. ;) Skusiłem się po raz pierwszy na zakupy w tej księgarni, mam nadzieję, że paczka dojdzie w całości dobrze zabezpieczona bo jedynie na tym polu mogą z Gildią przegrać. Cenowo... rozbili konkurencję. Teraz czekam na dwa tomy Sandmana, Action Comics vol.3, pierwszy tom Ligi i drugi Wartowników za jedyne 241zł, wychodzi średni rabat 38% względem okładkowych. :)

Offline bosssu

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #995 dnia: Maj 06, 2014, 10:16:31 am »
Aż sprawdziłem ten profit i totalne zaskoczenie
1. Plansze Europy Blueberry część 3- 56,16zł (99,99zł) 44% rabatu
2. Kajtek i Koko w kosmosie- 56,16zł (99,99zł) 44% rabatu
 
 

Offline piotrassss

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #996 dnia: Maj 06, 2014, 11:35:18 am »
Hehe, jeszcze dwa lata temu takie promocje były nierealne (no z wyjątkiem jednej sytuacji, kiedy Egmont wietrzył magazyny).
No i jeszcze coś jednak muszą zarabiać. Widać ile kasy z ceny okładkowej idzie na pośredników. Widać, że komiksy w Polsce mogą być
tańsze.

Cenowo zniszczyli wszystkich, gdyby jeszcze do tego sami z siebie pakowali w bąbelki (bez przypominania im w uwagach do zamówienia),
to praktycznie nie mieliby sobie równych. Wojnę o klienta przy takich rabatach wygra ten, kto będzie najlepiej pakował (nawet jeżeli jego rabat będzie o 4-5% mniejszy).

Offline budyn2h

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #997 dnia: Maj 06, 2014, 11:53:34 am »
Wczoraj zamawiałem pakiet nowości od Timofa i Gillese McCabe i rabat na wszystkie pozycje był 25% tyle co w gildii, więc zamówiłem w Gildii.
Dziś patrzę na proficie wszystkie pozycje 30-40% ceny okładkowej.

Ostatni raz się śpieszyłem.

Offline piotrassss

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #998 dnia: Maj 06, 2014, 12:01:32 pm »
Ceny mogą być ustalane automatycznie przez jakiś skrypt, który bierze pod uwagę
np: ilość sprzedanych sztuk z poprzednich siedmiu dni itp.. I jak jest wiele zamówień to nieco podwyższa,
w przeciwnym razie obniża (oczywiście w ramach jakiegoś przedziału (MIN_CENA_PROFIT ; MAX_CENA_PROFIT))
Trzeba poczekać na moment, w którym ceny będą dla nas ok i wtedy zamawiać.

Offline bosssu

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #999 dnia: Maj 06, 2014, 12:05:13 pm »
Gildia ma to do siebie, że nowości są z dużym wyprzedzeniem nawet 1,5 miesiąca w pewnym 25% rabacie -można zamówić spokojnie dużo wcześniej aby się jeszcze uzbierało na darmową wysyłkę. A w innych sklepach jest różnie- albo wszystkiego nie ma, albo brakuje do wysyłki, albo kiepsko pakowane, albo trzeba codziennie siedzieć aby uchwycić najlepszy rabat, albo przeceniają jakiś tam czas po premierze. Nowości zazwyczaj kupuję z wyprzedzeniem na gildia (wszystkie komiksy jakie zakupiłem były w stanie idealnym i zawsze w folii bąbelkowej) a uzupełnienia na literackiej, czytam.pl. gigant.pl, lideria.pl i dochodzą dobrze zapakowane bez defektów. Allegro to też loteria choć zawsze można poprosić o zdjęcia i ZAWSZE kupuję z wysyłką paczką bo w listach poleconych to cuda potrafią zrobić.

Offline vision2001

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1000 dnia: Maj 06, 2014, 12:06:02 pm »
Wczoraj zamawiałem pakiet nowości od Timofa i Gillese McCabe i rabat na wszystkie pozycje był 25% tyle co w gildii, więc zamówiłem w Gildii.
Dziś patrzę na proficie wszystkie pozycje 30-40% ceny okładkowej.

Ostatni raz się śpieszyłem.
Masz prawo do odstąpienia od dokonania zakupu w ciągu 10 dni.
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline piotrassss

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1001 dnia: Maj 06, 2014, 12:12:36 pm »
Masz prawo do odstąpienia od dokonania zakupu w ciągu 10 dni.

Owszem ma. Ale koszty przesyłki za odesłanie towaru raczej w tej sytuacji będzie musiał ponieść sam. Chociaż kto wie, przy dużym zamówieniu może się opłacić,
no i równolegle trzeba by zamawiać już w proficie, żeby przypadkiem znów ceny się nie zmieniły :biggrin:

Offline budyn2h

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1002 dnia: Maj 06, 2014, 12:13:54 pm »
Masz prawo do odstąpienia od dokonania zakupu w ciągu 10 dni.


Jakoś o tym zapomniałem, a szkoda.
Teraz już paczkę dostałem i rozpakowałem i o, dziwo, bez folii bąbelkowej.
Komiksy całe nieuszkodzone, ale zapakowane tylko w kartony.


Co do ich skryptu to nie wiem jak działa, bo wczoraj pozycje timofa i gilles były po raz pierwszy w ofercie i wszystkie 25%.

Offline piotrassss

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1003 dnia: Maj 06, 2014, 12:17:12 pm »
Jak chcesz odesłać, to jedynym warunkiem jest to, aby towar był nieuszkodzony, nie szkodzi, że otworzyłeś paczkę.
Takie jest prawo, jeżeli chodzi o sprzedaż poza lokalem przedsiębiorstwa (w tym oczywiście sprzedaż internetowa).

www.uokik.gov.pl/download.php?id=553

(w zasadzie już na samym początku, w artykule 2 ustawy jest to co nas interesuje).

Zamawiał ktoś może tego nowego Sandovala "Wąż Wodny" ? Fajny? W proficie w niezłej cenie teraz, taniej niż Doom Boy.
« Ostatnia zmiana: Maj 06, 2014, 12:28:22 pm wysłana przez piotrassss »

Offline Death

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1004 dnia: Maj 06, 2014, 12:22:01 pm »
Zamawiał ktoś może tego nowego Sandovala "Wąż Wodny" ?
Gdzieś widziałem, że ktoś napisał o nim "najlepszy komiks Sandovala".